מה ההבדל בין חול מתגבש לחול קריסטל?

ואולי אין כל הבדל... מה מתגבש בחול המתגבש? תודה

חול מגבש לעומת חול קריסטלי

חול מתגבש הוא חול שבמגע עם ההפרשה מתגבש סביבה וכך ניתן לנקות טוב יותר את ארזג החתול בגלל שאפשר להוציא גם את השתן ולא רק צואה. החול המתגבש מגיע בשני גדלים גדול לחתולים עם פרווה רגילה וקטן לארוכי פרווה או להפך אני לא בטוח. החול הקריסטלי הוא חול יחסית גדול שאמור למנוע ריחות ולהקל על הנקיון אני מעולם לא השתמשתי בזה זה נראה לי סתם יקר מידי כי זה מגיע בקופסאות מאוד קטנות . התומכים יעידו שבזכות קלות הנקיון והיעילות אז הם מוצאים פחות כסף מכיבן שהם צריכים להחליף את כל החול לעיתים רחוקות יותר אולי חודש בערך. לגבי החול המתגבש יש לי אזהרה אישית כי בו כן השתמשתי לתקופה מסויימת. אז ככה הארגז שלי נמצא מחוץ לבית באיזור מקורה אבל לעיתים הריצפה רטובה ולצערי הרב פרורי חול קטנים שנשארו על כפות הרגליים של החתול של התגבשו לו על הרגל נדבקו לו לפרווה ושניינו היינו מאוד עצובים. אז אחרי הרבה נסיונות הגעתי למסקנה חול חצצי פשוט וזול זה הפתרון הכי טוב. יש כאלה גם עם חומרים שמונעים ריחות למי שמעוניין ארוך ומפורט מקווה שעניתי פרמינה

חול קריסטלי

אני מאלה שמשתמשים, והוא אכן בא בקופסאות קטנות (אבל אי אפשר יותר כי אז הם משפריצים הכל החוצה, ניסיתי, לא נעים ברגליים) והוא לא הכי זול וגם מחליפים אותה בתדירות יחסית גבוהה ממה שמבטיחים בחנות (תלוי במספר החתולים ובכמה הם אוכלים (כנראה שחתול אחד שאוכל פעמיים ביום זה חודש, אבל זה רחוק מלהיות המקרה שלי). לגבי המחיר - אפשר להוזיל, אצל ג'ונגל יש להם מבצע של 5+1 וזה יוצא זול!! כל פעם שנשברתי מהמחיר של הקריסטל וניסיתי חול אחר זה הסתכם בלהתחנן בדמעות לחנות שיזכו אותי על החול שנותר ויביאו לי שוב קריסטל. אם מתאים לך זול יותר (מתגבש גם לא ממש זול ואי אפשר לשים בו דארדורנטים וכאלה כי השילוב עושה שם משהו מוזר) אני מקנאה!!!

מה ההבדל בין חול מתגבש לחול קריסטל?

ואולי אין כל הבדל... מה מתגבש בחול המתגבש? תודה

עניתי על השאלה לפני 10 ימים, להלן התשובה.

מכיון אחר על החול הקריסטלי אני מאוד לא שוחרת של החול הקריסטלי. לדעתי היצרנים של החול שכחו למי החול מיוצר. יתכן שייש כאן אורינטציה מצויינת לנו האנשים והחול הוא נוח לשימוש ומונע ריחות. אבל, עושה רושם שלא לקחו בחשבון את הצרכים של החתולים, ותפקידו של החול בארגז הצרכים. נתחיל עם זה שהכמות קטנה ואין לחתול ממש אפשרות לחפור כמו שצריך (במידה ומשתמשים בארגז בגדול הנכון שמתאים לגודלו של החתול). החול לא נעים למגע ולא לחפירה. אחד הדברים החשובים ביותר אצל חתולים הוא עניין החפירה בחול והתמנת הצרכים. לפי הבנתי הקריסטלים בהחלט לא יכולים לספק את הצורך הזה. מה גם שאנו בארגז החול מדמים למעשה את סביבת החצר - החול. האבנים הקריסטליות בהחלט לא מדמות את החול בחצר. מעבר לכל זה אם יש לך בבית יותר מחתול אחד העסק הופך להיות יקר במידה רבה (אבל זה כבר עניין אישי של כל אחד). חול מתגבש (ויש כל מיני איכויות כמובן) הוא החול הטוב ביותר ושעונה על צרכי החתול בצורה הנכונה ביותר. חשוב שנזכור שראשית מטרתו של החול הינה לשרת את החתול. אגב, כל הנאמר כאן נכון גם לגבי חול חצצי שאינו מתגבש. את יכולה לדפדף דף אחד אחורה ולראות את כל השרשור בעניין. חגית רוסו יועצת להתנהגות החתול
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: nsaent26
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר