יתר לחץ דם בעקבות ניתוח

לפני שבועיים וחצי נותחתי בכתף לניקוז מוגלה וחיתוך עצם. בבדיקות לפני הניתוח לחץ הדם שלי היה תקין, אך ביום הניתוח לחץ הדם עלה ונשאר גבוה גם אחריו (ערכים של 168/100) יומיים לאחר מכן הסתובב סביב 158/90. רופאת המשפחה, אליה עברתי מקופה אחרת זה חצי שנה, לא מדדה קודם את הל.ד. שלי ו'ליתר בטחון' אמרה שאקח קרדילוק 2.5 מ"ג מדי יום. מאז שלקחתי את הקרדילוק לחץ הדם עולה ויורד (117/67, ובגבוה 134/88), ויש תופעות של כאבים חזקים במותניים, פריחה אדומה באזור הכתף שלא נותחה, חולשה ועייפות גדולה. היום ניגשתי שוב לרופאה, כשסיפרתי על תגובות הגוף שלי, שינתה את הקרדילוק ל-לוטן 50 מ"ג, ויש לי חששות גדולים לקחת אותו משום שיש לי תחושה שהקרדילוק ניתן 'כלאחר יד' בצורה רשלנית, בלי לעשות מעקב כלשהו אחרי לחץ הדם שלי, או בכלל לבדוק אם יש קשר בין הניתוח ללחץ הדם ולהמתין עם התרופה. אני לא יודעת מה לעשות, למי לפנות, ומבקשת תגובה דחופה. תודה

יתר לחץ דם בעקבות ניתוח

שלום לך! לא ציינת את גילך ויש לכך חשיבות רבה. בלי לדעת זאת אוכל לתת לך רק תשובה חלקית: א) גם לי נראה שהטיפול התרופתי הותחל אולי ללא בירור מספיק ויתכן שאת לא זקוקה לו. ב) העייפות עלולה להיות קשורה לקרדילוק, אך יתר התופעות לא. ג) לוטן אינו גורם לשום תופעות לוואי בד"כ. אשמח להוסיף אם תצייני את גילך.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
יתר לחץ דם
בחר
בחר