09.06.17 | 11:26
שאלה בנוגע לספר התנ"ך

אם ספר התנ"ך נתפס כמשהו שהוא שלמות שנעשה בידי אלוהים,האם  הצורך לפרש אותו בעצם הורס את השלמות הזאת שכן הוא מערב בן אנוש, שזהו סמל מובהק לחוסר שלמות?

יותר מזה, אם הוא מעשה של שלמות, מדוע בכלל עלה הצורך לפרש, צורך כזה עולה רק כאשר משהו לא ברור, או משהו יכול להשתמע לשתי פנים, אז עצם הצורך לפרש את התנ"ך סותר את שלמותו ואת טוהרו כספר חוקים ישיר של ה' ובעצם הופך את זה לספר חוקים ישיר של בני אדם בעלי דופי.

12.06.17 | 00:39

ההנחה שלפרש את התנ"ך פוגמת בשלימותו אינה נכונה, מכיון שלפרש ולבאר את התנ"ך אין הכוונה "לתקן" דברים בתנ"ך, אלא לבאר דברים שאינם ברורים לנו, התורה והתנ"ך הם בעלי עומק גדול  ומימדים בתוך מימדים הרבה יותר מפירוש המילים כפי שפשטנים חושבים, פירשי התנ"ך מתחילים מהסבר מילולי פירוש המילים המדוייק, רקע היסטורי להבנה יותר ברורה של אירועים המוזכרים בתנ"ך, ועד לפירושי עומק לעניינים המסתתרים בתוך דברי התנ"ך שאינם נראים לעין הפשוטה.

 

הצורך לפירושים לתנ"ך אינה פוגמת בשלימותו אלא בדיוק ההפך, דווקא דבר הנשלח על ידי אלוקים אינו יכול להיות רדוד ופשוט, חייב לימוד לעומק, חכמינו כבר אמרו "שבעים פנים לתורה" יש לתורה ולתנ"ך מימדים רבים ועמקויות כראוי לדבר אלוקים, והדברים הללו שאינם פשוטים זקוקים לפרשני התנ"ך שיובילו אותנו ויגיעו אתנו למקומות שלא נוכל להגיע בכוחות עצמינו.  

 

 

 

 

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר