שאלה בקשר להוצאת רישיון נהיגה

שלום. שמי סתיו ואני בת 23. יש לי פזילה קלה מאד, בד"כ לא מבחינים בה, אך היא קצת יותר בולטת כאשר אני עייפה. אך גם אז, היא לא בולטת בצורה כלכך ניכרת. עברתי ניתוח לפזילה בגיל 7, כאשר עד אז, היא הייתה יותר כבדה. אינני מרכיבה משקפיי ראייה, ומעולם לא הייתה לי בעיית ראייה. גם כאשר עברתי בדיקות ראייה לצבא, לפנימייה צבאית, וכו'. בעבר, (בערך לפני כשנתיים או שלוש) ניסיתי להוציא רישיון על האופנוע, וכשעברתי בדיקת ראייה, לא הייתה שום בעייה. אך לאחר שלא עברתי טסט ראשון, העדפתי לוותר על האופנוע. כיום, ברצוני להוציא רישיון על רכב פרטי. וכשהגעתי לאופטימטריסטית של משרד הרישוי עם הטופס הירוק, נאלצתי לעבור בדיקת ראייה במכשיר שלא הכרתי קודם הבודק בין היתר ראייה דו עינית. התברר כי יש לי ראייה טובה מאד, 6-6. עברתי את בדיקת ראיית המספרים השגרתית בהצלחה. אך כשהגעתי לראיית העצמים והצבעים, בכל עין התוצאה הייתה טובה, אך בשתיהן יחד, אני רואה כארבעה עצמים. האופטימטריסטית מלאה בטופס: חדות ראייה 6\12 לפחות ללא משקפיים: עין ימין- כן. עין שמאל- כן. יחד- כן. שדה ראייה 120 לפחות- עין ימין- כן. עין שמאל- כן. יחד- כן. אך כשהגיעה לסעיף "ראייה דו עינית וכפל ראייה מס' עצמים מזוהה" היא לא מלאה דבר. אמרה כי יש לי בעייה בראייה דו עינית, ובמצב זה אי אפשר להוציא רישיון כלל. התפלאתי מהדבר כי כל בעלי הפזילה למיניהם לא יכולים להוציא רישיון בכלל, היא טענה כי מאז שיצא המכשיר הזה אי אפשר להוציא רישיון בכלל כל עוד יש בעיית פזילה וראייה דו עינית. כשאר הגעתי לאחד מהאתרי האינטרנט לבירור העיניין ראיתי כי רשום שם, ואני מצוטטת: קבלת רשיון נהיגה לרכב פרטי מותנית בראייה של 6/12 ויותר בעין הטובה. קיימות הגבלות ספציפיות נוספות כדוגמת צמצום חמור בשדה הראייה, ראיית לילה ועוד. קריטריונים מחמירים יותר קיימים לגבי קבלת רשיון נהיגה מקצועי: נהג אוטובוס, משאית וכו'. כאן נדרשת ראייה דו עינית ועוד. מכאן נובע כי בעיית ראייה דו עינית תקפה לאי הוצאת רישיון במקרה של רישיון לרכב כבד. אך ברצוני להוציא רישיון על רכב רגיל. כשהגעתי אליה היום, וביקשתי שתברר את העניין, היא פתחה את הקלסר שלה, ולא מצאה כי רשום דבר על זה. כשהתקשרתי למשרד הרישוי בבקשתה, לא הצלחתי להגיע למענה אנושי כלשהו. ברצוני לשאול, האם יש בעייה בהוצאת רישיון נהיגה על רכב פרטי במקרה זה. אודה לכם אם תוכלו לענות לי על כך. בתודה מראש, סתיו.

ראייה כפולה

שלום סתיו, כאשר רואים 4 קוביות(במקום 3) הדבר מעיד על כפילות ראייה. נהוג לבדוק את קיום הכפילות באמצעים נוספים מעבר למכשיר. אם אכן מתברר שיש ראייה כפולה עדיין יש אפשרות לטשטש את הראייה בעין הפחות טובה באמצעות משקפיים וכך למנוע את הכפילות. התוצאה תהייה ראייה חד עיינית - אך אפשר לקבל רשיון על רכב פרטי ואופנוע קטן עם ראייה חד עיינית... בהצלחה,ניצן.

שבת שלום ניצן,

הבן שלי נולד עם פטוזיס בעין ימין, עין שמאל שלו תקינה לחלוטין, הוא לקראת הוצאת רישיון נהיגה, בטופס הירוק שלו נרשם שדה ראייה 120% לפחות ובסעיף ראייה דו עינית וכפל ראייה נרשם כן בכל המספרים. יש לציין שהוא ילד בריא מאד מלבד לצערי הבעייה שנולד בעין.

הילד קיבל את זה מאד קשה (אני לא ישנה..)אנחנו בדרך למשרד הרישוי עם הטופס,שאלתי:

1.מה התהליך שנעבור.

2. חס וחלילה האם יערימו עליו קשיים בהוצאת רישיון, האם יקבל רישיון?????

אמא חרדה

שלום לאמא החרדה.

אם בבסעיף של ראייה דו עיינית נרשם כן בכל התשובות הדבר מעיד על ראייה כפולה. - לא נורא...

רק חבל שהבודקת מילאה את הטופס מבלי לטפל בבעיה

אופטומטריסט טוב יכול לטשטש את העין החלשה כדי שלא תהיה ראייה כפולה ואז בנך יוכל לקבל רשיון על רכב פרטי ואופנוע קטן,

שהרי מותר לנהוג בכלי רכב אלה גם אם יש עין אחת.

כמובן שלאחר הכנת המשקפיים יש למלא את הטופס אחרת, בצורה שבסעיף האחרון יהיה רשום לא.

בקשו טופס ירוק חדש ופנו לטיפול של אופטומטריסט מיומן.

אם תתקשו למצוא אשמח לעזור, צייני היכן אתם גרים ואפנה אתכם לאופטומטריסט מנוסה ומבין ענין.

בהצלחה,ניצן.

שלום רב אני בן 18 שנים הלכתי לקחת טופס תיאוריה עשיתי מבחן ראיה והכל היה תקין אך אחרי שבוע איבדתי הטופס והלכתי לעשות אחד חשד בבדיקת ראיה בפעם השניה אמרה לי שצריך למשקפי ראיה כי יש לך חולשת ראיה בעין ימין סברתי לה שלפני שבוע באתי והכל היה תקין אמרה לי שבדקה אותי כי תוצאות הראיה אצלך מאפשרת לך לרשיון נהיגה של רכב פרטי ללא משקפים כי יש לך הראיה בשתי העינים תקינה אבל לרשיון משאית עושים מבחן ראיה לכל עין בנפרד לכן אתה צריך משקפי ראיה עכשיו השאלה שלי היא האם אפשר לכתו בתופס או הרשיון הנהיגה שחיב למשקפי ראיה רק בעת נהיגת משאית אך בנהיגת רכב פרטי לא כי לפי התוצאות אני לא חייב למשקפי ראיהלרשיון רכב פרטי אבל לרשיון משאית כן

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הסרת משקפיים בלייזר ותיקון ראייה
בחר
בחר