ראה חבר...

זה שניתן לזייף ממצאים... זו עובדה, השאלה היא למה להאמין למדען שמחפש תהילה ולא לתלמוד לקבלה לתורה.

למה צריכים ללכת להעתק אם יש מקור ?

ואיך תוכיח שכדור הארץ מסתובב סביב השמש ולא ההיפך.  זאת ביקש ממך מני מאות פעמים לומר ולא יכולת לענות לו.

ומה תאמר על זאת אמת או זיוף...?????

איך גם הניצחון של דיוויד בלאט ב-NBA רמוז בתורה?

בימים אלו עוקבים עשרות אלפי אוהדי ספורט גם בישראל, אחר גמר משחק הכדורסל NBA זאת בשל המאמן הישראלי של קליבלנד דיוויד בלאט. האם ניצחונו כבר נרמז בתורה? ואיך נרמזים לברון ג'יימס ומת'יו דלבדובה? (ספורט)

http://www.kikar.co.il/173034.html

אתה צודק, בעיקרון, שקביעת גיל של ממצאים מועדת לטעויות.

אבל לא כשבאים לדבר על ולבדוק שתי גרסאות מאד מאד שונות בהרכת הזמן - כמו למשל גיל כדור הארץ ע"פ גירסת המדענים שזה כמה מיליארדי שנה, אל מול גרסת המאמינים הדתיים\חרדים שזה פחות מ 6000 שנה.

אריאלה האם ראית פעם משחק מחשב? אני מניח שכן, בוודאי גם שיחקת משחקי מחשב, היום ישנם משחקי מחשב עם מציאות וירטואלית, עולם שלם שבו נראים אנשים ויצורים ממש אמיתיים, סביבה שאפשר לטייל בתוכה בתים עצים חיות וכל מיני יצורים, והכל נראה ממש כאילו שנפתח חלון פתוח למציאות אמיתית לעולם שלם עם סביבה בני אדם ויצורים חיים אחרים.

אני התקנתי משחק כזה אצלי במחשב, הגיע אלי חבר שלא מבין הרבה במחשבים, מעולם לא ישב באמת על יד מחשב אבל חוץ מזה הוא אדם חכם ומלומד, הופתע מאד לראות את משחק המחשב המעניין, נהנה לצפות בו וגם מעט לשחק, ואז הוא שאל אותי? יש פה דבר שאני לא מבין, כמה זמן המשחק הזה נמצא במחשב שלך? אמרתי לו בערך שעה, ממש לפני שהגעת התקנתי עם הדיסקים את המשחק אצלי על המחשב, ואז הוא אומר לי רק שעה? הרי זה לא יתכן, ואני שואל אותו מדוע? מה הבעיה?

ואז אומר לי חבר, אתה רואה במסך את כל האנשים והיצורים שמתרוצצים עכשיו פה?  אני למדתי באוניברסיטה ומבין עניין, אי אפשר לעבוד עלי, האם יש לך מושג כמה מליוני שנות אבולוציה צריך כדי שהיצורים שפועלים עכשיו במחשב שלך יתפתחו ויגיעו לרמה שהם נמצאים בה? ואתה מספר לי שכל זה הותקן במחשב רק לפני שעה? 

עניתי לו, אילו כל מה שאתה רואה עכשיו במסך היה מתרחש מעצמו במקרה אז אתה היית צודק, באמת צריך מליוני שנים עד שאולי זה יתפתח ויגיע לרמה שאתה רואה עכשיו, אבל למשחק המחשב הזה היה מתכנן ומתכנת שעבד ובנה וייצר את כל הבריות הללו, לאחר שעשה את כל זה אז בהחלט יתכן שהמשחק הותקן על המחשב רק לפני שעה.

אדם הראשון ביומו הראשון, האם היה תינוק שרק נולד עתה? או שהיה כאדם בוגר בן עשרים שנה עם שכל ושפה אם זה נכון שאותו אחד שנקרא אדם הראשון נוצר במקרה, אז הוא צריך הורים שקדמו לו, ועשרים שנה של גדילה והתפתחות כדי שיגיע למצב כפי שהוא מתואר בספר בראשית, וכן הלאה כל הצמחים והיצורים, אם הכל נוצר במקרה באמת צריך מליוני שנות אבולוציה כדי שיגיעו לרמה שהגיעו לעת המתוארת כששת ימי בראשית, אבל אם מאמינים שיש בורא ומתכנן לעולם, אז בדיוק כמו במציאות הוירטואלית של משחקי מחשב ניתן ליצור ולהתקין עולם שלם בזמן קצר, גם הבורא ברא יצר ותיכנן עולם שלם, אדם וחוה בני עשרים, צמחים יצורים ובריות כמו שהיו בני מליוני שנות אבולוציה.

כיום עם התפתחות הטכנולוגיה אפשר היום להבין הרבה מושגים המתוארים בתורה ובמקורות ובחז"ל,

אמרו חכמינו "דע מה למעלה ממך: עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים"

כיום יש מקומות בעולם המתועדים במצלמות כמו דובאי למשל, כל תנועה ברחוב או במלון או בכל מקום ציבורי מתועדת ומצולמת, יש מצלמות ומקרופונים בגודל מיקרוסקופי שיכולים להשתל בכל מקום מבלי שיבחינו בהם, מה זה "כל מעשיך בספר נכתבים" כיום טכנולוגית ניתן לתעד על מחשבים חיי אדם וכל תנועה שעושה מיום הוולדו ועד למותו, אפשר לראות באופן ברור ולשמוע במרחק אלפי קילומטרים מקצה העולם ועד קצהו מעשים של בני אדם ולתעד אותם.

אם יש בורא ומתכנן לעולם, כזה שנתן גם תבונה לבני האדם לפתח את כל הטכנולוגיה הזאת, אז לו בעצמו אין את כל הטכנולוגיה הזאת מפותחת ומשופרת אלפי מונים?

תחשבו על זה, מה שאנחנו רואים סביבנו בעולם הם התוצאות אבל לא את האופן בו נוצרו ונבראו, בדיוק כמו במציאות הוירטואלית במחשב, אדם מדורות קודמים, שלא מבין ולא מכיר מחשבים יהיה בטוח ומוכן להשבע שצריך מליוני שנים כדי להגיע למה שהוא רואה על מסך המחשב, זה לא המקום להאריך יותר, אבל למי שיש רצון אמת להבין ומעט שכל בקודקודו אפשר להראות ולהוכיח באופן ברור שבלתי אפשרי שהעולם כפי שהוא על כל החיים שבו נוצר "במקרה" ללא יישות גבוהה שמעלינו שתכננה ובראה את כל זאת.

ג'קו, קראתי בתשוממת לב את כל ההסבר שלך כאן, והבנתי היטב מה אתה אומר, אבל לצערי אני לא כ"כ מקבלת את זה.

תראה, גם אני מאמינה בבורא עולם, תקרא לזה 'אלוהים', ומאמינה גם שהוא אכן 'תכנן' - אבל לדעתי הוא לא תכנן את הדברים כפי שאתה מסביר וכפי שהם נראים היום.

הוא תכנן את אבני היסוד של היקום, והוא כנראה גם תכנן את ה'אבולוציה', שמשום מה כ"כ מלחיצה את הדתיים\חרדים, והיצורים, כולל האדם, התפתחו ע"פ האבולוציה, עד שהגיעו לצורתם הנוכחית, ואם העולם ימשיל להתקיים הרבה מיליוני שנים (מה שדתיים\חרדים רגילים שלא להאמין בזה), האדם בעתיד הרחוק יהיה שונה מזה של היום...

למה ?

בגלל האבולוציה.

אתה מאמין ומחוייב להאמין למה שכתוב בתורה, ואינך יכול לקבל חשיבה ורעיונות אחרים, אבל רק שתדע, יש היום רבנים אורתודוקסים רבים שכן מאמינים באבולוציה, ופחות או יותר מאמינים בהסבר שנתתי כאן באופן כללי. קיבעון לא טוב לשום דבר.

ה' ירחם...

אין מוח אין דאגות

ומה תאמר על זאת אמת או זיוף...?????

אין ספק. אין מוח אין דאגות.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

אז אתה חי טוב... ללא דאגות???

ג'קו, קראתי בתשוממת לב את כל ההסבר שלך כאן, והבנתי היטב מה אתה אומר, אבל לצערי אני לא כ"כ מקבלת את זה.

תראה, גם אני מאמינה בבורא עולם, תקרא לזה 'אלוהים', ומאמינה גם שהוא אכן 'תכנן' - אבל לדעתי הוא לא תכנן את הדברים כפי שאתה מסביר וכפי שהם נראים היום.

הוא תכנן את אבני היסוד של היקום, והוא כנראה גם תכנן את ה'אבולוציה', שמשום מה כ"כ מלחיצה את הדתיים\חרדים, והיצורים, כולל האדם, התפתחו ע"פ האבולוציה, עד שהגיעו לצורתם הנוכחית, ואם העולם ימשיל להתקיים הרבה מיליוני שנים (מה שדתיים\חרדים רגילים שלא להאמין בזה), האדם בעתיד הרחוק יהיה שונה מזה של היום...

למה ?

בגלל האבולוציה.

אתה מאמין ומחוייב להאמין למה שכתוב בתורה, ואינך יכול לקבל חשיבה ורעיונות אחרים, אבל רק שתדע, יש היום רבנים אורתודוקסים רבים שכן מאמינים באבולוציה, ופחות או יותר מאמינים בהסבר שנתתי כאן באופן כללי. קיבעון לא טוב לשום דבר.

טוב.. אמשיך אריאלה ואסביר מדוע ההתנגדות ומה הבעיה עם מדע האבולוציה.

את אומרת שאת בעצמך מאמינה בבורא עולם, עכשיו הוקם מדע שלם שיצא והתפתח מתוך קביעה והנחת יסוד ראשונית שאין בורא לעולם, ועל סמך הנחת יסוד זו בונים את המחקרים כדי להגיע להסבר אם אין אלוקים ואין בורא והכל נוצר במקרה, לכן נוצרה תאוריה  ומדע שלם כדי להסביר אם כך כיצד נוצר והתפתח עולם החי.

כבר ממהתחלה יש כאן בעיה, עושים מחקר מדעי כאשר המסקנה העיקרית כבר נקבעה מראש עוד טרם החל המחקר, מחקר כזה לא יכול להיות אובייקטיבי, התוצאות מוטות מראש כדי שיתאימו לקביעה הראשונית, הממצאים מוטים בצורה מוגזמת לצד המתאים לחוקרים, לצד קביעות ומסקנות שלעתים הם רק דמיון, והתעלמות מוחלטת ממצאים ועובדות המהווים סתירה להנחה והקביעה הראשונית, וכבר הבאתי דוגמאות רבות בדברים שכתבתי מקודם.

למה הדבר דומה? היה אדם שהכריז על עצמו שהוא אלוף עולמי בקליעה למטרה, ואכן הציג ראיות משכנעות ליכולותיו, הציג שטח נרחב שבו היו מאות עיגולי מטרה, מסומנים על קירות על עצים ועוד, ובכולם ישנה קליעה בול בדיוק במרכז המטרה, אין אפילו החטאה אחת, ממש ראוי להכנס לספר השיאים של גינס, כאשר באו וחקרו כיצד הוא מצליח כל כך, התברר שהנ"ל קודם יורה את היריה, ורק לאחר מכן הוא מצייר את עיגולי המטרה סביב לפגיעה, כך נראים מחקרי מדעני האבולוציה, מתאימים את תוצאות המחקר שתתאמנה להנחה שנקבעה מראש, עוד טרם התחיל המחקר,  וזו הסיבה העיקרית להתנגדות למסקנות חוקרי האבולוציה.

בקשר לקיבעון  מחשבתי, אולי הפוך? אולי את שייכת לאלה הנגועים בקיבעון מחשבתי, ומקבלת ללא עירעור ומחשבה מעמיקה את תוצאות מחקרי האבולציונים, למרות שהם מוטים מלכתחילה למטרות שהם קבעו מראש, ואולי המחשבה הפתוחה דווקא נמצאת אצל המאמינים ואסביר גם מדוע.

כיום עם התפתחות המדע, ניתן להבין היטב דברים הקשורים לבריאה שלא היו יכולים להיות מובנים מאיליהם בעבר, וכבר נתתי דוגמא והסבר בדברי הקודמים, מדוע שלא נסתכל על הבריאה באופן אחר ובמחשבה פתוחה כעל יצירה של יישות סופר אינטיליגנטית באלפי רמות יותר מאיתנו, ישות בעלת יכולות טכנולוגיות מדהימות והיא אחראית לכל היצירה הזאת של עולם ומלואו, נתתי כבר דוגמה על אפשרויות טכנולוגיות שלנו בני האדם שמתאימות לתיאורים של חכמינו על הנהגת העולם, ואוכיח לך בקטע הבא שהדברים הללו מתרחשים ממש עתה בימינו, ולא רק בבריאת העולם.

ישנם בעלי חיים רבים, שמהיום הראשון להוולדם הם עצמאיים, יש להם את כל הידע הדרוש כדי להסתדר בחיים, לדעת מה טוב ומה רע עבורם, למצוא מחסה, לזהות סכנות ואוייבים, יש להם את כל הידע הדרוש כדי למצוא ולצוד את הטרף שלהם, וכל זה מהיום הראשון להוולדם מבלי שלמדו ותורגלו, אלא כל היידע הדרוש לנהל את חייהם באופן עצמאי טבוע בהם מראש מיום הוולדם, תארי לעצמך בן אדם כמה שנים רבות של לימוד ותרגול הוא זקוק כדי לרכוש את כל הידע והנסיון כדי להיות אדם עצמאי בחיים, אם לא היינו רואים זאת בעינינו היו טענים מדעני האבולוציה, שלבעלי החיים הללו נדרש זמן ושנים של התפתחות לימוד ותרגול כדי שיגיעו לעצמאות, אלא מי שמאמין בבורא יודע שיש בעלי חיים שתוכננו בצורה כזאת שכל הידע הדרוש לחייהם מוטבע בהם מראש מיד עם הוולדם, בדומה ליצורי החיים שעל פי הבריאה נוצרו מוכנים מראש כאילו עברו מליוני שנות אבולוציה.

ויותר מכך גם אנחנו בני האדם מתקרבים ליכולות טכנולוגיות שמתקרבות ממש לבריאה המקראית, ואוכיח זאת, כיום מתפתחת טכנולוגיה מדהימה, שנזכה לראותה פועלת בעתיד הקרוב, מדפסות תלת ממדיות שתדפסנה איברים להשתלה, המדפסות תוכלנה להדפיס איבר מושלם עם רקמות שרירים וורידים ועורקי דם, עצבים, וכל הדרוש ליצרת איבר מושלם, עכשיו כמה זמן דרוש לאיבר רגיל להתפתח? שנים רבות, וכאן המכונות תיצורנה איבר אנושי מושלם תוך זמן קצר של שעות אני מניח, האם זה לא בדיוק הסיפור של הבריאה?

אז במקום לראות את סיפור הבריאה כאגדה מיושנת של אנשים המקובעים מחשבתית, אולי הפוך, עם מחשבה פתוחה וחדשנית נבין שאותה ישות שבראה אותנו היא יישות סופר חכמה אינטילגנטית, בעלת יכולות טכנולוגיות מדהימות, שבידה ובכוחה לברוא וליצור בזמן קצר את החיים על פני האדמה, הלא זה כבר כמעט אפשרי בידי בני האדם.

בדבר אחד אני מסכים אתך, שסיפורי המקרא אינם סתם סיפורים ברמה של גן ילדים, אלא דברים שמאחוריהם ישנה עמקות גדולה והסברים נוספים, ובעצם בדיוק על זה כבר נכתב לפני 2000 שנה בספר הזוהר, שמתבטא בלשון הזאת, מי שחושב שהתורה היא רק סיפורים תיפח רוחו, כי אם חושבים שהתורה רק באה לספר לנו סיפורים גרידא, הלא ישנם הרבה סיפורים אחרים במאורעות העולם שהם הרבה יותר מעניינים מסיפורי התורה, זה לשון הזוהר, ואני מבאר, בשביל סיפורים, אפשר לקרוא עיתון, זה יהיה הרבה יותר מעניין מסיפורי התורה, אלא התורה היא בעצם קוד שמאחריו יש עמקות גדולה ולכן צריך להבין שסיפור הבריאה הוא הרבה יותר עמוק ולא פשטני, אבל ברמה העקרונית, סיפור יצירת החיים בעולם נכון על פי התורה, דבר שהוא כמעט אפשרי בימינו בידי בני אדם, ואין צורך בתאוריית האבולוציה כדי להסביר את מוצא החיים.  

מנהל הפורום
1000+

ג'קו שלום

יש לך כמה טעויות ואלה העיקריות

מדענים לא עוסקים באבולוציה בכדי לסתור את סיפורי הבריאה בתורה.

אם היית יוצא לאוויר החופשי ונוסע למערות הכרמל ובוחן את הממצאים היית מבחין שלא מזכירים את התורה או אלוהים.

אבל אתה פשוט פחדן עלוב, אין בך אומץ של זבוב.

אם היית חזק באמונתך לא היית צריך לפחד.

מדענים עוסקים במדע מחפשים ממצאים וחוקרים אותם בשיטות מדעיות.

בחורי ישיבה עוסקים בתורה מחפשים עמקות ומוצאים עמקות.

המשלים שאתה מביא הם משלים ולא אומרים דבר.

אלוהים שייך לאלה שמאמינים בקיומו, כל זמן שיש מאמינים באלוהים יהיה אלוהים.

יוסי

יוסי   למה לנבל את הפה.... לשון הרע הורג שלושה:

האומרו, השומעו, וזה שעליו נאמר.

יש לנו פה אחד כזה.... שלשונו רגילה בכך...דיינו.

לעצם העניין אנחנו יותר ממך מעוניינים בממצאים שיוכיחו את אמונתינו, ואנחנו מעודדים ומצדדים במדע ראה הרמב"ם.

עד עתה כל הממצאים מוכיחים את אמיתות תורתינו אין עוררין על כך.

אלא שלצערנו אין לנו חכמה בינה ודעת לבין להשכיל לדעת את נסתרות הבריאה.

אם כולנו יודעים בוודאות שיש זרם חשמלי, ולא רואים אותו הרי אין זו הוכחה לאי קיומו.

אנו רואים יודעים על תוצאותיו של הזרם החשמלי וזה מספיק להוכיח את קיומו, רק עיוור באפילה לא יכול להבחין בגודל הבריאה, שאין מדען אחד שיכול להסביר כיצד התחיל הכל.

יש כאן אחד הטוען כי פרופסור לפיסיקה הוא, אז אם הוא לא יכול להוכיח לשער מה היה לפני 14.5 מיליארד שנים, לא יודע להסביר מהו אינסוף, לא יודע להסביר מי סובב השמר אחרי כדור הארץ או להיפך.

שאלתי אתו שאלה פשוטה היתכן ש  1+1=1  עד עתה לא ידע לענות לי....

עוד יותר פשוט האם יש מי שיכול להוכיח  ש- 1+1 = 2 ?  האם יש מי שיכול להגדיר את המושג אנרגיה.

האם יש פיסקאי שמקבל את הסתירה לחוק הבסיסי יש מאין...

אז למה אתה דורש מאיתנו הפרימיטיביים האינסטלטורים להוכיח... במקום שפרופסור כשל מלעשות כן?

יהודה שלום

ציינתי עובדה וזה לא בדיוק ניבול פה, הצעתי לו וגם לך לא יזיק לבקר באתר נחל המערות.

לא מדובר באדם הקדמון, נמצאו שם שרידים של בני אדם שחיו באזור בתקופה של בין כ 50 ל-150 אלף שנה. 

ואם עובדות עסקינן.

התורה עוסקת באמונה, בערכים וזה הצד החזק של התורה.

הצד ההיסטורי הוא לפחות בעייתי, העולם קיים הרבה יותר מששת אלפי שנה.

העולם גם לא נברא בשישה ימים.

אני לא חושב שחשמל יכול לשמש לך הוכחה לקיומו של אלוהים.

מי שמאמין באלוהים לא צריך הוכחות לקיומו, אלוהים עבורו זו מציאות, מושא לתפילותיו. 

מי שלא מאמין באלוהים אלוהים לא קיים עבורו. 

יש יותר שאלות מאשר תשובות בהרבה נושאים למשל כמו אלה שהבאת, זה רק מוכיח שלאדם יש הרבה מה לחקור ותו לא.

העניין הוא שעל אלוהים אנו יודעים הרבה דברים, כמו למשל שהוא בצלמו של האדם, שהוא כועס, מדבר, מעניש ועוד ועוד, ואין אפשרות לחקור, זו אחת הסיבות שמדענים לא מתעסקים עם אלוהים. 

יוסי

יוסי

שמע ידידי.

אני מבקר בכל מקום בעולם, גם בכנסיות בקברים, בארכיאולוגיה, אני צמא לדעת יותר מכל אחד אחר.

ההבדל בנינו, שאני לומד חוקר שואל מתלבט בכל מה שרק ניתן ללא סייגים.

האדם החילוני, מראש סוגר את הדלת האחרת, לא נותן דרור לעצמו לשמוע עוד דיעות.

כבר דשנו רבות בתורה, והבהרתי לך שמהפשט.. לא ניתן להבין כלום, רב הנסתר על הנגלה.

משה קיבל בהר סיני שתי תורות, תורה שבכתב ותורה שבע"פ, אין יכולת להבין שום דבר ללא התורה שבע"פ.

לדוגמא, מי אמר שברית מילה מבצעים על האיבר... שהרי כתוב ומל ה' את לבבך, מה לחתוך את הלב?

מי אמר שהצבע של התפילין שחור, מי אמר שמניחין אותם כמו שאנו עושים היום.

מה זאת אומרת זכר ונקבה ברא אותם, ובמקום אחר, ויקח עפר.. ויצר את האדם.

לגבי 6000 שנה, אמרתי לך מספר פעמים שבפירוש כתוב שהיה בורא עולמות ומחריבן כמו במבול.

יש לנו בכתובים, שהעולמות בסבב הזה הוא 14.5 מיליארד שנים שזה די קרוב למה שהמדענים אומרים.

אם הייתה לומד קבלה, אם היית לומד תלמוד לעומק,  אז אכן כל אשר תאמר יהיה הגון יען כי חקרת את כל הטענות.

אם מראש לא בדקת אפילו מהו ספר היצירה ומהו מעשה מרכבה, ואתה טוען... זה לא יהיה רציני.

יהודה ערב טוב

אתה לא צריך להרחיק בעולם.

נחל המערות נמצא בהר הכרמל בישראל ויש שעות ביקור.

מסתבר שבני אדם נדדו מאפריקה לעולם דרך ארצנו הקטנה.

אתה מאמין שמשה רבנו קיבל תורה שבכתב ובע"פ בהר סיני.

זו אמונה זו לא ידיעה.

כבר אמרתי לך, לעניות דעתי לדת יש חשיבות מאוד גדולה בתרבות של היום. בלי קשר האם היה משה רבנו ומעמד הר סיני או לא.

דתות מתעסקות בערכים לא בהיסטוריה או פיזיקה.

למדע אין מה להגיד בנושאי מוסר, טוב או רע.

אלה שתי דיסציפלינות שונות

אתה מתאמץ לדעתי לשוא לחפש במה הרמב"ן תרם למדע, אבל הרמב"ן היה לו מה להגיד בערכים לא במדע.

אולי תספר בכמה משפטים מה אתה מבין בספר היצירה?  או מעשה מרכבה?

אני יודע מעט מאוד והזמן שנשאר לי לחיות וללמוד הוא לא רב.

אז תרשה לי להשקיע את זמני בדברים שמעניינים אותי.

יוסי

יוסי   למה לנבל את הפה.... לשון הרע הורג שלושה:

האומרו, השומעו, וזה שעליו נאמר.

יש לנו פה אחד כזה.... שלשונו רגילה בכך...דיינו.

לעצם העניין אנחנו יותר ממך מעוניינים בממצאים שיוכיחו את אמונתינו, ואנחנו מעודדים ומצדדים במדע ראה הרמב"ם.

עד עתה כל הממצאים מוכיחים את אמיתות תורתינו אין עוררין על כך.

אלא שלצערנו אין לנו חכמה בינה ודעת לבין להשכיל לדעת את נסתרות הבריאה.

אם כולנו יודעים בוודאות שיש זרם חשמלי, ולא רואים אותו הרי אין זו הוכחה לאי קיומו.

אנו רואים יודעים על תוצאותיו של הזרם החשמלי וזה מספיק להוכיח את קיומו, רק עיוור באפילה לא יכול להבחין בגודל הבריאה, שאין מדען אחד שיכול להסביר כיצד התחיל הכל.

יש כאן אחד הטוען כי פרופסור לפיסיקה הוא, אז אם הוא לא יכול להוכיח לשער מה היה לפני 14.5 מיליארד שנים, לא יודע להסביר מהו אינסוף, לא יודע להסביר מי סובב השמר אחרי כדור הארץ או להיפך.

שאלתי אתו שאלה פשוטה היתכן ש  1+1=1  עד עתה לא ידע לענות לי....

עוד יותר פשוט האם יש מי שיכול להוכיח  ש- 1+1 = 2 ?  האם יש מי שיכול להגדיר את המושג אנרגיה.

האם יש פיסקאי שמקבל את הסתירה לחוק הבסיסי יש מאין...

אז למה אתה דורש מאיתנו הפרימיטיביים האינסטלטורים להוכיח... במקום שפרופסור כשל מלעשות כן?

אין בעיה להוכיח ש-1=1 שווה 2 ,זה נעשה

בעזרת חתכי דדקינד,פעם למדתי את זה

פניני היקר...

אין הוכחה ש  1+1=2 

אני אומר לך זאת כאחד שיש לו תואר במתימטיקה.

זו קביעה והסכמה זו הנחת יסוד מוסכמת.

ואני חוזר על שאלתי, האם יש אפשרות ש 1+1=1  

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר