שאלה על מדיניות צער בעלי חיים

שלום שלום, יש ברחוב שלי המון חתולים, ובדרך כלל הם מקבלים אוכל מהשכנים וחיים בנוח. היום הבחנתי בגור קטנצ'יק, אולי בן חודש, שהעיניים שלו נוטפות מוגלה וכמעט סגורות רוב הזמן. הוא חיפש אוכל ולא מצא, אז הבאתי לו מעט אוכל גורים של החתול שלי, אבל הוא לא אכל אותו והחתולים הגדולים חיסלו את האוכל די מהר. העניין הוא, שאני די בטוחה שהוא לא יחזיק מעמד הרבה זמן. השאלה היא אם בצער בעלי חיים יטפלו בו ויעבירו אותו לחתוליה או שפשוט ירדימו אותו, כי הוא גור קטן וחולה שהגיע מהרחוב ומפחד מאנשים. מה אתם אומרים?

עצוב

ירדימו אותו,זאת המדיניות עצוב מאוד אבל זה ככה זאת בנגוד לעמותת אהבה המדהימים שזה בניגוד למדניותם

החתלתול המסכן

האם החתלתול נמצא אצלך ונותן לך לגעת בו?? זה חשוב כדי לדעת אם תוכלי לעזור לו לשרוד

עצוב

ירדימו אותו,זאת המדיניות עצוב מאוד אבל זה ככה זאת בנגוד לעמותת אהבה המדהימים שזה בניגוד למדניותם

מי אלה? איך אני מגיעה אליהם?

החתלתול המסכן

האם החתלתול נמצא אצלך ונותן לך לגעת בו?? זה חשוב כדי לדעת אם תוכלי לעזור לו לשרוד

הוא לא אצלי...

הוא בחוץ. כשראיתי אותו לראשונה הבוקר העיניים שלו היו עצומות והצלחתי ללטף אותו והוא אפילו לא ברח, אבל בצהריים העיניים שלו נפקחו קצת, ואז הוא סירב לתת לי להתקרב אליו.

מי אלה? איך אני מגיעה אליהם?

עמותת אהבה

דרך גוגל תחפשי אותם עמותת בעלי חיים

שאלה על מדיניות צער בעלי חיים

שלום שלום, יש ברחוב שלי המון חתולים, ובדרך כלל הם מקבלים אוכל מהשכנים וחיים בנוח. היום הבחנתי בגור קטנצ'יק, אולי בן חודש, שהעיניים שלו נוטפות מוגלה וכמעט סגורות רוב הזמן. הוא חיפש אוכל ולא מצא, אז הבאתי לו מעט אוכל גורים של החתול שלי, אבל הוא לא אכל אותו והחתולים הגדולים חיסלו את האוכל די מהר. העניין הוא, שאני די בטוחה שהוא לא יחזיק מעמד הרבה זמן. השאלה היא אם בצער בעלי חיים יטפלו בו ויעבירו אותו לחתוליה או שפשוט ירדימו אותו, כי הוא גור קטן וחולה שהגיע מהרחוב ומפחד מאנשים. מה אתם אומרים?

הי. בקשר לחתול עם העיניים החולות. זה קצת ארוך, אז קחי זמן. אני אענה לך על כל השאלות שיצוצו לך, אם יצוצו לך.

אני לא וטרינר אבל אני יודעת שאם רוחצים להם את העיניים עם תה חזק (לאחר שהוא התקרר כמובן) זה משתפר. אני טיפלתי ככה בשלושה גורים. הרבה פעמים זה מתפתח אצלם כשהם בערך בני שבועיים והעיניים שלהם מתחילים להפתח. באופן רגיל אמא שלהם מנקה להם את ההפרשות בזמן הזה, אבל לפעמים אם הם ננטשים, או אמם מזניחה אותם זה מה שקורה. לפעמים זה יכול להיות "תוצר לוואי" של זיהום בדרכי נשימה, אז נסי לשים לב אם הוא מתעטש או משתאל או שיש לו הפרשות כלשהם מהאף. אם זה זיהום בדרכי נשימה זה מקרה דחוף לוטרינר ואולי צפוי גם טיפול אנטיביוטי. חתולה שלי היתה בת חודש בערך ושמתי לב שהיא מתעטשת קצת. מדהים כמה שזה התרר רציני. אני לא רוצה להפחיד אותך אבל זה דברים שצריך לשים לב עליהם. בכל מקרה מה שיש לו דורש טיפול אחרת הוא פשוט יתעוור. יכול להיות שהוא כבר מתחיל. אני לא יודעת מה חומרת המצב. עיוור הוא לא ישרוד ברחוב. אני לא יודעת כמה הוא ידידותי, אבל אם את רוצה לעזור לו את חייבת להכניס אותו הביתה, לפחות ל3-4 ימים ולשחרר אותו אחר כך, אם את רוצה והוא כל כך פראי. אחד הגורים שטיפלתי בהם היה גם חתול רחוב ממש והייתי צריכה ללכוד אותו עם סדין. הוא ילל כאלו שאני הורגת אותו ואמא שלו כמעט והתנפלה עלי. הוא היה אצלי במרפסת למשך 4 ימים והיה לו זיהום קשה. רחצתי לו עיניים 3 פעמים ביום בערך בתה מרוכז ושמתי לו גם משחת סינטומיצין 5%. עין אחת נרפאה לחלוטין והעין השניה ניזוקה בכל זאת למרות שהטיפול הפסיק את הדלקת והמוגלה. אבל החתול הזה כבר דיממם מהעיניים כשלכדתי אותו. לפי מה שהבנתי ממך יש לו הרבה מוגלה כך שלשתוף לו את העיניים בבוקר ובערב בתה קר מרוכז עם צמר גפן למשך 3-4 ימים יכול להציל לו את הראיה ואת החיים. אם את רואה שיש אדמומיות בעפעפיים ושהם עדיין נפוכים למרות שהעיניים נקיות השתמשי במשחת סינטומיצין 5%. זו משחה אנטיביוטית לדלקות בעיניים(של בני אדם אבל עובדת גם על חתולים וכלבים)שמצריכה מרשם רופא, אז אם אין לך בבית תצטרכי בכל זאת להביא אותו לוטרינר. בכל מקרה אם את מחליטה לטפל בו את צריכה לסיים את הטיפול כך שהעפעפיים שלו יהיו בריאות, אם הטיפול בתה בלבד לא עוזר, את חייבת את המשחה, אחרת הזיהום יתפתח שוב פעם לאחר שתשחררי אותו. תנסי ללכוד אותו ןאם הוא לא תוקפני מדי תוכלי אפילו להרגיע אותו לפני הטיפול כל פעם. זה יהיה קשה כי הם לא מתים על זה, אבל בבקשה תנסי. הוא פשוט יתעוור וימות בלי טיפול.

עוד משהו.

אם הוא כל כך קטן נסי לתת לו אוכל רך של שימורים לחתולים, או אפילו חביתה. אם יש לו קצת שיניים הוא יאוכל. אם את לא רואה אצלו שיניים בצדדים(צריך ממש להחזיק אותו ולהציץ) הוא עדיין צריך לאכול מטרנה. אם זה המצב הוא גם צריך עזרה בעשיית צרכים, וכל בדברים האלה ביחד הופכים טיפול בו ליומיומי בערך לשבוע, שבוע וחצי תלוי בן כמה הוא. אם את אומרת שהוא בן חודש אז כשבוע, לא יותר. בכל מקרה בבקשה אל תזניחי אותו, נסי בבקשה לטפל בו, לפחות שיהיה עצמאי ברחוב. אני אוכל לעזור לך אם יש לך עוד שאלות. אני כל כמה חדשים מוצאת גור או שניים בני שבועיים מתחת לבית שלי ואין לי לב לזנוח אותם כי אני יודעת שהם ימותו פשוט אז אני מגדלת אותם קצת עד שאני מוצאת להם בית, אז אין כמעט שאלה אני לא אוכל לענות לך עליה. בבקשה תעזרי לו, הוא פטוט ימות אחרת. את יכולה גם להתקשר, כי אני רושמת ורושמת:048211898. אם אני לא עונה נא תשאירי הודעה ואני ודאי אחזור אלייך.

התה שצריך זה תה קמומיל

אם באמת תהיה לך אפשרות לשטוף את עיניו עם תה-אז רצוי מאד שזה יהיה תה קמומיל (או בבונג) בעיברית.זוהי שיטה רוסית ידועה שניסיתי בעצמי על מספר חתולים - וזה עובד. את התה ניתן להשיג בכל סופרמרקט, והוא גם בריא לבני-אדם לקיבה וכאלה...

בקשר לאוכל!!!!!! זה חשוב!

את לא חייבת להביא לו מטרנה, כל דבר רך יהיה טוב, אם זה שימורים, ואם זה חלמון של ביצה קשה שזה מאוד בריא, והכי הכי הכייי טוב לחתול חולה: טונה! בתור מישהי ששיקמה קרוב לעשרה חתולי רחוב חולים, אני מבטיחה שאין יותר טוב מטונה (רצוי במים אבל זה לא קריטי) כדי שחתול יחלים. 2 כפיות טונה ביום (אפשר גם יותר) והכל יעבור לו.

אבל אם הוא לא אוכל טונה אז זה באמת חמור

בעיקרון, כל עוד הוא חולה לא באופן אנוש אז הוא יאכל את הטונה בשמחה לא משנה כמה רע הוא מרגיש. אם הוא לא אוכל אז יש בעיה, כי כנראה מצבו רע ביותר ואז אני ממליצה לך לפנות לעמותה להצלת חתולי רחוב שיאספו אותו רק במידה ובאמת מצבו כלכך חמור. הם לא מרדימים בשום אופן, אלו כמה נשים שמטפלות בחתולים בביתם עם סיוע של וטרינר. הטלפונים (למרות שאני מאד מקווה שלא תצתרכי להזעיקם) הם: ירדנה 0524884777 ותמי 0525659865

בבקשה תנסי לתת לו טונה

דבר פשוט כלכך יכול להציל את חייו! אין חתול שיסרב לטונה....

הי. בקשר לחתול עם העיניים החולות. זה קצת ארוך, אז קחי זמן. אני אענה לך על כל השאלות שיצוצו לך, אם יצוצו לך.

אני לא וטרינר אבל אני יודעת שאם רוחצים להם את העיניים עם תה חזק (לאחר שהוא התקרר כמובן) זה משתפר. אני טיפלתי ככה בשלושה גורים. הרבה פעמים זה מתפתח אצלם כשהם בערך בני שבועיים והעיניים שלהם מתחילים להפתח. באופן רגיל אמא שלהם מנקה להם את ההפרשות בזמן הזה, אבל לפעמים אם הם ננטשים, או אמם מזניחה אותם זה מה שקורה. לפעמים זה יכול להיות "תוצר לוואי" של זיהום בדרכי נשימה, אז נסי לשים לב אם הוא מתעטש או משתאל או שיש לו הפרשות כלשהם מהאף. אם זה זיהום בדרכי נשימה זה מקרה דחוף לוטרינר ואולי צפוי גם טיפול אנטיביוטי. חתולה שלי היתה בת חודש בערך ושמתי לב שהיא מתעטשת קצת. מדהים כמה שזה התרר רציני. אני לא רוצה להפחיד אותך אבל זה דברים שצריך לשים לב עליהם. בכל מקרה מה שיש לו דורש טיפול אחרת הוא פשוט יתעוור. יכול להיות שהוא כבר מתחיל. אני לא יודעת מה חומרת המצב. עיוור הוא לא ישרוד ברחוב. אני לא יודעת כמה הוא ידידותי, אבל אם את רוצה לעזור לו את חייבת להכניס אותו הביתה, לפחות ל3-4 ימים ולשחרר אותו אחר כך, אם את רוצה והוא כל כך פראי. אחד הגורים שטיפלתי בהם היה גם חתול רחוב ממש והייתי צריכה ללכוד אותו עם סדין. הוא ילל כאלו שאני הורגת אותו ואמא שלו כמעט והתנפלה עלי. הוא היה אצלי במרפסת למשך 4 ימים והיה לו זיהום קשה. רחצתי לו עיניים 3 פעמים ביום בערך בתה מרוכז ושמתי לו גם משחת סינטומיצין 5%. עין אחת נרפאה לחלוטין והעין השניה ניזוקה בכל זאת למרות שהטיפול הפסיק את הדלקת והמוגלה. אבל החתול הזה כבר דיממם מהעיניים כשלכדתי אותו. לפי מה שהבנתי ממך יש לו הרבה מוגלה כך שלשתוף לו את העיניים בבוקר ובערב בתה קר מרוכז עם צמר גפן למשך 3-4 ימים יכול להציל לו את הראיה ואת החיים. אם את רואה שיש אדמומיות בעפעפיים ושהם עדיין נפוכים למרות שהעיניים נקיות השתמשי במשחת סינטומיצין 5%. זו משחה אנטיביוטית לדלקות בעיניים(של בני אדם אבל עובדת גם על חתולים וכלבים)שמצריכה מרשם רופא, אז אם אין לך בבית תצטרכי בכל זאת להביא אותו לוטרינר. בכל מקרה אם את מחליטה לטפל בו את צריכה לסיים את הטיפול כך שהעפעפיים שלו יהיו בריאות, אם הטיפול בתה בלבד לא עוזר, את חייבת את המשחה, אחרת הזיהום יתפתח שוב פעם לאחר שתשחררי אותו. תנסי ללכוד אותו ןאם הוא לא תוקפני מדי תוכלי אפילו להרגיע אותו לפני הטיפול כל פעם. זה יהיה קשה כי הם לא מתים על זה, אבל בבקשה תנסי. הוא פשוט יתעוור וימות בלי טיפול.

טיפול בעינים לגורים

איריס! כל הכבוד למידע שמסרת. תדעי לך שהדפסתי אותו בתודה כי לאלה מאתנו שקשה להגיע לוטרינר מסיבה זו או אחרת, ידע איך לטפל בחתולי רחוב הוא כל כך חיוני. בתודה.

בבקשה תנסי לתת לו טונה

דבר פשוט כלכך יכול להציל את חייו! אין חתול שיסרב לטונה....

איריס,

הוא נעלם... אני ממש לא מוצאת אותו. הייתי רוצה להאמין שזה בגלל שמישהו אסף אותו לביתו (וזה יכול לקרות, יש לנו כמה אוהבי חתולים ברחוב). בכל מקרה אני אשמור על הטיפים שלך למקרה ששוב אמצא גור כזה. תודה רבה לך!

התה שצריך זה תה קמומיל

אם באמת תהיה לך אפשרות לשטוף את עיניו עם תה-אז רצוי מאד שזה יהיה תה קמומיל (או בבונג) בעיברית.זוהי שיטה רוסית ידועה שניסיתי בעצמי על מספר חתולים - וזה עובד. את התה ניתן להשיג בכל סופרמרקט, והוא גם בריא לבני-אדם לקיבה וכאלה...

תה

זאת תרופה ידועה לדלקות עיניים. לא רק אצל חתולים. אני ניסיתי את זה על עצמי יותר מפעם אחד (לצערי...) וזה עובד. לא רק תה בבונג. גם תה רגיל. עושים תמצית מרוכזת משקית תה ומעט מים חמים. מחכים עד שזה יהיה חמים (כשנעים לגעת בזה וזה לא שורף) ומנגבים עם זה את העיניים. זה עובד מצויין. הבעיה העיקרית היא שעד כמה שאני יודעת, דלקות עיניים כאלה בגורים בגיל הזה הן סימן לחתלתלת... וחתלתלת זה לא טוב...
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חתולים
בחר
בחר