מחקר: כלבים יודעים מה אתם חושבים

מומחים טוענים שהוכיחו בפעם הראשונה כי כלבים יודעים מה אנו, בני האדם, חושבים.

במחקר, של אוניברסיטת פורטסמאות' השתתפו 86 כלבים, אשר הוכנסו בתורות לחדר מבודד. בתוך החדר היתה קערה עם מזון כלבים, אך בעלי הכלבים קיבלו הוראה לאסור על הכלבים לאכול מהקערה.

במרבית המקרים, הכלבים צייתו לבעלים אך החוקרים הקשו עליהם ורצו לראות מה יקרה באותו מצב בחדר חשוך לגמרי.

מהמחקר עלה שהכלבים נטו לא לציית לבעלים ולגנוב את המזון מהקערה פי 4 יותר פעמים כשהחדר היה חשוך. לדברי החוקרים, משמעות הדבר שהכלבים ידעו שבעליהם לא יוכלו לראות האם הם מצייתים להם או לאו מכיוון שהחדר היה חשוך.

האם גם אתם מאמינים שכלביכם יודעים בדיוק על מה אתם חושבים?

הכלב שלי מבין ויודע מה אני חושבת לעשות אם זה לרדת למטה אם זה להגיש אוכל להתנגב לשטוף רגליים מספיק מבט

אם אני עצובה .אם זה להעיר את הילד

כן כלבה שלי   "לאסה אפסו" קטנה מתוקה מטיבט.....בת     6 לערך הביאו אותה מניגריה בכל אופן    אני והיא  כאחד הם  לא פעם          זה מעיק אני אף פעם לא לבד בבית היא איתי בכל מקום לאן שאלך לפעמים אני מרגישה בקצה העין שהיא יושבת לידי  אפילו שלא מרוב הרגל שהיא איתי כל הזמן אבל כל הזמן......אני מעניקה לה                   ככל שאוכל בדיבור ליטוף    כשאני מבשלת היא  על כיסא שתוכל לראות ואפילו רכשתי  לה ב"יס"  ערוץ לכלבים במקרה שאני יוצאת לקניות וכו"....וכמה שבעלי טורח להוציא אותה לסרק אותה ללטף אותה (הרבה יותר ממני) היא לא נענית לו ומחכה לקבל הוראה ממני.....אני משתדלת  לחיות את היום יום איתה אך מעת לעת מתגנב לי פחד מה יהיה אם........או שאני או שהיא המבין יבין.......וזהו לעת עתה.....שלום

גם הכלבים שלי "קוראים"מחשבות ורגשות.באים לנחם בבכי ובכעס.כשהייתי זקוקה ליד מלטפת הם היו היחידים שהיו שם בשבילי.

לא להאמין כמה שזה נכון, הכלבים יודעים ומרגישים בדיוק את רחשי ליבו של בעל הבית שלהם. הכלב שלנו מפונק אנו מעניקים לו חום ואהבה והוא מחזיר לנו בחזרה עם נשיקות וליקוקים. הוא משרה ביטחון  ותמיד יש מישהו איתך בבית.

אני משוכנעת שזה נכון!!! הרבה פעמים קרה שתכננתי להאכיל את הכלבה אוכל מבושל (שעדיין היה במקרר) ועוד לא שמתי לה בצלחת והכלבה הגיעה במהירות אלי (מבלי שקראתי לה)ונעמדה לידי בכשכושי זנב ובציפייה 

לא קוראים מחשבות ולא טלאקנזיס.....פשוט קוראים את שפת הגוף והפנים+ אינטונציה שמקרינים עמדה של כוח ולכן נוצרת הרתיעה. בהעדר המראה התקיף מרגישים פחות מחוייבים לדרישה ולא מרגישים מאויימים.

כלב זה בע"ח שמרגיש וחש באנרגיות שלנו. זה לא שונה בהרבה מלהבין מה אנו חושבים. איך תסבירו שכשאני מחזיקה רצועה כדי לצאת לטיול היא שמחה וצוהלת וכשאני מחזיקה רצועה כדי לעשות לה מקלחת, היא בורחת ממני כמו מאש? הם מרגישים הכל. חיה נהדרת, מי שלא מגדל לא יודע מה הוא מפסיד וכמה אהבה אפשר לקבל מהיצור המקסים והאוהב הזה.

נכון, יש בזה משהו - אין ספק שהוא חש באנטרגיות שאנחנו משדרים, היה לי כלב 15 שנה ונפטר לצערי לפני כמה חודשים, כאשר הייתי הולכת למטבח כדי להביא לי אוכל הוא היה נשאר במקומו, אך כאשר הייתי הולכת כדי להכין לו אוכל או לתת לו משהו, הוא היה הולך אחרי, לכן הבנתי  שלכלב יש  סוג של  אינטואיציות, ושלא נדבר על מצבים כמו כשהייתי שמחה הוא גם היה שמח, כאשר הייתי עצובה מיד היה מרגיש ומתיישב לידי וכן מסתכל עלי. לכן לדעתי הוא חברו הנאמן ביותר של האדם ללא כל אנטרסים.   כוכי

ל-ramihacohen, אף אחד לא טוען שהם קוראים מחשבות, אבל יש דבר כזה שנקרא אינטואיציות,  מחשבה מעבירה מסרים כמו לאדם גם לכלב, 15 שנה היה לי כלב ולכן אני יכולה להגיד שאין ספק שהם בעלי אינטואיציה - נכון שלא בקנה מידה של אדם, אך בהחלט כלב יכול להרגיש מצבים.

בטח שהם יודעים! הכלבה שלי יודעת בדיוק מתי לבוא אלי לליטוף ומתי אני רוצה שקט! נשמה יתרה המתוקה הזאת!

מה שעצוב הוא שאוכלים כלבים בסין. אפילו מבשלים אותם בעודם בחיים..

מה שיותר עצוב הוא שהוכח שחזרזירים וכבשים הם בעלי אינטיליגנציה גבוהה לפחות כמו כלבים,

אבל בארץ אף אחד לא ירחם עליהם ורוב האנשים כשיהיו רעבים יחשבו על המבורגר

דורון, בהחלט צודק. חבל שאנו חברה שעדיין לא הבינה שלבע"ח זכות לחיות ולא להפוך לאוכל emo_03.png. אני מעדיפה את האוכל שלי ללא פנים, ללא נשמה או נפש. גם לגוף זה הרבה יותר בריא. לאנשים אין מושג מה דוחפים ובאיזה כמות לבע"ח. הבשר שהאנושות כ"כ מתענגת עליו, מלא בתרופות ובתרכיבים, במים ובהורמונים ואין לאנשים מושג עד כמה!!!

רבות אני יוכולה לספר על הכלבה הבדואית שלנו אך אשתף אותכם בשנים מהם...

הכלבה שלי שומעת את השעון המעורר ובאה להעיר אותי....בלק גדול על הפנים...משהיא הבינה שאני אל אוהבת להיתעורר כך היא פשוט יושבת ליד המיטה ועושה קולות שאקום.

השכנה שלי סיגל שרק גדר מפרידה ביננו יום אחד באה לגדר להביא לי משהו..היא פגשה את לאסי הכלבה וביקשה מימנה "בצחוק" ליקרוא לי..אני שהיתי בדרכי החוצה ושמעתי זאת המתנתי בתוך הבית ליראות מה לאסי תעשה..מיד ניכנסה לאסי וסימנה לי לבוא החוצה...(כי קוראים לי ) יצאתי והשכנה היתה עם פה פעור לנוכח הסיטואציה המדהימה הזו..הילד שלי באותו הרגע היה במיקלחת ,השכנה רצתה לאמת עם עצמה שאכן היתרחש מה שהיא חשבה ביקשה מלאסי בשנית ליקרוא עכשיו לבן שלי..לאסי שידעה שחי במיקלחת היתישבה לצידי והיסתכלה על דלת הכניסה לבית ואחר כך לשכנה כאילו לומר לה בדרכה שלה שחי כרגע במיקלחת ואינה יוכולה ליקרוא לו....

אימצנו אותה במצב קשה מאוד  מהבדואים באזורנו...הרבה כלבים עברו אצלי בחיים כמגדלת וכמשמשת אומנה ..היא כלבה מדהימה ומאתגרת ברמות שלא ניתן להסביר ביכלל אבל לסיכום...כלבים שמרבים לדבר ולתקשר איתם יודעים מה אנחנו חושבים, מרגישים, רוצים או מצפים...יום מקסים לכולם.

emo_10.png  לפני כ3 חודשים כלבי האהוב נפטר ממחלה  אחרי כ8שנים שחיי בקירבנו ...עד היום לא יכולתי להיתגבר אל הכאב הנורא ולנפשי אין מנוחה..שכן אמר לי, מהניסיון שלו, שלא תמיד יוצאים מן ההרגשה והעצב הזה  אם מביאים כלב חדש הביתה. אין תחליף לכלב שכל כך אהבנו והלך לעולמו. יכול ליקרו מצב הפוך גם, שהכלב החדש יזכיר לנו יום יום את הכלב הקודם.  מעניין לי לדעת מה אתם חושבים לעיניין הזה.  תודה רבה לכולכם !!

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כלבים
בחר
בחר