אוי ואבוי אם זה יהיה ככה אחר כך זה יתן לגיטימציה לאנשים חילונים כמו " טומי לפיד " או " יוסי ביילין "

ברגע שתיתאפשר כאן תרבות ללא תורה הדבר הזה יתן זכות לאנשים חילונים ללכת נגד התורה

ברוכים הבאים

תגובה

איפה אמרו

מה זה הפרדת דת מהמדינה? ולמה זה צריך להפחיד?

אני מציע לא להתרגש יותר מדי, מכמה סיבות. סיבה ראשונה מדינת ישראל היא מדינה יחסית פרו מערבית ויחסית דמוקרטית, חוק תורה גם כך לא שולט בה. דבר נוסף הצעות רציניות לשינוי סטטוס קוו נכון להיום אין, לכן אין מה לדאוג. הפרדת דת מהמדינה זה דבר פורמלי לחלוטין, בפועל בארץ כבר מזמן מתרחשים תהליכים של עבריינות המונית על החוקים בעלי אופי דתי מה, לא ראית חנויות פתוחות בשבת? מה, לא ראית במרכז רוב הערים בארץ, וביניהן ערים די מכובדות ודתיות כמו פתח תקוה חנויות חזיר? לא ראית? אם תרצה אני יכול להגיד לך כתובת מדויקת של כמה חנויות כאלה. נכון אגד ודן לא מפעילות תחבורה בשבת, אבל זה לא אומר שחברות קטנות לא מפעילות מוניות שרות, רוצה להגיע מפתח תקוה לתל אביב? מה הבעיה? מפעלים כבר היום מעדיפים להעסיק פועלים חילוניים, אם אפשרות שיעבדו בשבת, נו ו...? האם זאת לא הפרדת דת מהמדינה? לחוקים על שמירת שבת, כשרות בחנויות יש ערך רק אז כשמישהו עוקף אותם ואם אף אחד לא שם עליהם, אז מה זה משנה יש חוק, אין חוק? ואני האמת צפיתי ליותר תושיה ומרץ מאלי ישי- שר התמ"ת בתחומים הללו, אלא מה? שום דבר לא משתנה. ועכשיו הנה דוגמא של כמה מדינות שבהן דת מופרדת מן המדינה, למשל אוסטרליה, בפרלמנט האוסטרלי כל בוקר מתחיל מן התפילה, בתי הספר הדתיים מקבלים מימון שווה עם בתי הספר החילוניים, למרות רצונם של כמה "חילונים" שם. ותראה מה קורה בארצות הברית, כאילו כן, מופת של הפרדת דת מהמדינה, אבל אף נאום משמעותי של אף נשיא ארצות הברית לא נגמר בלי פניות לרגשות הדתיים של אמריקאים, הזכרת האלוקים, או אפילו פסוקים מהתנ"ך. ומה כתוב על שטרי הדולרים שלהם? או בריטניה מדינה שכאילו כן חילונית, אבל יש בה השפעות מאוד חזקות לכנסיה אנגליקנית. בקיצור הלואי שישראלי ממוצע יכבד את דת אבותיו כמו שעושים היום תושבי רוב ארצות המערב עם הדתות שלהם, למרות שבכל המדינות הללו דת מופרדת מהמדינה. הפרדת דת מהמדינה זה לא אומר שמישהו יכול להפריד את נשמותינו מן התורה. לכן אני לא מפחד מכך, הרי גם כך קיימות חנויות חזיר בכל רחוב ופינה, ואם תהיה להן אפשרות לפעול חוקית אני לא רואה שזה יפגע בנו בצורה כל שהיא, להפך חסידי הפרדת דת מהמדינה יאבדו את התירוץ להאשים אותנו בכפיה דתית, והרשתות הגדולות בחיים לא ירצו לאבד את הלקוחות המסורתיים שקונים רק כשר, ולכן השוק החופשי יגן עלינו הרבה יותר טוב מאשר מגבלות חוקתיות כל שהן, במיוחד שהן כבר די הרבה זמן לא מתקיימות.

יצחק שישקין, למי אתה מנסה להסביר ובכמה מילים?

בכל הארצות הדמוקרטיות נהוגה הפרדה בין הדת והמדינה והדתות פורחות.

אף אחד לא חי עם אלוהים, בני אדם נמצאים רק בעולם הזה.

בהמות והאדם הם בעלי חיים.

מה הקשר למציאת ישובים מעורבים

לא כל כך הבנתי איך קשרתם בין מה שכתבתם לתחילתו וסופו של הפוסט?! נו שויין כמו שאומרים
מחפשים בית במחיר שפוי בקהילה איכותית וצומחת ?

בישוב הפסטוראלי אדורה, הממוקם רק 45 דק' מירושלים, 30 דקות מקרית גת ובית שמש נבנית קהילה צעירה ותוססת, דתיים וחילוניים. היישוב קולט משפחות הדוגלים בהתחשבות וסבלנות הדדית לבעלי רצון ויכולת לתרום למען הכלל.

כרגע יש מספר מצומצם של בתים פרטיים למכירה ביד 2 ומסתיימות עבודות פיתוח ל24 יחידות דיור בבניה מדורגת.

אתר הפייסבוק של הישוב https://he-il.facebook.com/%D7%90%D7%93%D7%95%D7%A...

שלמה יוסי.

עם ישראל, ארץ ישראל, ותורת ישראל חד הם.. שנאמר והחוט המשולש לא במהרה יינתק.

עם לבדד ישכון ובעמים לא יתחשב..

מה זכות לך על הארץ הזו אם לשאר העמים תדמה...

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דתיים-חילוניים
בחר
בחר