טיפול בכדור רטלין 10 MG

שלום רב.

אני סטודנט לתואר ראשון לאחר קשיים בלימודי התואר נתקשתי ע"י המוסד להוציא הקלות עבור המבחנים שיהיו לי. לאחר התרשמות שנבחנתי במכון פרטי הובחנתי בהפרעת קשב וריכוז והוחלט על מתן תרופה של רטלין 10 מילגרם ביום ולקחת את הכדור לפני כניסתי ללימודים או לפני בחינה. והרי פלא אני יותר מקשיב ויותר מרוכז במחנים ומקבל ציונים טובים מאוד.

לשאלתי בזמן האחרון אני סובל מחוסר תאבון ומיציאות מרובות. האם זה קשור לתופעות לוואי של התרופה? והוחלט בעצת נארולוג שאני אקבל פעמיים ביום מינון יותר גבוהה של 20 מילגרם פעמיים ביום. האם יש תופעות לוואי בנושא?

מודה על עזרתך והצעתך.

שלום סטודנט,

אני שמחה לשמוע שפנית לאבחון וקבלת טיפול שעונה על הצרכים שלך.

אכן, שתיים מתופעות הלוואי המוכרות של הריטלין לא פסחו גם עליך,

חוסר תיאבון והמרצת פעילות המעיים. חשוב מאוד לדאוג ולטפל בתופעת הלוואי 

כיוון שההשלכות של אי אכילה ויציאות תכופות עלולות להיות מסוכנות.

עשה מאמץ לאכול כשעה לפני נטילת הריטלין ולהשלים את התזונה, במידה ואתה "מפספס" 

ארוחות, על ידי תוספת של אבות מזון בארוחות שאחרי השפעת הריטלין. 

אפשרות נוספת היא השלמה על ידי משקאות המיועדים לכן ומסובסדים על ידי הקופה (כמו Ensure).

בנוגע להעלאת המינון, לא ברור מדוע עלית במינון שכן תיארת תוצאות משביעות רצון עם מינון של 10מ"ג.

האם הכוונה לשינוי מריטלין סטנדרטי לריטלין בשחרור מושהה?

אשמח להמשיך לעזור,

עינב קשר

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

שלום רב.

תודה על תשובתך.

שנית, ניגשתי השבוע למכון אבחון לגבי קשב וריכוז ערתי מחן טובה ובסיכומו הייתה ירידה 12.46- ןלאחר נטילת הכדור חלה עליה משמעותית 4.64. לציין שנתנו לי 40 מילגרם. בגלל משקלי וגובהי. אני שמח שחל שיפור משמעותי והנרולוג של הקופה אמר שאני צריך לקחת את זה באופן קבוע. לשאלתי האם יש 40 מ"ג כדור אחד? ומהם תופעות הלוואי לטווח ארוך? לציין ששתי התופעות לוואי הם בחילה שיש לי ואי רצון לאכול. וגם שילשולים. האם זה מקובל ונכון?

אודה על הצעתך.

שלום,

שמחה לשמוע שהתקדמת בטיפול.

לא ציינת איזה סוג של ריטלין נרשם עבורך.

הנה סקירה שתסייע לך להבין את משמעות העניין.

תופעות הלוואי שתיארת הן מוכרות מאוד. לא ניתן להגדיר במדוייק לכמה זמן

(בד"כ מספר שבועות) אך ניתן להתגבר על ידי שינוי קל בהרגלים כמו אכילה לפני נטילת הכדור.

תופעות לוואי לטווח הארוך הן לא קשות אך, גם הן מאוד אינדיבידואליות.

אל תשכח, עם כל תופעת לואי, של כל תרופה, השיקולים הם שיקולי רווח והפסד - אינדיבידואליים.

בהצלחה,

עינב קשר,פסיכולוגיה .M.A, מומחית בפסיכוטרפיה קוגנטיבית התנהגותית (CBT). 

מומחית בטיפול בהפרעות חרדה, משברי חיים וזוגיות, מומחית בטיפול בהפרעת קשב וריכוז.

www.einav-kesher.co.il 

שלום רב.

הכדור שנירשם עבורי הינו רטלין 10 מילגרם אני צריך לקחת 40 מליגרם. לשאלתי היא האם יש כדור אחד של 40 מילגרם במקום לקחת 4 כדורים. לגבי תופעות לוואי הם:אני מרגיש אומנם טוב יותר ומרוכז יותר בלימודים והוצאתי ציונים טובים יותר ווהקשבה שלי יותר טובה וכן ההבנה. אבל תופעות הלוואי הם בחילות וחוסר תאבון. האם ישנו דרך להתגר על זה?

ושוב תודה על העזרה.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
הפרעות קשב וריכוז
בחר
בחר