לעומת מספר הסטירות שהבאת כנגד התורה מספר האמיתות של התורה גדולה ומכופלת

אפילו סתירה אחת בתורה

מוכיחה שהכל שקר

איך אלוהים יכול לטעות???

אין סתירות בתורה רק חוסר הבנה של הקורא, לימוד התורה אינו איזה קריאה קלילה כאדם הקורא עיתון, יש בתורה עומק וכדי להגיע ללימוד נכון דרושה השקעה של שנים, וללמוד ביחד עם מה שכתבו גדולי ישראל מפרשי התורה וחז"ל, אם תלמד באופן כזה תמצא שאין סתירות בתורה.

ואם תלמד רק במטרה לחפש חסרונות, אז תמצא כביכול חסרונות, כי הבורא נתן בידי האדם בחירה לטוב או לרע, וגם מקום לטעות, למי שממשיך זאת על עצמו, על זה אמר הנביא הושע יד פסוק י' מִי חָכָם וְיָבֵן אֵלֶּה, נָבוֹן וְיֵדָעֵם? כִּי יְשָׁרִים דַּרְכֵי ה', וְצַדִּיקִים יֵלְכוּ בָם, וּפֹשְׁעִים יִכָּשְׁלוּ בָם 

מנהל הפורום
1000+

אני תמיד נתקל בוויכוחים עם דתיים וכאלה ואחרים שמאמינים ביישות כלשהי (אלוהים).

אבל תמיד בוויכוח זה הגיע למשפט שהמאמין אומר:

"לי אין את התשובות, תשאל את הרב שלי".

"אלוהים הוא דבר מופשט שאי אפשר להסביר במילים".

"האמונה חזקה ממנו שאנחנו רואים".

האמונה היא שטיפת מוח - אנשים נאחזים במשהו על מנת שלא יהיה להם משעמם בחיים, כי אחרת אין להם סיבה לחיות (עוד המצאה).

גם אנשים מאמינים וגם לא מאמינים הם בני אדם, ורואים בשני הקבוצות האלה שיש כאלו שמצליחים וכאלו שלא.

כנראה שאם אלוהים היה קיים, הוא היה גורם ללא מאמינים לחטוף ברק מהשמיים ו/או לא להצליח בחיים.

אבל זה לא קורה, וכל סיבה הגיונית מצביעה לכך שהדת היא סיפורים מאוד יפים, והייתי מקטלג אותם במדף של "מדע בדיוני".

הדת הומצאה על מנת לתת הסבר לדברים שלא היו מובנים לאנושות בתקופות העתיקות, לא היה לנו תשובות לגבי הכוכבים, שמש, ירח, גלים, פאטה מורגנה, צמחים שגורמים להזיות.

אז האנושות לא בדיוק ידעה לזהות מחלות נפש כגון סכיזופרניה (ראיית הזיות), אנשים היו חושבים שהם מדברים לאלוהים, אבל הם היו חולים בסכיזופרניה.

ועוד דבר - עיניין כל התושב"ע - פעם שחקת טלפון שבור בגן? איי פעם זה באמת עבד כמו שצריך? אולי במשפט אחד, שתיים.

אבל לא בסיפור מורכב ומלא באינפורמציה שבטח יכלה להתבלבל בדרך.

אפילו סתירה אחת בתורה

מוכיחה שהכל שקר

איך אלוהים יכול לטעות???

אין סתירות בתורה רק חוסר הבנה של הקורא, לימוד התורה אינו איזה קריאה קלילה כאדם הקורא עיתון, יש בתורה עומק וכדי להגיע ללימוד נכון דרושה השקעה של שנים, וללמוד ביחד עם מה שכתבו גדולי ישראל מפרשי התורה וחז"ל, אם תלמד באופן כזה תמצא שאין סתירות בתורה.

ואם תלמד רק במטרה לחפש חסרונות, אז תמצא כביכול חסרונות, כי הבורא נתן בידי האדם בחירה לטוב או לרע, וגם מקום לטעות, למי שממשיך זאת על עצמו, על זה אמר הנביא הושע יד פסוק י' מִי חָכָם וְיָבֵן אֵלֶּה, נָבוֹן וְיֵדָעֵם? כִּי יְשָׁרִים דַּרְכֵי ה', וְצַדִּיקִים יֵלְכוּ בָם, וּפֹשְׁעִים יִכָּשְׁלוּ בָם 

אם באמת זה לא סתירות, אלא רק חוסר הבנה, אני מאוד אשמח לשמוע תשובות או הסברים. 

בינתיים אין לאף אחד תשובה. 

הדרישה שלך היא מאד שיטחית, כי ללמוד ולהבין את התורה ואמונה לא הולך על רגל אחת, ולא יכול להתבצע במבצע בזק אינסטנט, אנשים מקדישים תקופת חיים כדי ללמוד ולהבין את עומק הדברים, ובוודאי לא במסגרת הפורום שאולי הוא מקום לדיון קליל, אבל בהחלט לא ניתן לקבל הסבר והבנה אמיתית לעומק.

מה שאתה זקוק לו הוא רצון כנה ואמיתי לעשות אמת עם עצמך לברר ולהבין אולי מה שטוענים הדתיים הוא נכון, ואולי יש להם סיבה אמיתית לדברים שהם מאמינים בהם, כי הרי לא יתכן שציבור כל כך ענק של אנשים ביחד יהיו שוטים ופתיים עד כדי להאמין בשטויות, ועוד מאות אלפים שחזרו בתשובה, ביניהם אנשים משכילים בעלי תארים אקדמיים, כיצד יתכן שהם לפתע השתכנעו להאמין במה שנראה לך כשטויות פרימיטיביות.

יש היום סמינרים מיוחדים עבור ספקנים שמעוניינים לעצמם לברר את האמת, כמו הסמינרים של ערכים או הידברות, לבודדים או משפחות, משתתפי הסמינרים הם אנשים בדיוק כמוך, שם דנים לעומק בנושאים הללו, אפשר לשאול את כל השאלות ולברר אותן לעומק, הפורום בכל מקרה יותר מדי שטחי ורדוד ואינו המקום המסוגל והפרקטי עבור בירור עניינים אלה. 

מנהל הפורום
1000+

אפילו סתירה אחת בתורה

מוכיחה שהכל שקר

איך אלוהים יכול לטעות???

אתה מערבב את התורה עם הפירוש הרבני...

וזה בלתי נסלח...

וזה בלתי נסלח...

אלא איזה פירוש? אנחנו צריכים לקבל פירושים שאתה ממציא מהכרס שלך?

בינתיים עדיף פירושם של דורות על דורות של תלמידי חכמים שקיבלו במסורת ועמלו על התורה במשך אלפי שנים עד ימינו, מאשר "פירוש" של אדם בודד, מדומיין הלוקה בשיגעון גדלות, שטוען  "כ ו ל ם  חוץ ממני טועים" מאות אלפי תלמידי חכמים מכל הדורות טועים, ורק אין כמוני! אני היחידי שצודק.

מנהל הפורום
1000+

וזה בלתי נסלח...

אלא איזה פירוש? אנחנו צריכים לקבל פירושים שאתה ממציא מהכרס שלך?

בינתיים עדיף פירושם של דורות על דורות של תלמידי חכמים שקיבלו במסורת ועמלו על התורה במשך אלפי שנים עד ימינו, מאשר "פירוש" של אדם בודד, מדומיין הלוקה בשיגעון גדלות, שטוען  "כ ו ל ם  חוץ ממני טועים" מאות אלפי תלמידי חכמים מכל הדורות טועים, ורק אין כמוני! אני היחידי שצודק.

את התורה לא לערבב עם שום פירוש...

ואין פירוש שהוא תורה בע"פ...כי זה עבודת אלילים...

כל אחד מוזמן לפרש ולנסות לשכנע בפירוש שלו...

אם רוצים לדוגמא לקבוע כללים כיצד לחגוג  את סוכות אז קובעים פירוש מוסכם על רוב אנשי הרוח בעם באותו הזמן וזה יהיה החזון הישראלי הרשמי שמייצג את ישראל...

כלהעם יהיה שותף לקביעת החזון ולא אוסף שרלטנים שהובילו אותנו מאסון לחורבן...

אם רוצים לדוגמא לקבוע כללים כיצד לחגוג  את סוכות אז קובעים פירוש מוסכם על רוב אנשי הרוח בעם באותו הזמן וזה יהיה החזון הישראלי הרשמי שמייצג את ישראל...

וזאת כמובן שוב פעם הדיעה הפרטית שלך, סברת כרס של אדם סובל משיגעון גדלות החושב שהוא ורק הוא יודע הכל, אך בינתיים עדיף לנו במקום לשמוע לפרשנות דעת יחיד של איזה הורוביץ הבודה דברים מליבו, לשמוע לפרשנות של דורות על דורות של מאות אלפי תלמידי חכמים שעמלו על התורה וקיבלו במסורת מדור לדור עד משה רבינו.

אגב, מה קובע שהדיעה והפרשנות שלך אינה שרלטנות.

מנהל הפורום
1000+

בכלל אין לו שום דיעה ושום פירוש שלו, אף פעם הוא לא הציע פירוש משלו. הוא רק מציע ורוצה להרוס ולשרוף מבלי שהוא מציע שום אלטרנטיבה, ואין מתכון לאסון יותר גדול מזה. 

וזאת כמובן שוב פעם הדיעה הפרטית שלך, סברת כרס של אדם סובל משיגעון גדלות החושב שהוא ורק הוא יודע הכל, אך בינתיים עדיף לנו במקום לשמוע לפרשנות דעת יחיד של איזה הורוביץ הבודה דברים מליבו, לשמוע לפרשנות של דורות על דורות של מאות אלפי תלמידי חכמים שעמלו על התורה וקיבלו במסורת מדור לדור עד משה רבינו.

אגב, מה קובע שהדיעה והפרשנות שלך אינה שרלטנות.

אינני טוען שהפירוש שלי הוא תורה בע"פ מסיני...

אני מוכן ומזומן לשמוע כל פירוש ובלבד שלא יתנשא אחד לטעון שהוא דברי אלוהים חיים מסיני

מה לא ברור פה?

אני מוכן ומזומן לשמוע כל פירוש ובלבד שלא יתנשא אחד לטעון שהוא דברי אלוהים חיים מסיני

מה לא ברור פה?

יש הבדל בין דברים שאדם אומר בשם עצמו, לבין דברים שנמסרו במסורת מדור לדור עד משה רבינו, אין זו התנשאות, שכן אותם גדולי ישראל שאמרו את הדברים אינם מייחסים זאת לעצמם, אלא יש לדבריהם מקור ומסורת.

מנהל הפורום
1000+

מה לא ברור פה?

יש הבדל בין דברים שאדם אומר בשם עצמו, לבין דברים שנמסרו במסורת מדור לדור עד משה רבינו, אין זו התנשאות, שכן אותם גדולי ישראל שאמרו את הדברים אינם מייחסים זאת לעצמם, אלא יש לדבריהם מקור ומסורת.

בשם עצמי?

קיבלתי את הדברים מרוח הקודש...ללא טלפון שבור...

(לכן,אין לדבר סוף, ויש להפסיק עם "תורה בע"פ מסיני")

אני תמיד נתקל בוויכוחים עם דתיים וכאלה ואחרים שמאמינים ביישות כלשהי (אלוהים).

אבל תמיד בוויכוח זה הגיע למשפט שהמאמין אומר:

"לי אין את התשובות, תשאל את הרב שלי".

"אלוהים הוא דבר מופשט שאי אפשר להסביר במילים".

"האמונה חזקה ממנו שאנחנו רואים".

האמונה היא שטיפת מוח - אנשים נאחזים במשהו על מנת שלא יהיה להם משעמם בחיים, כי אחרת אין להם סיבה לחיות (עוד המצאה).

גם אנשים מאמינים וגם לא מאמינים הם בני אדם, ורואים בשני הקבוצות האלה שיש כאלו שמצליחים וכאלו שלא.

כנראה שאם אלוהים היה קיים, הוא היה גורם ללא מאמינים לחטוף ברק מהשמיים ו/או לא להצליח בחיים.

אבל זה לא קורה, וכל סיבה הגיונית מצביעה לכך שהדת היא סיפורים מאוד יפים, והייתי מקטלג אותם במדף של "מדע בדיוני".

הדת הומצאה על מנת לתת הסבר לדברים שלא היו מובנים לאנושות בתקופות העתיקות, לא היה לנו תשובות לגבי הכוכבים, שמש, ירח, גלים, פאטה מורגנה, צמחים שגורמים להזיות.

אז האנושות לא בדיוק ידעה לזהות מחלות נפש כגון סכיזופרניה (ראיית הזיות), אנשים היו חושבים שהם מדברים לאלוהים, אבל הם היו חולים בסכיזופרניה.

ועוד דבר - עיניין כל התושב"ע - פעם שחקת טלפון שבור בגן? איי פעם זה באמת עבד כמו שצריך? אולי במשפט אחד, שתיים.

אבל לא בסיפור מורכב ומלא באינפורמציה שבטח יכלה להתבלבל בדרך.

בשני הקבוצות = בשנתי הקבוצות

אז אתה אומר שאברהם אבינו ומשה רבנו היה להם סכיזופרניה ?

טוב, רוץ למשרת הפסיכאטר המחוזי.

נורא. נורא ואיום. הביטחון שלכם והוירטואוזיות שלכם "להוכיח" את צדקת דברכם. ויכוחי סרק עקרים

מספרים לעצמכם סיפורים. חח.. אלוהים.. פעם האמנתי בו כשהייתי נבער וכסיל אבל התפקחתי שהעזתי לשאול ולחקור באמת. 

אתם אינכם מסוגלים אפילו לרגע לחקור את האמת. לקרוא התנגדויות. לשבור מוסכמות. אבוי לנו שכך דורנו. עצוב לי על כל מאמין מכל דת. 

כל מאמין שיעצור רגע וישאל את עצמו מה אם אין באמת כלום ומותר האדם מן הבהמה אין ?

אלו רגשות המחשבות האלו יוצרים בו -פחד, אפסות, חוסר משמעות... 

ואולי הן הסיבות שנוח לו להאמין וכעת כל שנותר הוא "להוכיח" לעצמו ולכל מאן דבעי ..

עצוב.. אתם גורמים לי עצב בל יתואר.. וצחוק

נורא. נורא ואיום. הביטחון שלכם והוירטואוזיות שלכם "להוכיח" את צדקת דברכם. ויכוחי סרק עקרים

מספרים לעצמכם סיפורים. חח.. אלוהים.. פעם האמנתי בו כשהייתי נבער וכסיל אבל התפקחתי שהעזתי לשאול ולחקור באמת. 

אתם אינכם מסוגלים אפילו לרגע לחקור את האמת. לקרוא התנגדויות. לשבור מוסכמות. אבוי לנו שכך דורנו. עצוב לי על כל מאמין מכל דת. 

כל מאמין שיעצור רגע וישאל את עצמו מה אם אין באמת כלום ומותר האדם מן הבהמה אין ?

אלו רגשות המחשבות האלו יוצרים בו -פחד, אפסות, חוסר משמעות... 

ואולי הן הסיבות שנוח לו להאמין וכעת כל שנותר הוא "להוכיח" לעצמו ולכל מאן דבעי ..

עצוב.. אתם גורמים לי עצב בל יתואר.. וצחוק

נראה שעכשיו אתה יותר נבער ויותר כסיל מה שהיית כשהיית מאמין :

כותבים התפכחתי, ולא התפקחתי...

ואתה מדבר על חוסר משמעות ?

אין לך מושג כמה שמבינים את משמעות החיים ותכלית ומטרת החיים כשמאמינים, וכשיוצרים קשר עם הקב"ה בתפילה.

יש לך בעיה, וכנראה הרבה בעיות, את זה רואים מיד בבירור ובגדול. אבל ככה זה כשיש ילדות קשה. ליבי ליבי לך, מאחלת לך שתעשה תיקון ושמצבך ישתפר.

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר