23.08.16 | 12:20
איזה דתי פה מכיר מדעים? ניסה פעם להתמודד עם התפיסה

של המדע שאין צורך במושג האלוהות?

ואל תצטטו לי אנשים כמו זמיר וכד'. האם ניסיתם בעצמכם?

23.08.16 | 18:17

למדע אין תפיסה, המדע חוקר דברים אימננטים

למדע מעורבב בפוליטיקה תהיה תפיסה שכזאת. למעשה, בין אם יש אלוהים בין אם לא, אין לכך השלכות על המחקר המדעי.

האם אין צורך במושג האלוהות? בהסתכלות שטוחה ופשוטה, יש הרבה שאלות מהותיות של האדם שנפתרות. מצד שני, ללא האלוהות, האדם יצטרך להמציא לעצמו פתרונות אחרים כדי ליישב את הדעת.

ניסיתי בעצמי, הגעתי למסקנה שהתשובה לא משנה. מה שמשנה היא התפיסה שלך את מהות החיים, ומשם ורק משם נגזרות שאר ההסתכלויות.

25.08.16 | 10:44

מי שבאמת מכיר במדע, רואה במדע עצמו הוכחה לאלוהות, כאשר רואים ומבינים דרך הכרת המדע את נפלאות הבריאה, אין מצב שכל זה נוצר לבד מעצמו, לא חסרים מדענים גדולים שדווקא דרך הכרת המדע הגיעו לאמונה, ומי שטוען שהמדע מראה אחרת, זה רק מוכיח שגם ידיעותיו והבנתו במדע רדודות ושטחיות.

מנהל הפורום
1000+
25.08.16 | 23:30

אין צורך להוכיח.

מי שלא רואה את השגחתו של בורא עולם.. גם המבצעים של הלפרין למשקפיים לא יעזרו לו.

ואגב הרגע חזרתי מאזכרה שם היה איש שמת 50 דקות.. שלושה רופאים שהיו שם בשרו למשפחה שיתחילו להכין הלוויה...

הוא חזר לחיים ותיאר את אשר חווה...

29.08.16 | 15:16

מי שבאמת מכיר במדע, רואה במדע עצמו הוכחה לאלוהות, כאשר רואים ומבינים דרך הכרת המדע את נפלאות הבריאה, אין מצב שכל זה נוצר לבד מעצמו, לא חסרים מדענים גדולים שדווקא דרך הכרת המדע הגיעו לאמונה, ומי שטוען שהמדע מראה אחרת, זה רק מוכיח שגם ידיעותיו והבנתו במדע רדודות ושטחיות.

אין ולא יכול להיות קשר בין מדע לאלוהות. אם שום דבר לא נוצר בעצמו,  מי יצר ומי יצר את זה שיצר?

"הבריאה" לא זקוקה לאלוהים אלא בני האדם שמחפשים פשר לקיומם.

31.08.16 | 11:28

למדע אין תפיסה, המדע חוקר דברים אימננטים

למדע מעורבב בפוליטיקה תהיה תפיסה שכזאת. למעשה, בין אם יש אלוהים בין אם לא, אין לכך השלכות על המחקר המדעי.

האם אין צורך במושג האלוהות? בהסתכלות שטוחה ופשוטה, יש הרבה שאלות מהותיות של האדם שנפתרות. מצד שני, ללא האלוהות, האדם יצטרך להמציא לעצמו פתרונות אחרים כדי ליישב את הדעת.

ניסיתי בעצמי, הגעתי למסקנה שהתשובה לא משנה. מה שמשנה היא התפיסה שלך את מהות החיים, ומשם ורק משם נגזרות שאר ההסתכלויות.

"אימננטי" זה מושג בפילוסופיה.

אולי התכוונת ל"דברים קונקרטיים". המדע חוקר עובדות, בד"כ ניצפות או  מועלות בניסויים, אבל כמובן יש לו תיאוריות. תיאוריות חובקות-עולם (גם בביולוגיה גם בפיזיקה גם באסטרונומיה). ויש לו מושגים די מופשטים שאפילו המדענים עצמם לדעתי לא מנסים להתמודד עם המשמעות המופשטת, נאמר הפילוסופית, שלהם: אנרגיה. חומר. כוח.

מה זה "מהות החיים"? לא הבנתי.... יש פילוסופיה של המוסר, והדת כמובן עוסקת הרבה במוסר. המדע לא עוסק בכך (אמנם כיום כבר יש מדענים  המנסים למצוא את שורשי המוסר  האנושי בהתנהגות בעלי החיים).

אני חושבת: אולי בעתיד, בעוד אלפי שנים, מימצאי המדע ותפיסת העולם שהוא יביא אז יאפשרו להתחיל להתמודד עם מושג האלוהות. לשאול אם צריך אלוהות, אם יש אלוהות. ולהתחיל לקבל תשובות מעניינות.

31.08.16 | 11:35

אין ולא יכול להיות קשר בין מדע לאלוהות. אם שום דבר לא נוצר בעצמו,  מי יצר ומי יצר את זה שיצר?

"הבריאה" לא זקוקה לאלוהים אלא בני האדם שמחפשים פשר לקיומם.

הרהרתי כך, מזמן: אנחנו שייכים לסוג הביולוגי "יונק", בילדותנו (הארוכה) (א)נשים גדולים וחזקים מאיתנו השגיחו עלינו וטיפלו בנו. כנראה יש בנו הצורך להרגיש שהעולם כולו וכל הקיום האנושי מפוקחים (ב"רצון טוב") ע"י ישות גדולה וחזקה מאיתנו, ושיש למי לפנות בעת צרה.

ברור ששואות גדולות (והיו הרבה בהיסטוריה האנושית) וכן אסונות טבע גדולים מוכיחים בבירור ש"אין למי לפנות" ושאין "פיקוח" מוסרי בעולם. אבל אנשי הדת כל כך לוחצים על אלו שנולדו למסגרות האלו, וההתפלפלות כל כך מרובה, לתרץ הכל, שכנראה אין סיכוי למרבית הדתיים לפקוח עיניים. אני אומרת ש"להכיר את האלוהות" זה פשוט להכיר את חוקי הטבע ולחיות לפיהם. כך גם, אגב, "יאריכון ימיך". לא משום שכיבדת את הוריך.

31.08.16 | 12:18

מה זה "אין מצב שכל זה נוצר מעצמו"? מה המין האנושי כיום יודע באמת על היווצרות העולמות? המדע דווקא מניח שאין אלהים (והלא השאלה הניצחית: אז מי ברא את אלהים? ומי ברא את בורא האלהים? שרשרת אינסופית). אילו מדענים גדולים הגיעו למושג האלהים דרך המדע? הנה איינשטיין דיבר על "האלהים הטוב", או "הזקן", אבל הוא הבהיר שאינו מאמין כלל במושג האלוהות הדתי, ואם כבר, הוא מחזיק בתפיסת שפינוזה (אלהים הוא הטבע). יש כמה מדענים שגדלו בבית דתי, אז הם ממשיכים להחזיק בדת למרות ההשכלה המדעית שלהם.

מי שטוען שהמדע מביא לתפיסה שיש אלוהות אין לו כלל ידיעות במדע, וכל תפיסתו רדודה.

01.09.16 | 15:55

זה לא ש"אין צורך במושג האלוהות" (כמו שכתבת) ולכן לגמרי אסור לאיש העוסק במדע או למדען שחושב שמותר לו לחשוב בחופשיות לגבש לעצמו תפיסה ודמות של האלוהים...

מותר לו, בתנאי שזה לא פוגע בעבודתו המדעית.

באופן כללי, התעסקות רבה באלוהים, חיפוש סיבה אלוהית לכל תופעה ולכל תופעה מדעית - לא כ"כ הולך ביחד עם להיות מדען.

עובדה : כל זוכי פרס נובל בפיזיקה, פסגת המדע, ורבים מהם יהודים - כולם אתאיסטים !

וזה לא מקרה, התעסקות רבה באלוהים וחיפוש והצמדת סיבה אלוהית לכל תופעה מדעית, פוטרת מפריעה ומתנגשת עם החקר המדעי הנכון והיעיל, ולכן מדעני הפיסיקה במודע הרחיקו את עצמם מענייני אמונה עד כדי אתאיזם.

הלביאה העלתה את השאלה בפורום שטבעי שיש בו דתיים\חרדים - אבל אין לצפות מהם שהם יוכלו או ירצו לחשוב ולענות באופן אוביקטיבי וחופשי עאל השאלה שלה, ואם יענו בכל זאת, זה יהיה קשקוש.

(וסליחה אם פגעתי במישהו, לא היתה לי כוונה כזו).

01.09.16 | 16:04

גם לי יש שאלה : למה דתיים\חרדים תמיד (וגם בשרשור הזה) קופצים כנשוכי נחש להגן על 'קיומו של אלוהים', כאילו עובדת קיומו עומדת באיזה ספק ובסכנת התמוטטות ???

בסך הכל הלביאה שאלה כאן שאלה מעניינת, שהיא במילים אחרות האם יש מקום לערוב מדע באמונה ?

למה הדתיים\חרדים אינסטינקטיבית רואים בזה כאילו כפירה וערעור על עובדת\הנחת\האמונה בקיומו של אלוהים ?

מתי תצאו מהפרנויה הזו ? חבל על הבריאות emo_08.png

02.09.16 | 07:42

גם לי יש שאלה : למה דתיים\חרדים תמיד (וגם בשרשור הזה) קופצים כנשוכי נחש להגן על 'קיומו של אלוהים', כאילו עובדת קיומו עומדת באיזה ספק ובסכנת התמוטטות ???

בסך הכל הלביאה שאלה כאן שאלה מעניינת, שהיא במילים אחרות האם יש מקום לערוב מדע באמונה ?

למה הדתיים\חרדים אינסטינקטיבית רואים בזה כאילו כפירה וערעור על עובדת\הנחת\האמונה בקיומו של אלוהים ?

בדיוק כפי שאתאיסטים תמיד (וגם בשירשור הזה) קופצים כנשוכי נחש בדיונים מסוג כזה כדי להגן על האתאיסטיות שלהם כאילו שהשקפת האתאיסטיות עומדת בספק ובסכנת התמוטטות.

יהודים מאמינים שמגיבים בדיונים כאלה לא משום שהאמונה במציאות אלוקים נמצאת אצלם בספק, אלא רואים בזה עשיית חסד וטובה לכאלה שאינם מאמינים בנסיון להביא לתודעתם את האמיתות במציאות אלוקים.

הפרנויה היא דווקא מצד אתאיסטים שמנסים באובססיות להוכיח שוב ושוב לציבור המאמינים את "אי מציאות אלוקים" כאשר המניע האמיתי הוא יותר שיכנוע עצמי עבור עצמם כדי להפטר מרגשות אשמה. 

מנהל הפורום
1000+
02.09.16 | 07:47

את בטוחה? כ ו ל ם אתאיסטים? כל זוכי פרס נובל בפיזיקה ממש! ערכת על זה מחקר? ממתי את בוחנת לבבות, האם בדקת את אמונתו של כל אחד ואחד מהם? ועוד כתבת "עובדה" איזו עובדה? מהיכן העובדה? נשמע לא מעט גרניוזי מצדך. 

על קביעה מוחלטת כזאת עלייך להביא את ההוכחות והראיות המתאימות, אז בבקשה יש לך עכשיו עבודה למספר חודשים כדי להציג לפנינו את הראיות. 

מנהל הפורום
1000+
02.09.16 | 09:46

בדיוק כפי שאתאיסטים תמיד (וגם בשירשור הזה) קופצים כנשוכי נחש בדיונים מסוג כזה כדי להגן על האתאיסטיות שלהם כאילו שהשקפת האתאיסטיות עומדת בספק ובסכנת התמוטטות.

יהודים מאמינים שמגיבים בדיונים כאלה לא משום שהאמונה במציאות אלוקים נמצאת אצלם בספק, אלא רואים בזה עשיית חסד וטובה לכאלה שאינם מאמינים בנסיון להביא לתודעתם את האמיתות במציאות אלוקים.

הפרנויה היא דווקא מצד אתאיסטים שמנסים באובססיות להוכיח שוב ושוב לציבור המאמינים את "אי מציאות אלוקים" כאשר המניע האמיתי הוא יותר שיכנוע עצמי עבור עצמם כדי להפטר מרגשות אשמה. 

בדבר אחד דעתי דומה לשלך, ואני יכולה להסכים אתך, ש'אתאיזם' (למרות שיש חלוקה וגוונים שונים בתוך אוכלוסיית האתאיסטים) זו תפיסה די קיצונית. כשבאים לשלול את קיומו של אלוהים, זה קיצוני - אבל הסיבה לזה היא שהאתאיזם הוא תגובת נגד לקיצוניות שהם רואים מולם. והנה אתה בעצמך בעצם מאשר את זה בשתי השורות הראשונות שלך, ומאשר ששני המחנות אמנם מתאפיינים בקיצוניות\קנאות.

ואני לא חושבת שלאתאיסטים יש רגשות אשמה כלשהם, לדעתי הם לגמרי שלמים עם תפיסת העולם שלהם.

02.09.16 | 09:50

את בטוחה? כ ו ל ם אתאיסטים? כל זוכי פרס נובל בפיזיקה ממש! ערכת על זה מחקר? ממתי את בוחנת לבבות, האם בדקת את אמונתו של כל אחד ואחד מהם? ועוד כתבת "עובדה" איזו עובדה? מהיכן העובדה? נשמע לא מעט גרניוזי מצדך. 

על קביעה מוחלטת כזאת עלייך להביא את ההוכחות והראיות המתאימות, אז בבקשה יש לך עכשיו עבודה למספר חודשים כדי להציג לפנינו את הראיות. 

לא, לא בדקתי את זה בעצמי בלעבור על כל רשימת הזוכים הזו, ולבדוק אחד אחד לגבי כולם מה תפיסת העולם שלהם, אבל אני מסתמכת וסומכת כאן על אדם שמתמצא היטב בנושא וסומכת על זה שהוא בדק ויודע והאינפורמציה הזו שהביא היא לגמרי ומאד אמינה.

04.09.16 | 10:43

לא, לא בדקתי את זה בעצמי בלעבור על כל רשימת הזוכים הזו, ולבדוק אחד אחד לגבי כולם מה תפיסת העולם שלהם, אבל אני מסתמכת וסומכת כאן על אדם שמתמצא היטב בנושא וסומכת על זה שהוא בדק ויודע והאינפורמציה הזו שהביא היא לגמרי ומאד אמינה.

אינך חושפת בפנינו את זהותו של אותו אדם, זה לא נשמע מידע אמין, בעצם גם אם היית מדווחת לנו מי אותו אדם, זה לא ישנה את העובדה, כי לא יתכן שמישהו יוכל לבחון לבבות של כל אחד ואחד ממקבלי פרס הנובל ולדעת את אמונתם, ולכן קביעה כזאת אינה רצינית, אני לעומת זאת לא מתיימר לדעת מהי אמונתו של כל מדען ומדען ממקבלי פרס הנובל, אבל אני מכיר מדענים פיזיקאיים מהשורה הראשונה שהם מאמינים במציאות אלוקים, המדע והאמונה אינם סותרים זה את זה. 

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
1, 2
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר