נשירת שיער

נשירת שיער

יש לנו כלב רטריוור שחור מדהים שגר איתנו בבית, הבעיה היא שהוא משיר שיער בצורה מטורפת ולא הגיונית ועדין כמות השיער על גופו נשארת גדולה מאוד. הוא לא חולה או משהו בסגנון כי לקחנו אותו לוטרינר לבדיקה שנתית והוא אמר שהכלב בריא לחלוטין. שאלתי היא האם יש דרך לעצור או לפחות להקטין את כמות השיער שנושר ???. ד"א גם תספורת לא עזרה.

ואוסיף עוד טיפ אחד לטיפים של נתלי שלנו....

מכירה את שואבי האבק הקטנים המיועדים לרכב או לשולחן האוכל?? הם עושים עבודה נהדרת גם עם פרוות הכלב, הם אינם מרעישים כשואב אבק רגיל, מידי יום מברישים את הכלב נגד כיוון צמיחת השיער ואחר כך עוברים עליו עם שואב האבק, ולא לשכוח מידי יום גם לנקות את השואב כי אחרת הוא יסתם. הצעה אחרת נסי להחליף לו את המזון, לפעמים מזונות מסויימים אינם מתאימים לכלב מסויים, יתכן והם "עשירים" מידי לכלב שאינו בפעילות אינטנסיבית אני באופן אישי מעדיפה את המזונות היותר "קלים" בגלל מזג האויר שלנו.

אני אתחיל בתודה רבה ......

מה הכוונה במזון יותר קל ? כרגע הכלב אוכל בונזו עם אשל או בונזו עם בשר (לרוב בשר דוגלי). האם משהו מבין השניים הנ"ל יכול לגרום לתופעה או שאין שום קשר. בקשר לבדיקה אצל הוטרינר, הכלב מלא חיים ומרץ ויחסית צעיר (בקרוב שנתיים) הוא אומנם לא עושה הרבה פעילות במהלך היום (טיול בוקר ואח"כ אנחנו בעבודה עד הערב) אבל בערב אני משחרר אותו שילך לטייל לבד. כך שאני מעריך שהוא מוציא את המרץ אותו הוא צריך להוציא. שמעתי על ויטמינים שיכולים לעזור בנושא האם זה טוב, מומלץ, גרוע ???

ושוב תודה ...

בעניניי פינוק הוא בהחלט מקבל את כל הפינוק שבעולם. ואני מניח שאם הוא יכול היה לדבר הוא לא היה מתלונן על חוסר פינוק. בכל אופן תודה רבה ואני מקווה בשלב כלשהו הנשירה תפחת.

לא רצוי להוסיף לכלב דברי חלב, מרכיבי חלב הפרה שונים ממרכיבי חלב האם.

אני לא מוסיף כי....

יש צורך במרכיבי חלב בתזונה של הכלב. אני מוסיף מכמה סיבות אחרות: 1. הוא אוהב את זה ואוכל בכייף את האוכל. 2. זה נחמד שיש גיוון באוכל ולא כל הזמן אותו דבר. 3. אני חושב שזה אחד מהפינוקים שניתן לתת לכלב. ניח שבני האדם היו צריכים לאכול כל חייהם קציצות האם זה היה נחמד לנו ???

סיון, מה שנחשב בעיניך כפינוק לכלב... עלול להזיק לו...

וההבדל הוא שאנחנו אנשים אוכלי בשר וירק וכלבים הינם אוכלי בשר בלבד... מערכת העיכול שלהם שונה משלנו, ואם את רוצה לגוון לכלב את האוכל את יכולה לשנות מידי פעם את האוכל היבש מחברה מסחרית אחת לשניה... ולהוסיף לו בשר שימורי כלבים. אבל יקירתי עשי את מה שנראה בעינייך הכי נכון והכי טוב, רק רצינו לעזור בעיצה.. זה הכל... השאר בידייך. אני באופן אישי יכולה להתקיים 50 שנה רק משוקולד וצ'יפס... ואף פעם לא ימאס עלי (-:
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר