האמיתיות מול המוסר בתורה

התורה מקודשת על היהדות הנצרות והאיסלם, זו עובדה ולא בגדר הערכה. אין טעם לדון באמיתות הנתונים המופיעים בסיפורי התורה, כמו האם העולם נברא, והאם בשישה ימים ככתוב, גם לא באיזו מידה סיפורי התורה מוסרים נתונים ואירועים היסטוריים או מיתוסים ומעשיות. התורה כמסמך דתי צריכה להיבחן אל מול ערכים הומאניים המיוחסים לה על ידי המאמינים. חשיבותה של התורה בהיותה כתב קודש ראשון במעלה, של הדת היהודית ובעקבותיה גם של הנצרות והאיסלם, התורה היא ספר קודש המתאר את ההתגלות של האלוהים המצווה על העם הנבחר קרי היהודים קובץ של חוקים להתנהגות בין אדם לחברו ואלוהיו.

מעניין מאוד איך כל פעם שמישהו מביא "הוכחה" לנכונות התורה......

ומראים לו כי למעשה הוא לא הוכיח דבר אותו אחד נעלם לכמה ימים ואז חוזר שוב לפורום מבלי להתייחס לשגיאותו.

אמיתות התורה

כל אדם שיבדוק באמת ובלי הפרעות אגו או השפעות מעיתונאים יהודים-ישראלים- אנטישמים ומהחברה בה הוא חי ובעיקר בלי לחשוב מה נוח לו או לא נוח לו לקיים שכל זה אומר בפשטות הכנעת האגו מול בורא עולם מבין מיד שהתורה אמת ושהכל נכון כל הטענות נגד רק מחזקות את אמיתות התורה וכל אחד יכול לבדוק אבל שיבדוק באמת! ולגבי הטענה המצחיקה והמלאה באופי ואנטיות של מי שכתב אותה שאם כבר אז יהודים קראו את הפפירוס ועיוותו אותו -לוקה בבעיה חמורה אולי אפילו מחלת נפש- " שלא משנה מהי המציאות ומהן העובדות אני בוחר במה שבא לי ועם גישה שמאלנית מתבוללת כזו אולי אשיג יותר כוסיות בכלל ובעיקר במוסד ההשכלה בו אני לומד. וגם לעצמי יותר כיף לי לחשוב ככה כי אז כשאין לי מישהי אני יכול לעשות בי..... בלי להרגיש אשם.." השם של המחלה עוד ארוך אבל נראה לי שאפסיק כאן. אני מאחל לאותם חולים וגם לנו המאמינים שכל אחד מאיתנו לוקה בחלק מהמחלה הזו ועובד על ריפוי שנזכה שהקב"ה יפתח לנו בשכל ובלב שנבין את הרמזים הפשוטים ונתקרב אליו כמה שיותר אמן!!!

אתה חולה נפש ואתה זקוק לזרה בדחיפות, מציע לך לבקש עזרה מהר ככל האפשר

א') יש לך חוסר ידע עצום אבל בחוצפתך וכנראה גם אולי בעקבות טיפשותך אתה מחליט לשלול כל דבר שסותר את מה ששרלטני הדת אמרו לך. חבל שאתה לא מיישםאת מה שאתה מטיף כי אילו היית חוקר ולומד ובודק את אשר סיפרו לך הית יודע עד כמה דברי הבל שרלטני הדת מילאו את ראשך. ב') זה שיש לך בעיה חריפה של אי שליטה על הלבידו שלך וכל דבר קטן גורם לך לאבד שליטה ולנהוג כמו חיה מיוחמת לא אומר שכל שאר בני האדם כך. יש לך בעיה ואתה צריך לטפל בה. אתה כדבר כמו אנס שמאשים את האישה שאנסת כי היא הכה עם שיער פזור - תה צריך להתבייש בעצמך. ג') פפירוס איפואר קדם לכתוב בתורה ולכן כותבי התורה כתבו בהשראתו ולא להיפך - רונולוגיה פשוטה! אדם לא יכול להיולד לפני סבא שלו אתה יודע. ד') כרגיל, כמו שאר חבריך הליצנים, גם אתה לא התייחסת לנושא הנדון וגם אתה לא הצגת שום הוכחה אלא סתם התלהמת וכתבת דברי שטות. מתי? הו מתי יהיה למחב"תים בגרוש קצת יושר וכבוד עצמי? מתי הם יתחילו לגבוץ את הטענות שלהם ולא רק לחזור כמו תוכי על הבלים ששמעו?
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר