12.10.02 | 10:59
שאלה מאוד חשובה - האסקי סיבירי - כלב גדול או בינוני?
אין ספק שמתן אוכל נכון לגורים משמעותי ביותר ויכול להשפיע על אופן גדילת הכלב. בכך כולם יסכימו איתי. אבל: הווטרינר של ווינטר מתעקש שמדובר בגזע בינוני, ולכן לתת לה יוקנובה לגזע בינוני. גם הווטרינר השני שעובד באותה המרפאה מסכים עם דעה זו ושניהם החלטיים בדעתם. לעומת זאת - המאלפת שלה אמרה שלדעתה יש לתת לה אוכל לגזע גדול. ווטרינר אחר אמר, שהמשקל הקובע לגזע גדול הוא 25 ק"ג ומעלה. משקל כלבות האסקי סיבירי גזעיים נע בין 16-22 ק"ג אבל ווינטר היא לא גזעית (לפחות לא ממה שאמרו לנו, בכל מקרה אין לנו תעודות). עזרו לנו!! איזה אוכל צריכה ווינטר לקבל? לגזע גדול? לגזע בינוני? מה דעתכם? סוף שבוע מצוין והמון תודה נתלי
12.10.02 | 19:53

נתלי

בת כמה ויינטר? אולי כדאי שפשוט תשקלי אותה ועל פי המשקל תדעי, לדעתי אין הבדל משמעותי בין אוכל לכלבים גדולים ולבין אוכל לכלבים בינוניים, דרך אגב איך היא מרגישה? אני נוהגת לתת אוכל ג'וניור לגורים ולא אוכל גורים... כשהייתה אצלי המלטה של דנים קבוצה אחת מהשגר אכלה גורים והשניה ג'וניור ראיתי שאלו שכלו ג'וניור ההתפתחות היתה יותר מאוזנת, נסיתי זאת בהמלטה השניה שהיתה אצלי וגם הפעם זה היה כך, חילקתי בין הזכרים ובין נקבות כך שבכל קבוצה ביקורת היו זכר ו2 נקבות ובהמלטה השניה בכל קבוצה היו 2 נקבות ו2 זכרים. לומדים אך ורק מהנסיון!!!
12.10.02 | 21:42

בינונייייייייייייייי!!!!!!!!

בהחלט כלב בינוני הגדולים = פירינאי, סן-ברנרד, דני, ניופאונלד, דוג דה בורדו, וכו' אליה
12.10.02 | 22:59

אליה הגזעים שציינת הינם גזעי ענק

גזעים גדולים = רועה גרמני, לברדור, גולדן, אלסקן מלמוט, אקיטה, רועה בלגי וכו'. גזעים בינוניים = הסקי סיבירי, בורדר קולי, קוקר ספניאל, ספרינגר ספניאל, קייסהונד וכו'.
13.10.02 | 08:17

אין ספק שמתן אוכל נכון לגורים משמעותי ביותר ויכול להשפיע על אופן גדילת הכלב. בכך כולם יסכימו איתי. אבל: הווטרינר של ווינטר מתעקש שמדובר בגזע בינוני, ולכן לתת לה יוקנובה לגזע בינוני. גם הווטרינר השני שעובד באותה המרפאה מסכים עם דעה זו ושניהם החלטיים בדעתם. לעומת זאת - המאלפת שלה אמרה שלדעתה יש לתת לה אוכל לגזע גדול. ווטרינר אחר אמר, שהמשקל הקובע לגזע גדול הוא 25 ק"ג ומעלה. משקל כלבות האסקי סיבירי גזעיים נע בין 16-22 ק"ג אבל ווינטר היא לא גזעית (לפחות לא ממה שאמרו לנו, בכל מקרה אין לנו תעודות). עזרו לנו!! איזה אוכל צריכה ווינטר לקבל? לגזע גדול? לגזע בינוני? מה דעתכם? סוף שבוע מצוין והמון תודה נתלי

תודה רבה לכולכם

האמת היא, שתמיד ידעתי שהאסקי הוא כלב בינוני. מאוד סמכתי על הידע שלי, ולכן התעקשתי לקנות לווינטר אוכל לגזע בינוני בלבד. גם הווטרינר של ווינטר אישר זאת. אך, כשבאנו לקנות לה אוכל, אמרו לנו שהאסקי זהו כלב גדול. לא ייחסנו לכך חשיבות שכן מוכר - תפקידו למכור את מה שיש לו. התחלנו לחשוב פעמיים בנושא זה כאשר גם המאלפת של ווינטר אמרה שיש להאכיל באוכל לגזע גדול, בשל היתרונות שיש באוכל של גזעים גדולים (לשם התפתחות סחוסים). אני מאוד חוששת ממתן אוכל לא מתאים - יש לי ניסיון רע עם זה. באפי, ה'אלסקן מאלמוט' (ועכשיו כולנו יודעים שהיא כנראה האסקית בגלל שיש לה עיניים כחולות..) שגרה עם ההורים שלי, הגיע ממישהו שמאוד הזניח את הכלבים שלו. מלבד העובדה שהיא הגיעה אלי עם מאות קרציות עליה, עד גיל 3 חודשים היא אכלה אוכל של כלבים בוגרים ולא אוכל של גורים. הווטרינר שראה אותה ציין שהיא גדלה מהר מדי. העברנו אותה לאוכל של גורים, אך הנזק נעשה. בגיל 7 חודשים הבחנתי אצלה בתסמינים של היפ דיספלזיה. מלאה בחשש הלכנו לעשות צילום רנטגן וגילינו, שלא זו הבעיה, אלא גדילה לא נורמלית של עצם הירך, מה שהכאיב לה בתנועה וגרם לאותם התסמינים. המתנו כחודשיים לנסות ולמצוא את הטיפול המתאים, ובינתיים, המצב שלה הלך והשתפר, עד שבגיל 10 חודשים לערך היא חזרה כמעט לפעילות רגילה וגיל שנה כאילו ולא היה כלום. שוב - תודה רבה לכולכם!!! אני מאוד מעריכה את הזמן שאתם משקיעים כדי ללמד, להסביר ולעזור. המון תודה, נתלי וווינטר. דרך אגב, ווינטר סיימה עם האנטיביוטיקה שלה ביום חמישי. בינתיים, טפו טפו טפו הכל בסדר. מטפלים בפטרייה שלה וממשיכים הלאה!
13.10.02 | 10:37

טוב לשמוע שוינטר מבריאה. שתמשיך כך!

ולגבי האוכל - אני מחשיבה עצמי הדיוטה לחלוטין בתחום, אבל חימר הלברדורית שגידלנו לנחיה קיבלה מהיום שהגיעה אלינו בגיל חודש וחצי ועד יום לכתה בגיל שנה וארבעה חודשים יוקנובה לכלבים בוגרים. כמובן שסוג האוכל נקבע על ידי הוטרינר של בית הספר לכלבי נחיה. האמת היא שמה שהכי הדאיג אותו ואת המאלפת שלה זה שהיא לא תשמין יתר על המידה כיוון שככל הלברדורית היא היתה מאוד גרגרנית ותמיד רצתה לבלוס כל דבר, נייח או נייד. בכל אופן היא התפתחה לתפארת מדינת ישראל!
13.10.02 | 11:23

אליה הגזעים שציינת הינם גזעי ענק

גזעים גדולים = רועה גרמני, לברדור, גולדן, אלסקן מלמוט, אקיטה, רועה בלגי וכו'. גזעים בינוניים = הסקי סיבירי, בורדר קולי, קוקר ספניאל, ספרינגר ספניאל, קייסהונד וכו'.

מה אומר ומה אגיד

בשבילי כל מה שקטן מפירינאי הוא בינוני. פירינאי הוא סתם גדול בעבורי והפומרניינים שלי הם סתם עכברים. חן חן על התיקון
13.10.02 | 19:58

תשובה מילדה שאוהבת אסקי סיבירי

אסקי סיבירי הוא כלב גדול, את צריכה ליקנות לו אוכל לכלבים גדולים. אנהי אישית תמיעד חלמתי על אסקי סיבירי אבל קשה לו ליחיות בארץ ביגלל החום. אולי הוא לא יפה כששערותיו גזורות, א5בל אני מבקשת שבימי הקיץ והשרב, תספרי אותו ותדליקי מזגן תמיד.... נ.ב האסקי סיבירי בא מסיביר, הוא לא רגיל לחום שיש בארץ. אני רוצה להזקיר שוב:החלום שלי הוא אסקי סיבירי והוא עדיין חלומי. שאני יהיה גדולה אני יטוס לאמריקה ושם אוכל לטפל בו טוב! ב-ה-צ-ל-ח-ה!-!-!
14.10.02 | 08:49

תודה - וכמה עצות

טל שלום, קל לחשוב שלהאסקי יהיה קשה לחיות בארץ חמה כמו שלנו, במיוחד כאשר יודעים שהמקור שלו, הוא מסיביר הקרה. אבל - כלבים מתאקלים בסביבה. אם חם לכלב - הוא דואג להזיע דרך הלחתה (הזעה דרך הלשון, או התנשפות מהירה) וגם דרך כפות הרגליים שלו. למיטב ידיעתי, אסור לספר כלבי האסקי סיבירי, ואני למעשה נגד תספורות לכלבים בכלל. חשוב לדעת, שהפרווה לכלבים משמשת אותם גם כנגד קור - מתחת לפרווה יש שכבת שומן המשמשת כחומר בידוד, ולמעשה מבודדת את הכלב מהקור בחוץ, אבל, זה פועל באותה הצורה גם בקיץ. הפרווה של הכלב יחד עם שכבת השומן מבודדת את גוף הכלב מהחום בחוץ. כמובן, שיש לשים לב לכמה דברים: 1. לשמור על משמעת מים - כאשר יוצאים לטיול ארוך מאוד עם הכלב, רצוי לקחת בקבוק מים לכלב. 2. לא להריץ את הכלב בשעות החום הכבדות (לא בצהרים). חוקים אלו טובים לכל גזע שהוא, ולאו דווקא להאסקי. האסקי הוא באמת כלב חלומי - הוא יפיפיה, אינטליגנט בצורה מדהימה, חברותי, אוהב לשחק ומאוד אוהב ילדים. אבל - האסקי ידוע בתור כלב שאוהב את המרחב יותר מאשר את בעליו. הוא רק מחכה להזדמנות לתפוס ריצה טובה, והוא מסוגל לרוץ מרחקים עצומים בלי להתייעף. כך, שבסוף הריצה הוא ימצא את עצמו מאוד רחוק ממך, ולמעשה ילך לאיבוד. כך, שכמעט ואי אפשר לשחרר את ההאסקים ולטייל עמם ללא רצועה. ההאסקים ידועים בתור כלבים עקשניים, ואילוף לוקח זמן רב יותר מאשר עם כלבים אחרים. אבל, כאשר מצליחים באילוף, ההאסקי נהיה כלב נהדר שכיף לחיות עמו. ממש בן זוג וחבר הכי טוב לחיים. שימי לב, שההאסקי הוא קטן בגודלו בהשוואה ל'בן-דודו' האלסקן מאלמוט, שהוא למעשה כלב גדול. הדמיון ביניהם קרוב, עם הבדל בולט - שלאלסקן אין עיניים כחולות. להאסקי יכול להיות עיניים כחולות, אבל גם חומות, ואפילו - עין אחת כחולה ועין אחת חומה (כמו לכלבה שלי). זהו לא פגם, וזה לא מצביע על בעיית ראיה. זה פשוט פיגמנט. אם תרצי ללמוד ולדעת עוד על גזע מדהים זה - את יכולה להציג את שאלותיך בפורום זה, או לפנות אלי באימייל: natali_gotlieb@hotmail.com בנוסף, אם את יודעת אנגלית טוב, אפשר לקנות ספרים על גזע ההאסקי באינרטנט (מאמזון לדוגמה) וגם לקרוא מידע רב באינטרנט. בהצלחה, נתלי
14.10.02 | 21:14

ישנם גזעים שחיבים לספרם, כמו פודל, שנאוצר, סוגים של טרייר ועוד

17.10.02 | 19:38

גדול או בינוני??

אסקי סיבירי הוא אומנם בינוני אך כלב מאוד מאוד אנרגתי, אם הכלבה פעילה מאוד (רצה, חיה בחצר וכו') מומלץ על אנרג' של רויאל קאנין (היבואן במשמר השיבעה) בכל אופן הכי פשוט לנסות תקופה אוכל לזנים בינונים ותקופה לזנים גדולים לדעתי אחרי שני שקים את תראי את ההבדל ומב עדיף...
18.10.02 | 07:44

הסקי בהחלט לא גזע גדול

כמי שמחזיק הסקי סיבירי וכוטרינר אני בדעה שאין לתת להסקי אוכל של כלבים גדולים . אבל בכל מקרה אם את מודאגת שהכלבה לא תגדל בגלל סוג האוכל שלה, אז הסירי דאגה מלבך היא תגיע לגודל הסופי שלה בכל מקרה..
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר