אני שואל אתכם:

מי באמת יבטיח לכם שגורל עיוור שהוא גורל ללא אלוהים

לא ישליך אתכם אל התוהו ובוהו שהוא האבדון התמידי האיום והנורא

בו תתייסר נשמתכם באין הפוגה מבלי שתהיה לה ממנו יציאה לא מציל

ולא אל משחרר מושיע וגואל ????????

לנצח אני מבין להיכן אתה חותר.

אתה מביא לנו פה סיפורי הפחדה נוצריים, שיטה נאה מצאו להם המיסיונרים הנוצריים, המפחידים את האנשים שמי שלא מאמין באותו האיש יש"ו, יהיה נידון לאבדון וגהינום תמידי, וכך קונים להם נפשות דרך הפחדה כמו גנגסטרים.

שקר נוצרי מכוער ושפל, ללא שום יסוד ומקור, אין כזה דבר ביהדות, אלוקים אינו כזה רע לייסר בני אדם סתם כך לעולמים, לכל אחד יש תקוה, גם לרשע הגדול ביותר, כבר נאמר בשמואל ב פרק יד פסוק יד "וְלֹֽא־יִשָּׂ֤א אֱלֹהִים֙ נֶ֔פֶשׁ וְחָשַׁב֙ מַחֲשָׁב֔וֹת לְבִלְתִּ֛י יִדַּ֥ח מִמֶּ֖נּוּ נִדָּֽח׃"

כל אחד יגיע בסופו של דבר לתיקונו, וצריך להאמין ולהתפלל ולהתקרב לאלוקים לבדו ולא לאף אחד אחר, אמונת הנוצרים בישו זו עבודה זרה גמורה ועבירה על הדברה הראשונה מעשרת הדיברות "לֹא יִהְיֶה לְךָ אֱלֹהִים אֲחֵרִים עַל פָּנָיַ." 

כדאי להתחיל ולהכיר את היהדות המקורית, אין דבר יותר נעים ומתוק לנשמה מזה.

ואותו חֹטֶר מִגֵּזַע יִשָׁי ושאר הפסוקים מישעיהו המתייחסים אליו, שאתה מביא אינו משיח השקר שהנוצרים מאמינים בו, אלא משיח האמת שיתגלה במהרה בימינו.

מנהל הפורום
1000+

שום סיפור נוצרי בשאלתי למעלה ג'קו. כאתאיסטים גם אתה ג'קו בוחר בדרך השקרית כלפיי שהיא עוד דרך קלה לברוח מעצם השאלה.

אדם יהודי ירא האלוהים אנוכי, ג'קו. ובשום אופן לא עוד שטוף-מח מכל מיני פירושים כוזבים מסיפורי הפשט שבתנ"ך, בברית החדשה, באיסלם ..וכו'..

על החטאתך זו כלפיי, אומר האלוהים בתנ"ך בישעיה כט:
(כא) מַחֲטִיאֵי אָדָם בְּדָבָר וְלַמּוֹכִיחַ בַּשַּׁעַר יְקֹשׁוּן וַיַּטּוּ בַתֹּהוּ צַדִּיק:
(כב) לָכֵן כֹּה אָמַר יְהֹוָה אֶל בֵּית יַעֲקֹב אֲשֶׁר פָּדָה אֶת אַבְרָהָם לֹא עַתָּה יֵבוֹשׁ יַעֲקֹב וְלֹא עַתָּה פָּנָיו יֶחֱוָרוּ:
(כג) כִּי בִרְאֹתוֹ יְלָדָיו מַעֲשֵׂה יָדַי בְּקִרְבּוֹ יַקְדִּישׁוּ שְׁמִי וְהִקְדִּישׁוּ אֶת קְדוֹשׁ יַעֲקֹב וְאֶת אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל יַעֲרִיצוּ:
(כד) וְיָדְעוּ תֹעֵי רוּחַ בִּינָה וְרוֹגְנִים יִלְמְדוּ לֶקַח:

החכמה ג'קו היא בלהבין את הנמשל מסיפורי הפשט שבתנ"ך. ולא את הפשט ללא הנמשל שעד התגלות המשיח בעולם, הנצרות שוטפת בהם את מוחות מאמיניה. 

ותקשיב טוב ג'קו. בספר תהילים פרק מט מבהיר לנו האלוהים: 
(יג) וְאָדָם בִּיקָר בַּל יָלִין נִמְשַׁל כַּבְּהֵמוֹת נִדְמוּ:
(יד) זֶה דַרְכָּם כֵּסֶל לָמוֹ וְאַחֲרֵיהֶם בְּפִיהֶם יִרְצוּ סֶלָה:
(טו) כַּצֹּאן לִשְׁאוֹל שַׁתּוּ מָוֶת יִרְעֵם וַיִּרְדּוּ בָם יְשָׁרִים לַבֹּקֶר וצירם \{וְצוּרָם\} לְבַלּוֹת שְׁאוֹל מִזְּבֻל לוֹ:
(טז) אַךְ אֱלֹהִים יִפְדֶּה נַפְשִׁי מִיַּד שְׁאוֹל כִּי יִקָּחֵנִי סֶלָה:
(יז) אַל תִּירָא כִּי יַעֲשִׁר אִישׁ כִּי יִרְבֶּה כְּבוֹד בֵּיתוֹ:
(יח) כִּי לֹא בְמוֹתוֹ יִקַּח הַכֹּל לֹא יֵרֵד אַחֲרָיו כְּבוֹדוֹ:
(יט) כִּי נַפְשׁוֹ בְּחַיָּיו יְבָרֵךְ וְיוֹדֻךָ כִּי תֵיטִיב לָךְ:
(כ) תָּבוֹא עַד דּוֹר אֲבוֹתָיו עַד נֵצַח לֹא יִרְאוּ אוֹר:
(כא) אָדָם בִּיקָר וְלֹא יָבִין נִמְשַׁל כַּבְּהֵמוֹת נִדְמוּ 

כאשר תתפכח לאמת, ג'קו. ם אתה באופן וודאי תדע שאת כל בריאה האלוהים משכפל עם כל הסיפורים וכל מה שהיה בכל בריאה שמעולמים כבר הייתה, וכך לעולמים... וחוזר חליילה.. 

אומר האלוהים בקהלת א פסוק י:

יֵשׁ  דָּבָר  שֶׁיֹּאמַר  רְאֵה  זֶה  חָדָשׁ הוּא  כְּבָר  הָיָה  לְעֹלָמִים  אֲשֶׁר  הָיָה מִלְּפָנֵנוּ

האמת ג'קו, היא שאמת האלוהים לא רק אלא גם מפחידה ג'קו. בדברים ל אומר לנו האלוהים:
 " נָתַתִּי לְפָנֶיךָ הַבְּרָכָה וְהַקְּלָלָה וּבָחַרְתָּ בַּחַיִּים לְמַעַן תִּחְיֶה אַתָּה וְזַרְעֶךָ "

"וְיוֹסִיף דַּעַת יוֹסִיף מַכְאוֹב" - קהלת

ובישעיה נד: "
(טז) הִןֵ אָנֹכִי בָּרָאתִי חָרָשׁ נֹפֵחַ בְּאֵשׁ פֶּחָם וּמוֹצִיא כְלִי לְמַעֲשֵׂהוּ וְאָנֹכִי בָּרָאתִי מַשְׁחִית לְחַבֵּל "  

לאחר כל סוף של סוף-העולם בריאה חדשה בורא האלוהים.  

וכך אומר לנו בישעיה סה פסוק יז: 

כִּי הִנְנִי בוֹרֵא שָׁמַיִם חֲדָשִׁים וָאָרֶץ חֲדָשָׁה וְלֹא תִזָּכַרְנָה הָרִאשֹׁנוֹת וְלֹא תַעֲלֶינָה עַל לֵב:

" אין לברוח מהאמת, היא תמיד תשיג אותך ". כך שחכם מצידך להשיב לעצם השאלה, ג'קו.

'לנצח' ברוך שובך לפורומים, אשמח לשוחח עמך, תגעגעתי, ברוך שובךemo_45.png

מה לעשות ואנו לא מקבלים, במסגרת "הכל נהיה בדברו", את קרבן ששת המיליונים. 

אנו לא מקבלים את המנטרה בדבר "הצדיק ורע לו, והרשע וטוב לו". לנו, היהודים, יש מושגים אחרים על שכר ועונש. יחד עם זאת

אנו מסוגלים לקבל את המנטרה האחרת בדבר "צדיק באמונתו יחיה". הצרה הנה שהחינוך האמוני האורתודוקסי לא תמיד מבטיח להימנע מאלימות, מפדופיליה ואונס. הרבנים אלון וברלנד קיבלו חינוך אורתודוקסי מעולה, והנה...

אנו מפיקים סיפוק מהזרם הגובר של היציאה בשאלה. ההוכחה שהזרם הזה קיים ומתגבר הנו בעובדה ששיעור המצביעים למפלגות האורתודוקסיות נשאר קבוע, חרף שיעור הילודה הכפול או המשולש במשפחה האורתודוקסית, ביחס לחברה היהודית ( הכללית ).    

היי אריאלה. זה הדדי. גם אני אשמח לשוחח עמך. במייל או בפייסבוק. http://www.facebook.com/benami.l?ref=name

מה לעשות ואנו לא מקבלים, במסגרת "הכל נהיה בדברו", את קרבן ששת המיליונים. 

אנו לא מקבלים את המנטרה בדבר "הצדיק ורע לו, והרשע וטוב לו". לנו, היהודים, יש מושגים אחרים על שכר ועונש. יחד עם זאת

אנו מסוגלים לקבל את המנטרה האחרת בדבר "צדיק באמונתו יחיה". הצרה הנה שהחינוך האמוני האורתודוקסי לא תמיד מבטיח להימנע מאלימות, מפדופיליה ואונס. הרבנים אלון וברלנד קיבלו חינוך אורתודוקסי מעולה, והנה...

אנו מפיקים סיפוק מהזרם הגובר של היציאה בשאלה. ההוכחה שהזרם הזה קיים ומתגבר הנו בעובדה ששיעור המצביעים למפלגות האורתודוקסיות נשאר קבוע, חרף שיעור הילודה הכפול או המשולש במשפחה האורתודוקסית, ביחס לחברה היהודית ( הכללית ).    

אין אפוטרופוס לעריות.

ככל שאדם גדול יותר יצרו גדול יותר...ויצר הרע לפתח רובץ מחפש להכשילו.

ואדם שעומד בנסיונות שכרו גדול יותר.

השאלות ההלו חוזרות ונשנות כל הזמן.

רשע וטוב לו צדיק ורע לו. הכל עניין של לימוד וידיעה.

הרשע אינו רשע גמור בטח יש מצוות רבות שקיים גם אם לא במתכוון לכן הוא מקבל שכרו בעולם הזה בעבור אותן מצוות ובעולם הבא נידון כרשע גמור.

כנל לגבי צדיק, בטח יש בידו מספר עברות ולכן הוא משלם בעבורן בעולם הזה, ובעולם הבא צדיק גמור הוא.

הבחינה היא איך אדם בא לעולם ואיך יצא ממנה העולם הזה הוא פרוזדור לעולם הבא...

היי אריאלה. זה הדדי. גם אני אשמח לשוחח עמך. במייל או בפייסבוק. http://www.facebook.com/benami.l?ref=name

'לנצח', נכנסתי לקישור שנתת, להכנס ממש לפייסבוק אני לא יכולה, כי אני לא רשומה\אין לי חשבון בפייסבוק, ואני בכוונה מתנזרת מהמסגרת הזו ומיתר הרשתות החברתיות...

'לנצח', רציתי לדבר אתך שוב, על המפגש עם החוצנים, גם אם אני מבינה שאתה לא זוכר הרבה, או כמעט כלום. שים לב שאני היחידה בפורום היסטוריה שמאמינה ומודעת לקיום החוצנים, וברור לי גפ שהם 'צופים' בנו, ואפילו משפיעים ומתערבים בהיסטוריה של האנושות, אבל באופן כזה שזה נעשה בהסתר, מבלי שנבחין מתי ואיך ואיפה הם מתערבים. הנושא מעניין אותי מאד, אבל יחד עם זה יש לי הרגשה שהוא ימשיך להיות מיסתורי\חסוי ולא ברור, החוצנים לא רוצים לתקשר איתנו באופן גלוי, רק לצפות ולהשפיע בחשאי. 'לנצח', במידה ידועה ואפילו רבה זה תואם לתפיסה שלך שהבעת והסברת בפורום היסטוריה, שאנחנו האנשים, האנושות, בעצם חסרי חופש בחירה, בעצם מעין 'מריונטות'.

א. גם לא בשמך את יכולה להירשם לפייסבוק ולמי שתראי לנכון להציע חברות. באם בחרת בי, בהודעה תרמזי לי שזו את ואאשר לך חברות. אז חופשי בדף שלי או שלך יתאפשר לנו לכתוב בהם, ואם לא בא לך שאחרים יקראו מה כתבת, בתיבת המסרים שלי או שלך  חוץ משנינו שום חבר או חברה משותפת אינם יכולים לקרוא הנכתב שם בינינו.  

ב. בעניין החייזרים קראי במאמר חדש זה בוואלה על החוצנים: https://news.walla.co.il/item/3136517  ובתגובות למטה,

קראי את שהבהרתי שם בתגובה מס' 41. 

א. גם לא בשמך את יכולה להירשם לפייסבוק ולמי שתראי לנכון להציע חברות. באם בחרת בי, בהודעה תרמזי לי שזו את ואאשר לך חברות. אז חופשי בדף שלי או שלך יתאפשר לנו לכתוב בהם, ואם לא בא לך שאחרים יקראו מה כתבת, בתיבת המסרים שלי או שלך  חוץ משנינו שום חבר או חברה משותפת אינם יכולים לקרוא הנכתב שם בינינו.  

ב. בעניין החייזרים קראי במאמר חדש זה בוואלה על החוצנים: https://news.walla.co.il/item/3136517  ובתגובות למטה,

תודה לנצח, תראה כמה אני בורה בנושא! אף פעם אפילו לא פתחתי חשבון בפייסבוק, רק ראיתי אצל אחרים, וגיבשתי דעה שאני לא רוצה את זה, כי זה עלול ובודאי ממכר, הפחיד אותי. אולי אשנה את דעתי, ואעשה כמו שאתה מסביר כאן.

אני אקרא את מה שאתה מקשר על החייזרים, נשמע נושא מעניין, ואני אשתדל להגיב.

תודה לנצח, תראה כמה אני בורה בנושא! אף פעם אפילו לא פתחתי חשבון בפייסבוק, רק ראיתי אצל אחרים, וגיבשתי דעה שאני לא רוצה את זה, כי זה עלול ובודאי ממכר, הפחיד אותי. אולי אשנה את דעתי, ואעשה כמו שאתה מסביר כאן.

אני אקרא את מה שאתה מקשר על החייזרים, נשמע נושא מעניין, ואני אשתדל להגיב.

סליחה, חוצנים, חוצנים ולא חייזרים. אמנם זו אותה כוונה, אבל באמת "חוצנים" נשמע הרבה יותר נכון.

'לנצח', קראתי. אני קראתי גם חלק מהתגובות, אקרא את כולן...

תשמע, אני יודעת את הדברים כבר שנים, גם האמנתי לחלוטין למה שאתה סיפרת, מנסיונך. אבל יש בעיה עם לפרסם את זה לכל הציבור, כי הציבור לא יעכל וזה ייצור בעיות גדולות מאד. זה דבר ראשון, הדבר השני הוא שהחוצנים לא רוצים שנוכחותם תוודע ותתפרסם, אז יש כאן ניגודי אינטרסים רציניים.

אז איך אפשר לבצע דבר שהם לחלוטין לא מעוניינים בו, ובשביל מה להתעמת איתם על הרקע הזה?

ובכל מקרה, החוצנים ישיגו את מה שהם רוצים (הכחשת קיומם), כי הם הרי הרבה הרבה הרבה יותר מתקדמים ואינטילגנטים מאיתנו.

לנצח, בשאלון שבמאמר 68% מאמינים בקיום חוצנים לעומת 32% שלא, מתוך 72000 איש\אישה שהצביעו, וזה מדגם מאד מוד גדול.

איש לא יבטיח דבר, אבל הניסיון מלמד שבניית בית המטבחיים השלישי עלול להביא לתוצאה אותה הביאו שני הראשונים. גם חזרה בתשובה המונית לא תושיע. מי שראה את הציבור הקדוש והמאמין מובל לכבשני טרבלינקה לא קונה הבטחות השווא. רק השכל הישר, קצת יותר צניעות, וכן, קיום מצוות התורה שבין האדם לחברו יבטיחו את עתידנו.                                                                                                                

מעניין. החתימה שלך מעוטרת בציטוט של וולטר שלכשעצמו הינו אוקסימורון משום שוולטר היה ידוע כאנטישמי. ועדין ניתן להתבסס על המשפט הזה ולהסיק שהדתות - כולן ללא יוצא מן הכלל - הן סוג של מפלצות!

משום שמשחר ההיסטוריה הדתות השמידו את מתנגדיהם על הרקע הזה בדיוק - ניגוד השקפות. בכל הדתות המונותאיסטיות הטוטאליטריזם וההפחדה שולטים.

יש לכולנו ברירה. אנו יכולים להביט בעולם ובחיים שלנו נכוחה ולהבין שקיבלנו מתנה והמשמעות שלה היא מה שאנחנו מחליטים לעשות ממנה במקום לבזבז חיים שלמים בפחד תהומי לגבי המוות. מוות הוא חלק מהחיים. העבודה של כולנו פה היא אושר ותבונה. ולא צריך מצוות בשביל זה. הרי ברור שאמות מוסר מקורן אינו בשום דת.

"בעניינים של דת, האמת היא פשוט הדעה שהצליחה לשרוד". (אוסקר ויילד)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: שלמה יוסי
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר