תרופות להורדת ל"ד

בת 63. לא לגמרי מסתדרת לאחרונה עם תרופות להורדת ל"ד. נטלתי במשך כ-10 שנים קרדילוק (קודם: קונקור) 2.5 מ"ג והיה יופי מכל הבחינות: ל"ד נורמלי וללא פלפיטציות. בשלב מסויים, בעקבות השמנה (וזו – בעקבות הפסקת עישון רב-שנים – אפשר להריע לי), ועלייה קלה בל"ד לפני כ-4 שנים, הוסף לי דיזותיאזיד, שמלבד תחושת יובש קבועה גם גרם לעלייה בחומצה אורית מעבר לנורמה (כשהפסקתי נטילתו – חזרו הערכים לנורמליים). עברתי ל-Norvasc, אבל זה גרם לי ל"קראמפס" מאוד חזקים ברגליים ולבצקות. לפני מספר חודשים עברתי ל-ואזודיפ. תופעות הלוואי פחות אקוטיות, אבל בכל זאת יש לי התכווצויות שרירים, בעיקר בלילה, תוך שינה או תוך נסיון לישון. לא נעים. הבנתי מרופאת המשפחה שלי (אותה אראה רק בסוף החודש, ולכן אני עושה "שיעורי בית" כאן) שהתרופות מהמשפחה של ואזודיפ נותנות הגנה טובה יותר בפני ארועים מוחיים. אחרי כל המגילה (החשובה, אני מקווה) לעיל ברצוני לשאול: אם אחזור לקרדילוק בלבד, האם יהיה מספיק יעיל? איך מבחינת סיכונים לשבץ מוחי? כי אם תינתן לי הבחירה ביום פקודה, אעדיף מוח תקין על פני לב תקין. אשמח לקבל עצה מושכלת ואודה מאוד על כך.

תרופות להורדת ל"ד

לדפי שלום! א) השילוב של קרדילוק ווזודיפ הוא טוב. ב) וזודיפ לא ידוע כגורם להתכווצויות או "קראמפס" ואינני משוכנע שאצלך הם נובעים מן השימוש בתרופה. ג) קשה לי להעריך אם לחץ הדם יישמר היטב עם קרדילוק לבד, מה גם שלא ציינת ערכי לחץ דם לפני או תוך כדי טיפול. על כל פנים, אפשר יהיה לדעת זאת רק אם במשך 4-6 שבועות תשתמשי בקרדילוק לבד. ד) לא ברור למה את מתכוונת בהעדפה של המוח לעומת הלב, לא ניתן לכוון העדפות כאלה בעזרת הטיפול.

המון תודה ופרטים נוספים

להלן ערכי ל"ד כפי שנרשמו באמצעות הולטר לפני מספר חודשים. ברצוני לציין שלהרגשתי, המדידה לא היתה כל כך "משקפת", כי כל ניפוח של השרוול די הקפיץ אותי, ובלילה נדדה שנתי, דבר שכשלעצמו יתכן שהאיץ את הערכים. מכל מקום, גם כשנמדדה (במהלך השנים האחרונות) עלייה בודדת ב-סיסטולי – המקסימום היה 143. בדיאסטולי לא היו חריגים. תאריך ההקלטה: 11.04.2010 באתר:רמת גן-נתן אורך ההקלטה: בשעות ת.פענוח: 14.05.2010 מפענח: יסקין אירנה נתוני_בדיקת_הולטר_לחץ_דם-סיכום_פענוח 66.00 :לחץ דם ממוצע ב-24 שעות- סיסטולי: 141.00 דיאסטולי 84.00 : דופק ממוצע ב-24 שעות 66.00 :לחץ דם ביום סיסטולי ממוצע: 142.00 דיאסטולי ממוצע 69.57 %:135 דיאסטולי מעל 85: % 4.35 סיסטולי מעל 62.00 :לחץ דם בלילה סיסטולי ממוצע: 138.00 דיאסטולי ממוצע 91.67 %:120 דיאסטולי מעל 70: % 16.67 סיסטולי מעל .... מסקנות ישנן מדידות שנפסלו בשעות היום DAY TIME SYSTOLIC HTN AND NORMAL DIASTOLIC B.P NIGHT TIME SYSTOLIC HTN AND NORMAL DIASTOLIC B.P NONDIPPER מכל מקום, גם כשנמדדה במהלך השנים האחרונות עלייה בודדת ב-סיסטולי – המקסימום היה 143. בדיאסטולי לא היו חריגים. אני נוהגת למדוד גם בבית אחת לכמה שבועות למניעת "הפתעות". ולעניין העדיפות על "המוח", די ברור לי שלא ניתן לבחור, אלא שתוך כדי פניה אליך נזכרתי שרופאת המשפחה אמרה לי פעם, שתיזותיאזיד נחשב מגן טוב יותר גם בפני ארועי מוח מאשר בטא בלוקר בלבד. זה התקבע אצלי...  שוב תודה רבה, ואם לאור הנ"ל יהיה לך מה להוסיף – אחזור להודות לך שוב. אני מלאת הערכה לך ולפרופ' יודפת.

בבקשה

לפי מה שציינת נראה לי שאת יכולה להרשות לעצמך לנסות חודשיים עם קרדילוק בלבד, גם אם בהתחלה יהיו קצת עליות בלחץ הדם כתוצאה מהפסקת הווזודיפ. מה שהרופאה אמרה לך התבסס על מחקר בשם LIFE שבו השתמשו באטנולול (נורמיטן) ועם שום חוסם ביטא אחר לא התקבלו תוצאות כאלה, בוודאי לא עם קרדילוק שהוא יותר חדיש ונחשב ליותר בטוח.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר