יש להומאופתיה מה להציע להפרעות קשב וריכוז?

לאחרונה אני שומעת יותר ויותר על טיפולים טבעיים/ אלטרנטיביים שעובדים אצל ילדים עם הפרעות קשב וריכוז. אמא אחת שאני מכירה גם סיפרה על הומאופתיה שיכולה לעזור ולבת שלה זה ממש עזר. 

יש פה מישהו עם ניסיון בזה?

כן. יש.

יש כמה שלבים בטיפול בהפרעה. קודם כל אבחון מדוייק ולא חפיפניקי. אח"כ התאמת הטיפול באופן מדוייק לילד ואח"כ מעקב צמוד על ההשפעה של התרופה וביצוע התאמות אם צריך תוך כדי תנועה. אם עושים הכל נכון ובצורה מקצועית יש נסיון מאוד חיובי עם טיפולים הומיאופתיים להפרעה.

את יכולה לעשות את השלבים השונים בזמנים ובמקומות שונים או ללכת למקום שמרכז את הכל. זאת כמובן אופציה עדיפה לדעתי רק תוודאי שהמקום הוא מוכח וידוע ותדברי עם ממליצים על המקום. מרכז אוצרות הוא דוגמה למקום כזה.

בכל מקרה, גם ריטלין היא לא מילה גסה עם מגיעים אליה בדרך הנכונה ולא כקיצור דרך של מערכת חינוך עצלנית.

זה נכון, מסכימה שריטלין הוא גם עזרה גדולה אבל לזה אפשר להגיע גם עוד שנה שנתיים, זה תמיד יהיה זמין. שמעתי על מרכז אוצרות, הבנתי שהם מאוד רציניים ויש תמיכה לא רק לילד אלא לכל המשפחה שלו. אני מניחה שהייתם שם?

ממליץ לך לקרוא מאמר של אורי קורקין - מומחה בטיפול הומאופתי

"כיום ידוע שככל שהטיפול בבעיה נעשה בגיל צעיר יותר, כך יש סיכוי טוב יותר למנוע התפתחות מסוכנת זו. גורמי החוסן המוכרים בספרות כוללים משתנים ברמת הפרט (כגון מודעות עצמית, יכולת לתכנן מטרות, תקשורת בינאישית ויסות רגשי ותפקודים ניהוליים) ברמה המשפחתית (תמיכה מצד ההורים והתמודדות פעילה עם הקושי של ילדם) וברמת ביה"ס (קשר טוב עם המורים, תחושת שייכות לביה"ס, תקשורת טובה בין ההורים לביה"ס וסביבה לימודית מותאמת). כאשר תנאים אלו קיימים, התלמידים זוכים לסביבה בית ספרית ומשפחתית מוגנת ובטוחה המאפשרת להם להגיע להישגים לימודיים טובים, להשתלב חברתית ולפתח תחושת מסוגלות אישית כתלמידים"

.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הומאופתיה
בחר
בחר