יוסי

לא קלת כנראה שאריאלה עונה לך בציניות...

אין לה רצף חשיבה...

יוסי

לא קלת כנראה שאריאלה עונה לך בציניות...

אין לה רצף חשיבה...

קלטת ולא קלת

ואני לא בוחן את רצף החשיבה של או שלך

אני לא בוחן ולא שופט

יוסי

ג'קו שלום

אני מנסה להבין מתי לפי דעתך מתחילה היסטוריה של בני אדם.

האדם המודרני אינו המשכו של האדם הניאנדרטלי ולכן ההתקפות הצבעוניות שלך על קיומו לא ממש משנות.

גם השלד של לוסי מיחס לתקופה מלפני יותר ממיליון שנה ולכן אינו מעניננו.

לעומת זאת שלדים של בני אדם כמונו ממש נמצאו במערות הכרמל והן מיוחסות לתקופה שבין 50-150 אלף שנה.

סתם, ביקרת במערות הכרמל ללראות את הממצאים?

אז יקירי, מתי מתחילה ההיסטוריה?

יוסי שלום

בקשר לשלדים במערות הכרמל המיוחסות לתקופה שבין 150-50 אלף שנה.

כיצד נקבעה התקופה? תיכף נדבר על זה, לא ביקרתי במערות הכרמל לראות את הממצאים, וגם אם הייתי מבקר זה לא היה משנה דבר, מכיון שאני רק יכול להתבונן ולראות שלדים ועצמות, אבל מאיזו תקופה הם אין לי ממילא את הכלים לקבוע.

עכשיו בקשר לתיארוך של ממצאים ושלדים, מהיכן הקביעה הבטוחה של גיל השלדים (בין 150-50 אלף שנה)

בוודאי תאמר לי פחמן 14 זו הבדיקה המקובלת לקבוע גיל של ממצאים ארכיאולוגיים, האם הקביעה אמינה? כיום יותר ויותר מדענים מפקפקים לחלוטין בתוצאות בדיקות פחמן 14 מכמה וכמה סיבות, אחת הסיבות שהקביעה היא לפי המצב בימינו והקרינה הקוסמית בימינו, אלה העוסקים בבדיקות אלו בעצמם מודים שהתוצאות זקוקות לכיול על פי תקופות שונות בהיסטוריה, ואין לנו את כל המידע על המצב בעבר, מדענים רבים טוענים לטעויות גסות בסדרי גודל של עשרות אלפי שנים לתוצאות פחמן - 14.

אנחנו לא יודעים אם היו סטיות ושינויים בריכוזים של היסודות עד היום,
אנחנו לא יודעים כמה תהליכים מסוגלים להשפיע על היסודות (ולא חסרים כאלו),
אנחנו לא יודעים בודאות אילו תהליכים פעלו בהופעת השמש, כדור-הארץ, הירח, האטמוספירה והאוזון.
אנחנו לא יודעים אילו תהליכים פעלו בדיוק מאז הופעת העולם ועד היום הזה,
אנחנו לא יודעים האם וכמה שינויים נוצרו בקרינה הקוסמית הפוגעת בכדור הארץ,
נחנו לא יודעים מה היה קצב ההתפרקות של היסודות באלפי השנים האחרונות.

אפשר רק לנחש. אז אי אפשר לקרוא לזה עובדה מדעית.

להלן קישורים למקבצי מאמרים מדעיים העוסקים בנושא

http://www.trueorigin.org/old_earth_evo_heart.asp

http://creationwiki.org/Carbon-14_dating

http://contenderministries.org/evolution/carbon14.php

http://www.answersingenesis.org/arti...rove-the-bible

http://christiananswers.net/q-aig/aig-c007.htm

להלן רשימה של שגיאות גסות ביותר בתיארוך ממצאים כאשר בתוך שכבות שנבדקו באמצעי המדידה ואמורות להיות בנות עשרות אלפי שנים ואף מליונים נמצאו ממצאים ארכיאולוגיים השייכים בעליל לתקופות קרובות לימינו בגיל לכל היותר 5000 שנה למותר לציין שקביעת הגיל של אותם הממצאים על פי פחמן 14 ועוד בדיקות התוצאות הראו גיל של עשרות אלפי שנים 50 אלף ויותר למרות שלא הגיוני שהיו קיימים חפצים כאלה באותה תקופה.

השכבה
הזמן (לפי הגיאולוגים) (שנים מעכשיו)
החפץ שנחשף
המקום
זמן אבולוציוני עפ"י קביעת האבולוציונים
פלאיסטוקן אחרון
75000 - 50000
גזע עץ עם סימני חציבה בגרזן
סיטנסנטי, אוהיו ארה''ב
האדם הניאנדרתאלי
פלאיסטוקן אחרון
100000 - 75000
מסמר מתכת
פרו
האדם הניאנדרתאלי
פלאיסטוקן אחרון
100000
אגרטל אבץ - כסף
דוצסטר, מסצוסצס, ארה''ב
האדם הניאנדרתאלי
פלאיסטוקן תיכון
150000- 100000
מדליון עם דמויות מצוירות וכתב
לואן רידג, אילינוי, ארה''ב
הומו אירקטוס
פלאיסטוקן תיכון
175000
פסלון בדמות ראש
קרוליס, רידג, ארקנסו, ארה''ב
הומו אירקטוס
פלאיסטוקן תיכון
300000
פסלון אדם
נמפה, אידהו, ארה''ב
הומו אירקטוס
פלאיסטוקן תיכון
500000
גליל קרמיקה יצוק עם סליל מתכת
קוזו, קליפורניה, ארה''ב
הומו אירקטוס
פלאיסטוקן מוקדם
1 מיליון
מסמר ברזל
קליפורניה, ארה''ב
הומו אירקטוס
פלאיסטוקן מוקדם
1 מיליון
חומה וכתב
קליוולנד, טנסי, ארה''ב
הומו אירקטוס
מיאוקן
20 מיליון
בורג מתכת
טרזר סיטי, נבדה, ארה''ב
יונקים קדומים
אוליגוקן
40 מיליון
מסמר
אינצירה, ארה''ב
יונקים קדומים
איאוקן
60 מיליון
קובית ברזל יצוק
ווקלבורג, אוסטריה
יונקים, דינוזאורים
פאלאוקן
65 מיליון
אותיות חרוטות באבן שיש
פילדלפיה, פנסילבניה, ארה''ב
יונקים, דינוזאורים
קרטיקון
120 מיליון
בולבוסי ברזל יצוק
סנט גון דה ליווה, צרפת
דינוזאורים, ראשוני העופות
קרטיקון
135 מיליון
ראש חץ מנחושת ועצמות אדם
גילמן, קולורדו, ארה''ב
דינוזאורים, ראשוני העופות
קרבון
300 מיליון
שרשרת זהב
מוריסונוויל, אילינוי, ארה''ב
ראשוני זוחלים
קרבון
300 מיליון
סיר ברזל יצוק
תומס, אוקלהומה, ארה''ב
ראשוני זוחלים
קרבון
300 מיליון
לוח ציפחה עם סימני כתב
המונדוויל, אוהיו, ארה''ב
ראשוני זוחלים
סילור
425 מיליון
ראשי חץ מאבן צור
פרנקלין קאונטי, מיזורי, ארה''ב
דגים, דו - חיים
קמבריום
600 מיליון
חריתות מברזל על אבן חול
מפלי ויקטוריה, סקוטלנד
ראשוני בעלי שלד

במהלך המאתיים שנים האחרונות חוקרים מצאו עצמות וכלים, המראים שכביכול אנשים כמונו הלכו על האדמה לפני מיליוני שנים.
אבל מדעני האבולוציה בוחרים להתעלם ולשכוח ממצאים אלו, ומדוע? מכיוון שהממצאים ההלו סותרים את כל התיאוריה ומגדל הקלפים שבנו על האבולוציה וגיל העולם

להלן קישור נוסף באנגלית על הנושא. 

http://commonworldinheritage.blogspot.co.il/2008/06/forbidden-archealogy-by-richard.html

טבלת טעויות נוספת

גיל משוער

אתר

ממצא

מקור

2.8מיליארד שנים

Ottosdalin, South Africa Ottosdalin,

גולות מתכת הנמצאות במוזיאון Klerksdorp.

Weekly World News, July 27, 1982. 'Scientists baffled by space spheres' - S. Jimison

גיל לא בטוח

Aixen פרובנס, צרפת

. תחת 11 שכבות אבן גיר על עומק של 50 רגל נמצאו מטבעות, ידיות של פטישים ועוד שברי כלי עץ. נראה כאתר בניה.

American Journal of Science 1820 (vol. 2, p 145-146)
American Journal of Science 1820 (vol. 2, P 145-146)

גיל לא בטוח

12 מיילים מצפון מערב לפילדלפיה, פנסילבניה, ארצות הברית.

. בשנת 1830, נתגלו צורות מעובדות בידי אדם בתוך גוש מוצק של שיש מתוך המחצבות. נמצא בעומק של 60-70 רגל תחת שכבות של, מיקה צפחה, hornblende, talcose

American Journal of Science 1831 (vol. 19, p 361) American Journal of Science 1831 (vol. 19, P 361)

600 מיליון שנים

Dorchester, Massachusetts Dorchester,

אגרטל בתוך שכבת אבן 15 רגל מתחת לפני השטח. משובץ בדמויות ופרחים

Scientific American June 5, 1852

505 - 590 מיליון שנים

Utah יוטה

טביעות רגליים של אדם נעול בנעליים בתוך סלע 

Creation Research Quarterly, 5(3): 97-102 'Discovery of trilobite fossils in shod footprint of human in Trilobite Bed' - WJ Meister 1968

360-408 מיליון שנה

N צפון בריטניה

מסמר מתכת בתוך גוש אבן

Dr. AW Medd, British Geological Survey

260-320 מליון שנים

וובסטר סיטי, איווה

בתוך מכרה פחם בעומק 130 רגל חפץ ובו חרוטים ציורים אנושיים

The April 2, 1897 edition of the Daily News of Omaha

312 מיליון שנים

Wilburton Mine, Oklahoma

סיר מתכת בתוך מכרה פחם שגילו מוערך ב312 מליון שנים

Creation Research Society Quarterly, 7: 201-202 'Human footprints in rocks' - WH Rusch, Sr. 1971

286 מיליון שנים

Heavener, אוקלהומה

קיר בנוי מלבנים בתחתית מכרה פחם

Worlds before our own - B. Steiger 1979, p.27

286 מיליון שנים

Hammondville, אוהיו

חלקי בניה בתוך מכרה פחם

The Case for the UFO - MK Jessup 1973, p.

213 - 248 מליון שנים

b נבדה

טביעת נעל מעובדת (סימני תפירות) בידי אדם 

The New York Sunday American, Oct 8, 1922..

לפני 65 מיליון שנים

Saint-Jean de Livet, צרפת

חפץ מתכתי מעובד בידי אדם

Ancient Man: A Handbook of Puzzling Artifacts - WR Corliss 1978, pp. 3 652-

2 מיליון שנים

נמפה, איידהו

פסלון מצופה בתחמוצת ברזל בעומק 50 רגל של קרקע ו15 רגל בזלת 

Origin and Antiquity of Man - GF Wright (1912, pp. 266-267) )

200,000 עד 400,000 שנה.

Lawn Ridge, , אילינוי

מדליון מעוטר בעומק 114 רגל 

Proceedings of the American Philosphical Society, 12(86): 224-228, 'On a quasi coin reported found in a boring in Illinoise' - William E. Dubois of the Smithsonian Institution, 1871.

לאחר מספר כל כך גדול של הוכחות המערערות כליל את כל קביעות התיארוך, כבר לא ניתן לסמוך על קביעת המדענים על גיל השלדים שנמצאו במערות הכרמל.

מנהל הפורום
1000+

אריאלה שלום

"להזריח ולהשקיע את השמש בכל יום"

זה מושג מתקופה בה האמינו שהשמש והכוכבים סובבים את כדור הארץ.

יפה שאת מאמינה באלוהים וזו דוגמה לכך שזה לא אוטומטי שאמונה באלוהים מחייבת בורות.

ימדענים רבים מאמינים באלוהים ועוסקים במדע.

יוסי

יוסי, חבל שאתה לא מצליח להבין מה אני כותבת\אומרת. אני עשיתי כמיטב יכולתי להתייחס לשאלה המקורית שלך ביחס לאבולוציה ואמונה באלוהים, אולי מפריע לך במשהו שאני מאמינה בקיומו של אלוהים כשאתה לא ? אמנם לא בדיוק ב'סוג' האמונה ותפיסת האלוהים אצל הדתיים\חרדים, אבל בכל זאת, מפריע לך שאני כן מאמינה בקיום אלוהים וזה יוצר אצלך התנגדות ומפריע לך להבין את הדברים הלא מסובכים שכתבתי ? אז אני מצטערת, בעיה שלך. כי כתבתי והתייחסתי לדבריך באופן די ברור ומפורט.

אריאלה שלום

ראשית ממש לא מפריע לי שאת מאמינה באלוהים, רבים וטובים מאמינים באלוהים ולכן אלוהים קיים במציאות שלהם.

אבולוציה מנסה להסביר את העובדה שבעלי חיים וצמחים משתנים ומכאן ריבוי המינים בטבע.

אבולוציה מסבירה עובדות אוביקטיביות ולכן אינה מנוגדת לאמונה באלוהים שקיים רק אצל המאמינים בו.

יוסי

ג'קו שלום

"

עכשיו בקשר לתיארוך של ממצאים ושלדים, מהיכן הקביעה הבטוחה של גיל השלדים (בין 150-50 אלף שנה)

בוודאי תאמר לי פחמן 14 זו הבדיקה המקובלת לקבוע גיל של ממצאים ארכיאולוגיים, האם הקביעה אמינה? כיום יותר ויותר מדענים מפקפקים לחלוטין בתוצאות בדיקות פחמן 14 מכמה וכמה סיבות, אחת הסיבות שהקביעה היא לפי המצב בימינו והקרינה הקוסמית בימינו, אלה העוסקים בבדיקות אלו בעצמם מודים שהתוצאות זקוקות לכיול על פי תקופות שונות בהיסטוריה, ואין לנו את כל המידע על המצב בעבר, מדענים רבים טוענים לטעויות גסות בסדרי גודל של עשרות אלפי שנים לתוצאות פחמן - 14.

אנחנו לא יודעים אם היו סטיות ושינויים בריכוזים של היסודות עד היום,
אנחנו לא יודעים כמה תהליכים מסוגלים להשפיע על היסודות (ולא חסרים כאלו),
אנחנו לא יודעים בודאות אילו תהליכים פעלו בהופעת השמש, כדור-הארץ, הירח, האטמוספירה והאוזון.
אנחנו לא יודעים אילו תהליכים פעלו בדיוק מאז הופעת העולם ועד היום הזה,
אנחנו לא יודעים האם וכמה שינויים נוצרו בקרינה הקוסמית הפוגעת בכדור הארץ,
נחנו לא יודעים מה היה קצב ההתפרקות של היסודות באלפי השנים האחרונות."

סתם לידיעתך
תיארוך לפי פחמן 14 מוגבל לקביעת תאריכים של פחות מארבעת אלפים שנה.
לתיארוך תקופות של מאות אלפי שנים משתמשים בחומרים רדיואקטיביים מסוגים שונים והצלבה שלהם מאשרת את התיארוך.

אני מתפלא עליך ואולי לא, כי אתה מעדיף להישאר בור ועם הארץ.
אתה יכול לנסוע לנחל המערות ביום חול ולהיווכח במו עיניך בממצאים ולבדוק את ההנחות שלך.
זה בישראל, לא רחוק.
וממש ממש אין לכך קשר לאמונה באלוהים יהודי נוצרי או מוסלמי.
יוסי

יוסי

השאלות והתהיות שהעלתי קביעת התיאריך אינן מתייחסות דווקא לבדיקת פחמן 14

והשאלות אינן שלי אלא של מדענים החולקים על אמיתות בדיקות התיארוך

אין לי בעיה לבקר במערות הכרמל ואולי אעשה זאת כשאמצא את הזמן המתאים, אבל זה אינו מעלה או מוריד עבורי, בצפיה של שלדים ועצמות וממצאים אחרים המצויים שם, עדיין לא ישכנעו אותי בגיל הממצאים, כאשר יש אנשי מדע אחרים המפקפקים ובצדק באמינות שיטות התיארוך.

אם מצאו אגרטל משובץ בדמויות ופרחים בתוך אבן שלפי בדיקות התיארוך הממצא הוא בן 600 מליון שנה, או חפץ שחרוטים בו ציורים אנושיים מלפני 360 מליון שנה, וסיר מתכת מלפני 312 מליון שנה ועוד, כך הראו הבדיקות, מי אנוכי הקטן שאאמין לאמינות התיארוך של ממצאי מערות הכרמל.

מנהל הפורום
1000+

יוסי

השאלות והתהיות שהעלתי קביעת התיאריך אינן מתייחסות דווקא לבדיקת פחמן 14

והשאלות אינן שלי אלא של מדענים החולקים על אמיתות בדיקות התיארוך

אין לי בעיה לבקר במערות הכרמל ואולי אעשה זאת כשאמצא את הזמן המתאים, אבל זה אינו מעלה או מוריד עבורי, בצפיה של שלדים ועצמות וממצאים אחרים המצויים שם, עדיין לא ישכנעו אותי בגיל הממצאים, כאשר יש אנשי מדע אחרים המפקפקים ובצדק באמינות שיטות התיארוך.

אם מצאו אגרטל משובץ בדמויות ופרחים בתוך אבן שלפי בדיקות התיארוך הממצא הוא בן 600 מליון שנה, או חפץ שחרוטים בו ציורים אנושיים מלפני 360 מליון שנה, וסיר מתכת מלפני 312 מליון שנה ועוד, כך הראו הבדיקות, מי אנוכי הקטן שאאמין לאמינות התיארוך של ממצאי מערות הכרמל.

אתה צודק, בעיקרון, שקביעת גיל של ממצאים מועדת לטעויות.

אבל לא כשבאים לדבר על ולבדוק שתי גרסאות מאד מאד שונות בהרכת הזמן - כמו למשל גיל כדור הארץ ע"פ גירסת המדענים שזה כמה מיליארדי שנה, אל מול גרסת המאמינים הדתיים\חרדים שזה פחות מ 6000 שנה.

ה' ירחם...

אריאלה שלום

צריך להבין, אחד המאפיינים את הדתות המונותאיסטיות הוא הצד ההיסטורי שנשען על סיפורי הבריאה.

מכאן קביעתך לשתי גרסאות בנוגע ל"גיל" כדור הארץ, המדעית והדתית. 

וגם לאבולוציה של האדם.

העניין הוא שהחשיבות של הדתות הוא לא בהיסטוריות שלהן.

דתות מתעסקות בערכים שעליהם בנויה כל התרבות שלנו.

אין שום נוסחה מדעית שיכולה לקבוע מהו טוב ומהו רע? איך צריך אדם להתנהג כלפי משפחתו ועמו.

אין שום נוסחה מדעית שקובעת מהם זכויות אדם, מהי חרות או עבדות.

המדע יכול לקבוע מהיכן ומתי הגיעו בני אדם והתפשטו על פני כדור הארץ בבדיקות גנטיות שלא היו קיימות במעמד הר סיני.

אבל המדע אין לו מה לומר בקשר לערכים אותם מביאות הדתות השונות בכל התרבויות.

וזו הטענה המרכזית שלי שאין סתירה בין ממצאי המדע לדתות.

יוסי

הבעיה עם התפיסה של אבולוציה מוכרת לכולנו מתקופת השואה!

היטלר כידוע היה מאמין גדול בתורת האבולוציה.. ולכן החליט שכדי להביא את העולם לגאולה - צריך להשמיד את כל הזנים הלא מפותחים שיש באנושות וכך להעצים את הגזר "הארי הטהור" שהוא, לתפיסתו, הגזע העליון.

התורה לא שוללת את עניין האבולוציה, להיפך, היא מכניסה בו את מידת האמת ומחברת אותו לתפיסה אנושית שיכולה להצמיח תיקון עולם במקום קילקול עולם.. לדוגמא: לפי התורה העולם קיים 5775 שנים, אבל המדע אומר שהוא קיים מליוני שנים. לפי מה המדע הגיע למסקנה שלו? לפי חומרים שעברו תהליך של התכלות ולפי חישוב מתמטי של הזמן שהיה לוקח לאותו חומר להתכלות ולהגיע למצב שבו הוא נמצא ונחקר.. אבל מי אמר שהתנאים הכימיים שגורמים להתכלות הם אותם תנאים כפי שהיו לפני 4000 שנה? אולי פעם ירד גשם של חומצה (סיפור המבול) וזה מה שגרם לחומרים כיום להיראות כאילו הם מתכלים כבר מליוני שנים? המדע פועל על פי השערות שתקפות לחישובים בני זמננו. התורה פועלת על פי מידת האמת! על פי דרך שכל אדם, גם ילד קטן, יכול לתפוס בה ולהביא ממנה צמיחה לתיקון ושיפור. לדוגמא: המילה עולם מגיעה מלשון "נעלם", וזה שהעולם קיים על פי התורה 5775 שנים יכול גם להיות שרק לפני 5775 שנים התחיל האדם לחקור את מה שנעלם בעולמו.. וכך הוא קיבל את המעמד של "אדם" מלשון - "אדמה לעליון" - יצור גשמי וחי שדומה במכלול שלו לבורא. בקיצור - התורה שלנו מדהימה ובעלת עומק אינסופי.. אם רק באים ללמוד בה מתוך רצון לדעת ולא מתוך רצון לשלול ולהתנגד.

לדוגמא: אחת המצוות ששמרה על עם ישראל לאורך כל הדורות היא מצוות ברית המילה. כמובן שכיום המון עמים מקיימים ברית מילה, גם אם לא כטקס דתי וכמצווה מהתורה, אך אצלנו ביהדות זה לא סתם טקס. יש לזה משמעות עמוקה ואינסופית! אבל - אנשים שמגדירים את עצמם כ"לא מאמינים" (הם הרי מאמינים שאין.. פשוט בוחרים להאמין בשלילה ולא בחיוב) מיד קופצים נגד מצוות ברית מילה רק בגלל שהיא כתובה בתורה ויש להם התנגדות לתורה, שנובעת מהתנגדות לעצמם! אם הם היו מקבלים את עצמם ואת המכלול שמתקיים בהם כבני אדם, הם היו גם חוקרים ומקבלים את מצוות ברית המילה כחלק חשוב וקריטי בזהות שלהם הגשמית כעם, והרוחנית כבני אדם שרוצים להגיע למקום מתוקן יותר. מוזמנים לקרוא דיון שנתקלתי בו בנושא הזה של מצוות ברית מילה, וחלק מהתגובות שם בהחלט מעוררות בחילה קשה. לא להאמין שאלו יהודים שכותבים, אבל כבר ידוע לכולנו ש - "הכי חשוך לפני עלות השחר" והחושך שלהם נובע מזה שאנחנו קרובים מאוד לגאולה ולבואו של משיח צדקנו.

לדיון בנושא ברית מילה - דיון בנושא ברית מילה

כמה הערות

תורת האבולוציה היא תאוריה מדעית הולכת ומתפתחת המסכמת את הבנתם של חוקרי הביולוגיה בתהליכי האבולוציה הביולוגית. תורת האבולוציה מקובלת כיום על ידי רובם המכריע של הביולוגים והיא כוללת בבסיסה ידע בדבר מנגנוני הורשה וגנטיקה, את תורתו של צ'ארלס דרווין אודות אבולוציה דרך ברירה טבעית וכן התפתחויות מאוחרות יותר כגון הסינתזה המודרנית.

לפי המדענים כדור הארץ קיים קרוב לארבע מיליארד שנים.

היקום נוצר לפני כ14 מיליארד שנים.

החשיבות של סיפור הבריאה בתורה היא לא במידת הדיוק המדעי, מי שכתב את התורה לא היה מדען.

החשיבות של סיפור הבריאה הוא בהענקת שבוע העבודה בן שישה ימים והשבת לתרבות האנושית.

אין שום צורך לפרשן את סיפורי התורה כדי לגשר על פער לממצאים של ימינו.

יוסי

אתה צודק, בעיקרון, שקביעת גיל של ממצאים מועדת לטעויות.

אבל לא כשבאים לדבר על ולבדוק שתי גרסאות מאד מאד שונות בהרכת הזמן - כמו למשל גיל כדור הארץ ע"פ גירסת המדענים שזה כמה מיליארדי שנה, אל מול גרסת המאמינים הדתיים\חרדים שזה פחות מ 6000 שנה.

אריאלה האם ראית פעם משחק מחשב? אני מניח שכן, בוודאי גם שיחקת משחקי מחשב, היום ישנם משחקי מחשב עם מציאות וירטואלית, עולם שלם שבו נראים אנשים ויצורים ממש אמיתיים, סביבה שאפשר לטייל בתוכה בתים עצים חיות וכל מיני יצורים, והכל נראה ממש כאילו שנפתח חלון פתוח למציאות אמיתית לעולם שלם עם סביבה בני אדם ויצורים חיים אחרים.

אני התקנתי משחק כזה אצלי במחשב, הגיע אלי חבר שלא מבין הרבה במחשבים, מעולם לא ישב באמת על יד מחשב אבל חוץ מזה הוא אדם חכם ומלומד, הופתע מאד לראות את משחק המחשב המעניין, נהנה לצפות בו וגם מעט לשחק, ואז הוא שאל אותי? יש פה דבר שאני לא מבין, כמה זמן המשחק הזה נמצא במחשב שלך? אמרתי לו בערך שעה, ממש לפני שהגעת התקנתי עם הדיסקים את המשחק אצלי על המחשב, ואז הוא אומר לי רק שעה? הרי זה לא יתכן, ואני שואל אותו מדוע? מה הבעיה?

ואז אומר לי חבר, אתה רואה במסך את כל האנשים והיצורים שמתרוצצים עכשיו פה?  אני למדתי באוניברסיטה ומבין עניין, אי אפשר לעבוד עלי, האם יש לך מושג כמה מליוני שנות אבולוציה צריך כדי שהיצורים שפועלים עכשיו במחשב שלך יתפתחו ויגיעו לרמה שהם נמצאים בה? ואתה מספר לי שכל זה הותקן במחשב רק לפני שעה? 

עניתי לו, אילו כל מה שאתה רואה עכשיו במסך היה מתרחש מעצמו במקרה אז אתה היית צודק, באמת צריך מליוני שנים עד שאולי זה יתפתח ויגיע לרמה שאתה רואה עכשיו, אבל למשחק המחשב הזה היה מתכנן ומתכנת שעבד ובנה וייצר את כל הבריות הללו, לאחר שעשה את כל זה אז בהחלט יתכן שהמשחק הותקן על המחשב רק לפני שעה.

אדם הראשון ביומו הראשון, האם היה תינוק שרק נולד עתה? או שהיה כאדם בוגר בן עשרים שנה עם שכל ושפה אם זה נכון שאותו אחד שנקרא אדם הראשון נוצר במקרה, אז הוא צריך הורים שקדמו לו, ועשרים שנה של גדילה והתפתחות כדי שיגיע למצב כפי שהוא מתואר בספר בראשית, וכן הלאה כל הצמחים והיצורים, אם הכל נוצר במקרה באמת צריך מליוני שנות אבולוציה כדי שיגיעו לרמה שהגיעו לעת המתוארת כששת ימי בראשית, אבל אם מאמינים שיש בורא ומתכנן לעולם, אז בדיוק כמו במציאות הוירטואלית של משחקי מחשב ניתן ליצור ולהתקין עולם שלם בזמן קצר, גם הבורא ברא יצר ותיכנן עולם שלם, אדם וחוה בני עשרים, צמחים יצורים ובריות כמו שהיו בני מליוני שנות אבולוציה.

כיום עם התפתחות הטכנולוגיה אפשר היום להבין הרבה מושגים המתוארים בתורה ובמקורות ובחז"ל,

אמרו חכמינו "דע מה למעלה ממך: עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים"

כיום יש מקומות בעולם המתועדים במצלמות כמו דובאי למשל, כל תנועה ברחוב או במלון או בכל מקום ציבורי מתועדת ומצולמת, יש מצלמות ומקרופונים בגודל מיקרוסקופי שיכולים להשתל בכל מקום מבלי שיבחינו בהם, מה זה "כל מעשיך בספר נכתבים" כיום טכנולוגית ניתן לתעד על מחשבים חיי אדם וכל תנועה שעושה מיום הוולדו ועד למותו, אפשר לראות באופן ברור ולשמוע במרחק אלפי קילומטרים מקצה העולם ועד קצהו מעשים של בני אדם ולתעד אותם.

אם יש בורא ומתכנן לעולם, כזה שנתן גם תבונה לבני האדם לפתח את כל הטכנולוגיה הזאת, אז לו בעצמו אין את כל הטכנולוגיה הזאת מפותחת ומשופרת אלפי מונים?

תחשבו על זה, מה שאנחנו רואים סביבנו בעולם הם התוצאות אבל לא את האופן בו נוצרו ונבראו, בדיוק כמו במציאות הוירטואלית במחשב, אדם מדורות קודמים, שלא מבין ולא מכיר מחשבים יהיה בטוח ומוכן להשבע שצריך מליוני שנים כדי להגיע למה שהוא רואה על מסך המחשב, זה לא המקום להאריך יותר, אבל למי שיש רצון אמת להבין ומעט שכל בקודקודו אפשר להראות ולהוכיח באופן ברור שבלתי אפשרי שהעולם כפי שהוא על כל החיים שבו נוצר "במקרה" ללא יישות גבוהה שמעלינו שתכננה ובראה את כל זאת.

מנהל הפורום
1000+

שלמה יוסי, יש בהחלט קשר ישיר בין אבולוציה ואתאיזם, מאמיני האבולוציה, ואני קורא להם מאמינים, מכיון שעד היום לא הצליחו אותם מאמיני האבולוציה להביא ראיה חותכת אחת לאישור תאוריית האבולוציה, כל הממצאים שפורסמו עד היום התבררו כמוטעים או זיופים, ולכן זה נותר בגדר "אמונה" כי מאמיני האבולוציה מחפשים נואשות לאשש את אותה תאורייה שתהווה "הוכחה" לאתאיזם, ולכן זו אמונה, "מאמינים" שמוצא האדם מהקוף, כדי לסתור את האמונה בבורא עולם הגורסת שהאדם נברא בפני עצמו ולא איזו חוליה בשרשרת המינים, "מאמינים" שכל היצורים החיים התפתחו במהלך מליארדי שנים מתא חי בודד, שנוצר "במקרה", כדי לסתור את האמונה בבורא שתכנן וברא את כל היצורים החיים.

המפתח לעולמו של ג'קו הוא במשפט המודגש. 

בפורום הסטוריה היה איזה טמבל אחד בשם מוסאייף שהתעקש שמעולם לא נמצאו מאובנים של דינוזאורים וכל מה שמוצג במוזיאונים זה זיופים, דגמים מפלסטיק שיוצרו בידי מדענים. מין תאוריית קונספירציה שכל המדענים הם שקרנים והם זוממים יחדיו כנגד הדת.

האנשים הללו, ג'קו, מוסאייף, יהודה ושאר הפאנאטים, חיים בהכחשה. הם מעדיפים להאמין שיהוה ברא את האדם, יצר מצלעו אישה וכל זאת לפני 6000 שנה, מאשר לראות במו עיניהם את מאובני הדנוזאורים.

נו שוויין, העולם מלא באהבלים. זה לא ממש מפריע למדע להתקדם.

אגב, אותו הטמבל מוסאייף טען (אין לי מושג למה) שהשמש סובבת את כדור-הארץ emo_01.png.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

ראה חבר...

זה שניתן לזייף ממצאים... זו עובדה, השאלה היא למה להאמין למדען שמחפש תהילה ולא לתלמוד לקבלה לתורה.

למה צריכים ללכת להעתק אם יש מקור ?

ואיך תוכיח שכדור הארץ מסתובב סביב השמש ולא ההיפך.  זאת ביקש ממך מני מאות פעמים לומר ולא יכולת לענות לו.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר