שאלה בחקירה משואאה ריבועית . עזרה!

מישום מה בספר בחרו לא להתייחס לתשובה m = 3 . אני לא מבין מדוע. הרי היא יוצאת לנו גם בדיסקרמיננטה כאחד ה פתרונות וגם הרי צריך להשואוות את ה a של המשוואה לאפס כדיי לראות מקרה קו ישר. מצורף השאלה והפתרון . יש לי הרגשה שיש טעות בספר. זו לא פעם ראשונה
picture1 011.jpg

אופס שכחתי לרשום את השאלה

מצא לגביי הפונקציה א. לאילו עריכיי m יש לגרף הפונקציה ולציר ה x נקודה אחת בלבד משותפת. ב. מצא את הנקודה המשותפת לכול ערך של m שמצאת בסעיף א.

פתרון

לא התייחסו בתשובה ל m=3 כי עבור הערך 3 יש לפונקציה פיתרון וכך אנחנו מגיעים לפתרון סעיף א' עבור הערך m=3 לפונ' יש נקודת חיתוך אחת עם הצירים

ההסבר הזה קצת מעורפל, לפחות עבורי. אני אנסה לתת הסבר אלטרנטיבי

כאשר m=3 מתקבלת הפונקציה y=5. גרף הפונקציה הזו מקביל לציר x, ואין לו נקודת חיתוך עם הציר (זה בגלל ש b=0, כלומר הישר הוא בשיפוע 0, מקביל לציר x). (מבחינה מתימטית הפתרון m=3 נקרא פתרון אסימפטוטי, והוא מבטא שהגרף חותך את ציר x באינסוף). טיפ קטן עבורך, שאולי יכול לעזור לך קצת בטכניקה: כשאתה רוצה לפתור משוואה ריבועית, והיא כבר מוצגת לך מפורקת לגורמים, למשל x-a)*(x-b)=0), אין צורך לפתוח את הסוגריים ולהגיע לנוסחה לפתרון משוואה ריבועית. הפתרון הוא מיידי, x=a ו x=b. שים לב שזה מה שקרה לך בנסיון למצוא את ערכי m שמאפסים את הדיסקרימיננטה. כשקיבלת m-3)(2m-1)x4=0), הפתרונות הם m=3 ו m=1/2 ללא צורך בפיתוח.

פש!!! תודה , לא למדנו את זה .......

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מתמטיקה ומדעי המחשב
בחר
בחר