חתולים ביתיים

חתולים ביתיים

היתי מעוניינת לקבל עצות לגבי שחרור של חתול מבויית בוגר ואנרגטי במיוחד לטיולים עצמאיים בחוץ לאחר שנולד במסגרת ביתית ואינו יצא מעולם מהבית. איך יגיב לגורמים שבחוץ כמו חתולים אחרים וכלבים ושאר דברים שלא ראה לפני כן, יש לציין שאני גרה בבניין ובסביבה שאינה עירונית במיוחד

רצוי בהדרגה, כל פעם קצת, בהתחלה בהשגחה...

אפשר אפילו בהתחלה להוציא אותו בתוך כלוב שיראה את הטריטוריה, יריח ויתרגל... - זה יעיל מאוד אם הוא לא מהחתולים שנלחצים מכלוב. אני אישית חושבת שאם לא חייבים לשחרר בחוץ עדיף שלא, הסכנות שציינת הן רק חלק מהסכנות האפשריות, במיוחד אם הוא לא רגיל לבחוץ... אם הוא מבוגר לא הייתי ממליצה. ואם אתם מחליטים שכן אז רק תקחו בחשבון שיש סיכוי שיום אחד הוא פשוט לא יחזור - לא רוצה לבאס, אבל תהיו מוכנים לאופציה כי זה קורה. כמובן שלפעמים קורה משהו ורצוי לחפש אותם והם חוזרים הרבה פעמים... אבל הרבה פעמים אחרות לא.

למה להוציאו? ממש מסוכן, הוא לא רגיל להלחם על הטריטוריה שלו, למה לאמלל?

אם יש חצר מגודרת עוד מילא..את לא מפחדת שיקרה לו משהו? יידרס, יריב/יותקף על ידי חיות החוץ? לא ברור הרצון להוציא חתול בית למיהדרין, אחרי שנים-כך פתאום

החתול שלי השתגע מזה..

בקשר לחתול שרוצה לצאת

הוא מיילל ליד הדלת ותמיד מנסה להתחמק כשנכנסים הביתה למרות שלא היה מעולם בחוץ הוא ממש רוצה לברוח השאלה אם אני לא עושה לו רע בכך שאני מונעת ממנו להפגש עם הצרות שבחוץ?

גם החתולה שלי ככה זה לא אומר כלום

חתול זו חיה סקרנית מטבעה, ולא סתם אומרים שהסקרנות הרגה את החתול.....בהרבה מקרים זה באמת קורה. זה עדיין לא אומר שיעשה לו טוב לצאת החוצה, החתולה שלי למשל עדינה מדיי ואין סיכוי שתסתדר בחוץ, ועדיין כל פעם שפותחים את הדלת בא לה לראות מה יש מעבר... תכונה אופיינית לחתולים, לא הייתי מתרגשת. אפשר לנסות להעצים את הגירויים שיש לו בבית - יותר משחקים, אפילו סתם לתת לו כדור מנייר כסף לרדוף אחריו.. אולי לסדר לו איזה מתקן גירוד, לשחק איתו עם לייזר (הם ממש אוהבים לרדוף אחרי זה) או לצ'פר אותו בחטיף אחרי המשחק... אל תשכחי שזה גם כאב ראש חתול שיוצא החוצה, צריך להקפיד לטפל בו כל תקופה נגד פרעושים ותולעים, ואם את גרה בדירה זה עוד יותר קשה- כי לא טוב ללכת ולהשאיר אותו בחוץ הרבה שעות, מצד שני אם הוא לא חוזר עד השעה שאת צריכה לצאת זו בעיה, ואם הוא עולה למעלה ומחכה ליד הדלת יכולות להיווצר עוד כל מיני בעיות בין היתר עם השכנים...
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר