באיזה חתול כדאי לבחור: גזעי או מאומץ?

אם אתם רוצים לבחור באימוץ? חשוב שתהיו מודעים לדברים הבאים:

 

אם קיבלתם חתול מחברים או מכרים, ובוודאי אם מצאתם גור ברחוב והחלטתם לאמץ אותו, מומלץ מאוד לקחת אותו לבדיקה אצל וטרינר לפני שתכניסו אותו לביתכם. עד לבדיקתו כדאי להימנע ממגע ישיר אתו מחשש שהוא סובל מכלבת או מפרעושים או טפילים אחרים.

 

יש יתרון גדול בלאמץ חתול מאגודות שונות לבעלי חיים, משום שבכך עומד בפניכם מבחר גדול של חתולים, ותוכלו גם להיות בטוחים שהחתול נבדק ונוקה, ובנוסף, תוכלו גם לקבל מידע על אופיו ומצבו של החתול. מידע זה יוכל לפצות במידת מה על החיסרון של אי ידיעת התכונות הצפויות של החתול שתאמצו, מה שדי ברור בחתול גזעי.

 

מהו השלב המומלץ לאימוץ חתול?

 

כדאי לאמץ חתולים לאחר הגעתם לגיל שישה שבועות, משום שזהו גיל הגמילה שלהם. במידה והחתול יילקח לפני שלב הגמילה, הוא עשוי לעבור תהליך החתמה (inprinting) ששם לכאורה חותמת על בעליו כי הם הוריו. זהו תהליך שיכול לגרום לבעיות נפשיות קשות של החתול משום שחתול מוחתם משוכנע שהוא אדם או שבני האדם הם בני מינו, ולכן הוא עלול להגיב בתוקפנות גם לחתולים אחרים וגם לבני אדם זרים, או אפילו בתוך הבית.

 

ומה עליכם לקחת בחשבון אם תבחרו בחתול גזעי?

 

חשוב לדעת מהם החסרונות הכרוכים ברכישת חתול גזעי: ככל שהחתול גזעי יותר, כך גם מחירו גבוה יותר. בנוסף, חתולים גזעיים סובלים יותר ממחלות, ובתור הבעלים שלהם יש לכם סיכון גבוה שהם ייגנבו, במיוחד אם הם חתולים שערכם גבוה. היתרונות הם שרכישת חתול גזעי, תאפשר לכם לצפות לתכונות די ברורות מהחתול שלכם הן מבחינת אופיו, והן מבחינת גודלו וצבע פרוותו.

 

רוצים לעבור לשלב ההחלטות?

 

אנו בחנות חיות בפתח תקווה נוכל לסייע לכם בכך, וללוות אתכם בתהליך הבחירה וגם לאחריו.

אתם מוזמנים להגיע אלינו, וגם לצפות בסרטון שלנו לפרטים נוספים:

 

youtube.com/watch?v=WaNmrkuLnsE

היי,

את האמת שתקופה ארוכה אני מחפשת חנות לחיות מחמד טובה עם מחירים טובים. אתם מוכרים את כל סוגי המזון לחתולים?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר