חרדי נעצר בספרד על סמים ומתלונן שאין אוכל כשר!

סיפור משעשע במקצת: נעצר אברך צעיר מצפת בזמן שהותו בספרד ובמזוודתו 4 קילוגרם סמים מסוג קוקואין! לטענתו קיבל אותם מספרדי אחד שביקש להעביר חבילה קטנה לישראל. למרות שבדק אותה, לא מצא שם סמים, אבל הבלשים שעצרו אותו דווקא כן! בכל מקרה, מה שמשעשע זה לא המעצר שלו אלא העובדה שלטענתו לא נותנים לו אוכל כשר במעצר ולא מאפשרים לו להתפלל בזמן ולהניח תפילין. האם לדעתכם, מדינה זרה שעוצרת אדם דתי מכל דת שהי, אמור וחייב לאפשר לו את כל התנאים על פי תורתו? האם בבית המעצר בספרד (במקרה זה) חייבים לספק לו אוכל כשר?

באמת לא בטוח שהוא אשם.

אלה שמכירים את אותו אדם טוענים שמדובר באדם מקהילת חב"ד בצפת, צנוע וישר שרחוק כמזרח ממערב מדברים מהסוג הזה הסמים נמצאו בדופן כפולה של המזוודה שלקח עבור מישהו מארגנטינה שביקש ממנו "טובה" להעביר את המזודה עם חפצים אישיים עבור מישהו ששכח אותה, לא היה לו נעים לסרב, מכיון שאותו אדם הוא תורם גדול למוסדות חב"ד בעיר צפת. הטעות היחידה שהוא עשה, שהוא עבר על הוראת הרבנים שאוסרים לעשות טובות ולהעביר חבילות או מזוודות, עבור מישהו אחר לא משנה מי, בדיוק בגלל דברים כאלה. הסיפור הזה בכלל לא מצחיק ולא משעשע.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

גם אני מאשר את דבריו של טומטו, מדובר באדם שרחוק מאד מדברים מסוג זה

אותו אדם נפל בפח של מישהו שניצל את תמימותו, הסיפור בכלל לא מצחיק. האנשים כבר צריכים ללמוד סוף סוף את הלקח, שלא לעשות "טובות" ולא להעביר בטיסה חבילות או חפצים עבור מישהו אחר, לא משנה מי.
מנהל הפורום
1000+

בוודאי שהוא לא אשם. כרגיל, היהודים ושחקני הכדורגל אשמים !

אותו אדם נפל בפח של מישהו שניצל את תמימותו, הסיפור בכלל לא מצחיק. האנשים כבר צריכים ללמוד סוף סוף את הלקח, שלא לעשות "טובות" ולא להעביר בטיסה חבילות או חפצים עבור מישהו אחר, לא משנה מי.

אני מת להאמין שהוא "בדק" את תוכן המזוודה, אבל התבונה הטהורה לא מרשה לי.

אני דורש ממך להתחיל ולהתמתן בהודעותיך פה בפורום

הפורום הזה מיועד לדיונים בין חילונים לדתיים, ולא לזירת השמצות והשלכת בוץ. אני מתייחס לכלל הודעותיך ולא רק להודעה זו. לצערי רוב הפעילות שלך בפורום היא שלילית, הסתות והפצת שנאה, אני דורש ממך להתחיל לנהל דיונים בצורה מתורבתת, ואם באמת אינך מסוגל, אני מבקש ממך כרגע יפה שתחפש מקום אחר, ויש בידי גם את האמצעים לאכוף זאת. להודיעך אני עוקב מקרוב אחר הודעותיך, ומצפה לראות שינוי.
מנהל הפורום
1000+

לא תמצא בדבריי ביטוי מעליב. אם מישהו נפגע זה בגלל חוסר יכולת להגיב לעניין.

מעניין מדוע אינך עוקב אחרי הודעותיו של טומטו

אנחנו לא חייבים להאמין לך

בוודאי שהוא לא אשם. כרגיל, היהודים ושחקני הכדורגל אשמים !

ומה עם הכלל שכל אחד בחזקת זכאי עד שתוכח אשמתו?

כנראה שכאשר מדובר באדם חובש כיפה אז הכלל הזה לא תקף אצלך. ואני גם מבין אותך, מדוע שתתני לטרף להשמט מתחת ידך, כבר יש לך משהו שאת יכולה להשמיץ בו דתיים, אז לא תתני לטרף להשמט כל כך מהר. נחיה ונראה, ואני מקוה שלדאבונך, הוא ימצא זכאי.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

חרדי נעצר בספרד על סמים ומתלונן שאין אוכל כשר!

סיפור משעשע במקצת: נעצר אברך צעיר מצפת בזמן שהותו בספרד ובמזוודתו 4 קילוגרם סמים מסוג קוקואין! לטענתו קיבל אותם מספרדי אחד שביקש להעביר חבילה קטנה לישראל. למרות שבדק אותה, לא מצא שם סמים, אבל הבלשים שעצרו אותו דווקא כן! בכל מקרה, מה שמשעשע זה לא המעצר שלו אלא העובדה שלטענתו לא נותנים לו אוכל כשר במעצר ולא מאפשרים לו להתפלל בזמן ולהניח תפילין. האם לדעתכם, מדינה זרה שעוצרת אדם דתי מכל דת שהי, אמור וחייב לאפשר לו את כל התנאים על פי תורתו? האם בבית המעצר בספרד (במקרה זה) חייבים לספק לו אוכל כשר?

לגנב כזה,למבריח כזה לסוחר כזה,לא מגיע אלא עונש

מעניין מדוע אינך עוקב אחרי הודעותיו של טומטו

שלום שלום רחל

בזמנו , הפנת תשומת לב לפסק הלכה של הרמב"ם הדן בהוצאה להורג של ילדה נוכריה שנאנסה על עדי יהודי . את זוכרת את הפרטים ? היכון מופיע ובאיזה הקשר ? בתוגה מראש Vיעקב
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר