בלוג עם סתירות בין התורה למציאות, למישהו יש תשובות?

חמורים קמים בכל דור... ומנסים להרים משא כבד מהם.

מי שלא ישב בבית מדרש ולא למד, עדיף לו שישתוק...ולא תתגלה חרפתו ברבים.

אם משהו אחרי 2000 שנה רוצה להעביר ביקורת על צורת ההתבטאות..שהייתה נהוגה אז..

שיעביר ביקורת על הכל.. ולא רק לשלוף משפט מתוך ויכוח...

חמורים קמים בכל דור... ומנסים להרים משא כבד מהם.

מי שלא ישב בבית מדרש ולא למד, עדיף לו שישתוק...ולא תתגלה חרפתו ברבים.

אם משהו אחרי 2000 שנה רוצה להעביר ביקורת על צורת ההתבטאות..שהייתה נהוגה אז..

שיעביר ביקורת על הכל.. ולא רק לשלוף משפט מתוך ויכוח...

למה אף פעם אין תשובות?

התשובה היחידה של הדתיים זה זלזול.

למה אף פעם אין תשובות?

מה שראינו לעת עתה זה דווקא זילזול של חילונים מסוגך, הנה הכותרת הראשית של הדף שהבאת אומרת "התורה המצחיקה"

זה לא זילזול?, אז אל תתלונן בבקשה.

מנהל הפורום
1000+

למה אף פעם אין תשובות?

מה שראינו לעת עתה זה דווקא זילזול של חילונים מסוגך, הנה הכותרת הראשית של הדף שהבאת אומרת "התורה המצחיקה"

זה רק העמוד הראשון

הנה קישור לדף עם תשובות להוכחות של הרב אמנון יצחק, ושל הרב זמיר כהן. 

http://torathasheker.blogspot.co.il/2015/08/blog-post_99.html

זה קישור לסתירות בין התורה למציאות

http://torathasheker.blogspot.co.il/2015/08/blog-post.html

אני אשמח לתשובות, לא צריך להתייחס להתחלה.

למה אף פעם אין תשובות?

זה רק העמוד הראשון

הנה קישור לדף עם תשובות להוכחות של הרב אמנון יצחק, ושל הרב זמיר כהן. 

http://torathasheker.blogspot.co.il/2015/08/blog-post_99.html

זה קישור לסתירות בין התורה למציאות

http://torathasheker.blogspot.co.il/2015/08/blog-post.html

אני אשמח לתשובות, לא צריך להתייחס להתחלה.

מדוע אתה מערב את ספר התורה עם ההלכה החולנית הזאת?

הורוביץ, אתה הוא החולני פה, ואני מודיע לך בתור מנהל הפורום, שבניגוד לפותח האשכול bendaan991 שהוא רוצה באמת להבין, אתה הורוביץ כותב את דבריך רק במטרה לסכסך להפיץ שנאה ולהעכיר את אוירת הפורום, ואני מודיע לך מראש אם תכתוב הודעות ברוח הודעות מסויימות שכתבת לאחרונה, לא במטרה לנהל דיון ענייני אלא רק לשם שנאה והעכרת אוירה, ההודעות הללו תמחקנה, תוכל להמשיך ולהשליך את הבוץ שלך בפורומים אחרים לא אצלינו.

ובקשר ל-bendaan991 כל הדפים שהבאת משתמשים בטריק ידוע, הבאת חצאי אמיתות, ציטוטים מבודדים מעניינים שלימים מבלי להבין את כל המכלול, אני יכול לצטט לך כלשונו קטע מבודד מעתון, איזה משפט או שניים מתוך ידיעה חדשותית שלימה, וכשתקרא את מה שאצטט תבין בדיוק הפוך ממה שהתכוון העתונאי, בדיוק כך כדי להבין ציטוט מחז"ל צריך גם לדעת הרבה מסביב, גם אם אתה רוצה לברר ולנהל דיון, אי אפשר לשפוך מבול של טענות, אם אתה רוצה בכנות לשאול ולברר קח עניין עניין דבר אחד בפני עצמו, וננהל עליו דיון.

מנהל הפורום
1000+

הורוביץ, אתה הוא החולני פה, ואני מודיע לך בתור מנהל הפורום, שבניגוד לפותח האשכול bendaan991 שהוא רוצה באמת להבין, אתה הורוביץ כותב את דבריך רק במטרה לסכסך להפיץ שנאה ולהעכיר את אוירת הפורום, ואני מודיע לך מראש אם תכתוב הודעות ברוח הודעות מסויימות שכתבת לאחרונה, לא במטרה לנהל דיון ענייני אלא רק לשם שנאה והעכרת אוירה, ההודעות הללו תמחקנה, תוכל להמשיך ולהשליך את הבוץ שלך בפורומים אחרים לא אצלינו.

ובקשר ל-bendaan991 כל הדפים שהבאת משתמשים בטריק ידוע, הבאת חצאי אמיתות, ציטוטים מבודדים מעניינים שלימים מבלי להבין את כל המכלול, אני יכול לצטט לך כלשונו קטע מבודד מעתון, איזה משפט או שניים מתוך ידיעה חדשותית שלימה, וכשתקרא את מה שאצטט תבין בדיוק הפוך ממה שהתכוון העתונאי, בדיוק כך כדי להבין ציטוט מחז"ל צריך גם לדעת הרבה מסביב, גם אם אתה רוצה לברר ולנהל דיון, אי אפשר לשפוך מבול של טענות, אם אתה רוצה בכנות לשאול ולברר קח עניין עניין דבר אחד בפני עצמו, וננהל עליו דיון.

ok

אם למשל ניקח את העניין הספציפי של הכינים, שהרמב״ם אומר מפורש שהם נוצרים מזיעה. ובמציאות הם נולדים. מה תהיה התשובה?

כי שמעתי כמה תשובות בסגנון ׳יש להם רביית בתולים׳ או ׳שהיה פעם זן כזה והוא נכחד׳, אבל זה לא עונה על הסתירה.

בגלל שגם רביית בתולים לא נחשבת שהכינה נוצרה מזיעה. וגם אין שום יצור חי בעולם שנוצר מעצמו לבד, כולם נולדים ומתרבים, ולכן אין סיכוי שפעם היה כינים שנוצרות מזיעה, כי אפשרות כזאת לא קיימת בכלל. 

שמע בן דן..

אם אתה בחור רציני.. תביא שאלות מכל מה שתרצה ונשתדל לענות.

לא חסרים סתירות בתורה.. מכאן שאין איש שמסוגל להבין את התורה שבכתב.

בהר סיני נתנו שתי תורות תורה שבכתב ותורה שבעפ.

אי אפשר אחת בלי השניה.

למשל. מי אמר שברית מילה עושים באיבר ולא באוזן או בלב.

שהרי כתוב ומל ה' את לבבך.  או ערל שפתיים. או ערל אוזניים.

אז תביא שאלה.. אחת.. בלבד.. אף אחד לא ילך לקרוא את כמות החומר שצירפת.

אנחנו אנשים עובדים.. מידי פעם נכנסים ומגיבים.

שמע בן דן..

אי אפשר אחת בלי השניה.

השאלה שלי היא, שחז״ל לא ידעו כלום על חוקי הטבע. והדברים שאסרו עלינו, מקורם בטעות בהבנה. 

יש כל כך הרבה איסורים, כמו חשמל בשבת בימינו. שייתכן שרוב הדברים כן היו מותרים, אם חז״ל היו יודעים את חוקי הטבע.

בקשר למה שאמרת, אני כתבתי בתגובה הקודמת סתירה ספציפית בקשר להיווצרות הכינים, אני אשמח לקבל תשובה על זה. 

שמע בן דן..

אי אפשר אחת בלי השניה.

השאלה שלי היא, שחז״ל לא ידעו כלום על חוקי הטבע. והדברים שאסרו עלינו, מקורם בטעות בהבנה. 

יש כל כך הרבה איסורים, כמו חשמל בשבת בימינו. שייתכן שרוב הדברים כן היו מותרים, אם חז״ל היו יודעים את חוקי הטבע.

בקשר למה שאמרת, אני כתבתי בתגובה הקודמת סתירה ספציפית בקשר להיווצרות הכינים, אני אשמח לקבל תשובה על זה. 

היהדות הרבנית היא למעשה פירוש אחד (מני רבים אפשריים...) לספר התורה. היא משליטה  אותו באלימות על העם,בעיקר בעזרת הטענה שהפירוש הזה הוא "תורה" בע"פ מסיני,שזה שקר נוראי ואסוני.

ולכן, כאשר מוצאים טעויות גדולות אצל חז"ל,לא תמצא את --נכון,טעו. כי אז,אם הפירוש הרבני אינו אלוהי אזי ניתן לחבר תיקונים לפירוש הזה ע"י אנשי הרוח במדינה,ואז יתכן גם שכמה משרות מפתח של רבנים תוצבנה למועמדות להדחה.

החטא של אדם הראשון לא היה בזה שאכל מהעץ שהרי אכל טרם נפקחו עיניו,אלא שלאחר שאכל לא אמר סליחה טעיתי אלא --היא... והיא אמרה--הנחש...

מדוע לא להודות בטעויות הפירוש של חז"ל? מדוע לא לתקן את אין ספור הפעמים שבהם "גדולי ישראל" שוללים מהגויים את התואר אדם ?

מדוע?

ok

אם למשל ניקח את העניין הספציפי של הכינים, שהרמב״ם אומר מפורש שהם נוצרים מזיעה. ובמציאות הם נולדים. מה תהיה התשובה?

כי שמעתי כמה תשובות בסגנון ׳יש להם רביית בתולים׳ או ׳שהיה פעם זן כזה והוא נכחד׳, אבל זה לא עונה על הסתירה.

בגלל שגם רביית בתולים לא נחשבת שהכינה נוצרה מזיעה. וגם אין שום יצור חי בעולם שנוצר מעצמו לבד, כולם נולדים ומתרבים, ולכן אין סיכוי שפעם היה כינים שנוצרות מזיעה, כי אפשרות כזאת לא קיימת בכלל. 

התשובה לכך הרבה יותר פשוטה, ולגמרי לא מסובכת, חז"ל או הרמב"ם כלל לא התייחסו לדרך ההתרבות של הכינים, אלא ממה נוצרו הכוונה מהיכן בא בניין גופן, כלומר אותן הכינים ניזונות מהזיעה והפרשות אחרות שבגוף האדם ומזה נבנה גופן, בדיוק כמו כל בעל חי שגופו נבנה מהמזון שהוא אוכל, אותן כינים גופן נבנה כשהן ניזונות מהפרשות שבגוף האדם, ולכן כל זמן שלא פרשו מהאדם נחשבות הלכתית כחלק מזיעתו, הלכה דומה קיימת בתולעים, שנמצאות בפרי או בגבינה, כל זמן שלא פרשו מהפרי או הגבינה, הלכתית הן נחשבות כחלק מהפרי או מהגבינה ואינן אסורות באכילה, בדיוק מאותה הסיבה שבניין גופן של אותן תולעים הוא 100% מהחומר של הפרי או הגבינה, וכל זמן שלא פרשו הן עדיין הלכתית נחשבות כחלק בלתי נפרד מהפרי או מהגבינה, ואופן ההתרבות כלל אינו רלוונטי לעניין.

מנהל הפורום
1000+

שמע בן דן..

אי אפשר אחת בלי השניה.

בן דן אתה לא יודע מה ידעו חכמנו על הטבע.

ניקח את תורת היחסות של איינשטיין...הראשון שהציג אותה היה הרמבן..

איינשטיין היה יהודי הוא לקח את קביעתו של הרמבן  פיתח אותה והציג על שמו את תורת היחסות.

שפופרת דרבן גמליאל שמעת.

אמת שלמה שמעת.

איך מחשבים שטח עיגול. איך מחשבים את משפט פיתגורס.

יש לי ספר שלם על חזל ומתימטיקה.

אז לבוא ולהכליל זה לא ישר ולא הגון.

מה שידעו חזל עוד לא קם המדען שיתקאב לידע שלהם 

לך בדוק מהו ספר היצירה וספר מעשה מרכבה.. עיין ובוא תאמר לנו אם הבנת משהו.

אז תתמקד בשאלות נשמח לענות בלי סיסמאות.

יש בפורום המקביל  פרופסור לפיסיקה  שהתחיל לפני שלוש שנים להפגין ידע....

וכיום הוא תקוע...לא יודע להסביר כלום על הבריאה.

מי שמפיץ שנאה זה אתה...

מי שמפרסם עלי שקרים מבלי דעת מי אני ומה עיסוקי זה אתה,ולאחר ש"עדכנתי " אותך,בקשר לכך לא שמעתי ממך מילה אחת של תיקון הפצת שקריך...

ברור שאתה מעדיף את בן דן על פני,ברור לגמרי,שהרי בן דן כורך  את ספר התורה ואת ההלכות בכריכה אחת,ובכך הפסיד מראש כל טיעון\שהרי ספר התורה הוא באמת מעל יכולת אדם לכתוב...

אבל ראה אתהצביעות והרשעות שבך... זה שאני מאמין בספר התורה לא מעניין כלל את אמונתך,כל מה שאכפת לך הוא המשך הבעלות של הדת על פירוש הספר...

ואני בסה"כ הבאתי מובאות להציג שיש לתקן כמותן בלימודי הישיבות...ואתה מעדיף לטייח אותן,ולהתפתל נפתולים איתן,ולזרוק האשמות והכפשות במי שמערער על שתלטנות הרבנים על פירוש התורה.

זאת האמת וכל האמת, ואם אתה מאמין באלוהים אזי שישפוט בינינו ויתן לכל אחד כגמולו וימים יגידו במי הוא חפץ...

עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר