גלווניזציה

שלום 

לפני כמה שנים התקינו לי סדרה של כתרים בפה. מעבר לכתרים אלה קיימות סתימות אמלגם ושתלים. הכתרים מצופים חרסינה מקדימה וממתכת "חצי אצילה" (לטענת הרופא המטפל) עם ציפוי זהב מאחורה. 
כבר כמה שנים (דיי בצמוד למועד התקנת הכתרים הנ"ל) אני מרגיש תחושה של יובש, דביקות וטעם מתכתי בפה. התחושה מתעצמת דווקא בעקבות שתיית מים או צחצוח שיניים. 
מדובר בתחושה בלתי נסבלת שבעקבותיה כל הזמן צריך לאכול או לשתות משהו מתוק כדי להפחית/לשכך אותה. 

אחד מרופאי השיניים שהתייעצתי איתם אמר שכנראה מדובר ב- "גלווניזציה" - תהליך כימי שנוצר בעקבות ריאקציה של מתכות.
יתכן שזה מסביר את התעצמות התחושה בעקבות שתיית מים מהברז (שהם משופעים במתכות).  הוא לא ידע להרחיב על התופעה.
לרוב קשה להסביר את הבעיה ורוב רופאי השיניים שהתייעצתי איתם לא מצליחים אפילו להבין אותה.

חשוב לי לציין שביצעתי כבר בדיקות שונות ששללו את סיבת היובש מחוסר נוזלים בגוף, יצור רוק מופחת וכדומה.
מעבר לזה גיליתי שמיצים ממותקים או תה עם סוכר במקום מים רגילים מפחיתים את התחושה של היובש/דביקות - כנראה שיש לסוכר השפעה שמשככת את התהליך הכימי (אם באמת קיים).

אשמח לשמוע אם אכן מדובר בגלווניזציה? ואם כן – האם החלפה למתכת אצילה באמת פותרת את הבעיה הנ"ל?
האם יש מידע על התופעה ואיך ניתן לטפל בה?
אם יש קישורים לאתרים שמתארים את הבעיה או בעיות אפשריות בסדרת כתרים כמו שלי – אשמח לקבל (גם באנגלית) 

תודה רבה 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת שיניים ושיקום הפה