שריטות מחתולת רחוב

הלכתי אתמול לטייל עם הכלב שלי, וראיתי גור חתולים עובר לפנינו. אז חיכיתי שהוא יעבור כדי למנוע בעיות עם הכלב שלי והמשכתי ללכת. 5 שניות אחרי זה קפצה עליי חתולה מבין המכוניות ונתלתה לי על רגל שמאל עם כל הציפורניים שלה (גם של הרגליים האחוריות), במהלך העניין היא גם הצליחה לשרוט אותי ברגל ימין. כנראה זו הייתה האמא של הגור שראינו קודם, אחרת לא ברור לי למה היא התקיפה אותי פתאום. בקיצור, כל רגל שמאל שלי מלאה שריטות ארוכות וחתכים, חלק נראים דיי עמוקים. הלכתי אתמול גם למד"א וגם למלר"ם. במד"א אמרו לשים יוד וזהו, במלר"ם אמרו ללכת לקבל חיסון נגד כלבת וטטנוס (אפילו שקבלתי בצבא, ב2005). אז עכשיו אני מבולבלת... מה אני צריכה לעשות?

תראי, זה לא חד משמעי

אם אני הייתי במקומך - אני הייתי מקשיבה למד"א (וזה מה שעשיתי בעשרות הפעמים שנשרטתי וננשכתי ע"י חתולי-רחוב במסגרת התנדבותי) לשטוף טוב טוב עם סבון, לחטא טוב טוב את הפצע, לשים יוד ולוודא שלא מזדהם (אם יש סימנים לזיהום- ללכת שוב לרופא ובמידת הצורך, אם הוא ימצא לנכון, לקחת אנטיביוטיקה) טטנוס - אומרים שצריך כל 10 שנים (גם בלי קשר לחתולים, בכלל לכל סוגי החתכים) - המחמירים אומרים 7 שנים. ככה שאת יכולה לעשות בקרוב, אבל לא דחוף. כלבת - למרות שהדיעות חלוקות לגבי הצורך בחיסון (בד"כ תלוי מה מידת ההיסטריה שאת נוטה אליה, וגם גנים פולנים עשויים להשפיע על העניין ) - בכל מקרה אף-אחד לא יגיד לך שהסיכוי גבוה מאחד למיליון שהחתול חולה בכלבת (לא ציינת מאיזה איזור את בארץ, אבל כל עוד לא קרוב לגבול עם הרשות הפלסטינית אז בכלל סיכוי אפס) וגם אם יש חתול חולה בכלבת - חתולים כאלו מחפשים פינה שקטה למות בה, בטח שלא ממשיכות לטפל בגורים... וגם אם החתול חולה לא כזה קל להדבק, וההידבקות היא מנשיכה ולא משריטה. ככה שלדעתי את יכולה להיות רגועה. אם את ממש בלחץ אז אולי כן לעשות את הזריקה, בשביל השקט הנפשי שלך כדי לכסות את האפשרות הלא סבירה (הבנתי שהזריקה כבר לא כזו נוראית, בניגוד לזריקות הישנות של פעם)

תודה רבה :)

אני לא באמת היסטרית. בסה"כ, זו לא הפעם הראשונה שנשרטתי ע"י חתולת רחוב. זו פשוט הפעם הראשונה שזה בצורה מבהילה כזאת וכל כך הרבה שריטות בבת אחת, כאשר חלק מהן גם דיי עמוקות. מלעשות חיסון אני לא מתלהבת בכלל. גם הבנתי שהעלות שלו דיי יקרה... (במלר"ם אמרו לי 140 ש"ח...!!!) מאז לא הלכתי לעשות חיסון או משהו בסגנון. באמת דאגתי לחטא את האזור טוב טוב, ולשים לב אם הוא לא מתחיל להראות מזוהם או חריג. בינתיים הכל בסדר. במידת הצורך, אם יראה לא בסדר, אני אלך לקופ"ח ואראה האם צריך לעשות משהו =) בכל מקרה, תודה רבה על התשובה המפורטת!! D=

נפלא שנתקלתי בזה פתאום! קרה לי משהו כמעט זהה לפני יומיים 

חתולים בוגדניים!!! נותנים להם אוכל והם שורטים מנוולים!

מניסיון חובה ללכת לרופא המשפחה לטיפול מקצועי

יכול להיות טטנוס תלוי כמה זמן לא עשית אבל זה למען הבריאות

רכבים יד שניה | דירות להשכרה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר