לפי הנתונים שלי לפתח תקווה, ל15 הימים הראשונים של אוקטובר, הממוצע הוא 29.6-21.4 אבל החצי הראשון של אוקטובר תמיד חם יותר כי הוא במגמת ירידה בטמפ אז אוקטובר עוד יכול להיות ממוצע או אפילו קר מהממוצע

לטעמי הטמפ כעת היא מעל הממוצע אבל זה מה שהייתי מצפה מהמחצית הראשונה של אוקטובר וזה עוד לא אומר כלום

אה אוי התבלבלתי זה 29.8

נתונים סטסטיסטיים הם אכן כלי למדוד את אמינות התחזיות במזג אוויר. ובעיקר כדי לדעת למה לכוון. אבל האמת שאני לא אדם של חשיבה ריאלית ולדעתי מזג אוויר לא נקבע רק על פי המספרים שאנו רגיליים אליהם. המספרים לא משקרים זה נכון, אבל לא סתם הרבה אנשים מתעניינים במזג אוויר ופחות בתחומים אחרים במדעי כדור הארץ וגיאוגרפיה. היכולת לדעת על סמך ניסיון של מגורים באזור. הרגשת האוויר בבוקר תוך בדיקת במד טמפ' יומי עשויה לעזור להדיוט כמוני ושכמותי להבין לפעמים לא מעט על מצבנו... כלומר אינני מבין במספרים של חודש אוקטובר אך לצורך העניין אני עדיין רואה בחוץ הרבה שמש... שוב כמו שאמרתי אין לי שום ידע או מכשירים אני פשוט עוקב אחרי זה מתוך עניין. כמות הימים המעוננים שהיו בחודש הזה היא נמוכה... ואני לא מדבר על עננות בוקר בלבד אלא על עננים למשך שעות רבות ביום. אנשים כאן ובהרבה מקומות יגיבו בנתונים שאכן יגבו אותם ויוכיחו איזשהם טענות שאולי סותרות את מה שאמרתי על העננים אבל זה לא העניין - המספרים הם לא תמיד מה שחשוב - על אף שזהו תחום ריאלי.

נתונים סטסטיסטיים הם אכן כלי למדוד את אמינות התחזיות במזג אוויר. ובעיקר כדי לדעת למה לכוון. אבל האמת שאני לא אדם של חשיבה ריאלית ולדעתי מזג אוויר לא נקבע רק על פי המספרים שאנו רגיליים אליהם. המספרים לא משקרים זה נכון, אבל לא סתם הרבה אנשים מתעניינים במזג אוויר ופחות בתחומים אחרים במדעי כדור הארץ וגיאוגרפיה. היכולת לדעת על סמך ניסיון של מגורים באזור. הרגשת האוויר בבוקר תוך בדיקת במד טמפ' יומי עשויה לעזור להדיוט כמוני ושכמותי להבין לפעמים לא מעט על מצבנו... כלומר אינני מבין במספרים של חודש אוקטובר אך לצורך העניין אני עדיין רואה בחוץ הרבה שמש... שוב כמו שאמרתי אין לי שום ידע או מכשירים אני פשוט עוקב אחרי זה מתוך עניין. כמות הימים המעוננים שהיו בחודש הזה היא נמוכה... ואני לא מדבר על עננות בוקר בלבד אלא על עננים למשך שעות רבות ביום. אנשים כאן ובהרבה מקומות יגיבו בנתונים שאכן יגבו אותם ויוכיחו איזשהם טענות שאולי סותרות את מה שאמרתי על העננים אבל זה לא העניין - המספרים הם לא תמיד מה שחשוב - על אף שזהו תחום ריאלי.

יש הרבה בדבריך,   אכן כמות הימים הבהירים (כולל ימים עם עננות גבוהה) הם כמעט כל החודש הנוכחי,   אבל סה"כ כבר מנסיון אישי ועל סמך נתונים ראיתי כבר אקוטוברים כאלה.

הפרטים למשתמש הקודם שלי (ia84) אבדו אז כותב ממשתמש אחר.

אוקטובר הנוכחי הוא לדעתי אחד המאכזבים, ואכן היו בו ימים בהירים וללא עננות לא פחות ואף יותר מבאוגוסט (אני חיפאי).

סתיו "אלים" כפי שנחזה כאן בפורום כבר לא מאמין שנקבל, האלימות שלו עד עכשיו התגלתה במובן השלילי (30 מעלות עם 60% לחות בחיפה בשישי האחרון, אמצע אוקטובר) של חום, לחות וגועל.

הטמפ' הנוחות בתקופה האחרונה רגילות לעונה, והחודש שחון ומאכזב ביותר.

אם אני לא טועה, הייתה מגמה דומה בסתיו לקראת סוף שנת 2002 (לא סגור על אוקטובר באותה שנה), החורף התחיל בסערה בתחילת דצמבר והסתיים כגשום מהממוצע (בצפון הארץ לפחות). ינואר (2003) היה די יבש, אבל גם פברואר ומרץ שבאו אחריו היו גשומים להפליא עם מספר גדול של ימי גשם רצופים.

לצערנו האקלים כנראה השתנה מאז ואם נקבל בסופו של דבר חורף גשום מהממוצע אני יותר מאופתע, אבל נראה שאנחנו באמת בדרך לעוד חורף שחון עד ממוצע במקרה הטוב.

ידידי,אולי תוכל להסביר לי בבקשה מתי מתחיל החורף מבחינת תאריך?

עוד לפני תשובתך.הסיבה לחום בירי החוף נעוצה בעובדה שהים היה חם מהממוצע וכידוע לך הטמפ בחוף היא כטמפ הים!!זה הכלל.

אוקטובר הנוכחי הוא לדעתי אחד המאכזבים, ואכן היו בו ימים בהירים וללא עננות לא פחות ואף יותר מבאוגוסט (אני חיפאי).

סתיו "אלים" כפי שנחזה כאן בפורום כבר לא מאמין שנקבל, האלימות שלו עד עכשיו התגלתה במובן השלילי (30 מעלות עם 60% לחות בחיפה בשישי האחרון, אמצע אוקטובר) של חום, לחות וגועל.

אם אני לא טועה, הייתה מגמה דומה בסתיו לקראת סוף שנת 2002 (לא סגור על אוקטובר באותה שנה), החורף התחיל בסערה בתחילת דצמבר והסתיים כגשום מהממוצע (בצפון הארץ לפחות). ינואר (2003) היה די יבש, אבל גם פברואר ומרץ שבאו אחריו היו גשומים להפליא עם מספר גדול של ימי גשם רצופים.

לצערנו האקלים כנראה השתנה מאז ואם נקבל בסופו של דבר חורף גשום מהממוצע אני יותר מאופתע, אבל נראה שאנחנו באמת בדרך לעוד חורף שחון עד ממוצע במקרה הטוב.

התחזית הבטוחה שלך לבצורת שמורה אצלי נראה סיכום בסוף החורף 

התחזית הבטוחה שלך לבצורת שמורה אצלי נראה סיכום בסוף החורף 

שגם אקלים בישראל ישתנה גם שמור נראה איך תצדק

בכל אופן החורף מתחיל באופן רשמי בדצמבר וכאמור עד אז סתיו.וכבר הדגשנו .הוא יהיה אלים.אתה יכול לחלוק יכול להיות פסימי או לפרסם תחזיות לבצורת.זו זכותך.כפי שרשם שמוליק,יבחן הציבור את רמת אמינותן של התחזיות בזמן אמת ויחליט .

אגב מרשמלו להזכיר לך את 2012 איך כולם אמרו שיהיה בצורת קשה 

ומה קרה בסוף ההפך הגמור 

כן אני זוכר אותך (אתה גר באזור נו"ש אם אני לא טועה) גם אני חיפאי ואני יכל להגיד שכן האוקטובר הנוכחי לא נמנע מהכייפים והמעניינים שראיתי בחיי אך הוא גם לא סוף העולם סה"כ הלילות נוחים והימים סבירים (פרט לשבוע הראשון של החודש) והשבוע האחרון נוח למדי.

בנוגע להשפעת גשמי אוקטובר על שאר עונת הגשמים זה מיתוס אין מובהקות סטטיסטית על זה,   ישנן עונות שהתחילו עם אוקטוברים מתחת לממוצע ואף נטולי גשמים ועונת הגשמים הייתה יבשה גם כן (הדוגמא הכי עדכנית 2014-2013 המזעזעת)  או מקרים הפוכים בהם אוקטובר היה רב מערכות וגשום מהממוצע והעונה עצמה המשיכה את המגמה (הדוגמא הכי עדכנית 2015-2014).

נקווה לעונה טובה למרות שתחושתי גם כן לא טובות אני לא מספיד את העונה כיבשה\גשומה בטרם היא התחילה.

בס"ד.

רק אני רוצה להוסיף משהו קטן אם תרשו לי:)

הדיון שאתם מנהלים ,הדו שיח ממש עונג לקרוא, גם הפירגון שאתם מפרגנים אחד לשני,  זה כלכך מקצועני הכל בנחת רוח וכבוד הדדי,

ממש משמח אותי לראות את הצורה שאתם מנהלים פה דו שיח ,הפורום הזה לפי דעתי צריך לשמש דוגמא לכל הפורומים הקיימים

וכל זאת בזכות דבר אחד,ניהול בצורה מושלמת מנהלים אני מברך אותכם על אופן הניהול שלכם ,ולכל החזאים שפה תודה שאתם משקיעים מזמנכם ונותנים לנו  את התחזיות ישר כח גדול ,חיזקו ואימצו ותזכרו שמעריכים את כל העבודה שאתם עושים,שבת שלום ותודה רבהemo_38.png

בס"ד.

רק אני רוצה להוסיף משהו קטן אם תרשו לי:)

הדיון שאתם מנהלים ,הדו שיח ממש עונג לקרוא, גם הפירגון שאתם מפרגנים אחד לשני,  זה כלכך מקצועני הכל בנחת רוח וכבוד הדדי,

ממש משמח אותי לראות את הצורה שאתם מנהלים פה דו שיח ,הפורום הזה לפי דעתי צריך לשמש דוגמא לכל הפורומים הקיימים

וכל זאת בזכות דבר אחד,ניהול בצורה מושלמת מנהלים אני מברך אותכם על אופן הניהול שלכם ,ולכל החזאים שפה תודה שאתם משקיעים מזמנכם ונותנים לנו  את התחזיות ישר כח גדול ,חיזקו ואימצו ותזכרו שמעריכים את כל העבודה שאתם עושים,שבת שלום ותודה רבהemo_38.png

בהחלט!  מגיע שאפו ענק לכלל חברי הפורום emo_45.pngemo_124.png

אכן ישר כוח 

פורום תפוז לדוגמא לא רציני שמה מכריזים ועוד כל מיני 

היי!!

שבת שלום

מה יהיה בתאריך ...  15.11.16   יום שלישי

זה היום הולדת שלי

תודה רבה

יום מקסים

emo_83.pngemo_106.pngemo_43.png שירלי

נכון אתה פוחד כמו אדיוט לשלוף רגשות emo_02.png

עבור לעמוד