ריקנות תרבותית

לאחורנה נשלחו מסרים כמו מסיבות בחיפה, ובתל אביב, ועל הבדיחות שנשלחו על ידי אהרון 33 מעידים אולי על הוואקום שאנו חיים היום. אנו חיים על הרגעים הארעיים ועל ריקנות תרבותית רדודה מאוד ועממית מאוד. באמת עד איפה הגענו היום? היעלמותו הממושכת של אהרון לפניותיי האישיות, שבו נאמר במסרים שלי לא פעם מסרים על תחייה מחדש של ההיסטוריה שלנו שמן הראוי שכדאי ללמוד מן העבר שלנו, כדי לראות איפה פנינו היום לראות מאיפה נוכל להמשיך לעתיד שלנו. אך מכאן מעדיפים ללכת בדרך הקצרה והקלה שניזונים ממזון דל שומן שעשויים מבדיחות קרש, וממסיבות מפוצצי ההורמונים. באמת זה המצב היום...
הנושא נעול
Anonymous

למאיר אטדג'י, תודה לך (-:

על המחמאה שהענקת לי, במידה ותרצה לשוחח או לפגושני,הרי תוכל לשלוח אלי פקס בבקשת לקבוע פגישה איתי. מה בעיה? האם קשה לך ללכת לבית הלן קלר? יום טוב לך אהרון33
Anonymous

מזון רוחני דל שומן - דוקא לפעמים זה יותר בריא

מאיר, אני מבין שאתה מתבעס מהרדידות שפשתה באתרינו ומקומותינו. בדיחות קרש זה לפעמים באמת לא מצחיק. אבל מה אתה מתכוון "היסטוריה". של העם? של המדינה? של הקהילה? בהתחשב בדינמיקה והאוכלוסיה של פורומינו, ספק אם אפשר להסב את זה לפינות סטייל מנחם שמעוני (מנחם קראו לו, לא?). מצד שני, אולי יפותח אתר או במסגרת אתר (אולי ב"שומעים ברשת" האתר הכי רלבנטי ללק"ש בישראל?) משבצת כזו קבועה ומתפתחת של "אבותינו" לק"שי ישראל?
Anonymous

מאיר? זה אתה כתבת את המילים הללו?

לא "מאמין" שהבעת ביקורת נוקבת וקשה כלפיי קהילת החירשים בלי לנתח לפי בסיס תיאורטי ושיטות אבחנה מקובלות ככל שיהיו. אדם דל השכלה בא ואומר לי:"למה לך לחרוש ספרים ומבזבז שנים ארוכות באוניברסיטה? מה יותר טוב אדם עם קשת וחיצים או אדם עם מקלע נשק כזה תותח?" כידוע אדם בעל קשת מבטא מיד בעיניך כאדם קדום (לא יכול להגיד פרימיטיבי רק אם נסכים שמילה "פרימיטיבי" הוא מילה שמבטאת יחס בין 2 נקודות זמן מבחינת התפתחות בשימוש כלים לצרכיו ולא בתור "טיפשות"). אדם בעל מקלע נשק מראה על עצמו כאדם מודרני ומפותח. מה יותר טוב? אדם קדום יכול להרוג בניסיון הריגה בודד רק אדם אחד ואילו אדם בעל מקלע נשק יכול להרוג במכה אחת הרבה אנשים. אז מה יותר טוב? תלוי כמובן מנקודת ראותו של אדם (למשל,פושע מלחמה אומר "זה נפלא" ורודף שלום אומר "זה רע מאוד"). אתה בא וקובע מן הסתם שמסרים על מסיבות בחיפה ובדיחות (את הבדיחה האחרונה מאוד אהבתי במיוחד) הם נבעו מתוצאה של ריקנות תרבותית. אתה בטוח למדת בלימודי ארכיטקטורה שיש לבחון ממש לעומק על כל אספקט אפשרי הקשור לפרוייקט אדריכלי. הייתי מצפה שיהיה לך לפחות כושר ניתוח מפותח מעבר לאדם שלא למד לנתח במוסד אקדמי. לא ירדת כדי לנתח בשאלות, כגון: מה זה "פורום"? מה זה ריקנות תרבותית? (שילוב שני מילים "ריקנות" ו-"תרבותית" לא מבטא בעיני משמעות חד משמעית כל עוד לא ליווית בתיאוריה עפ"י כלי ניתוח מוסכמים או בהמחשת דוגמאות) ואז להעמיק בשאלות עמוקות יותר, כגון: האם כדאיות חופש הדיבור טומן בתוכה את הטעם לפרסם בדיחות גסות לחיוב או לשלילה? האם בדיחות גסות הם מהוות מאפיין מובהק של קהילת החירשים? והשאלה הגדולה: האם יש מקום לקשר של תשובות לשאלות שהעליתי לעיל? למשל,האם יש קשר מבחינת אופי החירשים בין בדיחות גסות לפורום שמייצג את קהילת החירשים וכבדי השמיעה? אם תנתח את השאלות, אני מאמין, שתגיע למחשבה שאהרון33 הוא חירש "טהור" ובעל מאפיינים מעולם הדממה אשר השתמש כיאות בחופש הדיבור במקום בו אפשר "לפטפט" (דהיינו פורום) כמעט על כל נושא ונושא והכי חשוב וגם נדיר לראות אדם שמחזיק בתפקיד של יו"ר מבטא היטב את האנושיות שבו. האם כדאי לשלול את ה"הורמונים המיניים" על הנייר (!) על מנת לצמצם את ריקנות תרבותית כפי שהעלית?!! זכותך לפרסם ביקורת על ההעלמות הממושכת לפניותיך האישיות , אולם, אם קישרת מן הסתם (או אם לא קישרת אז הוספת לאותה הודעה) בין ריקונות תרבותית של קהילת החירשים להעלמות הממושכת של אהרון- אז פירסום הביקורת על אהרון אינו עומד במקומו הראוי. כל אדריכל צעיר יודע שכדאי מאוד ליצור קשרים טובים עם אדריכלים אחרים לטובה ולרעה. אתה לא יצרת קשר טוב עם אהרון אלא להיפך יצרת מצב מסוכן שגם אם בעתיד תרצה להיות בקשר טוב עם אהרון, אולי אף לא תצליח כך. מאיר, זכור דבר אחד, אין לי משהו נגדך (למרות שהעלו טענות עלייך לגבי הביקורת שלך על רן) ומה שכתבתי כאן רק לטובתך. אדריכל בעיניי גם פוליטיקאי או משווק :-) . כל טוב לך! אלישי פורן
Anonymous

לאלישי

אני לא חושב שאתה צריך לרדת על מאיר ככה מה אתה נלחץ? פשוט תענה לעניין!!! יש הרבה מסיבות גדולות לחרשים רובם הצגה חובבנית ודיסקו.(חובבנית הכוונה לא שחקנים מקצועיים אלא אנשים שמשחקים טוב אבל כתחביב ) כל המסיבות באותו פורמט ואני שואל ומחכה לתשובה עינינית- מתי היה לאחרונה אירוע שונה? תרבותי? מקצועי?? שיקדם את תרבות החרשים? אין תורך להיבהל ולענות בחריפות אלא בצורה ענינית! מתי היה דבר כזה?
Anonymous
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חרשים וכבדי שמיעה
בחר
בחר