לקחת חתול לטיול

לקחת חתול לטיול

אני כנראה משליכה על החתול שלי את אהבתי לכלבים, אז קניתי רצועל חזה ובטן (כמו של פינצ'רים) ורצתי לקחת אותו לטייל אתנו בחג. ככשמתי לא את הרצועה הוא התנהג ממש מוזר והלך כמעט בזחילה (נמוך נמוך , קרוב לרצפה) ונראה היה באופן כללי שלא התלהב מהרעיון. שאלתי: האם לנסות שוב, ובסוף יתרגל? או שחתול פשוט לא בנוי לטיולים עם רצועה. יש לציין כי עם קולר רגיל אין לו שום בעייה. הרצועה אינה כבדה - זו לא בעיית משקל. תודה

חתולים לא בנויים לטיולים כמו כלב

וההליכה השפופה שלו מעידה על ניסיונות "להטמע בסביבה". אבל אל תרגישי רע שניסית, גם אני ניסיתי פעם והכוונה שלך הרי היתה טובה

אפשר לקחת חתול לטייל עם רצועה.....

רק אם מעבירים אותו תהליך שנקרא דה-סנטיזציה. אבל מאוד חשוב לעשות את זה נכון. אכן חתול זה לא כלב וזה לא כל כך פשוט צריך להיות מאוד ערני לחתול ולהבין שטיול עם חתול זה הליכה קצרצרה (במקרה הטוב) באזור הבית כאשר הוא מוביל ולא הליכה ברחוב כמו כלב. אישית אני לא אוהדת גדולה של אילוץ חתולים לעשות דברים שהם מנוגדים לטבע שלהם אבל אני אתן כאן את הדרך בעיקר בשביל מי שכן מחליט לעשות את זה שלפחות יעשה את זה נכון וללא סטרס ומתח מיוחד לחתול. המושג דה-סנטיזציה הוא לימוד הדרגתי והתנייתי. במקרה של החתולים הרבה פעמים גם מאוד איטי כך שלמי שאין מספיק סובלנות כדאי לפרוש כבר עכשיו. חשוב לקנות ריתמה שמתאימה לחתולים ולא כזאת של כלבים והכי חשוב לא קולר אלה ריתמה. עצמות הצוואר של החתול יותר רגישות מאשר של הכלב והוא יכול להחנק. להתחיל בלתת לחתול להריח את הריתמה ולשחק איתה יחד איתו. (עדיין לא לשים אותה!!) כך כמה ימים שהוא יתרגל לריתמה ולא ירתע ממנה. השלב הבא בעדינות לשים את הריתמה על החתול. ממש לדקה, אם רואים שהוא נלחץ חוזרים לשלב הכרת הריתמה. זה יכול לקחת בין כמה ימים לכמה שבועות. השלב הבא שהחתול נותן לשים עליו את הריתמה היא להשאיר אותה עליו לכמה דקות. לא יותר מכמה דקות בודדות !! אנו לא רוצים לגרום לסטרס. ולהוריד. כך כמה ימים עד שהחתול מסתובב עם הריתמה ללא כל בעיה וללא כל מצוקה. שלב הבא לחבר לריתמה חגורה ולתת לו ללכת איתה בבית. בלי להחזיק אותה שפשוט יתרגל לרעיון. אח"כ להתחיל ללכת עם החתול שמחזיקים את הרצועה ביד. כאשר החתול מוביל. עוד לא לצאת מהבית. פשוט ללכת איתו כל פעם קצת יותר זמן רק בבית. שלב הבא לפתוח את הדלת ולתת לו ללכת לכיוון חדר המדרגות/כניסה. ולאט לאט להרחיב את שטח הטיול עד שהחתול מוכן ללכת לטייל בחוץ. חשוב מאוד, אם מרגישים שהחתול מתחיל להלחץ לחזור שלב אחד אחורה. כל התהליך צריך להיות מלווה עם הרבה מחמאות ליטופים, צ'ופרים ותמיכה. ערנות לחתול היא בין היתר אם רואים שהחתול לאורך זמן לא משתף פעולה פשוט להניח לו ולעזוב את העניין. לא כל חתול יסכים לעשות את זה. אני שוב פעם אומרת אם לא צריך עדיף שלא אבל אם מחליטים לעשות את זה תעשו את זה נכון. חגית.

חתולים לא בנויים לטיולים כמו כלב

וההליכה השפופה שלו מעידה על ניסיונות "להטמע בסביבה". אבל אל תרגישי רע שניסית, גם אני ניסיתי פעם והכוונה שלך הרי היתה טובה

תודה על התשובות!

מנסיוני אפשר לטייל בחוץ עם חתולים ללא רצועה

החתול שלי מזה שנים ויטו, יורד איתי בכיף לטייל למטה, ואין צורך ברצועה. לפעמים הוא קצת בורח וחוזר יותר מאוחר אבל בהתחלה כשהוא פחד להיות לבד היה יותר צמוד אלי. ממש כמו כלב, רק בלי הרצועה. עשיתי את זה גם עם חתולים אחרים שהיו לי ומלבד אחד, לפני המון שנים, שהיה לא מסורס וזאת היתה עונת ייחום והוא נעלם לבלי שוב, כל השאר נשארו איתי. בפעם הראשונה ייתכן שהחתול קצת יפחד מהחוויה של החוץ, לאט לאט הם מתרגלים.

לקחת חתול לטיול

אני כנראה משליכה על החתול שלי את אהבתי לכלבים, אז קניתי רצועל חזה ובטן (כמו של פינצ'רים) ורצתי לקחת אותו לטייל אתנו בחג. ככשמתי לא את הרצועה הוא התנהג ממש מוזר והלך כמעט בזחילה (נמוך נמוך , קרוב לרצפה) ונראה היה באופן כללי שלא התלהב מהרעיון. שאלתי: האם לנסות שוב, ובסוף יתרגל? או שחתול פשוט לא בנוי לטיולים עם רצועה. יש לציין כי עם קולר רגיל אין לו שום בעייה. הרצועה אינה כבדה - זו לא בעיית משקל. תודה

חתולים וכלבים זה לא אותו הדבר

הכלב אוהב שמוציאים אותו לטייל עם רצועה או בלי, אבל החתול לעומת זאת לא אוהב להיות קשור, הוא חיה סנובית שמעדיפה להסתדר לבד בלי שהבעלים שלה יוציאו אותה לטיול. ופעם הבאה אל תעשי ניסויים כאלה. דרך אגב: למרות שהכלבים אוהבים לטייל עם הבעלים שלהם אני לא חושבת שהם אוהבים להיות קשורים לרצועה.

מנסיוני אפשר לטייל בחוץ עם חתולים ללא רצועה

החתול שלי מזה שנים ויטו, יורד איתי בכיף לטייל למטה, ואין צורך ברצועה. לפעמים הוא קצת בורח וחוזר יותר מאוחר אבל בהתחלה כשהוא פחד להיות לבד היה יותר צמוד אלי. ממש כמו כלב, רק בלי הרצועה. עשיתי את זה גם עם חתולים אחרים שהיו לי ומלבד אחד, לפני המון שנים, שהיה לא מסורס וזאת היתה עונת ייחום והוא נעלם לבלי שוב, כל השאר נשארו איתי. בפעם הראשונה ייתכן שהחתול קצת יפחד מהחוויה של החוץ, לאט לאט הם מתרגלים.

החתול שלי היה רגיל להיות בחוץ

ותמיד היה חוזר, לפעמים היה נעלם ליום-יומיים וחוזר. אבל עכשיו אנחנו גרים ליד כביש ראשי ולכן מזה שנה וחצי הוא רק בבית ולא יוצא (בניגוד לפעם, עכשיו אנחנו בקומה שלישית, כך שהוא לא יכול לחזור דרך החלון, כמו פעם...) הכוונה שלי הייתה יותר לקחת אותו ברכב, לים , טיולים בטבע, דברים כאלה)

שלום אין לי חתול עדיין אבל אני מעוניין באחד ואין לי שום ידע לגביהם,

עכשיו השאלה שלי היא האם צריך להוציא חתול לטיול כמה פעמים בשבוע(כמו כלב) או שהיא בעיקר חיית בית (כמובן שאני לא מדבר על לא להוציא אותה בכלל!)אני ישמח לתשובה וכמה שיותר מפורטת יותר טוב?

שלום אין לי חתול עדיין אבל אני מעוניין באחד ואין לי שום ידע לגביהם,

עכשיו השאלה שלי היא האם צריך להוציא חתול לטיול כמה פעמים בשבוע(כמו כלב) או שהיא בעיקר חיית בית (כמובן שאני לא מדבר על לא להוציא אותה בכלל!)אני ישמח לתשובה וכמה שיותר מפורטת יותר טוב?

הי 

לא ממש נהוג לחת חתול לטיול ברצועה, אם כי יש מומחים בתחום שכן ממליצים לקחת חתול בית כך על מנת להרגיל אותו לחיים שבחוץ. הפתרון הטוב ביותר הוא להתקין תריסי גלילה בבית אם יש אפשרות, ולפתוח לחתול חרך בתריסים שיקבל את מנת השמש לה הוא זקוק. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר