סיפור אמיתי ומרגש - תיקון חלומי חוצה עולמות

בס"ד

 

מסופר על אברך שהוטלה עליו משימה לחפש ארבעה אנשים להשלמת המניין לתפילת ערבית בסוף סדר הלימוד כשעתיים לאחר שקיעת החמה, זמן בו רוב העוברים ושבים נמצאים כבר אחרי תפילה ואלה שלא מתפללים בבית מדרשם. הוא ידע שגם הפעם רק תפילה לבורא עולם תביא את הישועה, ובתחילה נתקל בכמה יהודים יקרים שכבר התפללו או שמיהרו אך מהר מאוד מצא יהודי אחד אותו כיוון למקום התפילה, ובעודו מתקדם כדי למצוא את השאר שם לב שבהמשך הרחוב עומדים שלושה אנשים על אי תנועה, וכשפנה אליהם בשאלה: "התפללתם כבר ערבית"? ענה לו אחד מהם "אנחנו בדיוק מחפשים איפה להתפלל", האברך התמלא באושר פנימי ואמר להם: "משמיים שלחו אתכם לכאן" ענה לו: "אותך שלחו לנו משמיים", וכך יצא שאלו היו כמלאכים של האברך ששימש במקביל כמלאך עבורם. בהתרגשות רבה ושמחה גדולה עשו את דרכם לעבר מקום התפילה שהיתה מרוממת במיוחד מאחר וכולם חשו בהשגחה הפרטית המיוחדת שהיתה שם.

 

כל זאת קרה כמה דקות לאחר שהאברך דיבר עם חברו בדיוק על הנושא הזה ואמר לו שכשהאדם מתפלל לבורא עולם זוכה הוא לכמה דברים:

 

א. להביע ולחזק את אמונתו ובטחונו ב-ד' ולגלות דעתו שאם יש מישהו שיכול לעזור לו בכל עניין זה רק הוא יתברך.

ב. לחבר ולדבק את נשמתו ל-ד' יתברך מכח התפילה תהיה אשר תהיה.

ג. להבין שהישועה לא הגיעה בגללו או מכוחו אלא רק בזכות מי שאמר והיה העולם.

ד. להפוך את ד' לשותף מלא, רצוי ואהוב, ולקשר אותו יתברך לכל דבר ועניין במהלך חייו ומתוך כך גם לכל הצלחותיו ורגעיו היפים והמרגשים.

 

ועוד הוסיף האברך שלדעתו שווה לקב"ה שיהיו תשעה אברכים שיתעכבו בהמתנה להשלמת המניין רק כדי שלא יהיה אפילו יהודי אחד שיתבלבל, יפול לתוך מלכודת הגאוה ששנואה על הקב"ה עד מאוד, ויחשוב בטעות שהוא זה שחולל את הנס והביא את הישועה, שהרי עובר הוא בכך על: "וַיִּשְׁמַן יְשֻׁרוּן וַיִּבְעָט שָׁמַנְתָּ עָבִיתָ כָּשִׂיתָ וַיִּטֹּשׁ אֱלוֹהַ עָשָׂהוּ וַיְנַבֵּל צוּר יְשֻׁעָתוֹ" (דברים לב, טו), "כֹּחִי וְעֹצֶם יָדִי עָשָׂה לִי אֶת הַחַיִל הַזֶּה" (דברים ח, יז) וגם "אֲנִי וְאַפְסִי עוֹד" (ישעיהו מז, ח).

 

יום למחרת היה אמור להתקיים תיקון נפטרים לסבו של האברך, שהופיע בחלומה של אמו שסיפרה על כך לרב שאמר שזה מה שצריך לעשות בעניין זה. כמה ימים קודם לכן הוא פנה לרב מישיבת מקובלים באזור מגוריו שאחראי שם על הנושא הזה וביקש ממנו לעשות בישיבתם את תיקון הדרוש, ובאותו יום בישר לו הרב לשמחתו הרבה שהצליח לארגן תשעה אברכים חשובים מאוד כולל הרב עצמו ובתוספת האברך יהיה מניין של עשרה מתפללים שיבואו לעשות לסבו היקר את התיקון החשוב בחסדי ד' יתברך תודה לאל.

 

את התיקון הזה עושים בדר"כ במהלך צומות כשכולם פנויים יותר מעיסוקיהם עבור רשימה לא קצרה של נפטרים, והתיקון הזה הוקדש לאדם אחד והתקיים ביום רגיל בו האברכים היו צריכים להקריב את הפסקת הצהריים שלהם לטובת העניין החשוב.

 

התיקון היה מרגש מאוד ועבר בהצלחה. הוא ארך כשלוש שעות חוץ ממי שהיה צריך להשלים את המזמורים שלא הספיק לקרוא. במהלכו הוציאו ספר תורה מהודר, עשו שבע הקפות סביבו, גמרו את כל ספר התהלים, קיבלו עול מלכות שמיים, נתנו צדקה, תקעו בשופר ואמרו פסוקי ברכה ותחנונים לעילוי ותיקון נשמת הנפטר. האברך התמוגג מרוב נחת כשחזרה בהרכב המפואר של השליחים הצדיקים שהתגייסו למשימה החשובה.

 

לאחר התיקון מיהר האברך לחזור לכולל ולפתע הרגיש את החסד המופלא ששוב עשה עמו ד' יתברך, פעל איתו בהנהגת מידה כנגד מידה, וחש שהקב"ה כמו אומר לו: "בני היקר, ראיתי עד כמה היה חשוב לך לקיים את מניין התפילה הקבוע אתמול בערב, וכעת תראה אתה איזה מניין מפואר אני מרכיב לך לצורך תיקון הנפטרים של סבך היקר על שמו אתה קרוי".

 

הרב האחראי שהוא מקובל בעצמו אמר לאברך שבמהלך התיקון הרגיש שהוא נמצא בעולם אחר, ולדעתו סביו צדיק מאחר וזה כלל לא פשוט לזמן בעת ובעונה אחת כ"כ הרבה אברכים ברמה כזאת גבוהה, וכל זאת ביום ההילולה של רחל אימנו ע"ה (י"א במר חשון ה'תשעח).

 

כחודש וחצי לאחר מכן לקראת סוף חנוכה, התקשרה אמו של האברך וסיפרה לו בקול נרגש שזכתה לכך שמור אביה התגלה אליה שוב בחלום והפעם מרוב שמחה הוא הקפיץ אותה למעלה באויר כמו ילדה קטנה. מהחלום ניתן להבין שהתיקון הועיל מאוד לעילוי נשמתו ולתיקון לה היתה זקוקה, ומשמעות הפעולה הזאת שעשה היא שכמו שבתו העלתה אותו גם הוא יעשה כמיטב יכולתו ויפעל בשמים כדי לרומם את נשמתה, ובנוסף הוא ביטא בכך את הכרת התודה העמוקה שלו כלפי בתו על כך שדיברה עם מי שצריך ועשתה כל מה שביכולתה כדי שכל המהלך הזה יצא לפועל בעה"י, ועוד יש בכך רמז למידת הטהרה הגבוהה של בתו שהושוותה בחלום לזו של ילדה תמימה וחסודה שהיא נטולת כל עבירות.

 

גם הסיפור הזה ממחיש בצורה יפה את כוחה של התפילה ומעלותיה, איזה דברים נשגבים היא מסוגלת לפעול, ועד כמה היא תורמת ומרוממת את האדם עצמו יחד עם כל סביבתו גם אם הוא מתפלל על אחרים.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים