אין אלוהים והדת משעבדת את המוח

מתנצל אם מישהו יעלב מדברי - האמת יכולה להכאיב לפעמים כמו לידה.

מעולם לא הייתה הוכחה לקיומו של איזשהו אל. לא יהוה, לא זאוס, לא מוחמד ולא ישו ולא שאר האלים שחלפו להם לבלי שוב.
אנשים בוחרים לחיות באשליה מתוך שני טעמים עיקריים:

1. חוסר ידיעה לגבי הטבע הסובב אותם. איך הוא בנוי, כיצד נוצר, מקור האנושות וחוקי הטבע.

2. הפחד המובנה מהמוות - סוף החיים.

לגבי #1: הדתות, כל הדתות, ברחבי העולם מנצלות את זה ומגייסות לשורותיהן מאמינים על הרקע הזה - בורות.

האיסלם מוכר למאמיניו הבטחות הזויות לגבי גן עדן ויש כאלה שממש מייחלים למות, להיות שהידים ולקבל פינוק בדמות 72 בתולות. כמה הזוי. מעניין אם הם היו רוצים למות כל כך מהר אם יחד עם הבתולות הללו הם גם היו מקבלים את החמות שלהן. כמה שוביניזם - והנשים שותקות.

הנצרות מתכנתת אנשים שהם נולדו רעים וזה מבוסס על התורה היהודית: ״כי יצר לב האדם רע מנעוריו״ - שקר גס ומחפיר שנועד לגרום לאנשים להאמין שאת המוסר שלהם הם מקבלים מהדת - בושה!!! והם חיים את כל חייהם בפחד נוראי שמא יגיעו לגיהינום. אפילו תינוקות שלא הוטבלו מקומם בפרגטוריום (מן אמצע-הדרך לגן עדן לצורך היטהרות).

מאז המהפכה המדעית לפני כ 500 שנה המדע הצליח להסביר יותר דברים לגבי קיומנו ממה שהדת הצליחה בכל שנות קיומה ואני לא מתכוון רק לדתות המונותאיסטיות. נכון שיש עוד שאלות שאין עליהם תשובות. אבל מן הראוי שאדם יסתכל בעין חוקרת על סביבתו וימצא את מקומו הראוי בטבע ללא אמונות תפלות ואלים דמיוניים, כוחות על טבעיים ושקרים מעשה ידי אדם. חופש המחשבה והיצירה אינו מצוי בדת אלא באמונה העצמית, המוסר וההיגיון שהם חלק מכל אחד מאיתנו. אלה חנוקים ע״י שטיפת המוח של הדתות בכל העולם.

לגבי #2: זה עקב האיכלס של כל אחד מאיתנו בני האנוש - יש לנו מודעות ומוח מפותח כדי לשאול את השאלות הפילוסופיות לגבי קיומנו. ואנו מחפשים כל הזמן תשובות לשאלות קיומיות כשהראשונה שבהם היא המוות שלנו. אבל למעשה האמונה באלים ודתות היא כמו המסומם שמזריק הרואין. עבור המסומם החוויה הסובייקטיבית היא טובה - הוא בהיי - הוא מרגיש מעולה מההרואין. ומה לגבי החוויה האובייקטיבית? כל מי שצופה מהצד במסומם יודע שהרואין זה רעל וזה הורג את המשתמש בעוד הוא שוקע במצולות של ״עונג ונחת״. אז האם חוויות סובייקטיביות שלנו הופכות את האמצעי למשהו טוב ומועיל? אנחנו יודעים שהתשובה היא לא!

הדת, בדומה להרואין, גם היא מערפלת את החשיבה, רוכבת על הפחדים, עוטפת ברחמים ומקנה נחת. אבל היא דימיונית. היא אשליה!

היהדות עוטה על עצמה תכריכי קדושה ומוכרת למאמיניה שקרים על גבי שקרים. שטיפת המוח בדמות הפירושים הבלתי נגמרים היא תהליך אינסופי של שיעבוד התודעה האנושית. האם אנחנו באמת צריכים איזה תרשים עם פסוקים בשביל לדעת שאנחנו צריכים לשטוף ידיים, לאכול נכון, לכבד אחד את השני\יה, לא לרצוח, לא לגנוב, וכו׳....?

האם זה הגיוני שיהוה, ישו או מוחמד שאמורים להיות כאלה יודעי כל, בלתי מוגבלים משום בחינה יתעניינו איך אנחנו עושים סקס או מה אנחנו אוכלים? האם הם כאלה קטנוניים?

האם זה לא זועק לשמיים שכל התורה היהודית היא מעשה ידי אדם? הרי אם קוראים את הפסוקים בעין ביקורתית רואים מיד את כל הגחמות הגבריות צפות ועולות מן הכתוב. דברים שלפי אמות המידה התרבותיות של היום הם פשוט בושה וחרפה! 

"בעניינים של דת, האמת היא פשוט הדעה שהצליחה לשרוד". (אוסקר ויילד)

אין מוח אין דאגות..

אל תיעלב...

emo_04.png

לא מפתיע. ניסיון מביש ומתנשא להקטין ולהעליב. וגם ללא שום התייחסות קונקרטית. אולי כי אין לך מה להוסיף. למרות שאני מאמין שיש לך מה לומר אבל בחרת להתנשא ולהקטין אחרים.

בהיותך דתי אדוק אתה לא אמור לנהוג לפי ״מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך״? או שמא אני לא ״חבר״ כי אתה מאמין בדוגמה שוביניסטית? או שאולי זה כלל לא שנוא עליך ואתה דוגל ביוהרה במקום ענווה. מעניין.

ואולי אתה שייך לזרם שהוקיע את הפתגם הזה מסט המצוות שלו?

בכל מקרה מה שעשית בתשובה הקטנה שלך היה להראות בדיוק את מה שדיברתי עליו: המוסר לא מגיע מהדת! וחשוב שאנשים יכירו בזה. אז תודה על עזרתך.

על זה אמר סטיבן ויינברג: ״הדת היא עלבון לכבוד העצמי האנושי. תמיד יהיו אנשים טובים שיעשו מעשים טובים ואנשים רעים שיעשו מעשים רעים. אבל בשביל שאנשים טובים יעשו מעשים רעים - בשביל זה צריך דת.״

שמע חבר

אני מאד מתון ומגיב בכבוד בלי התלהמות ובלי השמצות.

לפעמים אני חורג ממנהג זה כאשר מפריחים סיסמא ואומרים סליחה אם משהו יעלב...

לפניך היה לי ויכוח חריף שנמשך למעלה מ 3 שנים עם פרופסור לפיסיקה פה באחד הפורומים..

אני במקרה קלטה עיני את המשפט שלו שהרבנים והדת לא מאפשרים לדתיים לחקור ללמוד ולהשתנות.

בקיצור קיבעון חשיבתי... משם התחחל הויכוח כמובן שהוא לא חסך את לשון שבטו מכל מיני פנינים...

לבסוף נדם קולו..

אני לא מתכוון שוב להתחיל את מחול השדים הזה.

אלא אם כן אתה אותו פרופסור בחזות אחרת.

לגופו של עניין...

הכותרת שלך הזכירה לי את המשפט שלו....

רובם של נושאי נובל הם דתיים ביחס למספרם באוכלוסיה.

הדתיים הם האנשים היותר חכמים פתוחים ללימוד אין להם מגבלות...

הלומדים באקדמיה הם פרימיטיבים שטופי מוח שלומדים מה שמאכילים אותם קשה מאד להסיטם או לאתגר אותם במשהו שלא שמעו עליו.

למשל הויכוח יש שדים או אין שדים..הלומדים באקדמיה במיוחד החילוניים יאמרו שאלה הבלים...יתעלמו ולא ינסו לחקור לתהות...

הדתיים לעומת זאת..ישאלו יבדקו יחקרו...גם אם לבסוף יתברר שאין אמת בכך.

למשל בריאת העולם.. לא תמצא מדען אחד שיסביר את הסתירה..בין החוק הפיסיקלי הטוען אין יש מאין..

לבין טענתם שהעולם נוצר מכלום...

חובת ההוכחה על המדע להראות מה היה לפני 14 מיליארד שנים..לטענתם..

ברשותך אתייחס כאן לשתי התגובות שלך יחד.

ראשית לא היה בדבריי כדי לקבוע כמה אתה מתון או לא. אם אתה חושב שפניה אלי אישית כדי לומר שאין לי שכל במקום להתייחס לדיון הכתוב היא מתונה אז יכול להיות שאתה צודק בהשוואה לאנשים חסרי אינטלקט וערכי מוסר בסיסיים ביותר - זה פשוט תלוי לפי איזה אמות מידה אתה שופט את עצמך. לא כך?

לגבי תגובתך השנייה. לקרוא את מה שאתה כותב פשוט מעציב אותי למרות שיש לי הבנה לא מעטה למה האנושות אימצה דתות מלכתחילה ועד כמה הן מושרשות חזק עדיין קשה לראות כל פעם מחדש איך אנשים דתיים מסתכלים על העולם בצורה מסולפת וחסרת היגיון.

נכון אמרת בסוף דבריך - חובת ההוכחה לתת הסבר לגבי בריאת העולם מוטלת על המדענים.

אבל יש לך כאן כשל לוגי בסיסי שכן אם אתה מאמין באמת שחובת ההוכחה מוטלת על מי שנותן את ההסבר לתופעה אזי איך אתה נמנה על אלה שמאמינים בישויות על טבעיות, קמעות, קברי פילוסופים, ניסים, שדים וכיוצ״ב ללא שום הוכחות? יכול להיות שאתה לא באמת מאמין אם כן בכך שחובת ההוכחה חלה על המדע אזי לפי כללים אלה מותר גם למדע להמציא איזה שטות שבא לו ולהניח על השולחן. לא?

"רובם של נושאי נובל הם דתיים ביחס למספרם באוכלוסיה." - יצא לך קצת מבולבל המשפט הזה אני חושב. מה זאת אומרת ״ביחס למספרם באוכלוסיה״? אוכלוסיית זוכי פרס נובל? או אוכלוסיית המדענים בכלל?

אם התכוונת שרובם של זוכי פרס נובל הם דתיים אז אתה צודק. אבל אני חושב שעבורך הטיעון הזה הוא כשל משום שאתה לא בדת הנכונה. הרי 65% מהם נוצרים. ובכלל בגלל שאתה בוודאי פוסל כל דת חוץ משלך + כ 20% מזוכי פרס נובל הם יהודים אזי הרוב בשבילך אינם דתיים ומהווים כ 80% הנותרים.

מצד שני אם אתה התכוונת לאוכלוסיית המדענים בכלל אז שם אתה בכלל לא בכיוון. בקרב הביולוגים כ 5% דתיים. בקרב הפיסיקאים כ 7% דתיים. והמספרים האלה הולכים ומשתנים לכיוון התבונה מיום ליום ככול שהמדע צועד קדימה.

לומר שהלומדים באקדמיה הם פרימיטיביים שטופי מוח פשוט לא נכון וזאת לאור העובדה שהבסיס של המדע הוא ביקורת. המדען רוצה לקבל ביקורת, הקהילה המדעית מבקרת כל תיאוריה, השערה, מאמר ותהליך. מה שלא ניתן לומר על הדת. בדת כשיש פירוש חדש יש פשוט התפלגות לזרמים כמו בית שמאי בית הלל רבנים כאלה ואחרים - לא חסר. תראה מה קורה היום. כמה פלגים יש. ספרדים נגד אשכנזים. וכול אחד יאמר שהשני לא דתי מספיק או לא טוב.

המדע והמדענים מאוחדים באמצעות מתודולוגיה חסרת פשרות.

אז לבוא ולומר מה שאמרת על הלומדים באקדמיה זה פשוט ילדותי. ובטח שקשה להסיטם. איך תסיט מישהו שיודע את האמת המוכחת? אופס... אתה מקליד פה באינטרנט בזכות אותם ״מלומדים פרימיטביים״ - או ששכחת מזה לרגע.

״למשל הויכוח יש שדים או אין שדים... ״ זה פשוט מצחיק אותי. אני מעריך שאני ואתה לא נמצא שפה משותפת. בעולם שבו אני חי אין שדים, רוחות ואני לא חי את חיי במחשבה שהכל סובב סביבי וקשור לחטאים שלי ולמעשים הטובים שלי בעיני האח הגדול.

עם שדים או בלי שדים כדאי תמיד לכבד אנשים. דברים שמותר לומר על דעות ואמונות לא תמיד מותר לומר על אנשים. כדאי שתזכור את זה אם אתה מעוניין לקיים דו-שיח - דגש על ה ״דו״.

תראה חבר.

יש פה כמה נקודות..

א. את האלקטרון אף אחד לא ראה.. האם הוא לא קיים ?

אלא שרואים וחשים את תוצאת קיומו. כלומר לא כל מה  

שלא נראה אינו קיים.  השדים קיימים זו עובדה שנצפתה 

בבדיקות אמפיריות... אגב אני אישית יודע ממקור ראשון       שאכן פגיעתם קשה.. ויש גם מי שטיפל ומטפל...

ב. הדת היהודית כפי שכבר ציינתי היא הבסיס לשאר הדתות שהרי הנוצרים במקורם יהודים.. והמוסלמים ספחו את תורתינו..יוצא איפוא.. ש 3 הדתות העיקריות מאמינות באל אחד ובאותה התורה.

ג. כל עוד לא הוכח ההיפך התורה היא דרך חיים לכולנו... יש אל ואין אדם רשאי לראותו..כמו האלקטרון להבדיל...אבל ניתן לחוש את קיומו בכל צעד ושעל.

איך נוצר האדם... מכניסים זבל בצד אחד הולכים לישון והנה בבוקר הגוף הפריד את הזבל שהכנסנו לגופינו וספג את כל המרכיבים החיונים..

מתים בלילה ובבוקר מתעוררים היקום מתנהל בסדר מופתי...

המדענים כל הזמן מתקדמים להשגת הידע..

נכון לעכשיו נגמר להם הסוס.

גם לי יש כמה דברים  :-)

א. המדע לא משתמש רק בחוש הראייה כדי לבסס עובדות. אל תהיה ילד.

ב. שדים לא קיימים אלה בדמיונך כי שדים הם יצירי דימיון בדיוק כמו אלים שהומצאו כדי לתת תוקף לרע שבעולם. בגל לזה האל שטן הומצא, או ארס אל המלחמה שניזון מהרוע שבאנשים וכו׳.

ג. האמת היא מה שאתה קובע לעצמך. היא בין-סובייקטיבית. זה אומר שאם המון אנשים מסביבך מאמינים באלוהים אז סביר מאוד שאתה תאמין בו גם. אבל ההיגיון תמיד היה שם ואינו זקוק להוכחה. וקל לראות שאין שום צורך להאמין באלים ולשמר טקסים עתיקים כי אין בזה שום היגיון.

ד. לשאלה איך נוצר האדם יש כבר תשובות מוגמרות ומוכחות שניתן להפריכן כדרך המדע. אתה מוזמן לנסות. אם אתה בוחר לא לקרוא וללמוד את התשובה של המדע לשאלה הזו זו כבר בחירה שלך - עיין בסעיף ג׳.

ה. אתה לא מת בלילה. פשוט הפעילות המוחית שלך משתנה כי המוח עובר ל״מצב תחזוקה״ כדי לחזק סינפסות שימושיות ולהיפתר מסינפסות שפחות בשימוש.

ו. הדת הולכת ומצטמצמת בעולם המערבי - זו עובדה שאתה בוחר לא לראותה. אז למי נגמר הסוס כשכנסיות עומדות ריקות בימי ראשון בארה״ב (המדינה המערבית הכי דתית בעולם)?

אכן אתה צודק הכנסיות ריקות אחרי שהנוצרים התפכחו והבינו שמריה לא היתה בתולה כאשר ילדה את ישו.

המוסלמים מתעצמים בצורה מפחידה.

יש בעולם כשני מיליארד מוסלמים פנאטים לדתם.. והם כשליש מאוכלוסיית העולם.

עם קצב הילודה והפוליגמיה אצלם מחד

והיובש של הכופרים בלידות מאידך...

מובילים בהכרח להפיכת כל העולם למוסלמי..

כבר היום אירופה הפכה למוסלמית עברה את נקודת האל חזור.

היהודים הכופרים ערב רב.. מתנתקים ומתבוללים ונעלמים.

והיהודים האדוקים יותר יוחדים יותר מתחזקים יותר מתרבים יותר...

אז צא וחשוב...

לגבי שדים.. זו עובדה שלא ניתנת להפרכה.. מעדות מלימוד מנוכחות מצפיה מביצוע.. שבהם גם אני מעורב.

מה שנותר לך לומר.. מה באמת איך לא ידעתי?  ותלך ללמוד.

אל תישאר בקבעון חשיבתי..

אני מקובע רק להיגיון. לא שלך. זה האוניברסלי.

השד היחידי שקיים הוא השד הטזמני. והוא ממש מ-מ-ש חמוד. חפש פרטים בגוגל. באשר לשאר השדים הייתי מציע לך לפנות לעזרה כי הכתובים לא מטפלים בבעיות שיש לך.

אני מאוד מקווה שה״כופרים״ כמו שאתה קורא להם ישתלטו על העולם ולא ישאר זכר לדתות אלא רק בתחומי הפרט. מי שרוצה שיעסוק באשליות בתחומי ביתו או בבתי התפילה שלו. אני מעדיף להתרכז במדע - המדע מעיף אנשים לירח בעוד הדת מעיפה אנשים לתוך מבנים, יורקת על נשים באוטובוסים, דוקרת הומואים, רוצחת חיות בהמוניהן, אונסת ועוד.

אבל אם לפני שהכופרים ישתלטו על העולם המוסלמים יעשו זאת אז סופנו למות כי בזכות החרדים במדינה הזו החוסן הכלכלי נפגע ואיתו גם החוסן הצבאי והחוסן החברתי. יש פה תרבות שלמה של בטלנים שמולידים בטלנים - אזרחים בחסד שרוכבים על הגב של אזרחים בזכות. זה עיוות שצריך לתקן וניתן לתקן. אם זה עובד בארה״ב זה יכול לעבוד גם פה. ואני מאוד מקווה שהזרמים היותר שפויים מקרב החרדים יהוו משקל סגולי גדול הרבה יותר בתרבות שלכם. אם הייתי צריך לבחור סיבה אחת שבגללה אני מתבייש להיקרא יהודי אז זה בגלל החרדים פה בישראל.

אז ככה..אני לא נוהג לקלל יהודי...אומר זאת בסגנון אחר.. מאחל לך ולכל עם ישראל.. שלא ידעו את מכתו..

שדים היו..ועדיין קיימים בחול כי חכמים בטלו בארץ אם כי עדיין יש פה ושם פגיעות..

לגבי המצב בעולם טוב שאתה אומר מקווה..תמשיך בתקוות שוא.

איזה פלא החרדים השנואים מפרנסים את החילוניים.. בזכותם המדינה עדיין נושמת.

אז כדאי שתכין את עצמך..העולם בדרך להיות דתי קיצוני..אם זה מהאיסלם. מהדת היהודית. ומהדת הנוצרית...

החזרה בתשובה והנתאסלמות הם במימדים אדירים.

בריטניה: מספר המתאסלמים הוכפל תוך עשור

מחקר שנערך בממלכה מגלה כי ההתקפות הציבוריות נגד מוסלמים, בעקבות התפשטות האיסלאם הקיצוני בעולם, לא מרתיעות את הבריטים. מדי שנה מתאסלמים 5,000 בני אדם ומספר "המוסלמים החדשים" במדינה עומד כיום על 100 אלף

ynet |  פורסם 13:55, 04/01/2011

אני לא מתכוון להחזיר אותך בשאלה. אתה תקוע עמוק מדי בביצה הדתית. אני רק מציין עובדות. הדת הולכת ונעלמת בכל העולם בזכות המדע. ככול שהמדע מתפתח ועונה על יותר שאלות כך לדתות נותרות פחות שאלות לתת עליהן תשובות. ויותר ויותר אנשים מבינים את השקר הגדול שנקרא דת. זה רק עניין של זמן. זה עידן ההומניזם - העידן שבו האדם קם ומנקה את עצמו מאלים כמו אבק על בגד.

אגב המשפט הזה ״... אני לא נוהג לקלל יהודי...״ הוא משפט בזוי. אתה אדם שוביניסט מלא בכעס ויאוש. אני מרחם עליך.

רחם על עצמך...אתה זקוק לרחמים..כי אתה נשאר בור ועם הארץ...רק מה שאתה רואה מה שאתה חש אתה מאמין בו.

אינך מסוגל לחשוב מחוץ לקופסה..

האמת אתה לא אשם.. התרבות המערבית הקלוקלת היא שהשחיתה כל חלקה.

כוונתי היתה שאני לא מאחל לאף אדם שיחטוף מכה שאין לה מזור כך שיצטרך לחפש מי שירפא אותו.

אני משתדל לא להתווכח עם פרימיטיבים המוגבלים בחשיבה.. אין גם טעם לנסות ולשכנעם.

לפני שעתיים ישבתי עם איש עסקים.. בארוחה משפחתית משותפת דברו על הנושא וגם הוא הצהיר אני לא מאמין במה שאיני רואה.

תוך שניות היו כמה שנרפאו בעל טבעי...והוא חזר בו מאמירתו.

בכל אופן המדע תקוע עמוק.. לכל היותר הוא יכול לחקור מה שיש...לעולם לא ידע מה היה לפני ומה יהיה אחרי...

וזו מקובעות חשיבתית אופיינית לחילוני מצוי.

רחם על עצמך...אתה זקוק לרחמים..כי אתה נשאר בור ועם הארץ...רק מה שאתה רואה מה שאתה חש אתה מאמין בו.

אינך מסוגל לחשוב מחוץ לקופסה..

האמת אתה לא אשם.. התרבות המערבית הקלוקלת היא שהשחיתה כל חלקה.

כוונתי היתה שאני לא מאחל לאף אדם שיחטוף מכה שאין לה מזור כך שיצטרך לחפש מי שירפא אותו.

אני משתדל לא להתווכח עם פרימיטיבים המוגבלים בחשיבה.. אין גם טעם לנסות ולשכנעם.

לפני שעתיים ישבתי עם איש עסקים.. בארוחה משפחתית משותפת דברו על הנושא וגם הוא הצהיר אני לא מאמין במה שאיני רואה.

תוך שניות היו כמה שנרפאו בעל טבעי...והוא חזר בו מאמירתו.

בכל אופן המדע תקוע עמוק.. לכל היותר הוא יכול לחקור מה שיש...לעולם לא ידע מה היה לפני ומה יהיה אחרי...

וזו מקובעות חשיבתית אופיינית לחילוני מצוי.

"גם הוא הצהיר אני לא מאמין במה שאיני רואה"?

זו רק צורת דבור.

הוא לא התכוון לראיה בעינים, בתחום הספקטראלי הצר של 700 עד 400 ננומטר.

הוא לדעתי התכוון לומר כי טענה אשר בעקרון, במהות, אינה בת-בחינה - אין לה משמעות.

אגב, לא ברורים דבריך על ישיבתך עם איש עסקים ו"תוך שניות היו כמה שנרפאו בעל טבעי".

אל תתרגש. כתוב בנחת והסבר מה התרחש שם...

Qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis...

יש בורא לאלהים - האדם!

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר