לכל אלה שנוטלים את cncerta נא להיכנס לכאן בבקשה זה דחוף!

כן תאמרו לי את דעתכם האם cnertta היא תרופה שפועלת טוב? אתם מצליחים להתרכז איתה יש לה תופעות לוואי מוזרות? או מי שלקח רייטלין בעבר או לוקח עכשיו ולקח concerta בעבר האם הוא חושב שה concerta יותר או פחות טובה?

בני לוקח בהצלחה מרובה!!!

ריטלין וקונצרטה זה היינו הך אותו חומר פעיל- מתילפנידאט רק בטווחי השפעה שונים- הסבר:

שלחתי לך גם מסר אישי בנדון מאחר שזה חשוב אז אני כותבת גם כאן מעל גבי הפורום, במיוחד שמנהלת הפורום אינה כרגע לענות אז בבקשה: אני מקווה שאתה מבין ויודע שזה אותו חומר פעיל ריטלין וקונצרטה וריטלין SR זה היינו הך, כוונתי שהחומר הפעיל הוא מתילפנידאט metylphenidate - פשוט טווח ההשפעה שונה, ריטלין רגיל משפיע ל-4 שעות (מתחיל לעבוד חצי שעה לאחר נטילתו) ויש עמו המון תופעות לוואי כי הוא נכנס במכה ויוצא במכה ויש עמו תופעת ריבאונד קשה (לא תמיד אבל יש) וגם יותר תופעות של כאבי ראש ובטן וכו'. והריטלינים במנגנון המושהה פעילים לטווח ארוך יותר וזו גדולתם, ומשתחררים לאט ואין עמן עליות וירידות חדות המצב רוח ובריבאונד ריטלין SR 20 מ"ג מקביל לכדור רגיל של ריטלין 10 מ"ג ומשפיע ל-8 שעות (מתחיל לעבוד שעה אחרי נטילתו) , מבחינת מחיר הריטלין הרגיל וה-SR עולים 12 ש"ח היינו בסל התרופות. אסור לחצות אותו בשום אופן, בניגוד לריטלין רגיל שמותר. הוא מקביל לשני כדורי ריטלין רגיל של 10 מ"ג כל אחד, למעשה בפועל זה יותר נכון פעמיים 8 מ"ג כי 1 מ"ג הולך לאיבוד בציפוי המיוחד של הכמוסה לשיחרור מושהה. אסור לחצות אותו. קונצרטה יש כמה מינונים ואינה בסל הבריאות ועולה המון!!! אבל זה אותו ריטלין רק שפועל לטווח 12 שעות!!! קונצרטה 18 מ"ג מקבילה לחצי כדור ריטלין רגיל היינו 5 מ"ג מתילפנידט, אבל שלוש מנות, פשוט כל 4 שעות משתחרר חצי כדור יחד זה 15 מ"ג (3 מ"ג מתפספסים איכשהוא בציפוי הייחודי, בכל מנה "מתפספס" 1 מ"ג, לכם בפועל זה 15 מ"ג ולא 18 ) לכן אסור לחצות אותה בשום אופן!!! קונצרטה 36 מ"ג מקבילה לכדור אחד ריטלין רגיל היינו 10 מ"ג מתילפנידט, אבל בשלוש מנות, פשוט כל 4 שעות משתחררת כמות מקבילה לכדור אחד של 10 מ"ג, יחד זה בערך 30 מ"ג, למרות שבפועל כתוב עליה שזה 36 מ"ג , שוב קצת , כ-2 מ"ג, מתפספס בכל מנת שיחרור מושהה, כי יש לה ציפוי מיוחד ומנגנון שבנוי כמו קליע. שלושה חלקים. החלק התחתון הוא כמו משאבה שמפמפם כלפי מעלה את הריטלין. יש פמפום מתמיד והריכוז כל הזמן משתנה. זה הייחודיות שבה. יש לה הרבה פחות תופעות לוואי. זה ריטלין עדין יותר שההשפעה היא מתמשכת. יש מינון אחרון ונוסף שאין בארץ, קונצרטה 54 מג' = ל-15 מג' ריטלין רגיל, היינו כדור וחצי. מה שעושים זה שמי שצריך מינון זה נותנים לו מרשם לקונצרטה 18 וגם ל-36 והוא לוקח אחד מזה ואחד מזה ביחד. המחיר בשמיים!!! חבילה של 30 כדורים קונצרטה 18 מ"ג - 300-330 ש"ח תלוי היכן קונים, במאוחדת יש 25% הנחה לבעלי משלים אם קונים בבית מרקחת של הקופה. חבילה של 30 כדורים קונצרטה 36 מ"ג עולה 400-430 ש"ח, שוב הנחה למאוחדת עדיף. אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור! concerta כן רייטלין משפיע עלי ורציתי לדעת עוד משהו לדעתך ה concerta היא תרופה יותר טובה מהריטלין? כי אני רוצה לקחת אותה מככמה סיבות שמעתי שהיא השפיעה על לקוי תקשורת בצורה מדהימה וגם על ילדים שמנסים להתכונן לבחינות הגמר ויש להם adhd וגם היא משפיעה ל 12 שעות אין חוסר תיאבון גם שזו תופעת לוואי מאוד ניכרת ומאוד נפוצה מבינה? אז תאמרי לי את דעתך בסדר? -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- Walla! Mail, Get Your Private, Free E-mail from Walla! at: http://mail.walla.co.il -------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------

קונצרטה - מי שיש לו נסיון והנה אני כאן - קראו נא והשכילו

כדור הקונצרטה מגיע ב- 18 מ"ג 36 ו-54 מ"ג הבן שלי בן 12 מקבל כבר כ-6 שנים ריטלין החלטנו יחד עם הרופא לתת לו את הקונצרטה 18 מ"ג הכדור הזה שאמור לפעול 12 שעות ולא כמו הריטלין גרם לילד במהלך ארבעה ימים שקיבל אותו כאבי בטן חזקים וכאבי ראש נוראיים שהילד לא יכל לשבת בכיתה וללמוד. הכדור קונצרטה הוא למעשה ריטלין ואני קוראת לו אותה גברת בשינוי אדרת לאחר ארבעה ימי סבל הוחלט להפסיק את הכדור ולחזור לריטלין שעובד על הרבה פחות שעות אבל ללא סבל דרך אגב ההבדל בין הכדורים הוא שאת הריטלין מייצרים בקנדה והקונצרטה הוא אמריקאי אז אל תתפתו כל כך מהר עוד דבר הכדורים עולים 311 ש"ח. פשוט תשקיעו בילדים ואל תבנו על כדורים למרות שגם אני נותנת ריטלין

תגובה

בני לקח בעבר ריטלין כיום הוא לוקח קונצרטה הוא בן 11 מה שאת סיפרת נכון גם לגבי ריטלין "רגיל" הקונצרטה משנה אותו ללא היכר אז להתראות

(בתור ילדה..) על כל אחד זה משפיע אחרת

בתור ילדה בת 17 שמכיתה ד' לקחה את שני הדברים אני יכולה להגיד שבאמת שעל כל אחד הם משפיעים אחרת. למשל על אח שלי הגדול שכיום סטודנט-הקונסרטה פועל מצויין ולא מדכא לו לא את התאבון ולא את המצב-רוח כאשר עם הריטלין הוא מתלונן על כך שאינו מסוגל לאכול והוא ישר נהיה מדוכא. אני לעומת זאת משתמשת בריטלין כשאני לומדת למבחנים בהתאם למספר השעות בהן אני מעוניינת בהשפעה ואני משתמשת ב54 מיליגרם קונצרטה כל יום לביה"ס. ושנהם משפיעים עליי באובדן תיאבון קל וריכוז מצויין. כך שהמסקנה-על כל אחשד זה משפיע אחרת.

בני לוקח בהצלחה מרובה!!!

קונצרטה

בן שלי צריך קונצרטה ןאני מפחדת לתת לו בגלל התופעות לוואי שלו מה לעשות

ריטלין וקונצרטה זה היינו הך אותו חומר פעיל- מתילפנידאט רק בטווחי השפעה שונים- הסבר:

שלחתי לך גם מסר אישי בנדון מאחר שזה חשוב אז אני כותבת גם כאן מעל גבי הפורום, במיוחד שמנהלת הפורום אינה כרגע לענות אז בבקשה: אני מקווה שאתה מבין ויודע שזה אותו חומר פעיל ריטלין וקונצרטה וריטלין SR זה היינו הך, כוונתי שהחומר הפעיל הוא מתילפנידאט metylphenidate - פשוט טווח ההשפעה שונה, ריטלין רגיל משפיע ל-4 שעות (מתחיל לעבוד חצי שעה לאחר נטילתו) ויש עמו המון תופעות לוואי כי הוא נכנס במכה ויוצא במכה ויש עמו תופעת ריבאונד קשה (לא תמיד אבל יש) וגם יותר תופעות של כאבי ראש ובטן וכו'. והריטלינים במנגנון המושהה פעילים לטווח ארוך יותר וזו גדולתם, ומשתחררים לאט ואין עמן עליות וירידות חדות המצב רוח ובריבאונד ריטלין SR 20 מ"ג מקביל לכדור רגיל של ריטלין 10 מ"ג ומשפיע ל-8 שעות (מתחיל לעבוד שעה אחרי נטילתו) , מבחינת מחיר הריטלין הרגיל וה-SR עולים 12 ש"ח היינו בסל התרופות. אסור לחצות אותו בשום אופן, בניגוד לריטלין רגיל שמותר. הוא מקביל לשני כדורי ריטלין רגיל של 10 מ"ג כל אחד, למעשה בפועל זה יותר נכון פעמיים 8 מ"ג כי 1 מ"ג הולך לאיבוד בציפוי המיוחד של הכמוסה לשיחרור מושהה. אסור לחצות אותו. קונצרטה יש כמה מינונים ואינה בסל הבריאות ועולה המון!!! אבל זה אותו ריטלין רק שפועל לטווח 12 שעות!!! קונצרטה 18 מ"ג מקבילה לחצי כדור ריטלין רגיל היינו 5 מ"ג מתילפנידט, אבל שלוש מנות, פשוט כל 4 שעות משתחרר חצי כדור יחד זה 15 מ"ג (3 מ"ג מתפספסים איכשהוא בציפוי הייחודי, בכל מנה "מתפספס" 1 מ"ג, לכם בפועל זה 15 מ"ג ולא 18 ) לכן אסור לחצות אותה בשום אופן!!! קונצרטה 36 מ"ג מקבילה לכדור אחד ריטלין רגיל היינו 10 מ"ג מתילפנידט, אבל בשלוש מנות, פשוט כל 4 שעות משתחררת כמות מקבילה לכדור אחד של 10 מ"ג, יחד זה בערך 30 מ"ג, למרות שבפועל כתוב עליה שזה 36 מ"ג , שוב קצת , כ-2 מ"ג, מתפספס בכל מנת שיחרור מושהה, כי יש לה ציפוי מיוחד ומנגנון שבנוי כמו קליע. שלושה חלקים. החלק התחתון הוא כמו משאבה שמפמפם כלפי מעלה את הריטלין. יש פמפום מתמיד והריכוז כל הזמן משתנה. זה הייחודיות שבה. יש לה הרבה פחות תופעות לוואי. זה ריטלין עדין יותר שההשפעה היא מתמשכת. יש מינון אחרון ונוסף שאין בארץ, קונצרטה 54 מג' = ל-15 מג' ריטלין רגיל, היינו כדור וחצי. מה שעושים זה שמי שצריך מינון זה נותנים לו מרשם לקונצרטה 18 וגם ל-36 והוא לוקח אחד מזה ואחד מזה ביחד. המחיר בשמיים!!! חבילה של 30 כדורים קונצרטה 18 מ"ג - 300-330 ש"ח תלוי היכן קונים, במאוחדת יש 25% הנחה לבעלי משלים אם קונים בבית מרקחת של הקופה. חבילה של 30 כדורים קונצרטה 36 מ"ג עולה 400-430 ש"ח, שוב הנחה למאוחדת עדיף. אם יש לך עוד שאלות אשמח לעזור! <shlomy2222@walla.co.il> concerta כן רייטלין משפיע עלי ורציתי לדעת עוד משהו לדעתך ה concerta היא תרופה יותר טובה מהריטלין? כי אני רוצה לקחת אותה מככמה סיבות שמעתי שהיא השפיעה על לקוי תקשורת בצורה מדהימה וגם על ילדים שמנסים להתכונן לבחינות הגמר ויש להם adhd וגם היא משפיעה ל 12 שעות אין חוסר תיאבון גם שזו תופעת לוואי מאוד ניכרת ומאוד נפוצה מבינה? אז תאמרי לי את דעתך בסדר? -------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------- Walla! Mail, Get Your Private, Free E-mail from Walla! at: http://mail.walla.co.il -------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------

האם ניתן לחלק קונצרטה 36 וחצי ?

האם ניתן לחלק קונצרטה 36 וחצי ?

שלום בר,

לא ניתן לחלק קונצרטה באף מינון.

הכמוסה בנויה בצורה מתוחכמת מאוד במנגנון שמאפשר שחרור

מושהה מדורג של שלוש מנות של ריטלין שמתפזרות לאורך כ 12 שעות.

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

היי לכל המתלבטים, 

יש הרבה החלטות קשות שצריך לעמוד בהן גם כשבוחרים תרופה לילד, וגם שמתלבטים על טיפול לעצמך בתור אדם בוגר. ונכון שעל כל אחד ההשפעה יכולה להיות טיפה שונה. בכל זאת, ממש כדאי ללמוד את הפרטים הרפואיים לפני שעושים החלטה כזו או אחרת. מצאתי מאמר מעולה שמתמצת באופן ברור מידע מפורט על ריטלין וגם על קונצרטה (שהן כידוע נגזרות של אותה תרופה) על כל תופעות הלוואי של ריטלין וקונצרטה, מינונים, בקיצור - ה-כ-ל!

ממליצה לקריאה נוספת. כי עם בריאות לא משחקים...

אכן סקירה מצויינת,

תודה.

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

עם נגמר לילד שלי קונצרטה 36 יש אפשרות להחליף באופן חד פעמי ל18 השמח לתשובה 

עם נגמר לילד שלי קונצרטה 36 יש אפשרות להחליף באופן חד פעמי ל18 השמח לתשובה 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר