החום לא נגמר- מדוזות ויתושים פוקדים את ארצנו

למרות הגשמים הרבים שירדו האל ניניו ממשיך להשפיע על אזורנו והשנה החמה לא נפסקת.
אנחנו באמצע נובמבר אבל עדיין ישנם יתושים רבים ברחבי הארץ בעקבות הגשמים והחום.כמו כן מדוזות הגיעו לים התיכון מה שמלמד על טמפ' ים גבוהה.

כל המערכות שבאו עד עכשיו הם לא מערכות קרות אלא אפיקי ים סוף.
מחכים לירידת הטמפ' מ20 מעלות במישור החוף כמו באמצע נובמבר נורמלי. כנראה יקרה בדצמבר.

נובמבר לא חודש קר (בחוף טמפרטורת המקסימום הממוצעת לא יורדת מ21c).

עד כה הממוצע של החודש במעט קריר ביום וחם במעט לשעות הלילה בעקר בחוף,  סביר לניח שהתקופה הזו תעלה את הממוצע מעלה כך שנובמבר 2015 יסתיים ככל הנראה לפי דעתי עם טמפרטורות סביב הממוצע עם נטיה למעט מעלה.

הגשם גרם ליתושים להשאר ולדגור עוד.

בדרך כלל שהטמפ' יורדת מממוצע הקיץ זה מספיק, עקב הגשמים במישור החוף המצב כעת שונה.

נובמבר לא חודש קר (בחוף טמפרטורת המקסימום הממוצעת לא יורדת מ21c).

עד כה הממוצע של החודש במעט קריר ביום וחם במעט לשעות הלילה בעקר בחוף,  סביר לניח שהתקופה הזו תעלה את הממוצע מעלה כך שנובמבר 2015 יסתיים ככל הנראה לפי דעתי עם טמפרטורות סביב הממוצע עם נטיה למעט מעלה.

נוב' השנה חם מהממוצע במעלה וחצי. ביום אולי קצת פחות אבל חם

דווקא טוב שהים חם זה יכול לתת קונטרה טובה להמון משקעים כמו שהיה בדצמבר 2013

emo_45.png

חבר בפורום מאז ה24.9.13, עוסק בתחום המטאורולוגיה מאז ה17.11.11.

לכל דבר היושב לכם על הלב או בעיה שמציקה לכם, מוזמנים לפנות אליי בהודעה פרטיתemo_38.png

השירות המטאורולוגי הפרטי:

דף פייסבוקhttps://www.facebook.com/thahazitmezegavirisrael

למודל ההולנדי על פי השמט ממוצע המקסימום של החודש היה נמוך במעט למקסימום הממוצע לנובמבר והמינימום היה גבוה מהממוצע לנובמבר .

בנוגע לים החם זה באמת שהכל באופן יחסי,  גם בנובמברים חמים מהרגיל הים מתקרר,  צריך סהכ שיהיו הפרשי טמפרטורה גדולים בין הרום לים,   כך שאפילו אם תגיע מערכת קרה מאד לפברואר והים התיכון יהיה חם מאד ביחס עליה נראה פה פיצוץ משקעים

כמובן כמו שצויין יהיה קל יותר שיהיה פיצוץ ככל שהמערכת הקרה תקדים את הגעתה בעונה.

המצב אכן מדאיג ונראה לי שמזכיר את נובמבר לפני שנתיים. ברוב חודשי נובמבר כבר אפשר לישון עם שמיכת פוך, השנה אני עדיין לא יכול ואנחנו עמוק בתוך נובמבר, נכנסים לשליש האחרון.

ללא ספק שנה מקוללת למזג האוויר בארץ, לפחות מבחינת הטמפרטורות וממה שאני מבין גם משקעים לא נראים באופן בזמן הקרוב.

את אירוע הגשם בדצמבר 13 אני לא סופר, אותו חורף היה שחון באופן מחריד ככה שאותה מערכת מבחינתי לא שווה כלום.

טמפ' גבוהות מדי נכון, מה שאפשר להסיק מזה זה שהסיכוי לשלג בהרי הצפון בדצמבר הוא ממש אפסי אלא אם שוב נתפוס לנו מערכת נדירה כמו אז. ביינתים חורף די אביבי....ואני לא מסכים שזה ממוצע כי בצהריים החום גדול מדי ובלילה לא קר מספיק בכל המקומות....

עוד להתחיל החורף

טמפ' גבוהות מדי נכון, מה שאפשר להסיק מזה זה שהסיכוי לשלג בהרי הצפון בדצמבר הוא ממש אפסי אלא אם שוב נתפוס לנו מערכת נדירה כמו אז. ביינתים חורף די אביבי....ואני לא מסכים שזה ממוצע כי בצהריים החום גדול מדי ובלילה לא קר מספיק בכל המקומות....

מסכים. זה מעל לממוצע, חד וחלק.

אה אתם מצהירים ישירות על החורף אה 

אבל החורף באופן רשמי עדין לא ניכנס לתוקף ככה שעדין יש לנו קצת זמן עד שיהיה חורף אמיתי באמת

אבל מה נעשה זה הסתיו הישראלי שלנו פעם חם ופעם קר

מי הזוי בדיוק?

חורף 2016/2017 קר,גשום,ומושלג.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מזג אוויר - בארץ ובעולם
בחר
בחר