" השואה זה דבר חשוב " אבל קחו כמה אנקדוטות למחשבה על זה

1 - קודם כל לעמוד בצפירה ולעמוד דום על המתים זה מינהג של גויים . 2 - לא נוהגים לקיים ימי אבלות בחודש ניסן וימי ספירת העומר . 3 - מנציחי השואה לא לוקחים בחשבון ש-נהאצים היו גם בצפון אפריקה וגם הרגו " יהודים ספרדים " ולא רק אשכנזים 4 - אנטישמיות תמיד הייתה מאז שניתנה תורה בהר סיני וירדה שינאה לעולם . 5 - נקודה נוספת שרציתי להדגיש ברשותכם זה : ש- אחרי השואה הנאצית נוראה של היטלר בשנות ה- 40' , היתקיימה שואה נוספת ברוסיה בשנות ה- 50 ' תחת שילטון סטאלין שבה נירצחו 2 מיליון אנשים חפים מפשע " כולל יהודים " שנישלחו למחנות עבודה ברחבי סיביר .

הנה כמה נקודות מחשה בשבילך

1) זה מנהג מכובד ולא רק של גויים. קשה לך לעמוד דקה בשקט ולכבד את כל קורבנות השואה, בני עמך שלך בעוד שאתה וחבריך דורשים ומונעים מהיבור לאכול מוצרי חיטה לשבוע! אתה לא חושב שזו חוצפה וצביעות ממדרגה ראשונה?! 2) נוהג נקבע .. לפי מה שנוהגים וכבר שנים יש נוהג לכבד את קורבנות השואה באותו יום כל שנה. 3) שטות מוחלטת! לא רק שלוקחים בחשבון אלא יש אגפים שמוקדשים לנושא. זה שאתה לא מודע להם לא אומר שאחרים לא מודעים. 4) אנטישמיות זו המצאה מודרנית של המאה ה-20. אנטישמיות היא סלידה/שנאה גזענית כנגד עמים ממוצא שמי שזה כול את העם העברי והעמים הערבים. שנאת יהודים קיימת כמעט 2000 שנים מינוס 200 שנים בערך. 5) זוועות נעשים לצערינו גם היום. אבל יש הבדל בין רצח (גם רצח המוני) לבין רצח עם!

אם היית יותר נכון אז היית מבין שלא נוהגים במינהגי אבלות בחודש ניסן ובמיוחד בימי " ספירת העומר "

אבל מה לעשות שאתה כמו רוב הישראלים קודם מתקיף ואחר כך שואל שאלות . ודבר שני - כתוב " לא תעמוד על דם רעיך " אז בימקום להגיד שאני לא עומד בצפירה , אני מעדיף לעמוד ולקרוא פרקי תהילים לעילוי נשמתם של כל היהודים שנירצחו כולל חיילי צה"ל .

1 - קודם כל לעמוד בצפירה ולעמוד דום על המתים זה מינהג של גויים . 2 - לא נוהגים לקיים ימי אבלות בחודש ניסן וימי ספירת העומר . 3 - מנציחי השואה לא לוקחים בחשבון ש-נהאצים היו גם בצפון אפריקה וגם הרגו " יהודים ספרדים " ולא רק אשכנזים 4 - אנטישמיות תמיד הייתה מאז שניתנה תורה בהר סיני וירדה שינאה לעולם . 5 - נקודה נוספת שרציתי להדגיש ברשותכם זה : ש- אחרי השואה הנאצית נוראה של היטלר בשנות ה- 40' , היתקיימה שואה נוספת ברוסיה בשנות ה- 50 ' תחת שילטון סטאלין שבה נירצחו 2 מיליון אנשים חפים מפשע " כולל יהודים " שנישלחו למחנות עבודה ברחבי סיביר .

שחר

אתה יצור מגעיל ושפל צריך להיתבייש בך, 6 מיליון חפים מפשע נרצחו רק ביגלל שהיו יהודים . מה כל כך קשה לעמוד דקה בצפירה ! .

אם היית יותר נכון אז היית מבין שלא נוהגים במינהגי אבלות בחודש ניסן ובמיוחד בימי " ספירת העומר "

אבל מה לעשות שאתה כמו רוב הישראלים קודם מתקיף ואחר כך שואל שאלות . ודבר שני - כתוב " לא תעמוד על דם רעיך " אז בימקום להגיד שאני לא עומד בצפירה , אני מעדיף לעמוד ולקרוא פרקי תהילים לעילוי נשמתם של כל היהודים שנירצחו כולל חיילי צה"ל .

נשמע כמו אוסף של תירוצים.

אני גם דתיה, ואני פשוט לא מבינה את הטיעונים שלך: יום השואה ויום הזיכרון אינם ימי אבל, אלא ימי הנצחה. גם מנהגיהם (עמידת דקה דומיה, טקסים שכוללים מוזיקה) אינם מנהגי אבלות, כי אם דרכים להנציח. מנהגי האבלות, נוהגים ביום הקדיש הכללי. נהפוך הוא - לו היו מכריזים על יום השואה כיום אבל ונוהגים בהם כימי אבל - אז היתה אמורה אולי להיות בעיה. ומצד שני אתה אומר שהעמידה היא מנהג גויים. גם זו התממות: אינך לוחץ יד לאדם שמוצג בפניך? אינך קם מפני אדם נכבד שנכנס לחדר? - אלו הם מנהגי גויים מובהקים. אבל אין להם קשר לדת, ולכן הפכו לנוהג גם אצל יהודים אדוקים. כל הסיפור של לא עומדים כי מנהג גויים פשוט מופרך. כשנוח לך אין לי ספק שאתה נוהג הרבה מנהגי גויים. אני חושבת שיש מידה גדולה של עזות, להמנע מעמידה במקום פומבי בצפירה (במקום פרטי תעשה מה שאתה רוצה). זו מעין הצהרה מתריסה. קח בחשבון שאנשים אחרים אינם יודעים שאתה אומר תהילים. עבורם אתה פוגע ברגשותיהם ורומס רגע מאוד טעון בשבילם. לצערי מקור אותה אמירה מתריסה ופוגענית, היא בצורך של ציבורים מסויימים להראות שהם מובדלים מהמדינה הציונית (לא שמפריע להם לקבל ממנה תקציבים). לצערי הרב בשנים האחרונות נתפסו לאיוולת הזו גם יהודים שמגדירים עצמם ציוניים.

מנהג הגויים

האם מישהו יודע על עוד מדינה אחת בעולם חוץ ממדינת היהודים בה משמיעים צפירה לזכר נרצחים או נופלים? מה רע במנהג הגויים, גזענים קטנים ועלובים, רק את הכסף של הגויים מותר לקחת?

לא קשור בכלל לאנטי ציוני אבל כניראה שאת " דתי לפי דעתי "

אני מכיר הרבה דתיים שהם אומרים על עצמם שהם " דתיים " והם בסך הכל " חילונים עם כיפה "

מנהג הגויים

האם מישהו יודע על עוד מדינה אחת בעולם חוץ ממדינת היהודים בה משמיעים צפירה לזכר נרצחים או נופלים? מה רע במנהג הגויים, גזענים קטנים ועלובים, רק את הכסף של הגויים מותר לקחת?

זה לא הקטע של ההנצחה שעליו אני מדבר אלא על " הצפירה " שזה דבר אסור

ואם כבר יום זיכרון אז היו יכולים לעשות את זה בחודש אחר , וגם לעשות את זה שזה יהיה " יום לזכר קורבנות האנטישמיות בכל העולם " ולא רק לאשכנזים שנרצחו בשואה . בדיוק כמו שהפכו את יום הזיכרון לחללי צה"ל , שהוא יהיה גם " יום לזכר קורבנות הטרור "

מספר קורבנותיו של סטלין מוערך להרבה יותר משני מיליון. אין כל קשר בין זה לשואה.

היחס של האורתודוקסים לאופן בו נהוגים טכסי הזיכרון בישראל מקורו בייסורי המצפון שלהם בגלל שנאתם לציונות, לציונים, והתנגדותם העיקשת לעליה, אפילו בשנה האחרונה לפני השואה, 1939, המועד האחרון בו אפשר היה למלט נפש. הם לא יכולים לסלוח לעצמם, בדין.

זה לא הקטע של ההנצחה שעליו אני מדבר אלא על " הצפירה " שזה דבר אסור

ואם כבר יום זיכרון אז היו יכולים לעשות את זה בחודש אחר , וגם לעשות את זה שזה יהיה " יום לזכר קורבנות האנטישמיות בכל העולם " ולא רק לאשכנזים שנרצחו בשואה . בדיוק כמו שהפכו את יום הזיכרון לחללי צה"ל , שהוא יהיה גם " יום לזכר קורבנות הטרור "

מי אמר שזה אסור ? זה שלפני השואה אסר על תלמידיו לעלות ?

זה מה שאני מנסה להגיד יום השואה יכול להיות " יום זיכרון לכל היהודים שנירצחו בעולם !!! " ולא רק השואה

הבעיה של הדתיים זה לא הזיכרון עם השואה ( שהם גם ככה אומרים כל יום " קדיש " על כל המתים שהם מתו ) הבעיה זה עם הדרך שבה בחרה המדינה להנציח את זה .

שחר

אתה יצור מגעיל ושפל צריך להיתבייש בך, 6 מיליון חפים מפשע נרצחו רק ביגלל שהיו יהודים . מה כל כך קשה לעמוד דקה בצפירה ! .

דפוקה על כל הראש ש-אלוהים יסלח לך ותהיי בריאה בהצלחה

זה מה שאני מנסה להגיד יום השואה יכול להיות " יום זיכרון לכל היהודים שנירצחו בעולם !!! " ולא רק השואה

הבעיה של הדתיים זה לא הזיכרון עם השואה ( שהם גם ככה אומרים כל יום " קדיש " על כל המתים שהם מתו ) הבעיה זה עם הדרך שבה בחרה המדינה להנציח את זה .

לעשות אנדרטה קטנה זה לא מספיק

כל כך הרבה מנציחים את השואה , למה שלא ינציחו את כל היהודים שנהרגו בעולם ? ..........

לא קשור בכלל לאנטי ציוני אבל כניראה שאת " דתי לפי דעתי "

אני מכיר הרבה דתיים שהם אומרים על עצמם שהם " דתיים " והם בסך הכל " חילונים עם כיפה "

תובעת את עלבוני - ודורשת הוכחה!

קבל עם ועדה הכרזתה עלי שאני חילונית עם כיפה (עם כיסוי ראש במקרה שלי...) מאחר והלבנת פנים ברבים ולשון הרע הינם איסורי תורה חמורים ביותר - אני מבקשת שתוכיח את דבריך! האם העובדה שלדעתי אין איסור בימי הנצחה ובעמידת דום כמנהג המקום הופכת אולי ל"דתיה לפי דעתי" או ל"לא דתיה לפי דעתך?..." האם הרב לאו? הרב מרדכי? הרב שרלו? הרב ליאור? - כל אלו שמשתתפים בטקסי זיכרון או לפחות אינם רואים בכך פסול - האם גם הם דתיים רק לפי דעתם? אנא הוכח - ממשהו מדברי בהודעה אליך - שאינני שומרת מצוות. מנין לך הסמכות לפסוק מיהו יהודי ומיהו דתי ומיהו חילוני עם כיפה ? האם יש לך הסמכה רבנית? - אנא הוכח זאת! קל מאוד להסתתר מאחורי מקלדת ואנונימיות אינטרנטית. הבא הוכחה מתוך דבריך - איפה כתוב שמי שמאמין שאין פסול בעמידה בצפירה - אינו אדם דתי! (מקור הלכתי בבקשה! לא פשקווילים ושאר דברי בלע!). אם אינך מוכיח זאת - התנצל! דע לך - אין לי כוונה לסלוח על אמירה כאילו אינני דתיה. אני רואה בחומרה רבה את התופעה המתפשטת שאפשר לנגח מישהו על ידי ערעור על מידת יראת השמיים שלו - כשעושים זאת בעילום שם באינטרנט. האינטרנט כבר משמש היום לניגוח רבנים מסוימים והוקעת שמם ברבים, בעילום שם כמובן! ואמור לי: האם זה שאתה דתי "לפי דעתך" נתן לך את הזכות לחלל שם שמים בפרהסיה?

הכרזתה=הכרזת

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר