פטריה בלשון - שאלה לרופא מומחה

שלום, ביצעתי מין אורלי עם בחורה ("ירדתי לה") למחרת זיהיתי בלשון הפרשה לבנה ונקודות אדומות ומעט צריבה, הלכתי לרופא המשפחה והוא זיהה את זה כפטריה בלשון (אני לא בטוח אבל אולי קנדידה) והוא נתן לי משחה לשים בלשון שנקראת דקטרין אורל גל זה לא עזר כעבור שבוע פניתי לרופאת עור שאמרה להמשיך עוד שבוע ולאכול יוגורט עם זה השאלות שלי הן כאלה: 1. האם עלי לספר לרופאים שהיתי עם בחורה וכך זה נגרם? 2. האם זה מדבק? או שאני יכול לשתות מכוסות אחרים להתנשק וכו' 3. האם יכול להיות שנדבקתי במחלה אחרת פרט לפטריה הזו? 4. כמה זמן לוקח לה להיעלם? 5. מה מותר לי לעשות ומה לא? 6. מה מותר לאכול ומה לא? בתודה מראש על עזרתכם

פטרייה בלשון

הפטרייה הזו נקראית קנדידה והיא יכולה להיגרם מעוד המון גורמים חוץ ממין אוראלי, כדאי אבל להתייעץ ברופא העור כי יש מיני קנדידה נרתיקיים שמחייבים מתן דורים לנטילה דרך הפה (ספורהנוקס או טריקאן). הפטרייה מדבקת למדי ולכן כדאי להימנע מעוד מין אוראלי ומכל מגע מממושך של הלשון והרוק עם ריריות של אחרים. לגבי כסות- שטיפה רגילה במיים חמים וסבון מספיקה בהחלט- בכל מקרה לא רצוי לשתף כוסות מפה לפה. מאוד חשוב להיבדק כי פטרייה עקשנית קשורה בבעיות גופניות נוספות, חלקן לא פשטות- אז לך לרופא להיבדק, לאבחן ולקבל טיפול טוב יותר מזה שנטלת ולא סייע.

כדאי להיבדק!

רק חיזוק קטן לדברי הדוקטור. ידידה טובה שלי שסבלה מפטרת כרונית בפה במשך תקופה ארוכה התבררה כסובלת מכשל חיסוני ולכן במקרים כרוניים כדאי ביותר לעבור בדיקות מקיפות אצל אימונולוג.

תודה דוקטור אבל עוד שאלה

תודה רבה על תשובתך אני היתי גם אצל רופא עור וגם רופא משפחה ששנהם נתנו לי את אותה משחה שנקראת דקטרין אוראל גל עדיין לא עבר הזמן שהם אמרו לי להשתמש בה הם אמרו לי שבועיים ולאכול יוגורט עם לא עובר תוך חודש לחזור אלהם אבל השאלה שלי היא האם עלי לספר להם על המין האורלי כי לא סיפרתי להם רק הראיתי להם את הלשון האם זה חשוב ומשנה??? והשאלה השנייה שהמלחיצה אותי ביותר קראתי באינציקלופדיה שפטריה זו יכולה לבוא גם כתוצאה ממחלות אחרות כגון איידס או סכרת השאלה שלי היא האם יכול להיות שנדבקתי בעוד פטריות או מחלות או כל דבר אחר כתוצאה ממין אורלי זה שכנראה ממנו נדבקתי בקנדדיה?? אשמח אם תענה לי על 2 שאלות אלה תודה רבה

כדאי להיבדק!

רק חיזוק קטן לדברי הדוקטור. ידידה טובה שלי שסבלה מפטרת כרונית בפה במשך תקופה ארוכה התבררה כסובלת מכשל חיסוני ולכן במקרים כרוניים כדאי ביותר לעבור בדיקות מקיפות אצל אימונולוג.

אכן כדאי להיבדק

כדאי לספר כי זני הקנדידה שבנרתיק שונים מהזנים שבד"כ יד בפה. תזונה המכילה "ביו" נחשבת למועילה. כדאי לבדוק גם עינינים של הידבקות במחלות מין- מין אוראלי בהחלט יתכן כמקור הדבקה- אם כי בסביות נמוכה יותר. היגינית פה נמוכה (עששת, פצעי לשון וכו') עלולה להגביר הסיכוי.

תודה דוקטור אבל מתי כדאי להיבדק??

הבנתי שבתאריך קרוב לאירוע זה מוקדם מדי ועכשיו יש לי כעין פצע - חתך בלשון האם זה כתוצאה מהקנדידב או משהו אחר?

להיבדק עכשיו !

סליחה על הבורות אבל שאלה

מה זאת אומרת להבדקר עכשיו שהלכתי לרופא והראיתי לו את הלשון הוא קבע שזה פטריה ונתן טיפול ושאתה אומר להיבדק עכשיו מה כוונתך? האם אפשר לגלות הכל עכשיו? כשבועיים אחרי?

אם לא חלף או הוטב, יש להיבדק ולבדוק מה קורה.

תודה רבה דוקטור - זה הוטב אבל ממש מעט אפנה לרופא המשפחה ליעוץ

שלום לך דוקטור 

התחלתי להבחין מלפני חודש בנקודות לבנים בלשון אגם ירד לי דם ויש לי גירוי  האם זה מחלה שנקרית קנדידה 

ומה לבקש מהרופא שם הבדיקה 

שלום לך דוקטור 

התחלתי להבחין מלפני חודש בנקודות לבנים בלשון אגם ירד לי דם ויש לי גירוי  האם זה מחלה שנקרית קנדידה 

ומה לבקש מהרופא שם הבדיקה 

לאו דווקא קנדידה. יכול להיות כל מיניי דברים. לכי לרופא לאבחון 

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

שלום יקירי

מה שלומך?

האם קיבלת את הבקשה שלי אני מאוד מעוניין בך לאחר קריאת ההודעה שלך?

מחכה לשמוע ממך בדוא"ל on, יקר

שלום יקירי

מה שלומך?

האם קיבלת את הבקשה שלי אני מאוד מעוניין בך לאחר קריאת ההודעה שלך?
  מחכה לשמוע ממך בדוא"ל on, יקר

preciousbaby4322@gmail.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר