צילינדר

שלום, רציתי לדעת האם נכונה הטענה כי עדשות מגע קשות מורידות/עוצרות את גדילת הצילינדר בעיניים. וכן, האם יש הבדלים ניכרים ביןעדשות קשות ורכות, (מלבד הנוחות בהרכבת עדשות רכות). תודה..

צילינדר...

היי סמדר, הטענה שעדשות קשות מונעות היוצרות/גדילת צילינדר בעינים כעקרון אינה נכונה כלל ! עדשות-מגע קשות לא משפיעות למשל על היוצרות צילינדר שנוצר כתוצאה מהעדשה התוך-עינית (בפנים העין). לפעמים יש לעדשות-קשות השפעה על מבנה הקרנית וע"י כך השפעה על הצילינדר או המספר, והן יכולות לפעמים למנוע עלייה במספר....אבל... ברגע שמורידים את העדשות הקשות למספר חודשים, לקרנית העין יש מעין זכרון פנימי, והעין תחזור למספר המקורי שהייתה אמורה להיות. בנוסף, כאשר העדשות הקשות מונעות עלייה במספר הן לוחצות על הקרנית- דבר זה אינו בריא כל-כך. מקווה שעניתי. בברכה, ברקו אייל אופטומטריסט-קליני.

צילינדר2

הי אייל. ראשית, רציתי להודות לך על התגובה המהירה. אני בעבר השתמשתי בעדשות קשות, והסתגלתי אליהן ללא בעיה, אך החלטתי לעבור לנסות עדשות חודשיות ונוכחתי לדעת שהרבה יותר קל ופחות כואב לי איתן. מהתשובה שלך אני מבינה שעדיף לי להמשיך עם העדשות הרכות, כי אף אחד משני סוגי העדשות לא ישפיע לי על נסיגת הצילינדר. אשמח לקבל את תגובתך, תודה- סמדר.

צילינדר 2...

היי שוב, אכן לפי מה שאני מבין,מבלי לבדוק את עינייך, במידה ויותר קל לך להרכיב את העדשות החודשיות ובמידה ויותר קל לך איתן בהרכבה ובמידה והראייה איתן טובה - כדאי לך מאוד להשאר עם העדשות החודשיות . בברכה, ברקו אייל אופטומטריסט-קליני.

צילינדר

שלום, רציתי לדעת האם נכונה הטענה כי עדשות מגע קשות מורידות/עוצרות את גדילת הצילינדר בעיניים. וכן, האם יש הבדלים ניכרים ביןעדשות קשות ורכות, (מלבד הנוחות בהרכבת עדשות רכות). תודה..

בעניין הצילינדר

אני בת 26 ומרכיבה משקפיים מגיל שבע ,כל השנים היה לי צילינדר. לאחר לידה עקב הרגשת טשטוש ראיה הלכתי לבדיקה,והתברר שעלה לי המספר במעט אך הצילינדר נעלם. האם יש קשר בין ההריון ל"העלמות" הצילינדר?

תשובה בעניין הצילינדר...

שלום, בזמן ההריון ישנם שינויים הורמונלים בגוף, שינויים הורמונלים אלו יכולים לגרום גם לשינוי במספר ו/או בצילינדר. בברכה, ברקו אייל אופטומטריסט-קליני.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הסרת משקפיים בלייזר ותיקון ראייה
בחר
בחר