אורטל שאלה כאן פעם אם אנחנו מעדיפים שיראו

את המכשיר או לא, ועוררה בשל כך דיון מעניין למדי. בתשובה לשאלתה אני יכול לומר חד וחלק שאני לא רוצה שיראו לי את מכשירי שמיעה שיש לי מאחורי האוזן ולאו דווקא בגלל האסטטיקה או היחס שאני מקבל מהסביבה. הסיבות הן בראש ובראשונה סיבות של נוחות ואני מדבר על מכשירי שמיעה מאחורי האוזן שרובנו מרכיבים כך או אחרת. אני מאוד שמח שאורטל גאה להרכיב את מכשירי השמיעה ושרואים אותם בבירור.יפה, אבל האם היא מרגישה בנוח אתם? אני למשל יכול לפרט לפחות שלוש סיבות שבגללן אני לא מרוצה מצורתן הנוכחית והבולטת. 1.) בקיץ אני מרבה ללכת לריקודים לטיניים וכל שעה אני חייב לייבש את המכשיר בטישו בכדי למנוע מזיעה לחדור פנימה. חוץ מזה ... בסיבובים חדים ומהירים למכשיר יש נטייה להתנדנד מצד לצד וזה ממש לא נוח. 2.) כולכם בוודאי נרדמתם עם מכשירי שמיעה פעם או פעמיים ומן הסתם כאב לכם כמה שעות לאחר מכן. אי נעימות שניתן היה למנוע אם הייתם מורידים אותם קודם אבל קורה... 3.) ולסיום קטע קצת אינטימי אבל חייבים לציין בכל זאת. בזמן המשגל למכשיר יש נטייה לצפצף לעיתים קרובות מדי מה שגורם לבחורה לחשוב פעמיים לפני שהיא מלטפת לי את הראש. כן אפשר להוריד מכשירי שמיעה אבל אם אני לא שומע כלום, לא עומד לי. נקודה. אני מאמין שאתם בעצמכם יכולים להמציא עוד כמה וכמה סיבות טובות למה המכשיר לא נוח ומעצבן. במסגרת הפרוייקט שלי אני מתעסק המון עם פרוטוקול אלחוטי חדש בשם bluetooth ופתאום צץ לי רעיון כל כך טריוויאלי שאפילו לא האמנתי איך בחברות שמייצרות מכשירי שמיעה לא חשבו עליו? למה לא לקחת את המכשיר ולחלק אותו לשתי יחידות נפרדות. האחת תהיה יחידה שמכילה רמקולים ומקלט גלי רדיו שיכנסו לתוך אוזנייה קטנה. יחידה שנייה תכיל את כל המיקרואלקטרוניקה הייחודית של מכשיר שמיעה כולל המיקרופון (רצוי חסין מים...כן יש כאלה היום) עם מקלט/משדר צמוד ותורכב בתוך... שעון יד! עם התפתחות הננוטכנולוגיה של היום זה באמת לא בעייה. היתרונות שיש לכך הם פשוט אדירים! א.) המחיר יופחת בצורה דרסטית כי הפעם יהיה צורך ביחידת מיקרואלקטרוניקה ושתי אוזניות עם רמקולים. ב.) מכיוון שהמכשיר יהיה חסין מים אפשר יהיה ללכת לים, לבריכה בלי שום בעייה ולא לפחד מכל נתז מים הנקרה בדרככם. ג.) כל החסרונות שתיארתי מקודם יעלמו כלא היו. ד.) בעתיד אפשר לשפר את הרמקולים בצורה כזו שלא יקלטו רק משעון יד המשולב אלא למשל יקלטו את הקול מטלוויזיה\רדיו או אפילו פלאפון סלולרי יכול להתממשק עם הרמקולים ולשדר ישירות לשם. ה.) ויתרון לא פחות חשוב ... המכשיר כמעט ולא יראה לעין וכל המתנגדים ליחס מיוחד יוכלו לנשום לרווחה. אני רוצה לציין שלא נכנסתי לצד הטכני של העניין אבל תאמינו לי שחשבתי על זה חודש שלם ואפילו דיברתי עם כמה אנשים שמבינים במערכות כאלה וזה בהחלט ניתן למימוש עם הטכנלוגיות של היום. אז שיהיה לכם קצת חומר למחשבה ותגידו אם הרעיון קוסם לכם אישית...
הנושא נעול
Anonymous

שאלות

1. למה אי אפשר לעשות הכל במכשיר אחד? כלומר - למה שני מכשירים - האחד באוזן ואחד בשעון היד? 2. מדוע המקלט/משדר יהיה בשעון היד, זה יהיה אולי קצת לא נוח לקחת את היד ולכוון אותה לאיזשהו מקום אם אנחנו לא ממש קולטים טוב? (רמז - תחשוב על הבחורה... והאם גם תרצה להיות איתה עם שעון?). 3. האם זה יתאים לכל שעון יד? יש לי שעון סייקו שאני אוהב (אנלוגי), האם אני צריך לפרק את השעון ולהכניס את המשדר? למה לי? ובכלל - אם צריך שעון חדש ומיוחד - אני לא רוצה - כי אני מרוצה מהשעון שיש לי... יש עוד המון שאלות ובעיות, אבל בהחלט אפשר לחשוב איך לנצל את הננו טכנולוגיה לטובתנו (אולי באמת ייצא משהו מועיל מהמרצים של ימינו...). האם לדעתך, אולי אפשר לדחוס הכל במכשיר קטנצ'יק (כמו הצבעוניים האלה הדיגיטליים?), והאם מכשיר כזה יהיה יעיל (כלומר יגביר היטב) כמו המכשירים ה"גדולים"?
Anonymous

מה ששמעתי משיחות עם אודיולוגיות וסוכני מכשירי

בס"ד שמיעה. היום יש מכשירי שמיעה זעירים שמושתלים לתוך אוזניה ויש גם אפילו אוזניות בגודל אפונה. אבל מכשירי שמיעה כאלו מתאימים לכבדי שמיעה בעלי ירידה קטנה עד בינונית בשמיעה. לאנשים בעלי ירידה גדולה בשמיעה (סף החרשות ומתחת לה) זקוקים למכשירי שמיעה בעלי עוצמות הגברה גדולות במיוחד. ואז ישנה תופעה בעלת שמות של "משוב" או "היזון חוזר" שההסבר הפשוט הוא שהמכשיר שומע ומגביר את את עצמו והיא מוכרת לכולכם בצורה של צפצופים. במכשירי שמיעה חזקים שהם בתוך האוזן מעבר לסף הגברה מסוים אין אטימות טובה בין המכשיר עצמו ואוזניה ולקצה של האוזניה במרחק של 1 מ"מ ואז במשתמש והסביבה יסבלו מעוצמת ציפצופים גדולה. כך שאין ברירה אלא להשתמש במכשירי שמיעה מאחורי האוזן. (שרחוק 2 ס"מ מהאוזניה). דוקא לגבי הענין של שעון אינני רואה בעיה מכיון שרוב האנשים משתמשים בשעון באופן שוטף. אולי יש בעיה של חלוקת תדרים - מה קורה ששני כבדי שמיעה נפגשים איך להבטיח שלא ישימו אחד לשני מקל (או לכוון את המכשיר של השני) (-: )
Anonymous

ועוד על אוזניות...

בס"ד לפני כשנתיים החלפתי ממכשירי שמיעה phonak ל- unitron. (שהם יותר חזקים) אחרי שהחלפתי שמעתי קצת יותר טוב אבל גם קבלתי תלונות על צפצופים מהמשפחה השומעת שלי. החלפתי את האוזניות מקשות לסליקון זה הפחית את בעית הצפצופים אבל לא ביטל אותם... התיעצתי ואמרו לי להשתדל לא להפעיל את המכשירים בעוצמה המקסימלית אלא פחות. ואין פיתרון אחר כמה שהאוזניות טובות ואטימות תמיד יש הסתננות של הגברת קול מתוך האוזן. בקיצור אמרתי לאישתי ולקרוביה =} זה מה שיש {=
Anonymous

אוזניות ומכשירים

צלף צודק זה מה שיש ובינתיים אין מה לעשות וזה לא כל כך נורא לשמוע צפצופים ולהראות את המכשירים בקיצור: תצפצפו על כולם!!! ושיהיה לכם חג שמחח :-)
Anonymous

ויכול להיות שאני לא צודק (-: אלא טועה (-:

בס"ד אולי שהמקרופון לא יהיה ליד האוזן (כמו היום) ולא בשעון (כמו שהציע ברוך). בתוך השעון יש בעה שכל פעם שאתה לובש מעיל או מכניס את היד לכיס אתה מקבל הורדה בקול ושומע רישרושים. =} אלא שיחידת המקרופון תהיה נפרדת בתוך השערות למשל. (או מתחת לכיפה לדתיים) {= ואז היא תהיה מרוחקת מהאוזן (ולא יהיה צפצופים) ולא אבל גם בראש ככה שהקליטה של הקול תהיה נורמלית. ואילו בשעון תהיה הכיוון של המכשיר. ובאוזניה תהיה ההגברה + אנטנה זעירה. ככה יש למכשיר של ברוך עתיד. ברוכים הבאים לחירש הביוני החדש (-;
Anonymous

ואולי סידור הרבה יותר פשוט (למכשיר של ברוך)

בס"ד המקרופון ויחידת הכיוונון של המכשיר יהיו בקופסה קטנה (כמו קופסת גפרורים) שתתשב על הגופיה של המשתמש. המגביר קול יהיה באוזן והתקשורת בינהם תהיה אלחוטית. ככה יש לנו שני חלקים בלי שהם יהיו בולטים חיצונית. כילד וכנער הסתובבתי עם מכשיר שמיעה כמו זה, רק שבמקום אלחוט הוא היה מחובר לאוזניה עם חוטים. אפשר להסתדר עם זה אם כי זה קצת פחות נח ממכשיר על האוזן. השאלה הנשארת האם הצפצופים ינוטרלו במידה שתצדיק פיתוח מכשיר כזה (למרות שהמרחק עכשיו 20 ס"מ וירידה באנרגיה של גל קול עומד ביחס ישר לריבוע המרחק) האם זה מבטל את התופעה |?| כילד אני זוכר שהיו צפצופים עם מכשיר עם חוטים.
Anonymous
21:16 04-04-2001|%%posterlink.0%%

מה ששמעתי משיחות עם אודיולוגיות וסוכני מכשירי

בס"ד שמיעה. היום יש מכשירי שמיעה זעירים שמושתלים לתוך אוזניה ויש גם אפילו אוזניות בגודל אפונה. אבל מכשירי שמיעה כאלו מתאימים לכבדי שמיעה בעלי ירידה קטנה עד בינונית בשמיעה. לאנשים בעלי ירידה גדולה בשמיעה (סף החרשות ומתחת לה) זקוקים למכשירי שמיעה בעלי עוצמות הגברה גדולות במיוחד. ואז ישנה תופעה בעלת שמות של "משוב" או "היזון חוזר" שההסבר הפשוט הוא שהמכשיר שומע ומגביר את את עצמו והיא מוכרת לכולכם בצורה של צפצופים. במכשירי שמיעה חזקים שהם בתוך האוזן מעבר לסף הגברה מסוים אין אטימות טובה בין המכשיר עצמו ואוזניה ולקצה של האוזניה במרחק של 1 מ"מ ואז במשתמש והסביבה יסבלו מעוצמת ציפצופים גדולה. כך שאין ברירה אלא להשתמש במכשירי שמיעה מאחורי האוזן. (שרחוק 2 ס"מ מהאוזניה). דוקא לגבי הענין של שעון אינני רואה בעיה מכיון שרוב האנשים משתמשים בשעון באופן שוטף. אולי יש בעיה של חלוקת תדרים - מה קורה ששני כבדי שמיעה נפגשים איך להבטיח שלא ישימו אחד לשני מקל (או לכוון את המכשיר של השני) (-: )

חלוקת תדרים זאת ממש לא בעייה ...

אפשר לבחור למשל תדר עבודה של 2.5 ג'יגההרץ עם רוחב פס של 80 מגה-הרץ. והן המקלט שבאוזנייה והן המשדר שנמצא על שעון היד יסתכרנו ביניהם באופן אקראי על תדר מסויים ויעבדו אתו לאורך. ברגע שקיימת התנגשות עם מכשיר שמיעה אחר העובד באותו תדר המכשירים מייד קופצים לתדר אחר אבל ההסתברות שתהיה התנגשות כלשהי נמוכה למדי... כל זה אמנם מצריך לוגיקה מורכבת למדי אבל התשתית כבר קיימת. אם תרצה לדעת יותר אתה מוזמן לקרוא את אופן מימושו של של פרוטוקול ה-bluetooth בחומרה.
Anonymous
21:51 04-04-2001|%%posterlink.0%%

ויכול להיות שאני לא צודק (-: אלא טועה (-:

בס"ד אולי שהמקרופון לא יהיה ליד האוזן (כמו היום) ולא בשעון (כמו שהציע ברוך). בתוך השעון יש בעה שכל פעם שאתה לובש מעיל או מכניס את היד לכיס אתה מקבל הורדה בקול ושומע רישרושים. =} אלא שיחידת המקרופון תהיה נפרדת בתוך השערות למשל. (או מתחת לכיפה לדתיים) {= ואז היא תהיה מרוחקת מהאוזן (ולא יהיה צפצופים) ולא אבל גם בראש ככה שהקליטה של הקול תהיה נורמלית. ואילו בשעון תהיה הכיוון של המכשיר. ובאוזניה תהיה ההגברה + אנטנה זעירה. ככה יש למכשיר של ברוך עתיד. ברוכים הבאים לחירש הביוני החדש (-;

חרש הביוני החדש ? (-; נשמע פיצוץ (-:

כיוון של המכשיר עם שעון יד, הרמקולים+ משדר באוזנייה ומיקרופון עם כל הלוגיק (מיקרואלקטרוניקה) +משדר מוסתר בראש? לי אישית זה נשמע קשה ומסובך יחסית למימוש. אמנם הקליטה באזור הראש אמורה להיות יותר טובה אבל הטכנלוגיה של היום מאפשרת לקלוט מצויין גם אם המיקרופון יסתתר בתוך שעון יד. אני זוכר שבאחת ההצראות בהנדסת חשמל מ' למדנו מבנהשל מעגל חשמלי שמבטל את המשוב וזה לא מסובך כל כך. אני ממש לא מומחה באקוסטיקה אבל אני מאמין שאפשר לנטרל את רשרוש ורעשים ששומעים כאשר מכניסים את היד לכיס או משתפשפים עם המעיל.
Anonymous
22:48 04-04-2001|%%posterlink.0%%

ואולי סידור הרבה יותר פשוט (למכשיר של ברוך)

בס"ד המקרופון ויחידת הכיוונון של המכשיר יהיו בקופסה קטנה (כמו קופסת גפרורים) שתתשב על הגופיה של המשתמש. המגביר קול יהיה באוזן והתקשורת בינהם תהיה אלחוטית. ככה יש לנו שני חלקים בלי שהם יהיו בולטים חיצונית. כילד וכנער הסתובבתי עם מכשיר שמיעה כמו זה, רק שבמקום אלחוט הוא היה מחובר לאוזניה עם חוטים. אפשר להסתדר עם זה אם כי זה קצת פחות נח ממכשיר על האוזן. השאלה הנשארת האם הצפצופים ינוטרלו במידה שתצדיק פיתוח מכשיר כזה (למרות שהמרחק עכשיו 20 ס"מ וירידה באנרגיה של גל קול עומד ביחס ישר לריבוע המרחק) האם זה מבטל את התופעה |?| כילד אני זוכר שהיו צפצופים עם מכשיר עם חוטים.

הסידור שלך נשמע טוב אבל רק ניתוח

הנדסי מעמיק ורציני יכול לתת את התשובה איפה הכי טוב למקם את המכשיר שמיעה עצמו. אחת הסיבות שבחרתי למקם דווקא בשעון יד הנה בשל העובדה שקל מאוד לגשת אליו ואף לראות את המידע הרלוונטי כגון מצב הסוללות ועוצמת הקול ועוד אי אלו נתונים אם ידרש. מה גם ששעון יד הנו אחד הפריטים הנפוצים ביותר בפריטי לבוש וקל לנשיאה. אם ניקח את הרעיון שלך אז הוא מאוד בעייתי במקומות כמו ריקודים (קפיצות...) , סקס ( כשאתה עירום למה בדיוק תצמיד את המכשיר? ) טוב , אני מודה שגם ברעיון שלי אפשר למצוא אי אלה בעיות הנדסיות אבל איך שאני לא מסתכל על זה הוא האופטימלי ביותר. בכל מה שקשור לצפצופים אני ממש לא יודע מה להגיד לך. אני יודע שזה נגרם כתוצאה מהיזונים חוזרים ושאפשר להפחית זאת אם מרחיקים המיקרופון מהרמקול אבל איזה מרחק צריך בשביל למנוע את התופעה כליל אין לי מושג. אני אמנם יכול ללכת לספרות המקצועית וללמוד את הנושא אבל בכל כנות אין לי חשק. נב. אני מופתע לשמוע שנוח לך עם מכשיר מאחורי האוזן. אתה רוצה לומר שאף אחד מחסרונות שפירטתי בהודעה הראשונה לא מפריעה לך? אוייש ...
Anonymous
23:13 04-04-2001|%%posterlink.0%%

חלוקת תדרים זאת ממש לא בעייה ...

אפשר לבחור למשל תדר עבודה של 2.5 ג'יגההרץ עם רוחב פס של 80 מגה-הרץ. והן המקלט שבאוזנייה והן המשדר שנמצא על שעון היד יסתכרנו ביניהם באופן אקראי על תדר מסויים ויעבדו אתו לאורך. ברגע שקיימת התנגשות עם מכשיר שמיעה אחר העובד באותו תדר המכשירים מייד קופצים לתדר אחר אבל ההסתברות שתהיה התנגשות כלשהי נמוכה למדי... כל זה אמנם מצריך לוגיקה מורכבת למדי אבל התשתית כבר קיימת. אם תרצה לדעת יותר אתה מוזמן לקרוא את אופן מימושו של של פרוטוקול ה-bluetooth בחומרה.

לברוך

שלום לך! קראתי את הרעיון המחושמל שלך והיה מעניין. מה שנותר לי זה לאחל לך הצלחה בפרוייקט וחג פסח שמח! אלישי פורן
Anonymous
19:49 04-04-2001|%%posterlink.0%%

שאלות

1. למה אי אפשר לעשות הכל במכשיר אחד? כלומר - למה שני מכשירים - האחד באוזן ואחד בשעון היד? 2. מדוע המקלט/משדר יהיה בשעון היד, זה יהיה אולי קצת לא נוח לקחת את היד ולכוון אותה לאיזשהו מקום אם אנחנו לא ממש קולטים טוב? (רמז - תחשוב על הבחורה... והאם גם תרצה להיות איתה עם שעון?). 3. האם זה יתאים לכל שעון יד? יש לי שעון סייקו שאני אוהב (אנלוגי), האם אני צריך לפרק את השעון ולהכניס את המשדר? למה לי? ובכלל - אם צריך שעון חדש ומיוחד - אני לא רוצה - כי אני מרוצה מהשעון שיש לי... יש עוד המון שאלות ובעיות, אבל בהחלט אפשר לחשוב איך לנצל את הננו טכנולוגיה לטובתנו (אולי באמת ייצא משהו מועיל מהמרצים של ימינו...). האם לדעתך, אולי אפשר לדחוס הכל במכשיר קטנצ'יק (כמו הצבעוניים האלה הדיגיטליים?), והאם מכשיר כזה יהיה יעיל (כלומר יגביר היטב) כמו המכשירים ה"גדולים"?

תשובות ....

אני אענה סעיף סעיף... 1.) צלף כבר כתב קודם שאחת הבעיות הינה בעיית הצפצופים שמתרחשת בגלל היזונים חוזרים מהרמקולים למיקרופונים. 2.) אפשר לפתור גם את הבעייה הזו ע"י סידור טבעתי של המיקרופונים וסינטזה של קולות המגיעים מכל הכיוונים. להגביר את הרצויים ולהפחית את הרעש הסביבתי. ועם בחורה לא חייבים שעון על היד... אפשר להניח ליד המיטה. (-; 3.) זו אכן בעייה רצינית וממש לא יודע מה להגיד לך. אני אישית מחליף שעון כל שנתיים שלוש ואני גם מאמין שאם אתה כבר הולך לשלם אלפי ש"ח עבור מכשיר אז מן הסתם השעונים שיוצעו יהיו מאוד אופנתיים וישתדלו לקלוע לטעמו של כל אחד ואחד מאיתנו. 3.)
Anonymous
23:58 04-04-2001|%%posterlink.0%%

לברוך

שלום לך! קראתי את הרעיון המחושמל שלך והיה מעניין. מה שנותר לי זה לאחל לך הצלחה בפרוייקט וחג פסח שמח! אלישי פורן

תודה אלישי. חג פסח שמח גם לך. (-:

Anonymous
23:50 04-04-2001|%%posterlink.0%%

הסידור שלך נשמע טוב אבל רק ניתוח

הנדסי מעמיק ורציני יכול לתת את התשובה איפה הכי טוב למקם את המכשיר שמיעה עצמו. אחת הסיבות שבחרתי למקם דווקא בשעון יד הנה בשל העובדה שקל מאוד לגשת אליו ואף לראות את המידע הרלוונטי כגון מצב הסוללות ועוצמת הקול ועוד אי אלו נתונים אם ידרש. מה גם ששעון יד הנו אחד הפריטים הנפוצים ביותר בפריטי לבוש וקל לנשיאה. אם ניקח את הרעיון שלך אז הוא מאוד בעייתי במקומות כמו ריקודים (קפיצות...) , סקס ( כשאתה עירום למה בדיוק תצמיד את המכשיר? ) טוב , אני מודה שגם ברעיון שלי אפשר למצוא אי אלה בעיות הנדסיות אבל איך שאני לא מסתכל על זה הוא האופטימלי ביותר. בכל מה שקשור לצפצופים אני ממש לא יודע מה להגיד לך. אני יודע שזה נגרם כתוצאה מהיזונים חוזרים ושאפשר להפחית זאת אם מרחיקים המיקרופון מהרמקול אבל איזה מרחק צריך בשביל למנוע את התופעה כליל אין לי מושג. אני אמנם יכול ללכת לספרות המקצועית וללמוד את הנושא אבל בכל כנות אין לי חשק. נב. אני מופתע לשמוע שנוח לך עם מכשיר מאחורי האוזן. אתה רוצה לומר שאף אחד מחסרונות שפירטתי בהודעה הראשונה לא מפריעה לך? אוייש ...

האם מכשיר שמיעה מפריע לי היום

בס"ד א) חזותית: עם מכשירי שמיעה אנחנו לא שומעים כמו השומעים |!| ואנו צריכים איזה סימן חזותי שיאותת לבן שיחנו שבעית התקשורת נובע מהשמיעה. (זה לא דומה לעדשות מגע) ב) התעמלות: אותה בעיה קימת גם למי שמרכיב משקפיים. אני מתאמן בקונגפו ולא נתקלתי בבעיה עם מכשירים שקופצים. אבל בריקודים אני מסכים שיש בעיה. בקשר לזעה: מכשירי שמיעה חדישים כמה שהבנתי יותר מוגנים נגד רטיבות מוגבלת כמו זעה. (ע"י ציפוי הטרזינטורים במתכת) אם למשל שערותי רטובות אני הולך עם מכשירים מחוץ לאוזן (מתנדנדות מצד לצד) עד שמתיבש. ואם יורד גשם: כובע ומטריה או שמכשירי שמיעה עוברים לכיס. ג) צפצופים וכל השאר: זה בעיה של השומעים לא שלי. טוב בענין הבחורות ונשים ושומעים אחרים - אישה שהיא חברתך צריכה לקבל אותך כמו שאתה עם המעלות והחסרונות שלך. אני מניח שאותה אישה הכירה אותך לפני כן ושמעה את צפצופך גם אם לא שמעת אותם כך שזה לא צריך להטריד אותך. זה ענין של פסיכולוגיה. טוב אני כבד שמיעה מגיל אפס אז אני יותר מידי רגיל...
Anonymous
23:22 04-04-2001|%%posterlink.0%%

חרש הביוני החדש ? (-; נשמע פיצוץ (-:

כיוון של המכשיר עם שעון יד, הרמקולים+ משדר באוזנייה ומיקרופון עם כל הלוגיק (מיקרואלקטרוניקה) +משדר מוסתר בראש? לי אישית זה נשמע קשה ומסובך יחסית למימוש. אמנם הקליטה באזור הראש אמורה להיות יותר טובה אבל הטכנלוגיה של היום מאפשרת לקלוט מצויין גם אם המיקרופון יסתתר בתוך שעון יד. אני זוכר שבאחת ההצראות בהנדסת חשמל מ' למדנו מבנהשל מעגל חשמלי שמבטל את המשוב וזה לא מסובך כל כך. אני ממש לא מומחה באקוסטיקה אבל אני מאמין שאפשר לנטרל את רשרוש ורעשים ששומעים כאשר מכניסים את היד לכיס או משתפשפים עם המעיל.

אם היה אפשר לסנן רעשי רקע היו רב בעיות השמיעה

בס"ד נפתרות. זה הבעיה של מכשירי שמיעה (במיוחד אנולוגים)...
Anonymous
עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חרשים וכבדי שמיעה
בחר
בחר