אינטל קריית גת

משגיחי הכשרות של הקפיטריה במפעל ביקשו שלא ישלמו העובדים בכסף ביום שבת, אינטל הסכימה וחילקה לעובדים קופונים. אח"כ התנו המשגיחים את מתן תעודת הכשרות בכך שהמפעל לא יעבוד בשבת אינטל סרבה והמשגיחים היו מוכנים להסתפק בשוחד במקום, שוב אינטל סירבה. היום פועלת שם המסעדה ללא תעודת הכשרות . המסעדה כשרה ואוכלים בה גם עובדים דתיים.

יופי. הלאה הכפיה הדתית.

סוף סוף קיבלו שכל. ממתי צריך תעודות בשביל אוכל כשר???

אם הם לא מערבבים בשר וחלב, ולא משתמשים בבשר של חיה טמאה (כמו חזיר), האוכל כשר. בזה נגמר הסיפור. למי שזוכר, בפורום הקודם אפילו Billy Boy החרדי הסכים שכל עניין הפרדת הכלים ושאר הסיבוכים של כשרות נעשים מכוחו של הרגל מסורתי בלבד. אין לכך שום טעם הלכתי, מלבד אולי "ליתר ביטחון". בקיצור, כל עניין תעודת ההכשר הוא קרקס אחד גדול. אני שמח לראות שיש בארץ חברות שבזות למסחרנות ה"דתית" הזאת. ואני עוד יותר שמח לראות שעובדי אינטל הדתיים מבינים שהאוכל שם כשר ללא קשר לתעודה כזו או אחרת. כל הכבוד.

אדוני/גברתי מה אתה/את מבין/נה בכשרות?

תלמד את הנושא ואז תדבר...

הישראלים יודעים שהשגחת הרבנות הנה פיקציה, או, יותר מדויק, בזבוז כסף.  מי שבאמת רוצה לשמור כשרות סומך רק על דברתו של המסעדן. ( אם המסעדן לא אמין, שום השגחה לא תעזור ),

ההחלטה אם לאכול במסעדה מסויימת או לא זו החלטתו האישית של הסועד, אם שמירת כשרות חשובה לו, והוא מכיר וסומך על בעל המסעדה אז שיאכל שם, אם לא מכיר את בעל המסעדה איך יסמוך עליו אם אין במקום משגיח כשרות קבוע.

 

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר