שאלה לשלומלום.....

לפני כמה חודשים התחלתי לקחת גלולות. עשיתי את הבדיקה הגופנית אך בנוסף היא הביאה לי טופס לבדיקת דם. לא היה לי זמן ללכת ופיספסתי את התאריך המיועד... לאחר שלושה חודשים הלכתי שוב לרופאה והיא שוב הביאה לי את הטופס לבדיקת הדם אך שוב לא הלכתי... אני צריכה כעת ללכת שוב לקחת מרשם חדש לגלולות.. השאלה היא אם אני חייבת ללכת לעשות את הבדיקת דם או שהבדיקה הגופנית מספיקה?

תשובה

בדיקות דם רצויות לפניי התחלת גלולות אך לא כל הרופאים נותנים אותם. בד"כ אם אין בעיות רפואיות כמו קרישיות דם למשל ואין רקע של מחלות במשפחה לא חייבים בדיקות. בכל מקרה תתיעצי עם הרופא. שלומלום

שלומלום

מייל  shlomloms@walla.com 

מנהל הפורום
10,000+

כן נהוג לבצע בדיקות בסיסיות

למשל של תפקודי הכבד והכליות. הרופא יודע על מה הוא מדבר- עשי נא הבדיקות. בריאות היא עניין חשוב מכדי לשחק בו חצי שנה....

נראה לי שמשרד הבריאות צריך ליצור תקן אחיד לעניין זה

היה בזמנו דיון ארוך עם הגניקולוגית של הפורום השכן (לצערי אינני מוצא את הקישור) בו היא אמרה שלא תמיד יש צורך בבדיקות. אחרים טענו שכן יש צורך. בפועל אני יודע שהרבה מאוד פעמים (אני נזהר שלא לומר רוב הפעמים) לא מתבצעות בדיקות דם לפניי מתן גלולות בפעם הראשונה. נראה לי שכדאי שמשרד הבריאות יקבע תקן מחייב לעניין זה. שלומלום

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+

מצאתי קישור אחד

מצאתי קישור אחד (אמנם לא לתגובה שהתכוונתי אליה) לתגובה שמדברת על כך שאין הכרח לבדיקות דם והיה עוד דיון שאינני מוצא אותו..... שלומלום

שלומלום

מנהל הפורום
10,000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סקסולוגיה
בחר
בחר