לא, לא בדקתי את זה בעצמי בלעבור על כל רשימת הזוכים הזו, ולבדוק אחד אחד לגבי כולם מה תפיסת העולם שלהם, אבל אני מסתמכת וסומכת כאן על אדם שמתמצא היטב בנושא וסומכת על זה שהוא בדק ויודע והאינפורמציה הזו שהביא היא לגמרי ומאד אמינה.

אינך חושפת בפנינו את זהותו של אותו אדם, זה לא נשמע מידע אמין, בעצם גם אם היית מדווחת לנו מי אותו אדם, זה לא ישנה את העובדה, כי לא יתכן שמישהו יוכל לבחון לבבות של כל אחד ואחד ממקבלי פרס הנובל ולדעת את אמונתם, ולכן קביעה כזאת אינה רצינית, אני לעומת זאת לא מתיימר לדעת מהי אמונתו של כל מדען ומדען ממקבלי פרס הנובל, אבל אני מכיר מדענים פיזיקאיים מהשורה הראשונה שהם מאמינים במציאות אלוקים, המדע והאמונה אינם סותרים זה את זה. 

סותרים ועוד איך. מדען יכול להאמין באלוהים אבל אם יערבב את האלוהים בעבודתו המדעית,הוא לא יקבל פרס נובל.

לא קימת עבודה מדעית שמכניסה את אלוהים למשוואה.

אף אחד מהזוכים היהודים בפרס נובל בפיזיקה איננו דתי, איננו חובש כיפה ורבים מהם הצהירו במפורש שהם אתאיסטים.

בפרט, פרופ׳ סטיבן ווינברג, שזכה בפרס נובל בעבור איחוד הכוחות, מסביר מדוע הוא אתאיסט ומדוע אנשים מאמינים באלוהים

https://www.youtube.com/watch?v=66CeQb4EVOI

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

רוב נושאי פרס נובל הם יהודים דתיים....

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח.............emo_06.pngemo_07.png

לא, לא בדקתי את זה בעצמי בלעבור על כל רשימת הזוכים הזו, ולבדוק אחד אחד לגבי כולם מה תפיסת העולם שלהם, אבל אני מסתמכת וסומכת כאן על אדם שמתמצא היטב בנושא וסומכת על זה שהוא בדק ויודע והאינפורמציה הזו שהביא היא לגמרי ומאד אמינה.

אינך חושפת בפנינו את זהותו של אותו אדם, זה לא נשמע מידע אמין, בעצם גם אם היית מדווחת לנו מי אותו אדם, זה לא ישנה את העובדה, כי לא יתכן שמישהו יוכל לבחון לבבות של כל אחד ואחד ממקבלי פרס הנובל ולדעת את אמונתם, ולכן קביעה כזאת אינה רצינית, אני לעומת זאת לא מתיימר לדעת מהי אמונתו של כל מדען ומדען ממקבלי פרס הנובל, אבל אני מכיר מדענים פיזיקאיים מהשורה הראשונה שהם מאמינים במציאות אלוקים, המדע והאמונה אינם סותרים זה את זה. 

למה "לבחון לבבות"? הנושא הוא אינטלקטואלי, לפחות עבור מדענים, ואנשים מביעים בפירוש את דיעותיהם.

מבחינתי, לעמוד נדהמת מול עוצמת הטבע, יופיו הגדול, ומבחינת מדעני הטבע - התופעות שלו המעוררות סקרנות עזה/רצון לחקור ולהבין

אלו כמובן רגשות של אנשים אינטליגנטיים (ורגישים), והיו מאז ומעולם. האם רגשות עזים אלו מביאים למסקנה השכלית שיש ישות בוראת ומפקחת על כל זה? לא. איך בכלל. השאלה הזאת נשארת בגדר מיסתורין, ואחזור על דבריי הקודמים: ייתכן שבעוד מאות או אלפי שנים מדעי הטבע (והאדם) יתקדמו כלכך שיתחילו לתת התחלת אפשרות של מענה לשאלה הזו.  עד אז - מושג האלוהות נוצר בעבר בדימיונם של אנשים (מסוימים מאד), כפי שמשוררות ומשוררים למשל מאנישים את הטבע. אין פה חשיבה הגיונית והסקת מסקנות תיאורטיות מתוך עובדות (מדע!). לכן אפשר לכבד את הרעיון הזה , ולשנוא אגב את מה שהמימסדים הדתיים עשו ממנו, אבל לקבל אותו כמימצא או תיאוריה מבוססת - אי אפשר. 

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר