תגובה בצקתית חריפה

לפני כשנה ביצעתי עקירת שן כלואה. כבר בשעות שלאחר הניתוח שמתי לב שהנפיחות באזור העקירה גדולה מאוד. בשעות הלילה התגובה הבצקתית היתה כה גדולה (כללה את כל הלחי עד אזור העין ואת כל הצד של הצוואר) עד שנאלצתי ללכת למיון מתוך חשש אישי שהבצקת תפגע ביכולת שלי לנשום. בנוסף, הבצקת לוותה בחוסר יכולת לפתוח את הפה אך ללא עדות לדלקת זיהומית. בבית החולים נתנו לי אנטיביוטיקה לוריד והשאירו אותי להשגחה. כיום, לאחר דחיקת הקץ, הגיע הזמן בו אני צריכה לבצע את אותה עקירה בצד השני של הפה ואני מגיעה לניתוח עם הרבה יותר חששות. כמה שאלות לי אלייך בבקשה: בהעדר דלקת מדוע לדעתך התגובה הבצקתית היתה כה חריפה? האם ייתכן כי התגובה הבצקתית תגבר בניתוח העתידי (כמו אלרגיה שהתגובה אליה מתגברת עם החשיפה לאלגרן)? והכי חשוב- מה אני יכולה לעשות או מה אני יכולה לבקש שהרופאים יעשו כדי להנמיך את הסיכוי לסיבוך שכזה בעקירה העתידית? מחכה לתשובתך תודה מראש

תשובה לענת ,,

להסביר לרופא שאת אלרגית ,וסובלת כתוצאה מכך מבצקות, ולבקש מהרופא שישתמש בזריקות ללא אדרנלין, וגם אותם לבקש ממנו שיזריק במינון נמוך.

שאלת המשך

בטיפולי שיניים סטנדרטיים שכוללים זריקות אלחוש (סתימות, למשל) לא מתפתחת לי שום תגובה בצקתית והכל תקין. בהתאם לכך, האם התגובה שכתבת עדיין רלוונטית. אם כן, מה מקור האלרגיה ממנו אני צריכה לחשוש/ מה מקור האלרגיה אותו אני צריכה לבדוק? אשמח לתשובה, תודה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואת שיניים ושיקום הפה
בחר
בחר