הכנת קטלוג לספריה ביתית

שלום איך מכינים הכנת קטלוג לספריה ביתית? סה"כ מדובר בעשרות ספרים, משו צנוע... נכון אפשר בוורד, אבל ידוע לי שיש תוכנות חינמיות באמצעותן ניתן לנהל רשימת/קטלוג ספרים אודה על מידע

ספריה ביתית

למרבה ההפתעה, הנושא לא זכה לכל כך הרבה תוכנות כמו שניתן לחשוב. הנה מה שנכתב בעדכון 5 לאתר הדוקטורנטים: ספרייה פרטית אני לא יודע מה איתכם. אבל אני מזמן הפסקתי לשלוט על מה שמתרחש בספריה הפרטית שלי. כבר קרה לי, לא פעם, שקניתי ספר אחד פעמיים כוון שלא זכרתי אם יש לי אותו או רק קראתי אותו. למצוקה הקיומית, ישנם כמה פתרונות בדמותם של כלים לניהול הספרייה האישית. הכלים הפשוטים שבחבורה מאפשרים רישום הספרים ומיונם ולא הרבה יותר מכך. המתוחכמים שבהם גם מאפשרים חיפוש של הספר באתרי המכירות הגדולים, הורדת פרטיו לתוכנה באופן מקוון ועוד. מכל התוכנות שהתקנתי לצורך הבדיקה, לא מצאתי אחת חינמית באמת טובה. אחת שכן מצאתי הינה Libellus Personal Library והא בקוד פתוח. Libellus Personal Library הינה תוכנה פשוטה שמאפשרת חיפוש לפי ISBN או הקלדת פרטי הספר באופן ידני. לאחר מיכן התוכנה מאפשרת חיפוש ספרים במאגר על פי קריטריונים שונים. סה"כ תוכנה פשוטה ונוחה לעבודה אם כי חסרה כלים מגוונים יותר ליבוא נתוני ספרים. תוכנה טובה יותר, אם כי בתשלום, (צנוע של $5), הינה Personal Library Manager. תוכנה זו מורכבת יותר ומאפשרת חיפוש אוטומטי מגוון הרבה יותר. התוכנה ניתנת להורדה והתקנה חופשית למשך 5 ימים שלאחריהן יש לרוכשה. פרויקט מרתק בתחום זה הינו LibraryThing. אתר זה מאפשר ניהול מקוון ושיתוף של הסיפריה הפרטית. לאחר רישום קצר להפליא נפתח חשבון אישי בו ניתן להזין את פירטי הספרים האישיים. האתר מאפשר זיהוי פרטי הספר דרך Amazon והורדת פרטיו, כולל תמונות שער ושער אחורי לספריה. בנוסף, לאתר קשר עם מאגרי מידע בשפות שונות. בעברית הוא נמצא בקשר עם הקטלוג המאוחד של הסיפריות בישראל ואני לא התקשתי למצוא בו ספרים שרציתי לשלב. ערך מוסף של הסיפריה המקוונת הינה מתן אפשרות לקשר בין אנשים שהזינו ספר מסוים לספריה שלהם. דרך האתר ניתן לאתר מי חוץ ממך הזין את הספר לספריה שלו וליצור עימו קשר על בסיס עניין משותף. חביב! את הסיפריה ניתן להזין בעד 200 ספרים באופן חופשי. בתמורה ל-$25 ניתן להזין כל כמות לתקופת זמן בלתי מוגבלת. אפשר להגיע לקישורים בקלות באמצעות הקשת השם של הספריה בגוגל. אם לא חזרי לכאן ואני אחפש אותם. אם תשמעי בינתיים על עוד כלים ותוכנות - אשמח לשמוע עליהם. בברכה, יאיר
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מידענות - מחפשים עבורך באינטרנט
בחר
בחר