חתולה רזה מה עושים?

שלום לכולם, יש לי חותולה מתוקה וקטנה בת חצי שנה (מעוקרת מלפני שבוע) היא אוכלת (לא הרבה), שותה ומשחקת הרבה... לא יושבת בשקט... אבל היא נורא רזה---זה טבעי? מה עושים? נתנו לה לפני כחודש כדור נגד תולעים. מה עושים גם נגד נפילה אפשרית ממרפסת קומה 3? ולא עזרו הרשתות... היא סקרנית מאוד ואני פוחדת... מצד שני גם לא ניתן לסגור אותה בבית. תודה לכם

גם קפיצי שלי ככה

הוא בן חמישה וחצי חודשים, והוא ממש ציפלון, הוא אוכל לא מעט... זה הכל בגלל שהוא כל היום משתולל... יש לו קוצים בתחת והוא לא יכול לשבת לרגע בשקט... נראה לי שזה יעבור שהוא יגדל .

>ודה--אבל----מה עושים--

תודה על העידוד... אמא שלי ואמרת שאם היא אוכלת קצת יותר מידי היא מקיאה.. וזה כבר קרה כמה פעמים... יש למישהוא מושג למה?

חתולה רזה מה עושים?

שלום לכולם, יש לי חותולה מתוקה וקטנה בת חצי שנה (מעוקרת מלפני שבוע) היא אוכלת (לא הרבה), שותה ומשחקת הרבה... לא יושבת בשקט... אבל היא נורא רזה---זה טבעי? מה עושים? נתנו לה לפני כחודש כדור נגד תולעים. מה עושים גם נגד נפילה אפשרית ממרפסת קומה 3? ולא עזרו הרשתות... היא סקרנית מאוד ואני פוחדת... מצד שני גם לא ניתן לסגור אותה בבית. תודה לכם

זה מזכיר לי את פוקת שלי...

פוקת היתה קטנטנה ורזה וכמעט לא גדלה, אבל היתה מאוד שובבה. יום אחד היא גם ברחה דרך התריס של המרפסת ובסוף מצאנו אותה אצל השכנה- אחרי שבילתה לילה בחוץ, ליד אחד הכבישים הסואנים ביותר של תל אביב. בקשר לזה, העצה הכי טובה שאני יכולה לתת היא פשוט לא להשאיר לה חלון או מרפסת פתוחים, אלא רק אם משגיחים עליה. אני יודעת שזה קשה, אנחנו לא פתחנו את המרפסת חצי שנה, והיום אנחנו גרים בדירה בלי מרפסת, ופותחים לפעמים חלון- רק כשאנחנו בחדר. הם אמנם נזהרים בדרך כלל כשהם מטיילים על אדן החלון, אבל מה יקרה אם תעבור ציפור בחוץ והם ירצו לתפוס אותה?. בקשר לרזון, חשבנו שפוקת כבר לא תגדל, אבל אחרי שעיקרנו אותה בגיל חצי שנה בערך, היא התחילה להשמין ולהשמין, והיום היא פשוט חתולה עגולה, וכולם שואלים אם היא בהריון. הוטרינר אמר שהיא שמנה מדי (למרות שאנחנו אוהבים שיש לנו הרבה פוקת לפנק) ואנחנו נותנים לה אוכל דיאטטי, אבל זה לא עוזר...נראה כאילו היא משמינה מנחת, כי אחיה זולל הרבה יותר ממנה ופחות שמן. רוב החתולות, לדעתי, משמינות אחרי העיקור. אז תחכי חודש חודשיים ותראי מה קורה...

רזון וחלון

בקשר לרזון, גם לי יש חתולה רזה בת שנה וחצי, מעוקרת מלפני חצי שנה, והיא שוקלת בקושי שלושה [ 3 ] ק"ג ! היא אוכלת טוב ובכל זאת לא משמינה. אני מניחה שזה כמו שיש אנשים רזים וקטנים, יש גם בעלי חיים כאלה. אולי זה גנטי ואולי לא היתה לה התחלה טובה [אמא זקנה ואז הגורים יותר חלשים ]. את שלי מצאתי ברחוב, חשבתי שהיא בת חודשיים [ לפי הגודל ] אבל למעשה היתה כבר בת ארבעה חודשים! אין מה לעשות, אולי במשך הזמן הם ישמינו מעט. בקשר לחלון: אולי את יכולה לנסות לשים בחלונות רשת תרנגולות, זה עולה ממש בזול [בכפר קאסם למשל, 6 ש"ח למטר, גובה מטר אחד ]. אני בניתי לחתולים שלי מעין מכלאה בחצר מעמודי עץ ורשת כזאת. כי אם כל הזמן תשמרי עליה מפני נפילה מהחלון, ויום אחד לא תשימי לב, היא לא תהיה רגילה ועלולה ליפול, אם תראה משהו מעניין בחוץ, כמו פרפר או ציפור. צריך כל-כך להיזהר. ודרך אגב, גם צריך לשמור שלא יכנסו למכונת הכביסה או למייבש !!!

>ודה--אבל----מה עושים--

תודה על העידוד... אמא שלי ואמרת שאם היא אוכלת קצת יותר מידי היא מקיאה.. וזה כבר קרה כמה פעמים... יש למישהוא מושג למה?

כדאי לשלול בעיות

הרזון והשתיה המרובה וכן ההקאות אינן מעוררות ממש דאגה אבל תמיד כדאי לבדוק... היתה לי חתולה בגיל באמת באמת מופלג (כך שסביר שזאת לא הבעיה אצלך) שבהדרגתיות החלה להמעיט באכילה להקיא מידי פעם ולשתות הרבה והתבקק שהיתה לה בעיה בכליות. כיון שהחתולה שלך צעירה סביר שזה לא משהו רציני מידי אבל כדאי לשלול כל מיני בעיות ולכן אני היתי מציעה ללכת בכל זאת לווטרינר ... הצלחה ובריאות

חתולה רזה מה עושים?

לגבי החתולה הרזה והמתאבדת... :-)

לגבי הרזון, לא הייתי דואגת בכלל, אם היא מקבלת תזונה נכונה וטיפול מתאים כמו למשל התילוע שהזכרת, רזון לא בהכרח מראה על חוסר בריאות, יש אנשים שהם רזים מטבעם ויש ששמנים וכך אצל חתולים. כמו כן היא עוד בגיל גורות ושובבות היא מוציאה הרבה אנרגיה ובכלל לא הגיעה לגודל הסופי שלה. ממש לא נראה לי סיבה לדאגה. אלא אם כן את רואה דברים אחרים כגון הקאות או שילשולים או שהחתולה ירודה בהתנהגות שלה, זה כבר סיפור אחר שדורש בדיקה וטיפול מקצועי. לגבי המרפסת, אני גרה בקומה ראשונה ולכן הייתי חייבת למצוא פיתרון שהחתולים לא יברחו מהדירה, אז קניתי בחנות לכלי עבודה, רשת כזו מתכתית של לול ורישתתי סביב לסורגים בעזרת אזיקונים מפלסטיק חיברתי את הרשת לסורגים, אולי זה עשוי לעזור לך? קשכה

תודה לכולם!!!!

אני מודה לכולם על העצות!

החתולה שלי בת בערך שנתיים היא לפני שלושה חודשיים המליטה ובזמן האחרון היא אוכלת קצת פחות ולא משמינה רק רזה יותר .

אנחנו נותנים לה אוכל אבל היא רק מרזה ,אז למה זה קורה ?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר