שאלה בגיאומטריה

אני הוכחתי שמשולש DEA ומשולש DFA חופפים על פי זוית צלע זוית . את הזויות השוות מצאתי מהישרים המקבילים. זוית A -1 שווה זוית D -1 <מתחלפות> . אותו דבר לגביי זוייות A / D -2 <מתחלפות> הבעיה היא שלא נעזרתי בנתון ש ED=FD . הדרך שלי נכונה? הזויות שמצאתי הם באמת מתחלפות?! עזרו לי לפתור את התרגיל
picture1 015.jpg

אני חייב עזרה ועצה

תגידו לי איך אני יכול להבין את מה שאני לומד אני כיתה י ואני לומד במטמטיקה 5 יחידות בגרות איך אפשרי להבין הכול וליזכור תודה למי שיתן את דעתו ויעזור

תשובה

מכך שהישרים מקבילים, נובע אך ורק שזה מקבילית, והזוויות המתחלפות שוות כמו שטענת, אבל אין מכך שום קשר לעובדה שהוא חוצה זווית. ברגע שנתון ש FD=FE, מכאן נובע שהמקבילית היא בעצם מעויין. ובמעוין האלכסונים חוצים את הזוויות!

אני חייב עזרה ועצה

תגידו לי איך אני יכול להבין את מה שאני לומד אני כיתה י ואני לומד במטמטיקה 5 יחידות בגרות איך אפשרי להבין הכול וליזכור תודה למי שיתן את דעתו ויעזור

אשתדל לעזור

1. הבעייה שלך היא בתרגיל הספציפי, אז אין בעייה! : בתרגיל מחרים נתונים (למשל- המשולש שוו"ש) => לא ניתן להוכיח. אבל, אני מתרשם שזו לא בעייתך. 2. הבעייה בגיאומטריה (במקרה זה אינך לבד!! השווה גם עם חבריך ותווכח ,שיש בינכם רבים שטובים באלגברה,ומתקשים בגיאומטריה): אם הבעייה בגיאומטריה (ובאלגברה אתה "בסדר") אזי : בהחלט ייתכן ובעייתך (כמו של הרבה תלמידים) היא בעיית "הסתכלות" = למרות שאתה רואה היטב, איש לא לימד אותך כיצד להסתכל על משולש עם כל הפרטים שבתוכן !!! נכון, זה נשמע לכאורה לא רציני, אבל ברוב המקרים זו הבעייה בגיאומטריה (לא היחידה !).אני כותב זאת מנסיון של 20 שנות הוראה. 3. אם בעייתך גם באלגברה, יש לבדוק את הסיבות. בהצלחה, בני- 052-5597957

באלגברה אני דווקא די בסדר

באלגברה אני דווקא די בסדר ובגיאומטריה אני מיתקשה צדקתה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתמטיקה ומדעי המחשב
בחר
בחר