האם התורה היא מתת אל או מעשה ידי אדם?

דעתכם

"בעניינים של דת, האמת היא פשוט הדעה שהצליחה לשרוד". (אוסקר ויילד)

אין פה דיעה.

יש פה עובדה. חוקרים בדקו ומצאו והוכיחו סופית שאין אדם מסוגל לכתוב לייצר את המבנה של התורה.

התורה שמיימית..

תתקדמו הלאה.

דעתכם

התורה היא יוזמה של חוצנים, וזו לא דעתי, זו ידיעתי.

ועכשיו מה?

חחח... חוקרים בדקו ומצאו. הצחקת אותי. זו הרמה האינטלקטואלית הכי גבוהה פה? 

ואריאלה. את מנשקת מזוזות ומדליקה נרות בשבת בשביל חוצנים? מה אתה רוצה מהם בכלל? מה הם רוצים ממך?

אתם קולטים כמה אתם שרוטים?

אם אנחנו שרוטים...

אז אתה בור ועם הארץ...

אם ניקח את המוח שלך נשים אותו לתרנגולת היא תרוץ מיד לשוחט.

תכניס לך טוב לראש.. אין מצב פשוט לא קיים אדם בעולם שיכול לייצר יצירת מופת כמו התורה.

מה שנותר לך זה לשבת ללמוד...

ובטוח שלא יהיה לך קל לקלוט ולהבין.

לבדיחה עם התרנגולת יש זקן ארוך יותר מלרב שלך. תנסה להיות מקורי בפעם הבאה.

ואם במקוריות עסקינן אז תפסיק ״לצרוח״ כל פעם את אותו משפט ״עובדה שהתורה היא מתת שמיים״ כי זה לא מרשים אף אחד שאתה מאמין בזה. הרי אין לך כלל הוכחות לכך. אתה באותה מידה יכול לטעון שמים לא רטובים.

וחוץ מזה, מה כל כך מופתי בתורה? זה אוסף סיפורים שמלאים במסרים של שנאה, גזענות, עליונות, אכזריות, אונס, רצח, בדיה, אי שפיות והכי חשוב גניבה ספרותית :-)

ואני יכול להביא מספר דוגמאות.

לחשוב שספר זה משהו שאינו תוצר של מחשבה אנושית זה פשוט מגוחך.

לא למדת מספיק...

יש לי ספר דילוגים בשביעיות..שמראים דברים נפלאים.

אותם חקרו הפרופסורים אגב לא יהודים.

והוכח חד משמעית שלא ניתן לכתוב יצירה כזו על ידי אדם.

איבדתי את מקור המחקר..מקווה שוב למצוא אותו

אתה מתכוון שספר התורה נברא ע״י אותו אל שיושב בחיבוק ידיים בזמן שבכל שנה מתים 9,000,000 ילדים ברחבי העולם ממחלות, הזנחה, רעב, מלחמות, התעללות ועבדות? משם באה התורה שלך?

זה האל שאתה מאמין בו לצערי. ואתה עובד אותו כעיוור. תפקח את עיניך ותשתמש בהיגיון שלך. אתה לא חייב לעבוד אף אחד - אתה שולט בחיים שלך.

שמע חבר.

אתה באמת מאמין במה שאתה כותב?

האם רק תינוקות מתים?

כולנו כבני אנוש לבסוף מתים, מי במות נשיקה מי בעינויים...

אז היית צריך לשאול האם אלוהים אכזר, בורא בני אדם וממית אותם...

משל.

אורח בא לעיר...הגיע שבת הלך לבית כנסת והנה הוא רואה את השמש מעלה לתורה אנשים מבית כנסת, אחד מכאן ואחד משם, אחד ממזרח שני ממערב, בקיצור לא לפי הסדר.

שבת לאחר מכן הלך שוב לאותו בית הכנסת, והנה השמש שוב מעלה אנשים לא בסדר כלשהו.

בסוף התפילה ניגש לשמש ושאלו...לפשר העניין...

השמש הסביר לו שאורח בא לרגע רואה כל פגע.

הוא מסביר לו שיש סדר, לזה יש יום אזכרה, לשני יש שבת חתן, זה נסע לחול וחזר אחרי חודשיים עלה לברך גומל...

זה עלה לפני שבועיים וזה לא עלה בכלל.

אם תישאר פה שנה שנתיים תבין שהכל מתנהל בסדר מופתי.

הנמשל.

אנו בני האדם באים ל120 שנה.. עד שגודלים לומדים מבינים והנה כגז חיש ונעופה...

ויש לנו הרבה שאלות איך הקב"ה מנהג את עולמו.. למה רשע וטוב לו צדיק ורע לו...

למה זה מקיים מצוות ולא גומר את החודש.. וזה אוכל רומס כבהמה וחשבונות הבנק שלו נפוחים.

אז אם תלך ללמוד בישיבה רצינית מספר שאלותיך יצטמצמו...

או לחילופין תשתדל לחיות מיליארד שנים כלך יהיה לך מספיק זמן להבין...

אני מאמין שאתה לא מצליח להבין מה שאני כותב. בזה אני מאמין. לך יש את ההיגיון שלך. לי יש היגיון בריא.

אם היה מותר להתגאות..הייתי מציג לך את רמת המשכל שלי המאובחנת במבחנים אובייקטיביים.

דבר אחד ברור...ההגיון שלי לא פחות בריא משלך..

ויתכן שאני מדבר ברמה גבוהה שאינך מבין אותי...

אני יודע לתקשר ללמד לחנך גם תלמידים עם חשיבה אחרת.

וזאת למדתי באוניברסיטה לתפקידי כמורה.. לתלמידי מבר.

לא למדת מספיק...

יש לי ספר דילוגים בשביעיות..שמראים דברים נפלאים.

אותם חקרו הפרופסורים אגב לא יהודים.

והוכח חד משמעית שלא ניתן לכתוב יצירה כזו על ידי אדם.

איבדתי את מקור המחקר..מקווה שוב למצוא אותו

לא הוכח ולא נעלים.

כל הטענות כי כאשר מסדרים את אותיות התורה במטריצות, "נחשפות" ידיעות מרעישות באלכסונים או בשתי וערב - הן גניבת דעת, פשוט מכיוון שה"ידיעות" ה"נחשפות" אינן a priori, אלא a posteriori, והנוכלים לעולם אינם מספרים לך כמה מנסיונותיהם נכשלו, אפילו a posteriori, לפני שנמצאה בקושי הצלחה אחת עקומה...

Qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis...

יש בורא לאלהים - האדם!

אם היה מותר להתגאות..הייתי מציג לך את רמת המשכל שלי המאובחנת במבחנים אובייקטיביים.

דבר אחד ברור...ההגיון שלי לא פחות בריא משלך..

ויתכן שאני מדבר ברמה גבוהה שאינך מבין אותי...

אני יודע לתקשר ללמד לחנך גם תלמידים עם חשיבה אחרת.

וזאת למדתי באוניברסיטה לתפקידי כמורה.. לתלמידי מבר.

אינך מדבר ברמה גבוהה מדי לאדם כלשהו, ומה שאולי למדת באוניברסיטה הוא קורס כלשהו להכשרת מורים.

אמונות ההבל שאתה שטוף בהן - מעוררות חלחלה ותו לא...

Qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis...

יש בורא לאלהים - האדם!

מבטיח לך שאם אתה מחשיב את עצמך צנוע אז אתה לא. הגאווה נוזלת ממילותיך כמו דבש דביק. יכולה להיות לך רמת משכל של 200 אבל זה לא קשור לטענה שלי והיא שאתה לא משתמש בהיגיון שלך. איזה בזבוז אם כך.

היגיון זה תהליך, רמת משכל זה יכולת.

בשביל להאמין שספר פולקלור עממי, רווי מעשיות (ולא אמנה שוב את המסרים של הסיפורים שבו) ניתן ע״י ישות על-טבעית צריך להיות מסוגל להאמין בהכל. ועושה רושם שאתה בהחלט מאמין בכל מה שמאכילים אותך האנשים שמקיפים אותך, המסגרות עליהן אתה נמנה והפרשנויות שאתה קורא.

יש לך דעה קדומה לגבי המדע המקיף אותך כך שאתה באופן בוטה מייחס לכל דבר, שקורה לך ובעולם, התערבות של כוח על-טבעי. ממליץ לך לקרוא על Confirmation Bias כדי לבחון את התהליך שלך.

אין לי את המילים בשפת האם שלי כדי לתאר כמה זה לוקה ומנותק מהמציאות והכי חשוב מנותק מהאמת!

האידיאולוגיה הזו של המונותאיסטים כאילו הם עומדים במרכזו של העולם, שולטים בו, יש להם כוח על-טבעי שמלווה אותם בכל מקום כמו אבא שנותן מתנות לטוב ומכות ועונשים לרע היא כל כך אינפנטילית שהיא אפילו פוגענית. כל המין האנושי סובל מהתאיזם בגלל שכל כך הרבה אנשים מוותרים על הבגרות והיושרה שלהם. האיסלאם שהוביל את קידמת הפילוסופיה, המתמטיקה, הפיזיקה ועוד במאות ה 8 עד ה13 החליף את הדעת, המדע וההיגיון עבור פסיקה של עימאם אחד שקבע שעיסוק במספרים הינו כפירה. וכולנו יכולים לראות איפה האיסלאם היום.

הדת היא בסה״כ מנגנון שמאפשר לשולטים לאחד המונים שאין להם שום קשר אחד לשני. ואתה digger נשלט! שטוף מוח ברמות שאני לא זכיתי להכיר. וצר לי על כך. כי כולנו בני אדם. כולנו ניחנו במוח מפותח שממשיך להתפתח אבל גם במודעות ועולם ריגשי מפותחים. לו רק כולנו היינו יכולים לתווך את כל אלא למקום מועיל-רציונאלי-בוגר ולא להיכנע לחוסר ההבנה שלנו של העולם, לפחדים שלנו ממוות ומהמשמעות חסרת הגבולות שאנו נוטים להעניק לחיים שלנו או אז כמה היינו יכולים להשיג ביחד וכמה פחות מלחמות ואי צדק היו בעולם.

יש פתגם שאומר שמי שרוצה להיות צודק חייב להיות מוכן לטעות. אני אאמין באלוהים ברגע שיהיו הוכחות לקיומו. האם גם אתה מוכן לטעות?

נאום ארוך חוצב להבות.

ראה..אני גדלתי בבית שאנשים עמדו בתור לקבל מזור מפגיעות על טבעיות..ויש אנשים חיים שיכולים להעיד על כך.. וגם כיום יש טיפולים על טבעיים שגם אני מצליח לעשות.

אז על עובדות לא מתווכחים..

זה שאתה נושם חי בועט...זה אומר שמשהו ברא אותך..שהרי אתה טוען שיש לך הגיון בריא.

היתכן שמשהו נברא ללא בורא ?

היתכן שניתן לייצר יש מאין..זהו חוק בסיסי בפיסיקה.

האם העולם בסדר המופתי התחיל מפיצוץ?

בוא תנסה קח 22 אותיות שים על נפץ. פוצץ אותו ונראה אם יצא לך משפט אחד רצוף הגיוני בעל משמעות.

לאחר שתסכים שיש בורא...ניתן להתקדם.

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: ג'קו .
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר