02.12.12 | 07:23
סוד קיומו של הבורא

מה שמובן והגיוני הוא שיש בורא ראשון בעולם שאם לא אזי גם הוא ניברא.

הבעיה שלי היא בכל זאת איך נוצר הבורא הראשון, הלוא צריך להיות הסבר כלשהו.

יש למישהו מושג?

02.12.12 | 08:54

בוקר טוב יוסי

ברוך בואך לעולם המיסתורין, כבר דשנו בזאת זמן רב, קרא תגובות קודמות.

בקצרה !   אם היה לך פטנט שהמצאת, האם הייתה מפרסם אותו לכל ????

הבורא נתן לך חכמה מוגבלת, כמו שכתוב בבראשית, והיה כמונו יודע טוב ורע,

כלומר כאשר אדם הראשון אכל מעץ הדעת, ונפקחו עיניו, ה' גירש אותו מגן עדן שמא יאכל מעץ החיים, ולעולם לא ימות ויתחיל לערער על קיומו של הבורא, לכן גורש מגן עדן, לכן קצב את שנותיו ל - 120 שנה, לכן נתן לו לעבוד כדי לאכול, כדי שלא ישאר לו זמן להתעסק עם מה שאסור, וכן שישב וילמד תורה, כדי להבין טוב את הבריאה.

רק מי שמילא את כריסו, במשנה בגמרא, ושאר הספרים, יכול לתחיל ללמוד קבלה וגם להבין את סוד הבריאה, שחלק ממנה בספר היצירה, או במעשה המרכבה

שבוע טוב 

02.12.12 | 10:51

יש פתרון לוגי פשוט יותר: היקום היה קיים מאז ומתמיד. ומאחר שאין בריאה אין גם בורא עולם.

02.12.12 | 20:33

אכן היקום היה קיים מאז ומעולם, והוא נברא ע"י הבורא. שהרי חוק פיסיקלי אין יש מאין.

העולם שלנו קיים רק כ - 6000  שנים, אולם קדמו לו עולמות קודמים שחרבו.

גיל היקום מוערך ב כ- 14 מיליארד שנים,  אולם הוא מתקיים בשמיטות כלומר כל 7000 שנים הוא נברא מחדש,

אכן כל הסימנים  מראים ומובילים לכך שאנו דוהרים, ברכבת מהירה להתרסקות.

03.12.12 | 00:58

"אכן היקום היה קיים מאז ומעולם, והוא נברא ע"י הבורא. שהרי חוק פיסיקלי אין יש מאין."

כל כך הרבה בלבול במשפט אחד: אם היקום קיים ואז ומתמיד, אזי הוא לא נברא ואין צורך בבורא.

לגבי חוקי הפיזיקה, האדון המבולבל רומז (אולי) לגבי חוק שימור האנרגיה (אין דבר כזה חוק שמור החומר - אפשר ליצור מליוני זוגות של אלקטרונים ופוזיטרונים מזוג בודד אחד). ובגלל חוק שימור האנרגיה נובע שהיקום לא נוצר במפץ הגדול, אלא התקיים לפני המפץ.

וכאמור: דבר שקיים מאז ומתמיד לא צריך בורא.

11.12.12 | 06:47

אני מודה לשניכם על תגובתכם אך לדעתי זוהי אקסיומה כיוון שמצד אחד חוק פיסיקה מבוסס מאוד אומר אין יש מאין, ומצד שני עובדה היא שעולמנו קיים ואין מערער על כך ולא יכול אף אחד בכל העולם כולו לערער על כך. כיוון שכך הוא המצב אני חושש שעלינו להסתפק בהשערות בלבד ( וכאלה ישנם הרבה מאוד ). מצד שני זה מאוד מעניין לשמוע דעות שונות על נקודה השנויה במחלוקת, דעות מענינות אומנם אך לדעתי עדיין לא שופחות אור על סוגיה זו. אם מישהו חושב שהוא יכול להאיר את עינינו בנקודה מיסתורית זאת, אני אישית אשמח מאוד לקרוא .   שיהיה לכולכם ערב טוב.

11.12.12 | 09:13

חג אורים שמח יוסי

הדרך היחידה שלך להיות קרוב לאמת ולא להשערות,

זה לגשת למקורות היהודיים, שהם היחידים בעולם שמתעסקים בשאלות מסוג אלו.

לדוגמא, תנסה לקרוא ואולי גם להבין את הספר רזיאל המלאך,

וכן את ספר היצירה, שהיום ניתן למוצאו בכל חנות ספרים, כמו בסטימצקי,

לאחר מכן אם תגיע עד שם, אז אולי תוכל לנסות את ספר מעשה מרכבה,

הייתי ממליץ קודם כל תקרא את המבוא לזוהר, ולאחר מכן את הפירוש על הזוהר,  זה נושא כבד מאד,

אולם הוא יתן לך כווני חשיבה חדשים ,

בהצלחה.

11.12.12 | 12:02

מה שמובן והגיוני הוא שיש בורא ראשון בעולם שאם לא אזי גם הוא ניברא.

הבעיה שלי היא בכל זאת איך נוצר הבורא הראשון, הלוא צריך להיות הסבר כלשהו.

יש למישהו מושג?

אם הינך מעוניין בתשובה רוחנית, אתה מוזמן לקרוא בתורה, בקוראן בברית החדשה, כתבי בודהא, כתבי דת השינטו ולבחור מה שנראה לך.

אם הינך מעוניין לדעת מה הפיזיקה פוסקת הינה המאמר הרלוונטי

http://www.cyberastronomo.org/LinkClick.aspx?fileticket=dvNBo3WeWIM%3D&tabid=78&mid=432

תמצית המאמר הוא שעל פי תורת-המיתרים, לפני המפץ הגדול היקום התקיים בצורה שונה - יקום עשרה מימדי שטוח. היקום הזה היה קיים מאז ומתמיד ולא היה צריך לברוא אותו. ומכיוון שהיקום מעולם לא נברא, אין צורך בבורא עולם.

זוהי התורה המדעית. 

כעת עליך לבחור האם אתה מעוניין במדע או באמונה.

11.12.12 | 21:12

חג אורים שמח יוסי

האיש העונה לך הוא פרימיטיבי ששרד מהקופים ומהנפצים,  בעוד אנו דנים במה שקרה אתמול, היום,

הוא ימשוך אותך 14 מיליארד שנים אחורה.

כי רק 2 נושאים הוא יודע, אבולוציה ומפצים, אז אם אתה מעוניין לשוב במנהרת הזמן 14 מיליארד שנים, אז מצאת לך פרטנר,

אולם אם מעניין אותך, מה קרה, ב 6000 שנים האחרונות, ומה קורה היום היהדות היא המקור הבלעדי והמדוייק ביותר להתעדכן,

קרא את אשר ניבאו הנביאים, ואת התגשמות נבואתיהם אחת לאחת.

12.12.12 | 13:01

בראשית ברא אלוקים את השמיים ואת הארץ .

בהמשך ברא את המאורות וכ"ו .

אבל הוא לא ברא את "היקום", וזה לא כתוב בשום מקום.

יתכן שהיקום היה כאן תמיד, ואלוהים קיים ביקום תמיד ...

12.12.12 | 21:45

כאמור לעיל העולם קיים מאז ומתמיד.

ככל הידוע מההיסטוריה הכתובה, התחיל הויכוח ביוון העתיקה בין אלה שהאמינו כי החומר קיים מאז ומתמיד לבין אלה שהאמינו כי לעולם הייתה התחלה.

אלוהים זה מושג שהומצא על ידי בני אדם שהאמינו כי העולם נברא, ואם כך צריך בורא.

אלוהים זה מושג ריק שאף אחד לא יודע מה עומד מאחוריו.

13.12.12 | 10:52

חג אורים שמח.

יש כלל ידוע, כאשר לא יודעים דבר על קיומו של ישות כלשהי, זה לא אומר שזה מושג ריק.

כאשר פרדיי המדען חזה לראשונה, את יצירת המתח המושרה הנוצר בסליל הנע בקרבת מגנט, הוא בטח לא חשב שזהו משהו ריק, רק בגלל שהוא לא ידע דבר על מתח חשמלי.

גם זרם חשמלי, אף אדם לא ראה אלקטרונים, אולם אם יגע במתח חשמלי, הוא לא יאמר כי שדים נמצאים בשקע החשמלי.

אמור מעתה, אני, איני יודע, מה היה, מי ברא , האם נברא.

אדם מכניס לפיו זבל (אוכל) , הולך לישון,   המכונה שלא תאמן, 

עובדת באופן אוטומטי, ומפרידה את אבות המזון, את המנירלים, הנוזלים, הויטמינים,  ומצליחה לקיים חיים, ללא התערבותו של האדם.

מספיק להתבונן בכך ולשאול, מי ברא כל זאת  ???

לכן העולם נברא נקודה.   מי ברא, מתי נברא, איך נברא,     אמור איני יודע.

ר' שמעון בר יוחאי לא חי עימנו , וגם תנאים גדולים ועצומים שהיו ואינם, השאירו לנו מעט מזער מהתשובות לשאלות הללו.

לכן כדי לדעת צריכים להיכנס למקורות וללמוד,    לא למדת לא ידעת !!!

13.12.12 | 12:51

אדם מכניס לפיו זבל (אוכל) , הולך לישון,   המכונה שלא תאמן, 

עובדת באופן אוטומטי, ומפרידה את אבות המזון, את המנירלים, הנוזלים, הויטמינים,  ומצליחה לקיים חיים, ללא התערבותו של האדם.

מספיק להתבונן בכך ולשאול, מי ברא כל זאת  ???

לכן העולם נברא נקודה.  

קצת צניעות. זה שאינך מבין, או לא רוצה להבין פיזיקה וביולוגיה לא מוכיח דבר. טפשותם או בורותם של אנשים מסוימים איננה הוכחה לקיומו של האלוהים. 

אם אני מצרף מאמר מדעי שמסביר מה קדם למפץ הגדול אבל אינך מסוגל להתמודד עם מה שכתוב בו, פשוט תודה בכך שקוסמולוגיה זה מדע שנשגב מבינתך.

רק לפני שנה ניתן פרס נובל בפיזיקה על גילוי הקבוע הקוסמולוגי, פרט חשוב במפץ הגדול

http://www.nobelprize.org/nobel_prizes/physics/laureates/2011/

אבל אתה בשלך, מסרב להבין את התורה המדעית וחושב שאתה יותר חכם מכל המדענים בעולם.

ובכן הקשב טוב: המפץ הגדול אינו תחילת הזמן. היקום התקיים לפני המפץ הגדול. הוא מעולם לא נברא. תפנים זאת.

ומאחר ואין בריאה, אין בורא.

13.12.12 | 13:38

אם היקום היה קיים לפני המפץ לשיטתך, אז איך הוא נוצר מי יצר אותו ???

תן מקור אחד שיכול להסביר, את תחילתו של היקום .

אני לפחות מביא לך מקורות , שמנסים להתמודד עם אכסיומות אלו,

ואתה מסרב, לעזוב את החשבונות והתיאוריות, ולגשת ולבחון את אשר כתבו חכמינו.

לאחר שתקרא תלמד ותבין, ובידיך יהיו תוצאות מחקר מכל המקורות, רק אז תוכל להציג עובדות.

13.12.12 | 14:13

אם היקום היה קיים לפני המפץ לשיטתך, אז איך הוא נוצר מי יצר אותו ???

בפעם האלף: לא צריך לברוא מה שקיים מאז ומתמיד. 

בפעם האלף: תקרא את המאמר ותנסה להבין

http://www.cyberastronomo.org/LinkClick.aspx?fileticket=dvNBo3WeWIM%3D&tabid=78&mid=432

עבור לעמוד
1, 2, 3
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר