הפרעות קשב והיפארקטיביות

כיצד מגלים בעיות של הפרעות קשב או היפראקטיביות. אני אמא לילד בן 4.5 והוא בסדר לדעתי. הבעיה היא ביתה של חברתי הטובה בת ה 4 , שכל הזמן מרביצה לו ואני שמה לב להתנהגות בלתי הגיונית ואימפולסיבית אצלה. כמו לדוגמא : בלי סיבה ובלי להגיד לו שלום היא כבר שופכת עליו את צבעי הגועש על הראש או שהיא יכולה להיות בשקט דקה אחת ופתאום אתה לא יודע מאיפה היא קופצת לך עם איזשהו מכה או צעקה, פשוט התנהגות בלתי סבירה ומובנת, וגם שאתה מנסה לדבר עימה ולשאול למה? היא עונה לך לתשובה אחרת לגמרי. האם התנהגות זו קשורה להפרעה כלשהי או לילדותיות כי כמו שאמרתי היא לא יכולה לתקשר איתך ברמה בוגרת. הגננת של חברתי אמרה לה שיש לה בעיה של ריכוז ואין לה תחת לשבת אבל חברתי אומרת לי שהיא עדיין קטנה ולא לשים לב. אבל לי זה נורא מציק כי היא כל הזמן בלתי צפויה ומרביצה ואתה לא יודע למה לצפות ממנה בדקות הבאות. בני מאד סבלני עימה והוא לא מחזיר לה כי הוא חונך גם לא להחזיר. אבל לדעתי יש פה בעיה ואני המלצתי לה בצורה עדינה לבדוק את הילדה עם מישהו מוסמך אך חברתי מתעלמת ואומרת שהיא בסדר ופשוט להעלים עין ולא לצעוק עליה חזרה. אתמול לדוגמא היא באה לו בהפתעה מאחורי הגב וקרעה אתו במכות ומשכה לו בשיער עד שאני פחדתי שהוא הולך לאבד את הראש ואני בעצמי צעקתי על הילדה מה שאני לא עושה בד"כ. מה עושים? אני פשוט לא מבינה בבעיות אלו ויכול להיות שאני טועה באבחנה כי אני לא מוסמכת לדעת. האם תוכלו לומר לי מה הם הסימנים? כדי שאוכל לייעץ לחברתי וגם כל אמא יודעת שטובת הילד והתפתחותו היא הכי חשובה בעולם אז אם אפשר לעזור אז למה לא. תודה נט

כל הכבוד על החברות האמיצה !

אחד המאפיינים של הורים וילדים עם הפרעת קשב הוא התרחקות הילדים והוריהם..... כמובן שלא אנחנו נאבחן את הילדה. אבל אם את חברה טובה שלה, את יכולה לשמוע בודאי גם סיפורים על בעיות בגן....ואפילו בבית. וזו תהיה ההזדמנות שלך לנסות ולכוון את חברתך לאבחון. ללא ספק כדאי לה לבדוק את הדברים וכמה שיותר מוקדם עדיף. לטובת הילדה קודם כל. אני מציעה לך לקרא באתרים שמקושרים לפורום זה ובהם יש מידע מלא על הנושא. בהצלחה ואל תתיאשי. דעי לך שאת עושה חסד עם חברתך וילדתה. יוטה
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר