אחרי כמה זמן מותר לקיים יחסי מין לאחר נטילת גלולות?

שלום, חברתי החלה בנטילת גלולות ביום הראשון של המחזור לפי הוראות הרופא. אך שכחה לשאול, מתי תוכל לקיים יחסי מין בטוחים ללא אמצעי מניעה. יחסי מין בטוחים = ללא אפשרות להרות. אשמח לקבל פרטים נוספים אודות התהליך והזמן המתבקש. תודה רבה.

החל מהגלולה הראשונה

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

מתי אפשר להפסיק לקחת את הגלולות?

התחלתי החודש לקחת גלולות וברצוני לקיים יחסים מין השאלה אם אחרי שאני יקבל מחזור מיד אני יכולה לקיים או שאני צריכה לחכות כמה ימים לאחר המחזור..? ואם חודש הבא אני לא יקיים יחסים אני עדיין מחוייבת להמשיך לקחת את הגלולות או שאני יכולה להפסיק?? אשמח מאוד אם תעזרו לי זה דחוףףףףףףףףףףף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

תשובה

בפעם הראשונה שלוקחים גלולות מתחילים ביום הראשון של הוסת, החל מאז אפשר לקיים יחסים ללא חשש מהריון בלתי רצוי כל עוד ממשיכים לקחת את הגלולות כל יום בשעה קבועה. לגביי הפסקת שימוש בגלולות, אם את מתכוונת לקיים יחסים כדאי לך להמשיך לקחת גלולות באופן קבוע גם אם יש תקופות בהם אינך מקיימת יחסים, זה עדיף על לשגע את הגוף כל פעם מחדש עם הפסקת שימוש בגלולות והתחלה מחודשת וחוזר חלילה שלומלום

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

אם קיימתי יחסי מין ללא הגנה ואני לוקחת רק  שבועיםם גלולות אלו הגלולות הראשונות שלי מה הסיכוי שאני בהריון? 

דורין- איזה גלולות את לוקחת? ולא הבנתי- שכחת לקחת גלולה?

בעיקרון, אני זוכרת שחודש ראשון צריך להשתמש באמצעי הגנה נוסף... אבל תתייעצי עם רופא או אחות. יש בכללית את המוקד אחיות שעונה על שאלות מהסוג הזה. אם את מהטיפוס ששוכח (כמוני) אז אני לוקחת פליים ויש להם שירות שנקרא מזכירונט שמסמס לך כל יום בשעה שאת צריכה לקחת גלולה וגם כל חודש כשצריך להחליף חפיסה. יכול להיות שזה יעזור לך. 

שלום, חברתי החלה בנטילת גלולות ביום הראשון של המחזור לפי הוראות הרופא. אך שכחה לשאול, מתי תוכל לקיים יחסי מין בטוחים ללא אמצעי מניעה. יחסי מין בטוחים = ללא אפשרות להרות. אשמח לקבל פרטים נוספים אודות התהליך והזמן המתבקש. תודה רבה.

ממש לא מהגלולה הראשונה אלה מהגלולה השביעית. שלומלום מה יהיה איתך. בור ועם הארץ. יש ילדה מקסימה בגלל תשובה כמו שלך. ישנם נשים שמבייצות במהלך מחזור.(אני אחת מהן) לכן חייבים לחכות לגלולה השביעית. זה מזכיר לי בדיחה על אחת שכול פעם נכנסה להריון בסוף הגניקולוג שאל אותה איך היא לוקחת את הגלולות? אז היא ענתה לו שכל פעם לפני שהיא מקיימת יחסי מין היא לוקחת גלולה. שלומלום ענה לי בבקשה....במה אתה עובד? מלצר? מנקה מדרגות? ספר צמרת? נגר? בבקשה תענה לי......מתה לדעת.

תשובה

בפעם הראשונה שלוקחים גלולות מתחילים ביום הראשון של הוסת, החל מאז אפשר לקיים יחסים ללא חשש מהריון בלתי רצוי כל עוד ממשיכים לקחת את הגלולות כל יום בשעה קבועה. לגביי הפסקת שימוש בגלולות, אם את מתכוונת לקיים יחסים כדאי לך להמשיך לקחת גלולות באופן קבוע גם אם יש תקופות בהם אינך מקיימת יחסים, זה עדיף על לשגע את הגוף כל פעם מחדש עם הפסקת שימוש בגלולות והתחלה מחודשת וחוזר חלילה שלומלום

איך אתה עונה כזו תשובה לא אחראית?????? אם הייתי אמא שלה הייתי צדה אותך וגורמת לך לשלם על ההפלה.

ממש לא מהגלולה הראשונה אלה מהגלולה השביעית. שלומלום מה יהיה איתך. בור ועם הארץ. יש ילדה מקסימה בגלל תשובה כמו שלך. ישנם נשים שמבייצות במהלך מחזור.(אני אחת מהן) לכן חייבים לחכות לגלולה השביעית. זה מזכיר לי בדיחה על אחת שכול פעם נכנסה להריון בסוף הגניקולוג שאל אותה איך היא לוקחת את הגלולות? אז היא ענתה לו שכל פעם לפני שהיא מקיימת יחסי מין היא לוקחת גלולה. שלומלום ענה לי בבקשה....במה אתה עובד? מלצר? מנקה מדרגות? ספר צמרת? נגר? בבקשה תענה לי......מתה לדעת.

אלינורה, תודה על המחמאה שאני בור ועם הארץ אך לא זה המצב ותשובתי הייתה מדויקת.

לעניין הביוץ הכפול, אכן יש תופעה כזו אך אין לה קשר לעניין שימוש בגלולות וגם לא למתיי מתחילה ההגנה. את הגלולה הראשונה לוקחים ביום הראשון של הוסת ולא סתם זה כך אלא בין השאר גם עקב עניין זה. מאז לקיחת הגלולה ביום הראשון של הוסת אין יותר ביוצים גם אצל נשים שמביצות יותר מפעם אחת במחזור.

הריון תוך כדי לקיחת גלולות הוא אולטרא אולטרא נדיר, גלולות בשימוש נכון הם אמצעי מניעה מאוד מאוד בטוח. אין שום אמצעי מניעה של 100% אך גלולות זה (כמעט) הכי קרוב שיש לזה. מי שלוקחת גלולות כסדרם לא צריכה לפחוד כמו שמי שחוצה את הכביש במעבר חציה, באור ירוק להולכי רגל ותוך כדי התסכלות לצדדים לא צריכה לפחוד למרות שהיו תאונות גם במצב זה.....

אני מלצר מעולה, נגר בינוני ובקי ומבין היטב במה שאני עונה כאן בפורום בתחום הסקסולוגיה. 

שיהיה לך סוכות שמח

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

אם הקולגות שלך גניקולוגים...זה רק מסביר את העיניין. הפלה פירושה רווח נקי.

שלום,אני בת 16 ובערך לפניי חודשיים וחצי שלוש התחלתי לקחת גלולות יסמין,ורציתי לדעם האם זה כבר משפיע כי הרופא שלי אמר שרק אחרי כמה חודשים

שלום,אני בת 16 ובערך לפניי חודשיים וחצי שלוש התחלתי לקחת גלולות יסמין,ורציתי לדעם האם זה כבר משפיע כי הרופא שלי אמר שרק אחרי כמה חודשים

גלולות כשלוקחים אותם לפי ההוראות, מתחילים ביום הראשון של הוסת ולוקחים גלולה כל יום בשעה קבועה נותנות הגנה מלאה מפניי הריון בלתי רצוי החל מהגלולה הראשונה.  

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

ואם כל חפיסה אני לוקחת בשעה אחרת אז זה בסדר או שצריך לקחת כל חפיסה באותה שעה?

צריך לקחת כל גלולה באותה חפיסה בשעה קבועה. את יכולה לשנות את השעה הקבועה מתיי שאת מתחילה חפיסה חדשה ולהמשיך בשעה הזו כל יום עד סוף החפיסה.

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

שלום אני לוקחת גלולות כבר כמה שנים בלי לפספס. בחודשיים האחרונים פספסתי הרבה גלולות ואחרי המחזור האחרון לקחתי חבילה חדשה ולקחתי את כל הגלולות בלי לפספס חוץ מגלולה אחת שפספסתי. באמצע החבילה בערך אחרי 7 גלולות והאחת שפספסתי קיימתי יחסי מין עם חבר שלי ללא קונדום. האם יש חשש להריון ?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר