חתול ג'ינג'י - זכר או נקבה?

האם נכון לומר ש 99% מהחתולים הג'ינג'ים הם זכרים?

נשמע לי נכון, אני לא יודעת למה, אבל כל ג'ינג'י שפגשתי היה בעל ביצים...

מכיון שהצבע של גור זכר נקבע ע"י הצבע של האמא...

אז כנראה זה רק נראה כך כי כל אמא של גור אדום צריכה לשאת בעצמה את הגן של הצבע האדום..... אם כי היא יכולה להיות גם טריקולור או טורטי אבל בבסיס צריך שיהיה לה אדום כלשהוא כדי שיצא גור זכר אדום. גרגורים זהר

חתולה שלי היא גם נקיבה וגם ג'ינג'ית! אבל מתנהגת כמו כלב. :)

מכיון שהצבע של גור זכר נקבע ע"י הצבע של האמא...

אז כנראה זה רק נראה כך כי כל אמא של גור אדום צריכה לשאת בעצמה את הגן של הצבע האדום..... אם כי היא יכולה להיות גם טריקולור או טורטי אבל בבסיס צריך שיהיה לה אדום כלשהוא כדי שיצא גור זכר אדום. גרגורים זהר

פעם לימדו אותי בביה"סבשיעור ביולוגיה שכל חתול עם שלושה צבעים

זה חתולה, האם זה נכון?

כן, ואלון נתן פעם הסבר ביולוגי מקצועני.... שאני לא זוכרת לחזור עליו

אבל כל הטריקולור זה נקבות, זכר אמור להיות בעל צבע אחד או שניים אבל למה הג'ינג'ים הם זכרים...ברובם.. לא ברור לי בעצם. אלון???

הסיבה לכך היא כזו:

אני אסביר זאת בקצרה: הגן האחראי לצבע האדום (כתום) בחתולים מסומן O הוא דומיננטי על o שהוא מייצג פרווה לא אדומה, הנוכחות שלו משפיע שצבעים כמו שחור, שוקולד וקינמון יקבלו אדום. זהו גם קשור מין משמע הוא קשור לכרומוזום X שמשפיע על מין החיה. לזכרים יש כרומוזום X אחד כשכרומוזום השני הוא Y. ולנקבות יש זוג כרומוזומי X. ז"א שזכר יקבל O אחד ונקבה מקבלת שני אללים של O. לפיכך זכר שמקבל O אחד יכול להיות או אדום (OY) או לא אדום (oY). לעומתו נקבה בעלת זוג כרומוזומי X יכולה להיות בעלת OO- אדומה oo- לא אדומה או Oo- טריקולור, טורטי ושאר השמות ששילוב הצבעים הזה קיבל. כמובן שאלב צבעי בסיס ויכולים להיות מושפעים מנוכחות גנים אחרים. אבל בעיקרון זו הסיבה לכך שלזכר לא יכולים להיות יותר משני צבעים. אבל כמו כלל ישנו גם יוצא מן הכלל ומידי פעם נולדים גם זכרים טריקולור הסיבה היא בעיה באחת החלוקות של תאי המין אצל ההורים והילוד מקבל זוג כרומוזומי X וגם Y. ואז הוא יסומן XXY. יש זכרים כאלה שהם ניטרלים ועקרים אבל חלקם מזווגים. כשאחד האיקסים משותק. בילי.

במשפט שש התכוונתי שזכר

לא יכול להיות בעל שני צבעים (פשוט להוריד את המלה יותר). בילי.

חתול ג'ינג'י - זכר או נקבה?

האם נכון לומר ש 99% מהחתולים הג'ינג'ים הם זכרים?

יש נקבות ג'ינג'יות בהחלט פשוט מעט פחות מזכרים

הסיבה לכך היא שבנקבות יש שלושה צירופי צבעים בסיסיים (שחור, גי'נג'י, וטורטישל - ערוב שחור וג'ינג'י). ובזכרים יש רק שני צירופי צבעים בסיסיים (שחור, גי'נג'י). שאר הגוונים והדוגמאות הן רק משחקים על צבעי הבסיס האלה. הסיבה הגנטית ליצירתן של נקבות טורטיות ניתנה בהמשך ע"י בילי. היות שהחלוקה בין המינים בטבע היא כ- 50% 50%, אם באחד מהמינים יש אפשרות שלישית לצבע בסיסי (התוספת של טורטי בנקבות) זה בעצם מפחית את הסבירות לג'ינג'י כי האוכלוסיה הקיימת מתחלקת בין 3 צבעים ולא שניים כמו בזכרים. לכן היחס בפועל בין זכרים ג'ינג'ים לנקבות ג'ינג'יות הוא בערך 70%זכרים 30% נקבות.... כי חלק מהנקבות הן בעצם טורטיות (עירוב של ג'ינג'י ושחור). אבל יש נקבות גי'נג'יות. בשגר האחרון של בוטן לפני שסורס נולדו לא פחות מ-3 נקבות ג'ינג'יות ורק זכר אחד אלון

בצילום קצת יותר למטה זהר מחזיקה את תות ופתי-בר שתיהן ג'ינג'יות

יש חתולות ג'ינג'י לבן שהן נקבות...

ולגבי ג'ינג'י באמת לא ככ ניתקלתי --כלומר יש בקושי נקבות.. יש סוג פרווה שניקראת- קליקו שזה עירוב של לבן שחור וכתום(ג'ינג'י.) שהסיכוי שזה יהיה זכר הוא מיזערי ולכן כמעט כמעט כולם הם נקבות כשניתקלים בחתולות בצבע "קליקו" וכנל לגבי טורטישל(הפירוש הוא "שיריון צב"..)-(מה שאמר אלון.)שזה מין ערבוב של שנהב עם שחור ולבן כזה..ין פרוה מנומרת כזאת מאוד מיוחדת.יש גם לפרסים וגם לחתולים מעורבים.. לי יש חתול ג'ינג'י.. (זכר אלא מה..) :)

כמו שנכתב לפני מספר ימים

ההסבר להיווצרות הצבעים שהזכרת הוא זהה להסבר שכתבתי לפני מספר ימים,פה בפורום. האדום-לבן הוא גנטית אדום, והקליקו (או הטורטי-לבן) הוא גנטית טורטי. כפי שנכתב קודם האדום והשחור הם צבעי בסיס ומושפעים מנוכחות גנים אחרים. אתה הזכרת את הביקולורים (שזאת תוספת של כיתום לבן לצבע), אז בהם עובד גן נוסף שהוא מוסיף את הכיתום הלבן בחתול. בילי.

אז זהו שיש לך טעות....:)

אני בת ולא בן... ואני אפילו גם כן ג'ינג'ית אם כבר מדברים על הנושא.. :) יעל.

היי 

ראיתי חתול ג'ינג'י  עם לבן בכניסה הראשית לבית כול יום יושב לי לידה הדלת

מה זה אומר?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר