צום קל וגמר חתימה טובה לכולכם

יהי רצון שביום כיפור זה יחתמו גזירות טובות על עם ישראל.

מנהל הפורום
1000+

צום זה בריאות,אז שיהיה קל

אני נאמן לספר התורה ולכן אינני מוסיף ציווי שאין לו סימן וזכר בתורה ומציג אותו בשקר כתורה.

שיהיה לכולם בתיאבון

אמן.

אני נאמן לספר התורה ולכן אינני מוסיף ציווי שאין לו סימן וזכר בתורה ומציג אותו בשקר כתורה.

שיהיה לכולם בתיאבון

אמן.

מר הורוביץ אתה מכריז על עצמך שאתה נאמן לספר התורה, אך למעשה אתה בור ועם הארץ גדול ואינך יודע דברים פשוטים שכתובים בתורה, צום יום הכיפורים נכתב במפורש בתורה, ואכילה ביום הכיפורים היא עבירה חמורה עוון כרת.

"כי כל-הנפש אשר לא-תעונה, בעצם היום הזה--ונכרתה, מעמיה" 

גם שערב יום הכיפורים  היום, אבל אין משוא פנים כנגד אחד כמוך החוטא בחטא הגאווה הסרוחה, ואינך מוכן לשמוע לדעת , תלמידי חכמים וסבור שהנך יודע הכל עם דעתך הקלה והמזולזלת,  יום הכיפורים הוא יום מחילה וסליחה למי שמוכן לקבל על עצמו את הכללים של יום כיפור כפי שעם ישראל נהג בכל הדורות, אבל לא לגאוותן ומורד כמוך, חזור בך, כי אחרת רחמנות עליך ועל גורלך.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

אין בתורה סימן וזכר לצום...ספר התורה הוא ספר פילוסופיה עליונה ולא ספר דת ואינני נופל מכל תלמיד חכם אחר ההוגה בתורה.

אין בתורה סימן וזכר לצום...ספר התורה הוא ספר פילוסופיה עליונה ולא ספר דת ואינני נופל מכל תלמיד חכם אחר ההוגה בתורה.

על המילה העברית "תענית" שמעת?

או אולי תסביר לנו כיצד כבודו מקיים בצורה "פילוסופית" את צווי התורה לגבי יום כיפור  

"כי כל-הנפש אשר לא-תעונה, בעצם היום הזה--ונכרתה, מעמיה

פשוט רחמנות עליך, טוב אני חייב לסיים מכיון שהחג נכנס בעוד זמן קצר, ואני בניגוד אליך שומר על יום כיפור וחגי ישראל בפשטות ובלי "פילוסופיות" בדיוק כפי שעם ישראל שמר על חגי ישראל בכל הדורות.

חג שמח וגמר חתימה טובה לכולם.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

אדרבה ואדרבה ,ישבו כל חכמי העם וידונו ויהגו מה זה ועיניתם את נפשותיכם ויסכימו על מנהג.

צום לבטן גורם רק מחשבות על אוכל כל היום.

אדרבה ואדרבה ,ישבו כל חכמי העם וידונו ויהגו מה זה ועיניתם את נפשותיכם ויסכימו על מנהג.

צום לבטן גורם רק מחשבות על אוכל כל היום.

כבר ישבו כל חכמי העם ודנו, והמסקנות הלא הן כתובות בתלמוד ובספרי ההלכה היהודית.

אתה הלא סותר את עצמך, אתה מכריז כל הזמן שאינך מקבל את דעתם של החכמים אלא מסתמך רק על פרשנותך האישית לתורה, ולפתע אתה רוצה שחכמי העם יפרשו עבורך את הפסוקים, אז חכמי העם פירשו בפרוטרוט את הפסוקים והסיקו את המסקנה שהתורה התכוונה לצום כפשוטו, לא לאכול ולא לשתות, ואם בכל זאת אכלת ביום כיפור, אז עברת על חטא חמור של עוון כרת, דבר שאינו פשוט כלל.

כל חכמי העם,אחי...

הפילוסופים,ההוגים, החושבים...

ספר התורה הוא של כווווווווווווווולם.

נכון צבי התורה פתוחה לכל, ועל מנת לפסוק צריכים להגיע מנימום לידע של הרב עובדיה יוסף זצ"ל.

תאר לך שופט שלא למד משפטים, למד פה למד שם, והנה סוגיה באה לפניו האם ניתן לסמוך על פסיקתו.

בוא תתמודד עם סוגיה קטנה מעניין איך תפתור אותה.

שני אנשים הלכו בדרך, ישבו לאכול פרשו את המפה אחד הניח 2 לחמניות, אחד הניח 3 לחמניות.

והנה הלך עבר, ראה אותם התחנן שיתנו לו לאכול כי רעב הוא, והציע כי יפצה אותם.

מאחר וגמרו לאכול שלושתם, זרק להם 5 מטבעות זהובים והלך.

האיש שהיו ברשותו 3 לחמניות נטל 3 מטבעות, אולם חברו עצר בעדו, ואמר אין צדק שאתה תיקח 3 ואני 2.

כי הרי בסופו של דבר האורח נהנה מ 5 הלחמניות. והתכוון שנתחלק חצי בחצי.

מאחר ולא הגיעו לעמק השווה  פנו לבית משפט  שפסק....  

שני היהודים לא הבינו את פשר הפסיקה שקבע השופט, פנו לרבינו אברהם אבן עזרא הידוע בחריפותו.

האבן עזרא אישר את הפסיקה של השופט וגם הסביר להם למה הוא פסק כך.

השאלה אליך מר הורוביץ היא מה פסק השופט/אבן עזרא.

גמר חתימה טובה לכולם

ליהודה, אני חושב שחבל לבזבז את הזמן בוויכוח עם הנ"ל, לאור ההודעה האחרונה שלו (כל חכמי העם,אחי...הפילוסופים,ההוגים, החושבים...ספר התורה הוא של כווווווווווווווולם.) כאילו שמדובר באיזה חבר שלו, הבנתי שצבי הורוביץ פועל מתוך רפיון שכל ולא מתוך איזו פילוסופיה, וחבל לבזבז את הזמן בוויכוחים עם טיפש. 

טומטו אתה צודק,

אבל מידי פעם אני מניח מראה לפניו, כך שבינו לבין עצמו בטוח הוא מהרהר בשטויות שהוא כותב.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר