אבחון קשב וריכוז

אני אמא לילדה שעל פי התנהוגתה חששתי שיש לה הפרעת קשב וריכוז. בתחילה פחדתי מאוד וגם לא ידעתי אם ההשערה שלי נכונה או לא. אני רוצה לשתף אותכם במאמר שקראתי אשר נתן לי בטחון עצמי כאמא וגם הבהיר לי שאני צריכה ללכת איתה לאיבחון מקצועי.

המאמר: אבחון קשב וריכוז אצל ילדים

תוכלי גם לעשות אבחון פסיכודידקטי

בקרב תלמידים המפגינים קשיי למידה המעוררים חשד לקיומן של לקויות למידה, נהוג להפנות לאבחון דידקטי. ברמה העקרונית, אבחון דידקטי הוא הכלי המתאים ביותר לאבחון תלמידים עם קשיי למידה, מאחר ובהתאם לשמו, הוא בוחן את התפקודים הקוגניטיביים המעורבים בתהליכי הלמידה השונים. ובכן, אנו במרכז גלאי מבקשים להבהיר כי זה לא לגמרי מדויק.

שיווק באינטרנט מתחיל כאן

הי

תודה לכם על ההמלצות. הפרעת קשב וריכוז משפיעות על הרבה יותר ילדים ומבוגרים ממה שאנו נוטים לחשוב. פעמים רבות האבחון מתפספס, ואז הילד נותר עם הבעיה שרק גורמת לתסכול גבוה יותר. אני מסכים מאוד עם כך שחשוב מאוד לעשות אבחון כמו שצריך וכמה שיותר מוקדם על מנת לתת לילד את הכלים להתמודד עם המצב. חשוב לציין שהמאובחנים מצליחים להתנהל בצורה רגילה לגמרי, הם רק זוכים להקלות משפרות. עוד פרטים תוכלו למצוא כאן בקישור.

אבחון פסיכודידקטי – איך מאבחנים?

אבחון פסיכודידקטי הוא אבחון שמטרתו לבדוק את הסיבה לקשיי למידה ואת ההשלכה שלהם על המצב הפסיכולוגי של הנבדק.

לחלק הקוגניטיבי הבודק תפקודי אינטליגנציה יש תפקיד חשוב מאחר והוא יכול לשקף את הפוטנציאל של הילד ולהתוות את המטרה שאליה יכול הנבדק להגיע.

לקויות למידה הן הפרעות נוירולוגיות הבאות לידי ביטוי בקשיים לימודיים, בהתמודדות עם קריאה, כתיבה, עם עיבוד של מידע חזותי ועם חישובים מתמטיים.

השלב הראשון של אבחון פסיכודידקטי הוא איסוף מידע מגורמים שונים כמו הורים, מורים, גננת ועוד.

מבחן פסיכודידקטי שם דגש על שלושה מוקדים: מוקד תפקוד קוגניטיבי כללי, מוקד כישורי למידה ומוקד התפקוד הרגשי.

חשוב לציין כי תוצאות המבדק עשויות להשתנות מעט עם הגיל או כאשר חלים שינויים במצב הרגשי של הנבדק.

החלק הדידקטי של המבחן בודק כישורי למידה כמו יכולת קריאה, ידע חשבוני, יכולת לחשב חישובים חשבוניים, הבנת הנקרא, תפקודי זיכרון ועוד.

המוקד הרגשי בודק את החוויות הפנימיות של הילד, את החרדות שמהן הוא סובל, פחדים ועוד.

במסגרת המבחן מראים לילד ציור המשקף סצנות מחיי היום יום ומבקשים ממנו לנסות לתאר את הסצנה הזו.

לעתים יתבקש הנבחן לצייר ציור ותוכן הציור מלמד על עולמו הרגשי.

http://mercaz-galay.co.il/

אבחון פסיכודידקטי 

מתי כדאי לפנות לאבחון לקויות למידה?

• כאשר קיים עיכוב משמעותי ברכישת הקריאה והכתיבה.
  • כאשר קיימים קשיים בהבנת הנקרא.
  • בכל מצב בו קיימת תחושה של ההורים או הצוות החינוכי שקיים פער משמעותי בין יכולותיו של התלמיד לבין הישגיו.
  • כאשר קיים פער משמעותי בין מידת ההשקעה בלמידה לבין ההישגים בפועל.
  • כאשר סיוע לימודי אינו מניב שיפור משמעותי לאורך זמן.
  • כאשר התלמיד נמנע מהכנת שיעורי בית ומהתכוננות למבחנים.
  • כאשר קיימים מתח וחרדה לקראת מבחנים ו/או במהלכם.

עוד פרטים תוכלו למצוא  בקישור הבא  ..אבחון פסיכודידקטי

http://mercaz-galay.co.il/

תודה רבה לכם על המידע.

מומלץ לקרוא מידע נוסף באתר של מכון הישג.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר